Gmail به پای Yahoo نمی رسد!

Peyman-Pop

Active Member
اگر فضاي 100 مگابايتي پست الکترونيک ياهو، ديگر شما را راضي نمي کند و به دنبال آن هستيد که به هر قيمتي شده يک حساب پستي يک گيگابايتي Gmail براي خود دست و پا کنيد، شايد بهتر باشيد که اين فکر را از سرتان بيرون کنيد. زيرا مطالعات موسسه پژوهشي Radi Cati نشان مي دهد که بهتر است کاربران ايميل ياهو در همان جايي که هستند بمانند و به دنبال ذخيره سازي حساب پستي Gmail نباشند.

به گزارش بخش خبر سايت اخبار فن آوري اطلاعات ايران، از خبرگزاري سلام، کارشناسان اين موسسه معتقدند که تغيير آدرسهاي ايميل، فرايندي وقت گير و ملال آور است و باعث مي شود که مکاتبه کنندگان با يک فرد هم گيج و سردرگم شوند.
اين موسسه همچنين به شرکتهاي ارائه دهنده خدمات ايميل پيشنهاد مي کند که ظرفيت فضاي سرويسهاي پستي خود را به ويژه در مورد کاربران خانگي و صاحبان مشاغل کوچک ارتقاء دهند، چون در غير اينصورت نمي توان مانع تغيير آدرسهاي پستي افراد شد.

کارشناسان اين موسسه همچنين معتقدند که با افزايش فضاي پست الکترونيک سرويسهاي رايگان ايميل مي توان انتظار داشت که اين وسيله ارتباطي محبوبيت بيشتري نسبت به سرويسهاي ارسالي پيام يا مسنجر کسب کنند.
محققان RadiCati براين باورند که Gmail يک تهديد جدي براي سرويسهاي رايگان پست الکترونيک است، زيرا از ابزار جستجوي خلاقانه اي برخوردار بوده و فضاي آن نيز 1000 مگابايت است. البته اين موسسه همچنين معتقد است که ياهو به سرعت به چالشهاي ايجاد شده از سوي گوگل پاسخ داده و ظرفيت سرويس پستي خود را به سرعت به 100مگابايت رسانده است. با توجه به اينکه Gmail هنوز در مرحله آزمايشي يا بتا به سر برده و تمامي افراد نمي توانند از آن بهره ببرند، ياهو موفق شده با سرعت عمل خود مانع از مهاجرت کابران خود به Gmail شود.
کارشناسان RadiCatiهمچنين معتقدند از آنجا که حجم فضاي پستي ديگر عامل مهمي براي تعيين سرويس پستي از سوي کاربران وب محسوب نمي شود، شرکت هاي ارائه دهنده خدمات ايميل به ايجاد قابليتهاي ديگري در سرويسهاي خود بپردازند. قابليت هايي که عبارتند از: افزايش کارآيي خدمات پست الکترونيک، بالابردن سرعت آن و ديگر خدمات جانبي خلاقانه مانند جستجو در نامه ها که توجه کاربران را به خود جلب کند.
بر طبق همين گزارش سرويس پستي ياهو، پس از تغييرات جديدي داراي قابليتهايي است که آن را در رتبه اي بالاتر از Gmail قرار مي دهد. اين قابليت ها عبارتند از مديريت آدرسهاي پستي و يک تقويم بر اي هماهنگ کردن برنامه هاي خود.

ايميل ياهو که بسيار پرسابقه تر از Gmail است داراي سرويسهاي ضد هرزنامه و ضد ويروس بسيار قوي نيز است که با همکاري شرکت تورتون فراهم شده. ياهو همچنين به تفاوت نيازهاي کاربران خود نيز توجه دارد و سرويسهاي آن براي صاحبان مشاغل تجاري بزرگ، متوسط و کوچک و همچنين کاربران خانگي متفاوت است.

نويسندگان گزارش موسسه RadiCati همچنين به اين نکته اشاره مي کنند که سرويس جديد پستي گوگل همراه با آگهي هاي گرافيکي ارائه مي شود و اين کار شايد به مذاق بسياري از کابران اينترنت خوش نيايد. در ضمن فضاي پستی ياهو و گوگل چندان معنادار نيست و بعيد به نظر مي رسد که هيچ کاربري در جهان بتواند به سادگي صد مگابايت فضاي پستي را پر کند. لذا در پايان اين پژوهش چنين نتيجه گيري شده که ياهو کماکان سرويس پستي مناسب تري براي کاربران است زيرا ياهو يک وب سايت شاداب و زنده است و علاوه بر سرويس پستي داراي خدمات متعدد ديگري مانند گروههاي ياهو، امکانات کاريابي موسوم به Hot Jobs، بخشي براي خريد و فروش Online کالاو غيره مي باشد. البته در پايان اين گزارش تاکيد شده که قابليتهاي جستجوي ياهو هنوز در حدي نيست که بتواند با گوگل رقابت کند.

خلاصه اينکه اگر براي بدست آوردن يک حساب پستي Gmail داريد به هر دري مي زنيد بهتر است مدتي دست نگه داريد. شايد هم با خواندن اين مطلب ديگر تمايلي به اين کار نداشته باشيد.

منبع خبر : فناوری اطلاعات ایران

Salar

Active Member
موسسه پژوهشي Radi Cati نشان مي دهد که بهتر است کاربران ايميل ياهو در همان جايي که هستند بمانند و به دنبال ذخيره سازي حساب پستي Gmail نباشند.

همش تبلیغه...نمیخوان مشتری از دست بدن...
من جی میل رو به 100 تا یاهو نمیدم! این یاهو امنتیت نداره! :roll:

a Truth Seeking

Active Member
من كه از هردوشون استفاده مي كنم مشكلي هم باهاشون داشته باشم تحمل مي كنم (چون مجبورم غير تحمل چه كاري از دستم بر مي ياد.) .

