[برنامه] Dicti ، دیکشنری ساخته شده با MMB

Patris Net

Member
دوست من بهت تبريك و خسته نباشيد ميگم و واقعا به اين همتت غبطه ميخورم
اميدوارم كه روز به روز موفق تر و سر بلند تر باشي

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
با سلام.

کار جالب و به نوع خود جدیدی در ام ام بی می باشد، و همچنین یه پروژه ی جدی.

اگه نگم آفرین بی انصافی کردم ، کارتون خوب بوده.

فقط یه چیزی ،

فلسفه ی ایجاد و استفاده از بانک داده در این است که بتوانیم حجم انبوهی از اطلاعات را

با سرعت بالا مدیریت کنیم. اما یک دیکشنری هر چقدر هم که کلمات مختلف در آن وجود داشته باشد

حجم زیادی از نظر کامپیوتری ندارد (( در سیستم های امروزی و جدید این حجم داده به راحتی پردازش می شود ))

پس می توانیم به جای استفاده از بانک داده ، از فایل استفاده کنیم ، تنها در صورت استفاده از تصاویر در دیکشنری

پسندیده تر است که از بانک داده استفاده کنیم.

موفق باشید.
ممنون، نظر لطف شماست.

شاید بشه گفت این گفته ی شما در زبانهای دیگه ی برنامه نویسی صحت بیشتری داره تا برای MMB !
پردازش این حجم از اطلاعات با توابع آماده ی MMB کار دشواری هست و درواقع نتیجه ی مطلوب رو به ما نمیده، و تنها راه برای پردازش سریع اطلاعات در یک فایل متنی استفاده از پلاگین هست.
و فکر میکنم توسعه پذیر بودن یکی از فاکتورهای اساسی برای هر برنامه ای هست، مثلاً همین موردی که فرمودین؛ استفاده از تصاویر !، براحتی قابل پیاده سازی هست، حتی بدون نیاز به کدنویسی بیشتر، فقط کافی هست اطلاعات فرمت بندی به صورت کدهای HTML در دیتابیس ذخیره بشن.

شاید باور نکنید، اما حتی برنامه ی Notepad و Wordpad خود ویندوز هم در کار با همچین فایل بزرگ متنیی حافظه کم می آوردن و من در مراحل اولیه ی تبدیل دیتابیس که درواقع از آزمون و خطا استفاده میکردم از برنامه ی ++Notepad استفاده میکردم تا به مشکل برنخورم !!

و فکر میکنم استفاده از دیتابیس شیوه ی بهتری بوده، چه از لحاظ سرعت و چه از لحاظ توسعه پذیری؛ البته این نکته هم فراموش نشه که قسمتی از انگیزه ی ساخت این دیکشنری، یا بهتر بگم بخش مهمی از این انگیزه مربوط میشده به آشنا شدن بقیه دوستان با برنامه های مبتنی بر دیتابیس؛ چون این امکان علیرغم تقاضای زیادی که در طول تمام دوران زندگی MMB داشته به تازگی با زحمات جناب Silvercover فراهم شده.

این نظر من بود، و از نظرات و راهنمایی هاتون کمال تشکر رو دارم، ممنون.
دوست من بهت تبريك و خسته نباشيد ميگم و واقعا به اين همتت غبطه ميخورم
اميدوارم كه روز به روز موفق تر و سر بلند تر باشي
ممنون از لطف شما، خوشحالم که مورد توجهتون قرار گرفته.

silvercover

کاربر متخصص
فقط یه چیزی ،

فلسفه ی ایجاد و استفاده از بانک داده در این است که بتوانیم حجم انبوهی از اطلاعات را

با سرعت بالا مدیریت کنیم. اما یک دیکشنری هر چقدر هم که کلمات مختلف در آن وجود داشته باشد

حجم زیادی از نظر کامپیوتری ندارد (( در سیستم های امروزی و جدید این حجم داده به راحتی پردازش می شود ))

پس می توانیم به جای استفاده از بانک داده ، از فایل استفاده کنیم ، تنها در صورت استفاده از تصاویر در دیکشنری

پسندیده تر است که از بانک داده استفاده کنیم.

موفق باشید.

مخالفم. چون استفاده از بانک اطلاعاتی برای این منظور کاملا منطقی هست و نباید همیشه چون خودمون رو مجهز به هر ابزاری می بینیم چرخ رو دوباره اختراع کنیم و بیایم سیستم فایل مجزایی رو پایه گذاری کنیم. حتی شرکت های بزرگی هم مثل نوکیا و ... از راه حل های ارائه شده توسط دیگری استفاده می کنند، چون متوجه هستن که نیاز رو به خوبی برآورده میکنه.
ضمن اینکه همون طور که دوستان گفتن و میدونیم ابزارهای ارائه شده برای بیلدر و توانش برای پردازش فایل های سنگین اصلا مطلوب نیست.

