CSS ، XHTML ، WebStandards و ...

Ali_ix

Well-Known Member
سلام ...
من بعد از مدتها برگشتم اینجا و الان چند روزه که داخل انجمنها تخصصی میگردم درباره این موارد تاپیکی و بحثی نمیبینم ...
برام جالبه که تویه فرومهای اولین مرجع گرافیک و طراحی وب ایران ( و به قولی بزرگترینش !! ) اینجور مباحث نیست و فقط انجمنی به نام اصول طراحی صفحات وب هست ؟! :neutral:
من خیلی به این موارد و خصوصا استانداردهای وب علاقه مندم و دوست دارم بیشتر بدونم ....
به نظر شما علت خاصی داره ؟!
موفق و پیروز باشید ...

این مطلبی بود که من در این تاپیک مطرح کرده بودم و جواب خاصی نگرفتم.

حالا میخوام دوباره بپرسم : آیا علاقه ای به این مباحث و طراحی حرفه ای و استاندارد وب دارید ؟

اصلا فکر میکنید مفید و به درد بخور هستند یا مباحثی پیش پا افتاده و حاشیه ای هستند ؟

d@nial

Well-Known Member
منم خيلي به اين مسائل علاقه دارم، ولی متاسفانه تقریبا هیچ نمی دونم

به نظر من علت اینکه اینجا فقط یه انجمن اصول طراحی داره اینه که، کمتر کسی پیدا میشه که کار حرفه ای در مورد این مسائل و استانداردهای وب انجام بده

بازم مجید و دوستان دیگه بیشتر میدونن

mmr

Member
منم میخوام درباره ی اینا بیشتر بدونم
مخصوصا Css میخوام یادش بگیرم .....

مصطفی

babakslt

Member
من الان اومده بودم که يه نظر سنجي رو درباره ي Css مطرح کنم که يه تاپيک ثابت به اين نوع از طراحي وب تعلق داشته باشه که اين تاپيک رو ديدم...
علي جان خودت مي دوني الان تو انجمن فرانت پيج هست همين تاپيکي که گفتم اگه اتقال بدي خيلي خوبه... اگه نه که خاب همن هم کافيه.... ولي من حس مي کنم... شديداً نيازه چنين قسمتي....
قسمت آف تاپيک>>>>>>علي ببين اين برات آشنا نيست؟(پيش به سوي پيروزي)
38.gif

تابعد...:mrgreen:

Ali_ix

Well-Known Member
babakslt گفت:
من الان اومده بودم که يه نظر سنجي رو درباره ي Css مطرح کنم که يه تاپيک ثابت به اين نوع از طراحي وب تعلق داشته باشه که اين تاپيک رو ديدم...
علي جان خودت مي دوني الان تو انجمن فرانت پيج هست همين تاپيکي که گفتم اگه اتقال بدي خيلي خوبه... اگه نه که خاب همن هم کافيه.... ولي من حس مي کنم... شديداً نيازه چنين قسمتي....
قسمت آف تاپيک>>>>>>علي ببين اين برات آشنا نيست؟(پيش به سوي پيروزي)

خب من اون تاپیک رو دیدم .

اینجا هم تقریبا یک شبه نظرسنجی هست که میخواستم بدونم تا چه حدی علاقه مند هست و در چه سطحی :wink:

در اینکه نیاز به چنین قسمتی و حتی یک انجمن جداگانه برای CSS و HTML/XHTML هست که شکی نیست ... ولی متاسفانه تا جایی که من (با عقل ناقص و دانش اندک) متوجه شدم این انجمنها چندان کششی برای این موضوعات حداقل فعلا نداره ! :sad:

در مورد اون جمله هم اگر اشتباه نکنم منظورت " تا پیروزی برای همه " هست :cool:

babakslt

Member
109.gif
124.gif

پ دربارت اشتباه فکر نمي کردم.. واقعا هستش نه تريپ.... خيلي مخلصيم داداش....

بعدش علي جان فکر کنم حق باهات باشه ولي بايد شروع کرد ديگه اگه بخوايم شروع نکنيم که نمي شه... من فکر کنم هر کي طراحي وب کار مي کنه بياد يه سرکي بکشه حداقل بپرسه موضوع چيه؟ و اين خودش يعني شروع يعني اينکه بهش بگيم موضوع چيه و بره حال کنه بگرده و ياد بيگيره و بيائ هم به ما ياد بده هم از ما و ديگران ياد بگيره...
به هر حال بايد شروع کرد.....

من بي صبرانه منتظرم که اين انجمن تشکيل بشه... خودم کلي سوال دارم... و کلي حرف....
ولي من مي گم اينطوريه..."پيش به سوي پيروزي"(تو خاطرات بوليوي اينو نوشته و زير نامه هاش...تا جايي که من ديدم...
24.gif
مگه نه؟
16.gif

Ali_ix

Well-Known Member
babakslt گفت:
]
پ دربارت اشتباه فکر نمي کردم.. واقعا هستش نه تريپ.... خيلي مخلصيم داداش....

