html5 و آینده فلش

Insomnia

کاربر فعال
اينجا را بخون:
http://www.guardian.co.uk/technology...e9-html5-video

اينم بخون:
http://www.digitalworldz.co.uk/23501...-ie9-will.html

اينم يه سايت ايراني:
http://www.pca.ir/forum/showthread.p...±??&p=32670

بازم خواستي بگو تا لينک بدم
لينک اولي که راجع به پشتيباني از فرمت ويدئويي H.264 هست چه ارتباطي به فلش داشت؟
لينک دومي و همين طور سومي بحثهاي مطرح شده در فروم هستند (که منبع رسمي محصوب نمي شوند! )
جالبه! لينک سومي رو عينا جاي ديگري ديده بودم که اتفاقا لينکش رو ميخواستم بذارم! حالا براي رفع اين شبهه نگاهي به لينک زير و بحث هاي مطرح شده بيندازيد!
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=218218

html5 حتما سرعت بالاتري مي ده
هنوز چيزي در اين مورد به اثبات نرسيده که html5 برتره و اين استاندارد بيشتر به خاطر سورس باز بودنش در مقابل فلش قرار گرفته نه کاراييش! همين طور که در جواب قبلي هم گفتم: چون از جاوااسکريپت استفاده ميکنه.

دوستان در پست اولم هم گفتم اگر کسی جواب فنی داره بسم الله در غیر اینصورت...:-?

Mehrdad155

کاربر فعال
دوست عزیز ماکه این همه ساله داریم با Apple کار میکنیم اینقدر تعصب نداریم که شما داری، شما به جای استیو جابز هم داری تصمیم میگیری! الان دیگه دوره این حرفا تموم شده، Apple هم که دیگه افتاده تو دور کرش کردن آخرین کرش خنده داری که داشت یادمه با Text Edit هم کرش کرد! اگر شما با گرافیک و انیمیشن سروکار داری که جای تعجب داره حرفات چون Adobe جزو لاینفک این مبحثه! من هم از زمانی که با Cube و iBook کار میکردم مثل شما تعصب داشتم و بعد فهمیدم که Apple یعنی انحصار طلبی یعنی هرچی استیو جابز میگه باید بگی به به، خودش رو به آب و آتیش میزنه تا بگه Apple از همه بهتره حتی این اواخر داشت آیفون رو با کنسول ها مقایسه میکرد که دیگه واقعا خنده دار بود حرکتش.
تا اونجایی که توذهنمه اولین سیستم های مکینتاش که وارد ایران شد برای گرافیست ها و صفحه بندها بود و حتی خارج از ایران هم این قضیه صدق میکنه یعنی در واقع همین Designer بودن که طرفدار پروپا قرص Apple شدن (منظور از Designer ها کل طراح ها تو بخش های مختلف گرافیک انیمیشن و ب و ...) و بعد از مدتی Apple شروع کرد به رد کردن یک سری نرم افزار ها، از Autodesk بگیر تا همین Adobe!
شما مطمئن باش که همین html5 سود زیادی برای Apple خواهد داشت که اینقدر راحت حق ماهایی که بخطر همین Adobe رفتیم و Mac خریدیم رو زیر پا میذاره من نمیدونم شما چقدر اطلاعات راجع به Adobe داری (که حدس میزنم خیلی پایینه) که اینطوری Adobe رو زیر سوال میبری! شما بهتره به جای اینکه با حرف بخوای چیزی رو ثابت کنی عمل کنی همین الان شما با html5 کاریو انجام بده که نمیشه با Flash انجام داد! html5 بسیار هم چیز خوبیه ولی اصلا ربطی به Flash نداره! شما مطمئن باش کسانی که با Flash کار تخصصی کار میکنن اینقدر دلیل و منطق دارن که حتی جابز هم جوابی براشون نداره، شما اگر واقعا طراحی و انیمیشن کار میکنی میتونی از comment های Designer ها تو سایت مختلف اینو متوجه بشی که از این حرکت Apple به خشم اومدن ! مثل این:

Dear Steve Jobs,

no one cares what you think. In circles outside of the hipsters, Thia has always been common knowledge.
we are a group of graphic designers that bought Mac stuff!
we loved them!
but from now we hate them!

cause everything you said about Flash is just a joke!
you just want to destroy Flash! OK and we will destroy Apple!

We will start Anti-Apple Propaganda....

من به شخصه به آینده فلش خیلی امیدوارم با توجه به ویژه گیهای جدید Creative Suite 5 مثل TLF که به ما اجازه میده براحتی قلم فارسی رو استفاده کنیم و به شخصه همین که کلمه Persian رو توی Locale میبینم کلی برای من ارزش داره و کلی ویژگی دیگه! به حد کافی از قدرت فلش تو وب سایت های کاملا تخصصی صحبت شده و من احتیاجی نمیبینم که تعریف کنم، شما دوست عزیز بد نیست توی Youtube عبارت Speed Test: HTML5 vs Flash رو بزنی و مقایسه رو به چشم خودت ببینی!!