Peyman-Pop

Active Member
من خودم شخصا یاهو رو به Gmail و حتی‌ باقی‌ ایمیل های مجانی‌ ترجیح میدم.

امکاناتی‌ که یاهو مجانی‌ در اختیار کاربران قرار میده سایت های دیگه حتی‌ در ایمیل های پولی‌ خودشون هم ندارن .

پیمان ‌

gba

Member
منم كه برام هيچ فرقي نمي كنه با كدومشون كار كنم. هر دوتاشون باحالند!!

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
تنها مزيتي كه به نظر من گوگل داره سرعتشه فقط اگر نه همه امكانات ياهو بهتره..
امنيت هم كي گفته نداره..! خود ياهو امنيت داره اين كه اي دي لو ميره ربطي به ياهو نداره

مجيد

سکوت

Member
من كه از هردوشون استفاده مي كنم مشكلي هم باهاشون داشته باشم تحمل مي كنم (چون مجبورم غير تحمل چه كاري از دستم بر مي ياد.) .

اولا - چرا دو تا ؟؟

دوما - ميتوني بمن بگه برات 500 تا ميل مجاني رديف كنم .

www.walla.com

نمیشه لینک مستقیم بدید ؟؟ پستهای زیادی از شما رو من دیدم که از همین سایت کپی برداری شده !!!!

امکاناتی‌ که یاهو مجانی‌ در اختیار کاربران قرار میده سایت های دیگه حتی‌ در ایمیل های پولی‌ خودشون هم ندارن .

اجازه بدید نسخه اصلی جی میل منتشر شه ...بعد با هم بحث میکنیم .

مزیت گوگل یکیش اینه ، دومیش هم که خیلی جالبه اینه که میل های ارسال شده از یک نفر را مثل فورم زیر هم جمع میکنه .

در دوما شما مجید ، باید بگم : (( مثل جواب قبلی ، منتظر نسخه اصلی باشید ! ))

سکوت ... :wink:

Marzban

Well-Known Member
سکوت گفت:

اولا - چرا دو تا ؟؟

دوما - ميتوني بمن بگه برات 500 تا ميل مجاني رديف كنم .

www.walla.com

نمیشه لینک مستقیم بدید ؟؟ پستهای زیادی از شما رو من دیدم که از همین سایت کپی برداری شده !!!!

اجازه بدید نسخه اصلی جی میل منتشر شه ...بعد با هم بحث میکنیم .

مزیت گوگل یکیش اینه ، دومیش هم که خیلی جالبه اینه که میل های ارسال شده از یک نفر را مثل فورم زیر هم جمع میکنه .

در دوما شما مجید ، باید بگم : (( مثل جواب قبلی ، منتظر نسخه اصلی باشید ! ))

سکوت ... :wink:
سكوت جان همه چيز هائي را كه من ميخواست عرض كنم. شما گل فشاني نموديد.
مرسي
عالي بود

mohsenshahbazi

Active Member
از نظر من هم >>فعلا << ياهو امكاناتي كه ميده بيشتره ولي G_mailبيشتر به خاطر فضايي كه داره ميده به صرفه تره (اين نظر من بود)
ولي من هردوشون رو استفاده ميكنم

سکوت

Member
از نظر من هم >>فعلا << ياهو امكاناتي كه ميده بيشتره ولي G_mailبيشتر به خاطر فضايي كه داره ميده به صرفه تره (اين نظر من بود)
ولي من هردوشون رو استفاده ميكنم

نظر شما كاملا اشتباهه عزيز دلبندم

شما خودت مگه چند تا ميل داري ؟؟ 20 تا ميشه ؟ :wink: 1 گيگا بايت چه خبره .

همه براي امكانات و سرعت اش اون رو استفاده ميكنند .

اگر نه كه قبل از جي ميل www.spymac.com این فضا را میداد .

جی میل را بخاطر حجم اش نخواهید که اگه اینطوره بیا جی میل ات را بده بمن و من بهت بجاش 1 ایلگال بدم . :wink:

از هر دو چرا استفاده میکنی ؟؟ همیشه میگن لامپ اضافی خاموش ...

:wink:

یاهو مسنجرش در ایران بیشتر طرفدار داره تا ميل اش :wink: برعكس hotmail .

سكوت جان همه چيز هائي را كه من ميخواست عرض كنم. شما گل فشاني نموديد

چه تفاهمی :wink: اقا شما اولین نفری هستی که بعد از مدتی دوباره میگه

:wink:

mohsenshahbazi

Active Member
خوب اين نظر من بود ممكنه شما مخالف من باشي
ولي به هر حال اين نظر منه ولي حرف شما هم منطقيه ....

Salar

Active Member
Majid گفت:
امنيت هم كي گفته نداره..! خود ياهو امنيت داره اين كه اي دي لو ميره ربطي به ياهو نداره

مجيد

خوب مجید جان همین سرعت مهمه دیگه...یه ارسال پاسخ به ایمیل رو ایکی ثانیه میده...
بنظر من هاتمیل و جی میل از همه بهترن!

راستی این هاتمیل قرار بود 250 مگابایت بشه؟

Marzban

Well-Known Member
بزرگترين حسن جي ميل طبقه بندي ايميل هاست كه اين خيلي مهمه.
در صفحه جي ميل بر عكس ياهو از تبليغات فلاش استفاده نشده براي همين سرت لود شدنش بال تره.
راستي من براي زبان فارسي هم اون را تست كردم خوب جواب ميده.
البته به شرطي حتما يونيكد فرستنده UTF8 باشه
ممنون

black-die

Active Member

جدیدترین ارسال ها

بالا