Fire & RBD---------------------Maya 2009

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
بچه ها سلام این هم اولین کار من توی مایا.
دو تا فایل آپلود کردم اولی کیفیتش پایینه و دومی کیفیتش خوبه.
در مورد کار هم باید بگم سه تا کره با Rigid bodies حرکت می کنن و از اون کره های دور هم فقط اونی که سومین کره ی در حال حرکت بهش می خوره Rigid bodies شده. در مورد اتیش ها هم تمامه آبجکت ها دارای آتش هستند به جز زمین و اون باکسه. برای آتش ها فقط استارت تایمش رو طوری تنظیم کردم تا کار اینطوری به نظر برسه.
منتظر نظراتتون هستم.
اینم آدرس کار:
http://rapidshare.com/files/259217174/R.rar

http://rapidshare.com/files/259334393/Rbd___Fire_09.rar

پیوست ها

• Rbd & Fire 09.jpg
    Rbd & Fire 09.jpg
    74.5 کیلوبایت · بازدیدها: 43
آخرین ویرایش:

.:. soroosh .:.

Active Member
خیلی جالب بود دوست عزیز .
اگه راجع به نحوه ساخت هم توضیح بدید عالی میشه .
ضمنا یک توضیحی هم از اینکه کار چی هست تو پست اول بدید تا بینندگان تاپیک متوجه بشن قضیه چیه بیشتر ترقیب به دانلود فایل میشن .
چون کلا دانلود فایل کمی درد سر داره و ...
موفق باشید .

1835ali

Well-Known Member
جالب بود فقط کاش به جای گوی از مکعب های کنار هم استفاده می کردی و اونجا هم rigidbody داشته و به هم می خوردن و مثل دومینو می شد

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
جالب و عالی بود . من سر رشته ای از مایا ندارم . این آتیش پیشفرض مایایه ؟ میشه بگب چطور درست میشه ؟ ممنون :d

Maya Man

Active Member
خوب بود ولي اگه به اون گوي از بالا تاب ميخوره يك نخي طنابي چيزي وصل ميكردي كه مثلا به جايي وصله بهتر بود.:wink:
در ضمن يه توضيح در مورد ساختنش هم ميدادي تا براي جنبه آموزشيش هم مفيد باشه.:cool:
موفق باشي.

Farrokh

Active Member
کار جالبیه

من خوشم اومد ازش

ولی فک می کنم اگه جنبه ی ریلیستیک کارتو بیشتر کنی جالب تر بشه
مثلا ببین یک کره شاید سورس خوبی برای آتش نباشه

شاید مثلا به جای این کره ها مشعل های گازی می ذاشتی بهتر بود

به هر حال
دستت درد نکنه
موفق باشی

mayapower

Well-Known Member
سلام بر امینم
آقا خوبه ولی سعی کن تلاش ت رو نردبونی کنی تا به هدف برسی نه هدف رو فرش تلاشت کنی
کارات قشنگ بودن:rose:
با نظر فرخ هم موافقم
راستی بهتر بود مثلاً یه حلقه ای مثل حلقه ی حیوونای توی قفس سیرک درست میکردی با یه آبجکت شیری چیزی خیلی به نظرم بهتر این بودش
خدا قوت بای
راستی همشهریم هستیم نه؟:D
یا علی

امین جان سلام .
چند وقتیه بد جور مشغولم .
دورا دور کاراتو دنبال میکنم .
این کارت هم خیلی جالبه .
چیزی که من احساس میکنم اینه که تو خیلی از یه برنامه به یه برنامه دیگه سوییچ میکنی ! تمام این تلاشی رو که برای یاد گرفتن امکانات جدید میکنی بیای روی یه برنامه متمرکز کنی موفقیتت به نظر من خیلی بیشتر میشه .
این کارت هم جالب بود ترکیبی از داینامیک و سیمولیت آتیش .

Maya Man

Active Member
فراري!!!

كجاييييييييييييييييي!؟!؟! >|<
مثل اينكه اين پست رو فراموش كردي!:mad:
قرار شد يه توضيحي هم در مورد طرز ساخت اين بگي ها!:cool:

آخرین ویرایش:

:Mohsen:

کاربر باتجربه
آقا من چون سرعتم پایینه نتونستم دانلود کنم​
ولی به نظر کار جالبی میاد​
شما بودی با Xsiهم کار کرده بودی؟​
از نظر خودت تو ذرات مایا بهتره یا xsi؟​

