import كردن يه فايل ديتابيس بزرگ!

NabiKAZ

Well-Known Member
سلام
براي import كردن يه ديتابيس بزرگ مثلا با حجم 40 مگابايت (tar.gz اون ميشه 4 مگ) تو ديتابيس MySql چه راهي رو پيشنهاد ميكنيد كه به مشكل بر نخوردم .
چون PhpMyAdmin محدوديت حجم داره و time out ميده يا can not page... قبلا اينكار رو با يه نرم افزار كرده بودم . البته قبلش ادمين سايتم يه دسترسي خاص بهم داد كه با يه نرم افزاري كه حتي ميتونستم تو شاخه هاي ديگر كاربران حركت كنم ، بعد يه دستوري بود ميزدم و سه سوت ديتابيس رو import ميكرد. اما يادم نيست چي بود و چيكار كردم . .. شايد SSL يا Shell Access بوده ! ضما من reseller دارم و از نظر دسترسي مشكلي ندارم .

لطفا در اين باره راهنمايي كنيد.
ممنون
نبي

آخرین ویرایش:

oxygenws

Active Member
برنامه های زیادی تو اینترنت هست، کمی بگرد (من آدرسی تو ذهنم نیست، زحمت جستجو با خودت)

golden

Member
تازگی یه برنامه عالی به نام Navicat پیدا کردم.
باش کار کن خیلی راحته وبسیار قوی.

NabiKAZ

Well-Known Member
سلام

ممنونم oxygenws ...

golden جان برنامه اي كه معرفي كردي رو دون لود كردم .. جالبه ...با ديتابيس خودم به صورت local تونستم ارتباط برقرار كنم . اما با ديتابيس روي سرور ، خير!
در قسمت Host name/Ip address شماره آي پي رو وارد كردم . براي user name و پسورد هم ، يوزر و پسورد ديتابيسم رو نوشتم . اما پيغام :
Access deneid for user...@... (Using password:YES)l
ميده ! اصلا كجا يوزر و پسورد هاست رو بايد وارد كرد !!
آيا تنظيمات SSH هم لزومي داره وارد كنم ؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد .

نبي

golden

Member
وقتی روی Connection که در قسمت بالایی نرم افزار قرار داره کلیک کنی پنجره ای باز میشه که می تونی username و password را وارد کنی. به جای ip نام دومین سایت را بنویس ببین درست میشه؟

البته بعضی از هاست ها اجازه دسترسی به MySql را از بیرون نمی دهند.

narenj

Member
نمي دونم تا حالا مشكلت حل شده يا نه. ولي من يك روشي مي گم با اينكه مشكله ولي ارزشش رو داره:

اگر اين ديتا بيس table هاي مختلفي داره مي توني هر table را در يك فايل جدا ذخيره كني و هر table را جداگانه import كني

اگر همه ديتا بيس در يك table قرار گرفته. قسمت دوم را چند قسمت كن و تيكه تيكه در فايل هاي جدا ذخيره كن. بعد اون فايل ها را import كن.

اگر منظورم رو متوجه نشدي بگو تا بيشتر توضيح بدم

NabiKAZ

Well-Known Member
golden گفت:
وقتی روی Connection که در قسمت بالایی نرم افزار قرار داره کلیک کنی پنجره ای باز میشه که می تونی username و password را وارد کنی. به جای ip نام دومین سایت را بنویس ببین درست میشه؟

البته بعضی از هاست ها اجازه دسترسی به MySql را از بیرون نمی دهند.

بابا شوت نيستم من !
دومين سايت رو وارد ميكنم. يوزر و پسورد سايتم هم وارد ميكنم !
اما پيغام مشابه كه بالا گفتم رو ميده !
يوزر و پسورد ديتابيس رو كه لازم نيست وارد كنيم ؟!

ممنون

NabiKAZ

Well-Known Member
narenj گفت:
نمي دونم تا حالا مشكلت حل شده يا نه. ولي من يك روشي مي گم با اينكه مشكله ولي ارزشش رو داره:
اگر اين ديتا بيس table هاي مختلفي داره مي توني هر table را در يك فايل جدا ذخيره كني و هر table را جداگانه import كني
اگر همه ديتا بيس در يك table قرار گرفته. قسمت دوم را چند قسمت كن و تيكه تيكه در فايل هاي جدا ذخيره كن. بعد اون فايل ها را import كن.
اگر منظورم رو متوجه نشدي بگو تا بيشتر توضيح بدم

روش شما متين !
ميدونستم ... !
ولي فايل من 40 مگابايته !!!! چند تيكش كنم آخه نميشه كه ! :(

oxygenws

Active Member
بابا شوت نيستم من !
شرمنده، ولی فکر کنم دقیقا چنین باشه :)

يوزر و پسورد سايتم هم وارد ميكنم !
این قضیه هیچ ربطی به سایت شما نداره و شما مستقیم به mysql server متصل می شید نه cpanel یا هر کنترل پنل دیگه ای.

باید سمت سرور دسترسی اتصال رو به --ip-- بدی و از اونجایی که ip شما متغیره، باید navicat رو بیخیال بشی.

بهتره فایل رو از طریق FTP بالاگذاری کنید (همون 4 مگا بایتی رو) و خودتون براش برنامه بنویسید که اطلاعات رو بخونه و وارد پایگاه داده بکنه.

golden

Member
البته که شما شوت نیستی ولی تجربه کافی نداری.

اگه همنطور که گفتم به جای ip نام دومین را وارد کنی با navicat مشکل نخواهی داشت.
یادت نره که به username و password مربوط به database را وارد کنی.