akhorramsoft

New Member
سلام و خسته نباشید به همه دوستان
کار همگی عالی بود

nevercom جان کارت خیلی عالی بود
انشاالله موفق باشید و همه دوستان با نظراتشون بتونن این برنامه رو در سطح جهانی ارتقا بدن

nevercom

سلام، نظر لطف شماست.
1- من دیتابیس کامل رو دانلود کردم . اما چرا کلمه "wettish" که در دیتابیس هم معنیش موجوده رو در دیکشنری می زنیم ، خود کلمه بدون معنی میاد ؟؟؟ می خوام بدونم علتش چیه . شاید مشکلی که هست باعث بشه یکسری کلمات دیگه هم معنیشون نمایش داده نشه .
دلیل اینکه معنی این کلمه نمایش داده نمیشه این هست که در قسمت معنای کلمه از کاراکتر " | " استفاده شده که این کاراکتر در سورس برنامه بعنوان کاراکتر جداساز (Delimiter) استفاده شده.
شما باید توجه کنید که کاراکتر جداساز یک کاراکتر منحصربفرد باشه، و در دیتابیستون این کاراکتر موجود نباشه تا نتایج نادرست نمایش داده بشه.

2- چطور میشه کلمات مشابه رو صفحه بندی کرد ؟؟ مثلا شما زمانی که "a" رو می زنید ، مدت لودینگ خیلی زیاد میشه . چطور میشه کاری کنیم مثلا فقط 20 مورد اول کلمات مشابه رو جستجو کنه و در پایان لینک صفحه بعد باشه و با کلیک 20 تای بعدی رو جستجو کنه ؟؟ آیا راه کاری هست برای این مشگل ؟
همونطور که میدونید، بعد از جستجو، نتایج جستجو از پلاگین بصورت یک آرایه برگردانده میشه، حالا شما میتونید این اطلاعات خام رو به هر شکلی که مدنظرتون هست پردازش کنید، که مثلاً هر بیست نتیجه رو بصورت یک فایل ذخیره کنید.
یا میتونید کد SQL رو به شکلی بنویسید که بیست نتیجه ی اول یا بیست نتیجه ی دوم و... رو برگردونه.
در قسمتی که با تایپ هر کلمه کلمات مشابه فیلتر میشن و زیر قسمت جستجو نمایش داده میشن از این روش استفاده شده و فقط ده نتیجه ی اول نمایش داده میشه.

nevercom

در مورد خطای اول، من از این مورد آگاه بودم و برای همین در برنامه ی کمکی ای که با فشردن Ctrl+Q اجرا میشه، متدی تعبیه شده تا کاراکتر " ' " رو اسکیپ کنه و اون رو در واقع با عبارت " '\ " عوض کنه تا مشکلی ایجاد نشه، شاید این مورد بدرستی عمل نمیکنه.

مورد دوم رو درست میفرمایید، ممنون از توجهتون، من اون موقع به این مورد توجه نکردم.

راستش رو بخاید الان وقتش رو ندارم که این برنامه رو گسترش بدم، در واقع نیازی هم نمیبینم که من اینکار رو انجام بدم، این برنامه از همون اول برای اهداف آموزشی ساخته شد (هم برای خودم جنبه های آموزشی داشت، و هم هدفم انتقال تجربیاتم بود)، برای همین هم سورس کامل پروژه به همراه تمام متعلقاتش رو عرضه کردم، خیلی خیلی بیشتر خوشحال خواهم شد تا دوست دیگری سورس برنامه رو ارتقاء بده و اشتباهات کدنویسی که احیاناً وجود داشته رو اصلاح کنه، چون این احساس برام ایجاد میشه که برنامه برای دوستان مفید واقع شده.

ممنون از توجهتون، منتظر مشاهده زحماتتون هستیم.
موفق و پیروز باشید

silvercover

کاربر متخصص
من درحال حاضر کمی وقتم آزاده و بنابر نیاز و علاقه خودم دارم روی این برنامه کار می کنم .

من خودم ایرادات موجود رو رفع می کنم و سعی می کنم سورس رو زمانه که به یه جایی رسوندم در اختیار دوستان قرار بدم .

اما هر زمان مشکلی در برنامه پیدا کنم علاوه بر اینکه خودم رفعش میکنم ، در این تاپیک اعلام می کنم تا سایر دوستانی که استفاده می کنند از این سورس ، مشکلات رو در نرم افزار خودشون برطرف کنند .

یکی از امکاناتی هم که سعی دارم به برنامه اضافه کنم ، دیکشنری های تخصصی هست . طوری که یک پوشه به نام dics در کنار برنامه باشه دیتابیس دیکشنری های مختلف در این پوشه باشه . مثلا computer.db , engineer.db , ...
بعد کاربر در بخش تنظیمات ، بتونه انتخاب کنه که ترجمه ها از کدوم دیتابیس خونده بشه .
و در این قسمت ، انتخاب دیکشنری ، به صورت خودکار لیست دیکشنری های موجود در پوشه dics نمایش داده بشه .
+ ابزاری جهت ساخت دیکشنری های تخصصی ...