دوست عزیز. من انیمیشن دو بعدی کار می کنم.از زمانی که کامپیوتر آمیگا بود تا حالا.(نمی دونم یادت هست یا نه)
با Adobe هم آشنایی دیرین دارم.با فتوشاپ آن از نسخه 4 تا حالا کار کردم.ولی برای انیمیشن سازی هیچوقت سراغ فلش نرفتم.دلیلش هم ضعیف بودن این نرم افزار تو این زمینه بود.یه مثال راحت برات بزنم و اون اینکه فلش camera ندارد.یعنی تو نمی تونی روی لایه ها دوربین بزاری و بینشان حرکت کنی.و این یعنی کنار گذاشتن این نرم افزار برای یک انیماتور.حتی اون موقع به macromedia پیشنهاد اضافه کردن این structure را دادم .و جوابشون این بود که:فلش اهداف دیگه ای را دنبال می کنه.که خوب حرف منطقی بود.پس دوست عزیز Adobe جزو لاینفک انیمیشن به هیچ عنوان نیست.ولی برای گرافیک با وجود فتوشاپ, هست. اگه خواستی نرم افزارهایی را که من برای ساخت انیمیشن وکتور یا غیر وکتور کار می کنم بهتون می گم.نمونه کار هم خواستید آپلود می کنم.شاید خیلی هاشون را هم از تلویزیون دیده باشید.
شما فکر کنم از روی تعداد پستهام تو این انجمن گفتی که من اطلاعاتم از Adobe کمه.ولی خوب به واقع اینطور نیست.
فکر کنم توضیحاتی که دادم تا حدودی کامل بود ولی چند تا دیگه اضافه می کنم.این نرم افزار فلش اولین بار روی کامپیوتر آمیگا با نام Fantavision وارد شد.که کاملا برحسب وکتور کار می کرد و در برابر رقیب سرسخت اون موقعش Dpaint که برحسب بیت مپ بود کاملا یک نوع آوری شگفت انگیزی بود. بعدها کمپانی انیمیشن سازی دیزنی به macromedia سفارش برنامه ای تعاملی برای انیمیشن هاش را داد.که فلش ظهور کرد.البته اول اسمش این نبود.تا اینکه بعدها به Adobe رسید و دیگه بقیه اش را خودتون استادید.
اگه میبینی عده ای برای این حرکت Apple به خشم می آن و کلی کامنت می ذارن ,این کاملا طبیعیه.اگه یادتون باشه وقتی Actionscript 3 اومد همه اعتراض کردن.و کلی کامنت های وحشتناک فرستادن.ولی حالا چی شد؟همه ما فهمیدیم که AS3 برای یه برنامه نویس راحت تر است.با کلی محاسن دیگه که هممون می دونیم.
البته این همیشه صادق نیست.مثلا خرید Softimage XSI توسط Autodesk ,که کلی ضرر به این نرم افزار قدرتمند زد. تا 3DsMAX خودشو جا کنه.و یا و حشتناکترین اتفاق خرید Amiga توسط 2000 Gateway به سفارش microsoft بود.تا اونو فقط بایگانی کنه و ویندوز خودشو جلو بیاره.خدا می دونه اگه Amiga الان بود چه قدرت بینظیری داشت.(آمیگا از ریزپردازنده 68000 موتورولا استفاده می کرد.همونی که مکینتاش استفاده می کرد)
من به شخصه فلش را دوست دارم.(اینو تو پست اولم تو همین تاپیک گفتم).چون برای من که طراح و دو بعدی کار هستم یک برنامه تعاملی ایده آل است. ولی نه برای انیمیشن سازی.
قبلا گفتم باز هم می گم شرکت Adobe خودش باید فکری برای آن بکنه.که مطمئنا می کنه.البته امیدوارم فکرهای احمقانه مثل اضافه کردن bones برای انیمیشن سازیش را که از نسخه cs4 به بعد اجرا کرد, نکنه.که نتیجه اش جز بالا رفتن حجم برنامه هیچی نبود.چرا که یه انیماتور دو بعدی حرفه ای , برای انیمیشن ساختن, فلش را انتخاب نمی کنه.

پایدار باشید و پیروز - مهرداد

HeXaM

New Member
دوست عزیز. من انیمیشن دو بعدی کار می کنم.از زمانی که کامپیوتر آمیگا بود تا حالا.(نمی دونم یادت هست یا نه)
Adobe جزو لاینفک انیمیشن به هیچ عنوان نیست.ولی برای گرافیک با وجود فتوشاپ, هست.

پایدار باشید و پیروز - مهرداد

شما چیزی به اسم After Effects رو نشنیدی؟ اونجا هر نوع دوربینی بخوای هست! در ضمن با فلش هم کاملا تعامل داره!

Softimage XSI هم نرم افزار بسیار قدرتمندیه بهتره Showcase رو ببینی که چه نمونه های شاخصی داره!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به گزارش فارس به نقل از بتانيوز، چندي قبل استيو جابز رئيس شركت اپل در توضيح تصميم خود براي بلوكه كردن نرم افزار فلش بر روي آيفون و آي پد به امنيت و ثبات پايين اين نرم افزار، مصرف زياد باتري توسط آن اشاره كرده بود.
حال Shantanu Narayen رئيس شركت ادوب ضمن رد همه اين ادعاها آنها را بهانه گيري هايي براي مخفي كردن واقعيت دانسته است.
به گفته وي، هم اكنون بيش از 100 نرم افزار وبرنامه كاربردي در فروشگاه اپل به فروش مي رسد كه در همه آنها از فناوري فلش استفاده شده و اظهارات اپل نشان مي دهد كه مساله ، مساله فناوري نيست و اين شركت افكار ديگري در سر دارد.
وي افزود: اگر فلش اصلي ترين دليل از كار افتادن وقفل كردن رايانه هاي مك است، بايد اشكال را در سيستم عامل اپل جستجو كرد و نه فلش. در اينجا هم فناوري مساله اصلي نيست.
وي ادعاهاي جابز در مورد مصرف بالاي باتري توسط فلش را هم بي اساس دانست.
رئيس ادوب در نهايت گفت كه اين شركت از اين پس توجهي به محصولات اپل ندارد و تمركز خود را معطوف به سازگار كردن فلش و AIR با محصولات ديگر شركت ها خواهد كرد.