بعدش علي جان فکر کنم حق باهات باشه ولي بايد شروع کرد ديگه اگه بخوايم شروع نکنيم که نمي شه... من فکر کنم هر کي طراحي وب کار مي کنه بياد يه سرکي بکشه حداقل بپرسه موضوع چيه؟ و اين خودش يعني شروع يعني اينکه بهش بگيم موضوع چيه و بره حال کنه بگرده و ياد بيگيره و بيائ هم به ما ياد بده هم از ما و ديگران ياد بگيره...
به هر حال بايد شروع کرد.....

من بي صبرانه منتظرم که اين انجمن تشکيل بشه... خودم کلي سوال دارم... و کلي حرف....
ولي من مي گم اينطوريه..."پيش به سوي پيروزي"(تو خاطرات بوليوي اينو نوشته و زير نامه هاش...تا جايي که من ديدم...
24.gif
مگه نه؟
16.gif

حالا فعلا میتونیم در همین انجمن بحث کنیم و تاپیک بزنیم ... اگر اسقبال خوب بود انجمن جدا میزنیم :wink:

هر بحثی پیش بیاد من تا جایی که سوادم برسه شرکت میکنم :oops:

اون جمله هم اینه :

[LTR]Hasta la victoria siempre[/LTR]

که میشه :

[LTR]Until Victory For All[/LTR]

یعنی تقربا همون تا پیروزی برای همه :) میبخشید که خارج از بحث بود :wink:

mahdisoft

Member
خوبه

سلام
موضوع مهميه!
تقريبا تو اكثر سايتهاي فارسي اين اصل رعايت نميشه
زيدم مرجع فارسي نداره
من خيلي روش كاركردم تقريبا بيچارم كرد!
براي استانداردسازي يه صفحه كلي مرحله پيش روست!
ولي بهتره اين كار به صورت منسجم تو سايت انجام بشه
يعني بچه هايي كه توبخش هاي دايناميك هم كار ميكنن(بي بي و زوپس و اينجور چيزا كه تازه كمترين مشكلو دارن) اوناهم اين مطالبو در نظر بگيرن و روش كار كنن
خيلي استايلها و اسكريپتهاي زيبا تو netscapeاصلا كار نميكنه و جاي تاسف داره
بايد اساسي كاركرد!
يه جوري كه اين استايها و... تو همه مرورگرا يه جور در بياد!

Ali_ix

Well-Known Member
mahdisoft گفت:
خيلي استايلها و اسكريپتهاي زيبا تو netscapeاصلا كار نميكنه و جاي تاسف داره
بايد اساسي كاركرد!
يه جوري كه اين استايها و... تو همه مرورگرا يه جور در بياد!

تقریبا میشه گفت این از ابتدایی ترین و مشخصترین اثرات رعایت استانداردهاست که :

سایت شما با یک بار کد نویسی در اکثر مرورگرها درست نمایش داده میشه و در مرورگرهای قدیمی یا غیر استاندارد حداقل محتوای مورد نظر شما برای کاربر قابل دسترسه !

ady_constantine

Active Member
اتفاقا اینکار بسیار خوبی است . من کمتر انجمنی می بینم که در مورد استاندارها صحبت کنه . شاید هم بدلیل این است که افراد کمی به آن توجه م یکنند و اطلاعات کمی نسبت به آن دارند .

برای همین ما اینکارو قصد داریم در انجمن خود شروع کنیم . ولی اگر اینجا هم پرداخته شود من سعی می کنم در بحث های شما شرکت کنم .

album

Member
در مورد من نقصیر فرانت پیج نامرده !
49.gif
من یک سری از کد
ها رو که مینویسم شاید تو IE درست در بیاد و همنت طور تو view فرانت پیج ولی تو Firefox و Opera به مشکلات
اساسی برخورد میکنم امید وارم نسخه ی جدید فرنت پیج این چیزا رو رعایت کنه
69.gif
و یکی دیگشم اینه که من بر طبق اصول برنامه نویسی HTML و Java
رو یاد نگرفتم !

album

Member
در مورد CSS که هیچی نگو نمونشو آقا ادنان دیده! چه جوری کار میکنم باهاش
22.gif

Ali_ix

Well-Known Member
album گفت:
در مورد من نقصیر فرانت پیج نامرده !
49.gif
من یک سری از کد
ها رو که مینویسم شاید تو IE درست در بیاد و همنت طور تو view فرانت پیج ولی تو Firefox و Opera به مشکلات
اساسی برخورد میکنم امید وارم نسخه ی جدید فرنت پیج این چیزا رو رعایت کنه
69.gif
و یکی دیگشم اینه که من بر طبق اصول برنامه نویسی HTML و Java
رو یاد نگرفتم !