تنها یادآوری میکنم که اگر قصد توسعه برنامه رو دارید، حتما در کدهایی که می نویسید کامنت لازم رو بنویسید و تاریخ هم فراموش نشه.
پیروز باشی

miladanimator

Active Member
من زمانی که tts رو نصب می کنم و پروژه رو کامپایل می کنم ، باز هم با ارور زیر روبرو می شم .

و در صورتی که گزینه yes رو هم می زنم در دفعات بعدی اجرا باز هم این پیام نمایش داده میشه ...

مشکل چیه ؟؟؟ در صورتی که نسخه کامپایل شده پروژه رو که از همین تاپیک دانلود کردم تست می کنم ، این مشکل رو نداره .

پیوست ها

• Untitled-1.gif
    Untitled-1.gif
    11.2 کیلوبایت · بازدیدها: 65

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
اگر از ویستا یا 7 استفاده میکنید ، احتمالا بیلدر با مجوز Admin اجرا نمیشه و تنضیماتی که اعمال میکنید ذخیره نمیشه .

miladanimator

Active Member
من همچنان با TTS مشکل دارم .

من TTS رو نصب می کنم .
و زمانی که فایل های کامپایل شده این دیکشنری رو از این تاپیک دانلود می کنم و اجرا می کنم ، بدون هیچ موردی اجرا می شه .
اما زمانی که سورس رو خودم کامپایل می کنم ، با خطای که در عکس هست روبرو می شم و yes رو می زنم . اما در اجرا های بعدی مجددا این خطا رو دارم .
به نظرتون اشکال از کجاست ؟؟ آیا از تنظیمات mmb منه ؟؟

پیوست ها

• Untitled-1.gif
    Untitled-1.gif
    11.2 کیلوبایت · بازدیدها: 45

nevercom

MMB که کنترلی روی این مورد نداره و تنظیمات خاصی هم نداره که بشه بهش اعمال کرد، همونطور که مجتبی گفتن، احتمال داره بخاطر ویندوز باشه !!!
شما سورس رو کامپایل کن و با Run as Administrator اجراش کن ببین باز هم مشکل پابرجاست !؟

Real Genius

New Member
به نظر من اگه به این دیکشنری تصویر هم اضافه کنی بهتره و یا کلا یک روش بهتر و پر درامدتر یه دیکشنری تصویری و یا انیمیشنی بسازی که میتونی راحت پولدار بشی

hamedroy

Member
سلام دوست عزیز
برای امنیت داده های بانک اطلاعاتی آیا روشی وجود داره ؟ مثلا امکان قرار دادن پسورد روی دیتا بیس وجود داره یا خیر؟
تشکر از کار قشنگت

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
سلام دوست عزیز
برای امنیت داده های بانک اطلاعاتی آیا روشی وجود داره ؟ مثلا امکان قرار دادن پسورد روی دیتا بیس وجود داره یا خیر؟
تشکر از کار قشنگت

این سوال به این تاپیک مربوط نمیشه بهتره مبحث جدا ایجاد کنید و سوال رو بپرسید

البته جوابتون رو هم میدم اینجا

برای دیتابیس SQLite نمیشه پسورد گذاشت ولی رو دیتابیس اکسس میشه که پلاگین اون هم موجوده

اما با خود تابعی که پلاگین SQLite داره میتونید داده ها رو کد شده وارد دیتابیس و دوباره دی کد و نشون بدید

اگه دانلودش کنید توی راهنماش نحوه استفادش قرار داده شده

hamedroy

Member
برای ساخت دیتا بیس باید دو فایل English و Persian رو در برنامه DBMaker به شکل Embedd شده قرار بدین . اما فایلها باید به صورت Ansi ذخیره شده باشند. بعد هم کلید کانورت کردن رو میزنید. ابتدا مسیر ذخیره سازی فایل DB رو مشخص میکنید و به نسبت حجم فایل ، بعد از زمان معینی که Processes بار هم داره ، دیتا بیس ساخته میشه. این دیتا بیس در قسمت فارسی به دلیل مشکلاتی که مالتی مدیا با فارسی داره ، بسیار خوب کار شده و در قسمت انگلیسی هم میتونین درصورتی که تمایل به ساخت برنامه های لغت نامه انگلیسی به انگلیسی دارین ازش استفاده کنید.
با کمی تغییرات امکان سه فیلد کردن یا ... هم وجود داره.

aram1m

New Member
کمک در مورد ساخت نرم افزار ترجمه سایت

داداش میتونیم تو سورس این دیکشنری یه تغیراتی بدیم که با اون بشه سایت ها انگلیسی کمکرا به فارسی ترجمه کرد

جدیدترین ارسال ها

بالا