آخرین ویرایش:

FlashBank

کاربر فعال
نمونه ی مشخص از ضعف HTML5 رو میتوانید در این لینک مشاهده کنید .

و تمام .بای...

mafton

Member
اول که سلام:
حالا بریم سراغ مهرداد خان
اول که میدونم این کاری که دارم میکنم وقت طلف کردن هست چون شما از دوباره میایدو
میگید من فلان و بیسان چیزهای که .....

اول که شما گفتید وقتی ادوبی فلش را دست گرفت شد مثل فوتوشاپ !!! حالا فتوشاپ بده!!! خوب همینجور که به ماکرومدیا نامه نوشتید واسه camera تو فلش به ادوبی هم واسه فوتوشاپ بنویسید شاید خوب شه!!
مقایسه as3 وc++ هم در نوع خودش جالب بود !! شاید هم بی نظیر اخه ندیده بودم کسی اینجوری مقایسه کنه:shock: فکر کنم ضرب المثل هم داره میگن ...: درست یادم نیس اما یه چیزی تو مایه های .... چه ربطی داره به...
حالا باز نیای بگی تو میگی c++ بده و ... من میگم مقایست جالب بود
اخر ما نفهمیدیم لینکهایی که دادی چه دلیلی بود واسه حذف flash player تو ie9 !!!
مثل اینه که من اینجا یه تاپیک بزنم و بگم فوتوشاپ دیگر بر روی ویندوز بعدی اجرا نمیشود و دیگران هم همین موضوع رو بگن و به عنوان مدرک این لینک رو بزارن!!
فکر میکنم واسه قبول یک حرف چیزای بیشتری لازم باشه اینطور نیس؟!
راجب گوگل هم که گفتی اون سرچ میکنه و هزار تا لینک میده اما باید بلد باشی چطور به بهترین جواب دست پیدا کنی

راجب camera هم باید بگم حالا که اینقدر علاقه دارید به پیشنهاد دوستمون گوش کنید و ae رو نصب کنید
در ضمن شما که اینقدر تو تاریخ سیر میکنید خوب یه کم هم تاریخ انیمیشن رو بخونید من که فکر نکنم نداشتن camera یعنی گذاشتن کنار توسط ...
شما خودت به این جمله های که از بزرگان مینویسی اعتقاد داری اصلا!! یا شاید اینم مثل چیزای که گفتی چون از یه جا شنیدی فقط میگی!!!
در اصل کسی که کارشو بلده ... خودت گفتی!! نگفتی؟
وای خدا چقدر حرفات جواب داره
شما این رو نمی دونی که مدت زمان استفاده از چیزی ملاک خوبی برای بلد بودن ان نیست؟!
مثلا من از بچگیم اتاری داشتم تا الان ولی الان از پسر خالم که فقط یه ماه هست داره میبازم
پس هی نگید من از زمان فلان و ..
راجب bone هم چشم اقا حتما این نکته مهم را به Shantanu Narayen متذکر میشم و پیشاپیش از طرف ایشون ازتون عذرخواهی میکنم
راجب فلش هم همینطور که میدونید به چند بخش تفکیک میشه که فقط تو یکی از بخش ها یعنی وب میتونیم با html5 مقایسه کنیم که همون هم تو خیلی از زمینه ها ربطی به هم ندارن یعنی مزاحمتی برای هم ایجاد نمی کنن
html5 یه پروژه هست که چند سال روش کار شده و تازه به ثمر رسیده اما با این حال هنوز یه پروژه خام هست و تقریبا ابزار مناسبی براش وجود نداره و تستها نشان میدهد که بر روی browser های که webkit استفاده نمیکنند در حال حاضر چنذان کار امد نیست و میشه گفت که فقط روی video میتونه ثمری داشته باشه به نظر من فلش همچنان روی وب باقی خواهد ماند و به پیشرفت های بیشتری خواهد رسید

آخرین ویرایش:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
نمونه ی مشخص از ضعف HTML5 رو میتوانید در این لینک مشاهده کنید .

و تمام .بای...

این از اون حرکتا بود ولی اخه HTML5 دویا سه ماه بیشتر نیست اومده بعد شما چه انتظاری داری ازش :rose:

برای فلاش هم بلاخره یک کار های میکنند نگران نباشید فلش برای مولتی مدیا و ساخت نرم افزارهای چند رسانه ای رقیب نداره مطمئن باشید :wink:

درضمن ادوب خودش از HTML5 داره حمایت میکنه و تو دریم ویور جدید هم این می تونید ببینید

نمیدونم ربطی داره یا نه : http://cs5.org/?p=3 :wink:

Mehrdad155

کاربر فعال
Insomana@
شما گفتید :کی گفته IE9 فلش راساپورت نمی ده؟ منم چند تا نشونتون دادم. از خودم چیزی نگفتم .نقل قول کردم. لطفا لینک ها را کامل بخونید.
ضمنا این بحث تو دنیا مدام در حال تغییره . پس خبرهای ضد و نقیض هم براش زیاد می آد.
HeXaM@
آخه عزیز من چرا در مورد چیزی که نمی دونی اینجوری حرف می زنی؟ برنامه AfterEffect یه برنامه visual effect است. نه یه برنامه انیمیشن سازی. درسته خروجی فیلم یا انیمیشن می ده .دوربین داره ,به اشیا هم حرکت می ده, ولی جزو برنامه های انیمیشن سازی نیست . یه برنامه کمکیه برای برنامه های دیگه .اصلا اسم برنامه, خودش داره می گه چیه . ترجمه کن. چی می شه؟
حالا من یه پیشنهاد بهت می کنم. برو برنامه commotion را ببین و کار کن. عین AfterEffect است .یه خروجی ازش بگیر و کیفیت ها را مقایسه کن .
من در مورد XSI چیز بد نگفتم .اتفاقا خوبش را هم گفتم و خواهم گفت.برو یه بار دیگه مطلبم را بخون بعد پست بده. گفتم Autodesk با خرید اون می خواست 3Dsmax خودشو بالا ببره و موفق هم شد. اگه تو باهاش کار نکردی من تا حدودی کردم . یه برنامه کاملا منحصر به فرده .فقط اینو بدون زمانیکه Maya و Max تاتی تاتی می کردن, برنامه SoftImage 3D( اون موقع اسمش این بود)
دایناسورهای فیلم Jurassic Park را برای اسپیلبرگ ساخت.