کاملا بعید و دور از باوره که فرانت پیج اصلاح بشه ... بیخود دلخوش نکنید و به فکر یک برنامه دیگه باشید :wink:

من خودم DreamWeaver رو پیشنهاد میکنم که یک مجموعه واقعا کامل برای طراحی و توسعه وب هست ...

و با توجه به Task Forceی که پروژه استانداردهای وب براش معین کرده نتایج خوبی داده و نسخه های اخیرش کاملا با استانداردها مطابق هست و کاملا حرفه ای کار میکنه :wink:

من فقط مواقعی که 100 درصد با تیبل و بدون توجه به استانداردها بخوام کاری انجام بدم از فرانت پیج استفاده میکنم ! که این موارد هم کم اتفاق میفته :D

FashisT

Active Member
من خودم DreamWeaver رو پیشنهاد میکنم که یک مجموعه واقعا کامل برای طراحی و توسعه وب هست ...
منم باهات موافقم علی جان فذونت پیج برای موقع ای بود که هیچکی از HTML سررشته نداشت و تازه هم پرشین بلاگ و بلاگر اومده بود و همه با فرونت پیج قالب طراحی میکردند الان که خدا رو شکر همه حداقلش از چیزهای پایه با خبر و سر رشته دارند!
این سایانم که همش تسگر میکنه
22.gif

فعلا
13.gif

babakslt

Member
آقا بحث رو قاطي نکنين من سوال دارم فقط جنبه داشته باشين گندش رو هم درنيارين..
اين فيلتر هاي Css دارن اعصاب منو خورد مي کنن... يکي يه منبعي نداره به ما لينک بده...؟ Alpha نه بقييه اگه هست..
مثلا طيف و يه سري جنقولک ديگه...
منتظرم...

Ghamnevis

Well-Known Member
babakslt گفت:
اين فيلتر هاي Css دارن اعصاب منو خورد مي کنن... يکي يه منبعي نداره به ما لينک بده...؟ Alpha نه بقييه اگه هست..
منتظرم...
http://forum.persiantools.com/f65.html

بگردي توش چيزاي خوبي پيدا ميكني... در ضمن ! بشين كنكورت را بخون بچه :D

شهرام تو باز گير دادي به من ! :D ؟

Ali_ix

Well-Known Member
babakslt گفت:
منتظرم...
تابعد...:mrgreen:[/QUOTE[

فیلترها در CSS صرفا از تخیلات ماکروسافته ! از استاندارد های رسمی CSS نیست در نتیجه ممکنه با خیلی از مرورگرها مشکل داشته باشه .. :wink:

mazoolagh

Active Member
Ali_ix گفت:
فیلترها در CSS صرفا از تخیلات ماکروسافته ! از استاندارد های رسمی CSS نیست در نتیجه ممکنه با خیلی از مرورگرها مشکل داشته باشه .. :wink:

ولی فیلترها و خیلی چیزهای دیگه IE واقعا بینظیرن - چرا مایکروسافت که تواناییش رو داره و عضو W3C هست اول همه استانداردها رو رعایت نمیکنه بعد اینها رو بهش اضافه کنه؟ واقعا در فلسفه اینکارش موندم!

Ali_ix

Well-Known Member
mazoolagh گفت:
ولی فیلترها و خیلی چیزهای دیگه IE واقعا بینظیرن - چرا مایکروسافت که تواناییش رو داره و عضو W3C هست اول همه استانداردها رو رعایت نمیکنه بعد اینها رو بهش اضافه کنه؟ واقعا در فلسفه اینکارش موندم!
بله ...منهم منکر قابلیتها و توانایی های فیلتر ها نمیشم ...

متاسفانه ماکروسافت غرور زیادی داره و عضویتش در W3C هم جزو کارهای روال یا نمادینشه ... در واقع هیچ اهمیتی به استانداردهای اون نمیده ... (اصل مشکل من با ماکروسافت هم همینه !)

ولی مثلا الان تلاش مسئولین Opera رو میتونید برای انطباق با استانداردهای وب برای مرورگرشون ببینید : http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=91018

فکر کنم اصولا ماکروسافت هنوز هم نیازی نمیبینه که به این شکل خودشو درگیر کنه تا نیازهای کاربران رو برآورده کنه و استانداردهای جهانی رو رعایت بکنه :(

babakslt

Member
مرسي بچه ها... مرسي سايان جونم... چشم... ولي من که مي دونم امسال .... هستم چرا بيخود سعي کنم...
علي آره مي دونم ولي راستش من چون با محثولات مايکروسافت خيلي خيلي بيشتر کار کردم خيلي باهاشون راحتم.... خداييش تا حالا هم نمي دونستم که اينم از کاراي اوونه... ببينم يعني فعلا جز اينترنت اکسپلورر مرورگر ديگه ايي ساپرت نمي کنه فيلتر ها رو؟

تا بعد...

جدیدترین ارسال ها

بالا