Amin 4D

از همه به خاطر نظرات ممنون.
اول یه توضیحی در مورد کار بدم بچه ها الان ما رو می زنن، خوب همون طور که قبلا هم گفتم حرکت و انیمیت گوی ها همه با ریج بوده، آتیش هم با استفاده از افکت Fire در فیلد دینامیک و منوی افکت ساخته شده که برای هر کدم از گوی ها به طور جداگانه گذاشته شده و فقط استارت تایم اون طوری تنظیم شده که مثلا آتش گوی دوم درست زمانی که گوی اولی به گوی دومی میخوره شروع می شه یعنی استارت تایمش رو روی زمانی تنظیم کردم که گوی اول به گوی دومی می خوره و همین جور برای همه ی گوی های دیگه. ساده بود، نه؟ 3D کلا آسونه ما برای خودمون سخت می گیریمش.
Maya Man جان این هم توضیح به این مفصلی، دیگه که مشکلی نیست؟ راستی:
خوب بود ولي اگه به اون گوي از بالا تاب ميخوره يك نخي طنابي چيزي وصل ميكردي كه مثلا به جايي وصله بهتر بود.
روی این پیشنهادتم چون با مایا وارد نبودم نتونستم درستش کنم اگه بگید چطوری اونو درست کنم ممنون می شم.
1835ali جان پیشنهاد شما هم جالب بود اما دیگه زیاد با آتیش جالب در نمیومد در کنار هم، البته این نظر منه.
Farrokh جان شما خیلی داری تند می ری داداش من که گفتم که کار اولم با مایاست، یه کم صبر کن ما یه هفته با مایا کار کنیم یه چیزی یاد بگیریم بعد این کارهای پیچیده رو پیشنهاد کنید برای ساخت.
mayapower جان نظر شما هم جالبه حتما اگه وقت داشتم روش کار می کنم.
Moralist-Boy جان عزیز نیستی شما؟ ممنون از نظرت. من سوئیچ نمی کنم از همه این برنامه ها در کنار هم استفاده می کنم و قدرتهاشون رو می سنجم تا بتونم بهترین رو انتخاب کنم.
محسن جان کارو ندیدی نظر دادی ممنون ولی حجمش پایینه منم خودم دیال آپم اینو آپ کردم و فکر نکنم برا دانلود مشکلی داشته باشی. در مورد این سوالت هم :
شما بودی با Xsiهم کار کرده بودی؟
از نظر خودت تو ذرات مایا بهتره یا xsi؟
باید بگم که اره من بودم. به نظر من XSI با داشتن ICE توی خودش در زمینه پارتیکال ها و ذرات قوی تره مخصوصا در زمینه شادینگ و رندرینگ اونا که XSI خیلی قوی و عالیه. اما مایا هم سیستم ذرات توپی داره و من مخصوصا از Particle Collision Events اون خیلی خوشم میاد چون نه توی هودینی اونو دیدم و نه توی XSI.

Maya Man

Active Member
دستت درد نكنه.:cool:
درمورد آتيش گوي ها كه به ترتيب روشن ميشدن من فكر كردم كه طور ديگه اي اونو درست كردي مثلا خصوصياتشون رو به هم پيوند دادي يا كد نوشتي ميخواستم اونو ياد بگيرم. چون من در اين مورد يبار تو يه سايت آموزشي در اين مورد كه گفتم ديده بودم براي همين كارت رو كه ديدم ياد اون افتادم چون آدرسش رو خيلي وقته كه يادم نمياد چون چند سال پيش ديده بودمش؛ وقتي كارت رو ديدم گفتم چه خوب يكي از بچه هاي خودمون اينو بلده گفتم ازت ياد بگيرم.
خوب چيزي كه فكر ميكردم نبود اما مصمم شدم كه دنبال اون آموزش و اون سايت باشم.:wink:
اگه پيداش كردم تو يه تاپيك براي همه ميزارمش تا ياد بگيرن.:paint:
براي شروع كارت واقعا خوبه از كارت معلومه آدم باهوشي هستي خوشحال شدم كه باهات آشنا شدم به اين ميگن شروع يه آشنايي خوب.:rose:
راستي قبلا با چه نرم افزارهايي كار كردي؟ اگه 3D كار كردي بگو چند وقت و با چه نرم افزاري.

Amin 4D

Maya Man جان من هنوز اونقد توی مایا تبحر ندارم که از اسکریپت و برنامه نویسی استفاده کنم. ولی اگه تونستی اون آموزش رو پیدا کن حتما باید جالب باشه. درسته که این اولین کارم توی مایا بود ولی اصول پایه ی کار با VFXرو یه کم توی هودینی یاد گرفتم برای همین تونستم برای اولین حضورم توی مایا اینو بسازم.
براي شروع كارت واقعا خوبه از كارت معلومه آدم باهوشي هستي خوشحال شدم كه باهات آشنا شدم به اين ميگن شروع يه آشنايي خوب.
چ
اینا نظر لطفته دوست عزیز. منم از اشنایی با شما خوشبختم. من سه، چهار سالی با سینما فردی کار کردم والان هم دارم با هودینی، XSi و مایا کار میکنم.

جدیدترین ارسال ها

بالا