mafton@
1)اتفاقا حرف خوبی زدی واقعا وقت آدم حیفه که اینجوری تلف شه . هر کی هر اطلاعاتی می خواد ,اینترنت و گوگل و ویکی و همه چی هست. بره خودش پیدا کنه دیگه!!!
2)من کی گفتم فتوشاپ بده ؟ گفتم کند بالا می آد . و رو Apple این جور نیست. برو یه بار دیگه نوشته ام را بخون بعد بیا نظر بده.
3) در مورد C و AS می خواستم بحث سرعت را بکنم . وگرنه اینقدر سرمون می شه که بدونیم هر کدوم برای چه کاریه.
4)در مورد لینک ها و After Effect جوابهایی که تو همین پست دادم را بخون.
5)بابا درباره camera خیلی حرفت خیلی جالب بود.کلی خندیدم عزیزم. معلومه که تو انیماتور نیستی وگرنه این حرف را نمی زدی. من تاریخ انیمیشن را خوندم .نه یه بار اونم چند بار. تدریس هم کردمو می کنم. اینقدر جواب برات دارم که تا صبح بشینی بخونی .فقط اینو بدون که قبل از کامپیوتر, انیمیشن با دوربین و میز Oxberry ساخته می شد و بعد اونو شبیه سازی کردن رو کامپیوتر و.... فقط خواهشا دیگه این حرفو جلو کس دیگه ای نزن .
6)و اما در مورد این جمله تون" شما این رو نمی دونی که مدت زمان استفاده از چیزی ملاک خوبی برای بلد بودن ان نیست؟! "
من اینجوریش می کنم :مدت زمان استفاده از چیزی ملاک خوبی برای بلد بودن ان است.
چرا ؟ خیلی ساده است. چون تو اگه مدتی روی چیزی وقت بذاری و هیچی نشی مشکل از خودته . نه اون چیز بد بخت.
اگه تو آتاری داری از پسر خاله ات می بازی باید علتشو تو خودت پیدا کنی.
7)ممنون می شم اگه مساله bones را به Shantanu Narayen بگی. خودتم بگو با اسم خودت تا معروف شی. اینم اضافه کن و بهش بگو:
با وجود نرم افزارهایی مثل Toonz,Animo,Toonboom,cellAction,CTP,The Tab,Anime Studio ,یه انیماتور دو بعدی حرفه ای , هیچوقت سراغ شما نمی آد. چرا که اونها علاوه بر این ابزار تمام لوازم و ابزار های مفید یک انیماتور را دارند و بهتره به اهداف دیگه ی فلش بپردازه.

در انتها عذر خواهی می کنم اگه بحث تاپیک که چیز دیگه ای بود به اینجا کشیده شد . باور کنید وقت زیادی از من گرفت. چون تو تایپ فارسی خیلی وضعم خرابه و علاوه بر آن ,کلی کار باید تحویل بدم. امیدوارم دوستان به همون مقایسه بین این دو مورد بپردازن.که هدفه این تاپیکه.
البته اگه این تاپیک جایی به جز انجمن فلش زده می شد, قطعا بدونید جوابهایی بدون تعصب تر و متنوع تری می گرفتید اینجا همه فلش کارن و خوب قطعا طرفدار آن.

شاد باشید - مهرداد

آخرین ویرایش:

UnknownUser

Well-Known Member
دوست عزیز خوشحالم که به مواردی جواب دادی که در واقع جوابی برای آن ها وجود نداشت
قبل از این که وارد بحث بشیم ، شما گفتید که " من از کلمه پروندن استفاده نمی کنم چون در شان سایت نیست. " شما خیلی لطف دارین اما آیا این که یک فردی با نوشتن افکار و عقاید شخصی خود در یک محیط عمومی ای مثل این انجمن سعی به تحمیل این عقاید بعضا بی اساس به دیگران کنه ، این نه توهین به شان انجمن نیست ؟
آیا این توهین به عقاید بسیاری از کسانی که ارتباط نزدیکی با این platform دارن نیست ؟
آیا بیان کردن اخبار بی اساسی که فقط باعث منحرف شدن افکار دیگران می شه در شان این انجمن هست ؟
و سوالات مشابه دیگر . قصد ادامه این موضوع حاشیه ای رو ندارم .

درمورد support نشدن Flash Player در IE9 ، دوست عزیز شما درست توجه نکردین ، اگر به قول خودتون تا صبح لینک بگذارین هیچ کدام از این لینک ها معتبر نخواهند بود به این دلیل که نقل قول هایی که برای شما گذاشتم

گفته های Dean Hachamovitch هست یکی از مدیران بخش IE و ایشون اشاره داشتن که کماکان IE9 به ساپورت Flash Player خواهد پرداخت و متن این گفته ها داخل blog رسمی IE در سایت MSDN منتشر شده .