موفق باشی.

NabiKAZ

Well-Known Member
oxygenws گفت:
شرمنده، ولی فکر کنم دقیقا چنین باشه :)
اگر شما ميفرمائيد حتما همينطوره !!!

oxygenws گفت:
باید سمت سرور دسترسی اتصال رو به --ip-- بدی و از اونجایی که ip شما متغیره، باید navicat رو بیخیال بشی.
ip سرور متغيره ؟! اما من فك ميكنم ثابت باشه . ضمنا من چه دومين چه اي پي سايت رو بدم خطاي مشابهي ميده...

oxygenws گفت:
بهتره فایل رو از طریق FTP بالاگذاری کنید (همون 4 مگا بایتی رو) و خودتون براش برنامه بنویسید که اطلاعات رو بخونه و وارد پایگاه داده بکنه.
اينم يه حرفيه ...! خب اپ لود ميكنم. رو سرور بازشم ميكنم . اما حالا يه فايل اسكيولم 30 مگي داريم . حالا بهترين راه براي نوشتن برنامه با php چيه ؟ يعني تك تك خطوط رو در قالب يه query اجرا كنم ؟ يا كار ديگه اي بايد كرد. فك ميكنم بايد همون كاري رو بكنم كه installer phpnuke موقع نصبش ديتابيس رو ميساره ... در اين باره بيشتر راهنمايي كنيد ممنون ميشم .

باتشكر
نبي

NabiKAZ

Well-Known Member
golden گفت:
البته که شما شوت نیستی ولی تجربه کافی نداری.

اگه همنطور که گفتم به جای ip نام دومین را وارد کنی با navicat مشکل نخواهی داشت.
یادت نره که به username و password مربوط به database را وارد کنی.

موفق باشی.

آخه شما گفتي :
وقتی روی Connection که در قسمت بالایی نرم افزار قرار داره کلیک کنی پنجره ای باز میشه که می تونی username و password را وارد کنی......
منظورم با اين جملت بود كه گفتم ...
وگرنه كه دارم از صحبتاتون استفاده ميكنم. .... حالا بيخيال ...

من هر كاري كردم با اين برنامه نتونستم كار كنم . شايد به قول شما دسترسي نداشته باشم بهش...

ممنون
نبي

golden

Member
آره
دقیقا باید همون کاری را بکنی که installer phpnuke انجام میده.
اما اگه phpmyadmin داشته باشی نیازی به نوشتن برنامه جدید نداری. با همون phpmyadmin میتونی این کار را بکنی...
اگه سرورت ssh را برای تو active کرده باشه میتونی از اون برای اتصال به mysql استفاده کنی.
موفق باشی.

oxygenws

Active Member
اگر شما ميفرمائيد حتما همينطوره !!!
شوخی کردم، جدی نگیر :)

ip سرور متغيره ؟! اما من فك ميكنم ثابت باشه . ضمنا من چه دومين چه اي پي سايت رو بدم خطاي مشابهي ميده...
منظور من IP کلاینت بود. شما باید اجازه دسترسی به IP کلاینت رو سمت سرور بدید.

اينم يه حرفيه ...! خب اپ لود ميكنم. رو سرور بازشم ميكنم . اما حالا يه فايل اسكيولم 30 مگي داريم .
محتویات فایلت چیه؟؟
داده یا کوئری بانک؟؟
اگر کوئری بانک داری، کافیه خط بخ خط بخونی و بفرستی به بانک.
اگر هم داده داری، باید از فایل بخونی، با کمی تغییر وارد بانک کنی (insert)

موفق باشید، امید

NabiKAZ

Well-Known Member
سلام

راستش من مشکلم رو یه جوری حل کردم . مجبور شدم از تکه تکه کردن فایل استفاده کنم. یکم وقت گیر بود ولی چاره ای نداشتم .
فایل دیتا بیس من حدود 40 مگ بود. ولی در حالت فشرده حدود 4 مگ میشد . منم به حدود 20 تیکه تبدیلش کردم و هر کدوم رو بصورت مجزا فشرده کردم . و تک تک ایمپرت کردم ..

البته به صورت zip نباید فشرده میشدند. بلکه بصورت tar.gz باید فشرده میشدند که مخصوص لینوکسه . و مجبور شدم تحت ویندوزش رو دون لود کنم و از اون استفاده کنم ...

از همه دوستانی که در این تاپیک پیگیر مشکلم شدند تشکر میکنم
نبی
َ

golden

Member
نکته آموزنده ::
قبل از اینکه هاست را خریداری کنید بپرسید که آیا remote access به mysql باز هست یا نه و اگر باز نیست امکان استفاده از ssh وجود داره یا نه؟

NabiKAZ

Well-Known Member
golden گفت:
نکته آموزنده ::
قبل از اینکه هاست را خریداری کنید بپرسید که آیا remote access به mysql باز هست یا نه و اگر باز نیست امکان استفاده از ssh وجود داره یا نه؟

سلام
ميدونم منظورت من نيستم...
اما من در پستهاي قبليم هم گفته بودم كه reseller دارم و هر نوع دسترسي كه بخوام دارم .
حتي بصورت SSH و با نرم افزار putty هم وصل ميشدم به صورت ريموت ... اما مشكل اين بود كه بعدش بلد نبودم كه بايد چيكار بكنم .
حالا با اينكه مشكلم حل شده ولي اگر بگيد دستوراش چطوره بد نيست. البته help زدم ولي مختصر توضيح داده دستورات رو

تشكر
نبي

جدیدترین ارسال ها

بالا