سعی کنین خودتون رو کمتر درگیر این اخبار بدون پایه و اساس کنین و برای خودتون داستان درست کنین و حماسه ی جنگ IE با Apple ترتیب بدین ( که کاملا با این موضوع هیچ ارتباطی نداره و برای من سوال هست که چرا این موضوع رو پیش کشیدین ؟! حالا چرا جنگ گرافیکی ! اون هم IE یک Browser !! اگه می گفتین با WebKit شاید یک مقدار تامل برانگیز بود )

البته لازم به ذکر هست که شما پا فرا تر از این هم گذاشتین و اخباری رو منتشر کردین که کاملا مشخص هست که تنها عامل آن عقیده ی شخصی شماست
اینکه Mac OS x دیگر Flash را support نخواهد کرد - گفته شما
"Apple Macintosh باز هم می خواد فلش را کنار بذاره."
بگذارین به گفته های آقای stive jobs در وب سایت Apple یه نگاهی بکنیم :

We also know first hand that Flash is the number one reason Macs crash. We have been working with Adobe to fix these problems,
http://www.apple.com/hotnews/thoughts-on-flash/

این گفته نشون دهنده ی این هست که نرمافزار Flash Pro بر روی Mac OS x با عث Crash می شود و Apple به همراه Adobe سعی در حل این مشکل دارند
آیا این گفته Stive Jobs با گفته ی شما در تناقض نیست ؟

"مکینتاش به راحتی و بدون هیچ زحمتی به cpu و ram ,اونو بالا می آره .خواهشن اگه با مک کار نکردی حداقل یه بار یه فلش را باهاش بالا بیار خودت همه چی رو می فهمی. حالا اینها را برای چی گفتم؟ برای اینکه Apple دیگه فلش را ساپورت نمی ده .یعنی قبولش نداره . "
آیا این گفته ی آقای stive jobs نشون دهنده ی ادامه ساپرت Flash Pro روی Mac OSx نیست ؟ اگر جواب شما خیر هست ، پس چرا بر روی یک نرم افزاری که دیگر support نخواهد شد کار می کنن تا مشکلات حل شود ؟

آیا شما برای Apple هم تصمیم می گیرید ؟

در مورد سوال شما که آیا من با Mac کار کردم یا نه ، من تصمیم به شخصی کردن بحث ندارم اما بله چندین سال و همچنان با این OS کار می کنیم و علاوه بر این تجربه ی استفاده از ubuntu و fedora رو نیز دارم و لازم هست بدونید که یکی از طرفداران Apple هستم

دوست عزیز اگر ما بخواهیم به اخبار بی اساس و به افکار خود استناد کنیم خیلی از واقعیت فاصله می گیریم
برای مثال من برای شما متن خبری را می گذارم که در آن آقای Sitve jobs فوت کرده اند ! و متنی برای یاد بود ایشون هم نوشته شده ( لازم به ذکر هست که این خبر چون در خبرگزاری های رسمی منتشر شد ، و فقط بر سر یک اشتباه ، به سرعت تکذیب شد )
http://www.telegraph.co.uk/news/2639343/Extracts-from-Bloombergs-premature-Steve-Jobs-obituary.html

خوب زیاد به حاشیه نریم

اما در مورد Flash Platfrom
مواردی که شما اشاره کردین فقط می تونه به Flash Professional ارتباط داشته باشه . جدا از بحث درست یا اشتباه بودن این گفته ها

(البته این نکته رو هم باید بگیم که مواردی که در مورد پیشینه ی این نرمافزار گفتین درش اشتباهاتی هم بود ، اما ما از از کنار آن می گذریم و به بحث اصلی می پردازیم)

دوست عزیز Flash دیگه یک نرمافزار نیست تبدیل به Platfrom شده با ابزار ها و بخش های متعدد

ابزارها ای که فقط شما تجربه کار با یکی از آن ها رو داشتین Flash Professional , Flash Builder , Flash Catalyst
بخش های متعدیدی مثل frameworks , Servers , runtimes ,...

شما که یک Actionscript رو با زبان سیستمی مثل ++ C مقایسه می کنین نشون دهنده ی تجربه ی کمتون در این زمینه هست

در مورد HTML5 دوستان می تونین مواردی که به همراه امار و دلایل منطقی برای مقایسه Flash با HTML5 ذکر شده رو ببینن :
http://theiphonefever.blogspot.com/2010/04/5-reasons-flash-is-here-to-stay.html

آینده HTML5 به Browser ها وابسته است در حال حاضر HTML5 بر روی Browser ها ای که از WebKit که طراح اولیه ی آن Apple بوده به طور نسبتا کار آمدی عمل می کند ک همهم ترین Browser های که از WebKit استفاده می کنن : Apple Safari و Google Chrome هستند
البته این نکته هم باید گفت که HTML5 روی Iphone Safari کارایی مثل Safari Desktop ندارد و نیاز به Optimize شدن وب سایت هایی که از HTML5 استفاده میکنن برای این Browser هست

می تونید تست های که برای این منظور انجام شده را در Youtube پیدا کنید

موفق باشد

آخرین ویرایش:

HeXaM

New Member
insomana@

hexam@
آخه عزیز من چرا در مورد چیزی که نمی دونی اینجوری حرف می زنی؟ برنامه aftereffect یه برنامه visual effect است. نه یه برنامه انیمیشن سازی. درسته خروجی فیلم یا انیمیشن می ده .دوربین داره ,به اشیا هم حرکت می ده, ولی جزو برنامه های انیمیشن سازی نیست . یه برنامه کمکیه برای برنامه های دیگه .اصلا اسم برنامه, خودش داره می گه چیه . ترجمه کن. چی می شه؟
حالا من یه پیشنهاد بهت می کنم. برو برنامه commotion را ببین و کار کن. عین aftereffect است .یه خروجی ازش بگیر و کیفیت ها را مقایسه کن .
من در مورد xsi چیز بد نگفتم .اتفاقا خوبش را هم گفتم و خواهم گفت.برو یه بار دیگه مطلبم را بخون بعد پست بده. گفتم autodesk با خرید اون می خواست 3dsmax خودشو بالا ببره و موفق هم شد. اگه تو باهاش کار نکردی من تا حدودی کردم . یه برنامه کاملا منحصر به فرده .فقط اینو بدون زمانیکه maya و max تاتی تاتی می کردن, برنامه softimage 3d( اون موقع اسمش این بود)
دایناسورهای فیلم jurassic park را برای اسپیلبرگ ساخت.

شما مثل اینکه تو باغ نیستی دوست عزیز همش پرت و پلا تحویل من میدی! مطمئن باش من بیشتر از اون چیزی که فکر تصور میکنی با After Effects و Softimage XSI کار کردم و نسبت به چیزی که میدونم نظر میدم، شما هم که به AfterEffects میگی برنامه کمکی، ظاهرا تو همه چیز هم متخصصی از C++ و html5 و Flash Platform بگیر تا AfterEffects و Softimage و ... فقط هم شما میدونی Jurassic Park و باچی ساختن.
من بیشتر دارم وقتمو تلف میکنم که جواب شمارو میدم!
یا حق

آخرین ویرایش:

edwinca

New Member
Insomana@

HeXaM@
آخه عزیز من چرا در مورد چیزی که نمی دونی اینجوری حرف می زنی؟ برنامه AfterEffect یه برنامه visual effect است. نه یه برنامه انیمیشن سازی. درسته خروجی فیلم یا انیمیشن می ده .دوربین داره ,به اشیا هم حرکت می ده, ولی جزو برنامه های انیمیشن سازی نیست . یه برنامه کمکیه برای برنامه های دیگه .اصلا اسم برنامه, خودش داره می گه چیه . ترجمه کن. چی می شه؟
حالا من یه پیشنهاد بهت می کنم. برو برنامه commotion را ببین و کار کن. عین AfterEffect است .یه خروجی ازش بگیر و کیفیت ها را مقایسه کن .
من در مورد XSI چیز بد نگفتم .اتفاقا خوبش را هم گفتم و خواهم گفت.برو یه بار دیگه مطلبم را بخون بعد پست بده. گفتم Autodesk با خرید اون می خواست 3Dsmax خودشو بالا ببره و موفق هم شد. اگه تو باهاش کار نکردی من تا حدودی کردم . یه برنامه کاملا منحصر به فرده .فقط اینو بدون زمانیکه Maya و Max تاتی تاتی می کردن, برنامه SoftImage 3D( اون موقع اسمش این بود)
دایناسورهای فیلم Jurassic Park را برای اسپیلبرگ ساخت.

اگه اشتباه نکنم حتما" apple motion هم برای اینه که یه مربع بسازی بچرخه ! :mad:
ولی به نظرم حذف فلش کار عاقلانه نیست ! :-?

آخرین ویرایش:

Mehrdad155

کاربر فعال
unknownuser@
من به هیچ عنوان نخواستم عقایدمو تحمیل کنم. برعکس, من دوست دارم هر روز چیز تازه یاد بگیرم . از خبرهاتون و این پستتون تشکر می کنم. انصافا استفاده کردم .
HeXam@
فدات شم ,من ادعایی ندارم .حقایقی بود که بهتون جواب دادم. کنار کارت, مطالعه هم بکن.
edwinca@
????????

sharktech

کاربر فعال
وای عجب بحث داغی جای من خالی بود البته حرفی برای گفتن هم نداشتم D:

خودم من از فلش هایی که Adobe عرضه کرده خوشم نمیاد به قول دوستمون انگار داری ویندوز نصب می کنی !!!!

حالا نصبش به کنار که شاید شش ماهی یه بار پیش بیاد اما خود نرم افزار هم سرعتش کمه و آدمو کلافه میکنه.

و هیچ وقت هم نتونستم با فلش cs4 کار کنم و الانم با فلش 8 خودمون کار میکنم :neutral:

کاش هیچ وقت Adobe ماکرومدیا رو نمی خرید :sad:

من خودم الان تو کار طراحی وب هم هستم و اینو بگم که هیچ چیز نمیتونه جای فلش رو بگیره ( البته آینده رو کسی نمیدونه).

Mehrdad155

کاربر فعال
;) خوشحالم که متوجه منظورم شدین

موفق باشید

من منکر حرف حق نیستم. من عاشق یادگیری و کار کردن و به روز بودن هستم. شما زحمت کشیدی و به اطلاعات بنده اضافه کردی. تشکر , کمترین کاری بود که تونستم بکنم.
شما هم موفق باشید دوست عزیز

o_real_love

Well-Known Member
نمیشه گفت که :
وب بدون فلش!!!!
حتی با همه امکانات HTML5
فلش یه چیز دیگس
ولی باید فکری به حال حجمش بشه
adobe همینش بده

دوست من
آقای Mehrdad155
شما که از html5 تعریف میکنی
یه نمونه کارتو بزار
آیا واقعان باهاش کار کردی؟
آیا مثل فلش میشه باهاش کار کرد
آیا اصلا یه IDE براش امده

اینکه امدی تو انجمن فلش حرف های چرت و بی اساس و شایعه مطرخ میکنی
نه تنها باعت کم شده اعتبار فلش نمیشی بلکه باعث دوامشم میشی

یکم فکر کن
IE9 نسخه نمایشی ش امده بیرون
نهایتا تا 6 ما دیگه میاد بیرون

آیا تا 6 ماه دیگه فلش از بین میره
آیا تعداد developer های html5 به تعداد کافی میرسه؟

حتما الان میگی چرا تا 6 ماه دیگه
باز باید یکم فکر کنی !!!

تو میگی انیماتوری
آره درسته - تو با فلش چی کار داری
فلش تا یه حدی انیمشن رو ساپورت میکنه
اگه جواب کارتو نداد برو سراغ یه نرم افزار دیگه

شما فکر کنم فلش ر. با toonboom اشتباه گرفتی نه؟

راجع به دوربین
شما فقط مشکل سواد فلشی داری
حالا چرا؟
شما اگه AS بلد باشی میتونی هر دوربینی رو که دوست داشته باشی تولید کنی
اصلا میتونی یه timeline بهتر از خوده فلش درست کنی

واقعا جالبه

ویرایش توسط آونگ

یه پیشنهاد بهت میدم دوست عزیز
اول دانشه خودتو در مورد یه موضوع انقد بالا ببر که مطمئن باشی چیزی رو از قلم ننداختی
بعد بیا تو انجمنش شایعه پراکنی کن

که پس فردا روت بشه اگر باز موضوعی رو زدی بچه ها نگن باز این امد اینجا !!!!!!

Mehrdad155

کاربر فعال
دوست من
آقای Mehrdad155
شما که از html5 تعریف میکنی
یه نمونه کارتو بزار
آیا واقعان باهاش کار کردی؟
آیا مثل فلش میشه باهاش کار کرد
آیا اصلا یه IDE براش امد
نه با html5 کار نکردم !!!خبرهایی هم که دادم نقل قول های واقعی از سایت ها بود چیزی از خودم نگفتم هنوز هم چیزی بطور قطعی معلوم نیست.
همه چیز فعلا در حد خبر است فقط به چیزی را بدون اونها برای اهدافشون فکر اینکه جنابعالی عمرتو رو فلش گذاشتی و عاشقش هم هستی نیستن.
منم زمانی که کامپیوتر های آمیگا بود. روی برنامه ی AMOS که مخصوص ساخت بازی بود خیلی کار کردم .ولی خیلی راحت این کنسول پر قدرت کنار گذاشته شد.
پس تعصب نداشته باش و همیشه update باش.
اینکه امدی تو انجمن فلش حرف های چرت و بی اساس و شایعه مطرخ میکنی
نه تنها باعت کم شده اعتبار فلش نمیشی بلکه باعث دوامشم میشی
شایعه نبود اگه سواد انگلیسی داری برو یه بار دیگه لینک ها رو با دقت بخون (اگه تا حالا محتویاتشون تغییر نکرده باشه) یه کم هم مودب صحبت کن.
یکم فکر کن
IE9 نسخه نمایشی ش امده بیرون
نهایتا تا 6 ما دیگه میاد بیرون
آیا تا 6 ماه دیگه فلش از بین میره
آیا تعداد developer های html5 به تعداد کافی میرسه؟
حتما الان میگی چرا تا 6 ماه دیگه
باز باید یکم فکر کنی !!!
اینو آینده معلوم می کنه فعلا نه تو و نه من نمی تونیم هیچی در موردش بگیم هادی حرف قشنگی تو این تاپیک زده برو بخون.
تو میگی انیماتوری
آره درسته - تو با فلش چی کار داری
فلش تا یه حدی انیمشن رو ساپورت میکنه
اگه جواب کارتو نداد برو سراغ یه نرم افزار دیگه
شما فکر کنم فلش ر. با toonboom اشتباه گرفتی نه؟
راجع به دوربین
شما فقط مشکل سواد فلشی داری
حالا چرا؟
شما اگه AS بلد باشی میتونی هر دوربینی رو که دوست داشته باشی تولید کنی
اصلا میتونی یه timeline بهتر از خوده فلش درست کنی
وقتی تاپیک آموزش انیمیشن سازی را زدم جواب همه سوالاتتو می گیری. وقتی در مورد دوربین های انیمیشن سازی دوبعدی چیزی نمی دونی بیخود شلوغ بازی در نیار.
در مورد toonboom هم متاسفانه سوادت خیلی تو این زمینه کمه که باهات بحث کنم. وقتش را هم ندارم.
واقعا جالبه
یه سوال برام یپش امد
ویرایش توسط آونگ

یه پیشنهاد بهت میدم دوست عزیز
اول دانشه خودتو در مورد یه موضوع انقد بالا ببر که مطمئن باشی چیزی رو از قلم ننداختی
بعد بیا تو انجمنش شایعه پراکنی کن
که پس فردا روت بشه اگر باز موضوعی رو زدی بچه ها نگن باز این امد اینجا !!!!!!
عرض کردم نقل قول بود. شایعه نبود. اگه گوگل دم دستته برو تا کلی حرف های ضد و نقیض بشنوی.
جمله آخرت دیگه از اون حرفها بود ها. ببخشید من قبل از اینکه عضو سایت شم (که چند ماهی بیشتر نیست), سوالاتمو کجا مطرح می کردم؟ اصلا می دونی؟ اگه من تاپیک زدم و تو جواب ندادی ,فکر می کنی چیزی عوض می شه؟اگه دوستان سایت هم نخواستن جواب منو بدن من به همشون احترام می ذارمو یا خودم جوابشو پیدا می کنم. یا اینکه جای دیگه مطرح می کنم .جواب بسیار ساده بود. نه؟
من همیشه یه شاگردم و عاشق یادگیری موارد مربوط به کارم.

:lol:
تو که کار نکردی چرا میگی html5 بهتره
نکنه اگه تو ان سایت بنویسن که paint ویندوز 7 بهتر از فتوشاپ هست نکنه تو باز اینو نقل قول میکنی؟

ببینیم
کامپیوتر آمیگاه (به قول خودت) کار کردی چه ارتباطی با فلش داره
نکنه ارتباطش مثل as و c++ هست؟

آره انقد سواد دارم که بفهمم چه اخباری شایعه هست یا نه
فکر کنم شما تو این مورد ...

به آینده نمیرسه
چون html5 سال 2022 میاد و فلش تا ان موقع شده یه چیزی شبیه unity3D با performance خیلی بالا

عموجون من toonboom رو خیلی بهتر از تو میشناسم و هیچ موقع نمیام با فلش مقایسه کنم
در ضمن بنده برای فارسی زبانان به کمک دوستانم آموزش این نرم افزار کاربردی رو زدم
خام نشو

ویرایش توسط آونگ

برای اصلا مهم نیست
چون من و دوستانم از کسی نمیپرسیم فقط جواب میدیم
البته یه حدس میتونم بزنم که هر جا که فعالیت میکردی طرز فکرشون مثل خودت بودن

اولا با این صحبت ها ماجرای شاگرد و استاد رو زیر سوال نبر
:rose:

Mehrdad155

کاربر فعال
:lol:
تو که کار نکردی چرا میگی html5 بهتره
نکنه اگه تو ان سایت بنویسن که paint ویندوز 7 بهتر از فتوشاپ هست نکنه تو باز اینو نقل قول میکنی؟
علامتهای !!! را جلوی html5 برای همین گذاشتم.
آره مطمئن باش اگه خبر داغی بود میذارم. چرا نذارم؟ اگه paint win 7 بهتر شد .حتما نویسنده دلائلی داشته عزیزم.اتفاقا یه همچین خبری واقعا خوندن داره تا از تعجباتمون کم کنه. نه؟
ببینیم
کامپیوتر آمیگاه (به قول خودت) کار کردی چه ارتباطی با فلش داره
نکنه ارتباطش مثل as و c++ هست؟
آره انقد سواد دارم که بفهمم چه اخباری شایعه هست یا نه
فکر کنم شما تو این مورد ...
به آینده نمیرسه
چون html5 سال 2022 میاد و فلش تا ان موقع شده یه چیزی شبیه unity3D با performance خیلی بالا

نه .نشد دیگه. در مورد چیزی که سر در نمی آری حرف میزنی اینجوری خودتو خراب می کنی. پس فردا یه آدم وارد می آد اینها رو می خونه و حرفهای جنابعالی رد می شه.
من با آمیگا زندگی کردم عزیزم. با اون انیمیشن می ساختم .با موس هم می کشیدم.تا حالا هم به اندازه موهای سرت انیمیشن ساختم.کلی هم جایزه و تقدیر از داخل و خارج دارم .اسم جشنواره Annecy را شنیدی ؟ بزرگترین جشنواره انیمیشن دنیاست. یکی از فیلم هام اونجا بوده. خیلی هاشم از تلویزیون دیدی .(ببخشید شاید جای گفتن این جور حرفها اینجا نبود ولی لازم دیدم یه اشاره ای بکنم. خواهشا به حساب خودستایی نذارید.) سایتمو که آپدیت کردم خبرت می کنم تا ببینی . در مورد ارتباطش با فلش هم پست 22 منو بخون.
برنامه Unity3dیه برنامه برای ساخت بازی و intractive سه بعدی است .سومین انجین برتر ساخت بازی تو دنیاست و داره با Unreal Development Kit مقایسه می شه.فکر می کنی تا اون موقع یونیتی بیکار می شینه تا فلش بهش برسه؟ اگه نمی دونی بدون که تو نسخه 3 اون که قراره بیاد, همردیف UDK قرار می گیره.
شاید فلش اگه تغییرات بسیار بنیادی تو ساختارش بده بتونه خودشو به اون نزدیک کنه .مثل کاری که Lightwave کرده و قراره lightwave core را با structure کاملا متفاوت بیاره .-> newtek.com
عموجون من toonboom رو خیلی بهتر از تو میشناسم و هیچ موقع نمیام با فلش مقایسه کنم
در ضمن بنده برای فارسی زبانان به کمک دوستانم آموزش این نرم افزار کاربردی رو زدم
خام نشو
من انیمیشن سازیشو با فلش مقایسه کردم .مطالب رو درست بخون. دستت درد نکنه برای آموزش این برنامه. ولی زدن آموزش برای هر برنامه دلیل بر ارائه کار خوب و تسلط بر اون برنامه نیست. فقط با نمونه کار همه چی معلوم میشه .
ویرایش توسط آونگ
برای اصلا مهم نیست
چون من و دوستانم از کسی نمیپرسیم فقط جواب میدیم
البته یه حدس میتونم بزنم که هر جا که فعالیت میکردی طرز فکرشون مثل خودت بودن

اولا با این صحبت ها ماجرای شاگرد و استاد رو زیر سوال نبر
:rose:
عجب انگار خیلی تو این زمینه تجربه داری .لطفا این تجربه های به درد نخورت را به ما تحمیل نکن.جوابمو تو پست قبلم بهت دادم دیگه نذار تکرار کنم .
در مورد اطرافیانم پرسیدی: من تو دانشگاه سوره و حوزه هنری تدریس انیمیشن می کردم و هنوز هم تا حدودی دارم .به خاطر مشغله زیاد نمی تونم روش وقت بذارم. رئیس دانشگاه آقای دکتر احمد الستی از من خواهش کرد این سمتو بگیرم. فوق لیسانسم هم انیمیشن نیست. ولی منو انتخاب کردن. برو اسمشو تو اینترنت سرچ کن تا اطرافیان منو بشناسی و طرز فکرشون را.
ویرایش توسط آونگ :rose:
باز هم از باز کننده این تاپیک شرمنده ام که کار اینقدر به حاشیه رفت .امیدوارم دوستان بحث اصلی را دنبال کنن .

جدیدترین ارسال ها

بالا