corel قوی تره یا یا Illutrator

سلام لطفا یکی منو راهنمایی کنه من چند سالی میشه که از کرل استفاده می کنم و حدود2 ماه که دارم با ایل کار می کنم در اینکه نرم افزار خیلی قوی حرفی نیست ولی خداییش کارکردن با کرل خیلی راحت تره دوستان ممنون میشم نظرات شما رو هم بدونم

MeyGraph

دستیار مدیر انجمن گرافیک وکتوری
همیشه بین کرل کار ها و ایل کار ها این بحث بوده.

به نظر من هر کدوم از این برنامه ها قدرت های خاصی دارند ، بعضی امکانات رو کرل داره که ایل نداره و برعکس.
ولی از نظر سرعت عمل ، کرل سرعت بیشتری دارد. و بزرگترین مشکلش نمایش رنگ هست ، که این مشکل در نسخه X5 برطرف شده.
از طرفی Illustrator مزیت های خوبی دارد ، مثلا اگر فردی Photoshop رو کامل بلد باشه ، کار کردن با محیط Illustrator براش خیلی راحت میشه.
همچنین پسوند ai تقریبا میشه گفت فرمت جامعی هست ، و اکثر نرم افزار ها ، حتی نرم افزار سه بعدی از این فرمت پشتیبانی میکنند و حتی Import هم می کنند.
Illustrator برنامه ای خیلی قوی است که من دقیق نمیتونم قدرتش رو تفسیر کنم.

30min

Banned
کاملا موافقم .
البته همونطور که ایشون گفتن اکثرا فتوشاپ کارها به سمت illustrator میرن چون خیلی شبیه به هم هستن و مشکل وکتور سازی فتوشاپ رو برطرف میکنه .
یک جمله کلیشه ای بگم ؟!
(( نرم افزار مهم نیست مهم هنرمند هستش که کار رو خلق میکنه ! )) :paint:
خوش باشید .

با تشکر از شما دوستان عزیز حرف شما کاملاً درست منم دارم سعی میکنم طرح هامو با ایل بزنم . خدا کنه موفق بشم :green:

amir3dmax

Member
اگه ایلیستراتور از نحوه اهرم های کورل استفاده کنه ایلیستراتور بهشت می شه چون واقعاً دردسره و لی خوانین اهرم های خط ها در کورل از 3d max برداشته شده بنا براین خیلی قدرتمند و حرفه ای هستد من به شخصه کورل رو فقط بخاطر اهرم ها ویا به عبارتی هندل های بکار برده شده در خط استفاده می کنم

Member
من این وسط پارازیت بندازم
من از فلش استفاده میکنم فقط به خاطر راحت بودن کار با فلش (البته کار من بیشتر به تریس خلاصه میشه)
فکر کنم برای هر نوع کار یه نرم افرزار قدرت بیشتری از خودش نشون میده پس بهتره کار با همشون رو بلد باشی و بدونی کی از کدوم استفاده کنی

Dr.xyz

Well-Known Member
اگه ایلیستراتور از نحوه اهرم های کورل استفاده کنه ایلیستراتور بهشت می شه چون واقعاً دردسره و لی خوانین اهرم های خط ها در کورل از 3d max برداشته شده بنا براین خیلی قدرتمند و حرفه ای هستد من به شخصه کورل رو فقط بخاطر اهرم ها ویا به عبارتی هندل های بکار برده شده در خط استفاده می کنم

سلام دوست من
اون هندلهايى كه خيلى ازش خوشت مياد در برنامه ايللوستريتور وجود داره
با فشار دادن كليد فكر كنم alt ميتونى بصورت فردى با هندلها كار كنى(مثل فوتوشاب) 
الان ايللوستريتور هم برات بهشت شد

Hussain.Design

New Member
کارل = مزخرف همین میتونم بگم در صورتی که کارل هم حرفه ای میرنم اما در کل چیز مزخرفتر از کارل پیدا نمیشه مثلا واسه یک ابزار که یک کارو انجام میده 4تا ابزار دیگه با اسمهای مختلف تعبیه کرده که همه انها همان کار ابزار اولی را انجام میدن

Fa

Well-Known Member
من که corel‌رو ترجیح میدم . واقعاً کار باهاش راحتتر از ایل هست

ll24llll

New Member
!!?So what about FreeHand​
فکر می کنم "فری هند" از هر دوی این ها قوی تر باشه شما اینطور فکر نی کنید؟!​

ereshkigal

Member
من به تازگی با ایلوستریتور آشنا شدم و می تونم بگم خیلی از ایده ها و رویاهام با این نرم افزار تحقق پیدا کردن، چیزی که در فتوشاپ به ندرت اتفاق افتاده و در کرل هیچ وقت.البته به نظر من تاکید ایلوستریتور همونطور که اسمش با خودشه تصویر سازیه... در مورد کرل هم هیچ نظری ندارم چون اصلاً از محیطش خوشم نمیاد.
ایلوستریتور بخاطر همکاری فوق العاده ش با سایر نرم افزارا به نظر من محبوب تر و جذاب تره.

p30graphic

Active Member
ایلاستراتور عالیه فقط همین و به معنای واقعی

بله، کورل زمانی توی گرافیک وکتوری حرف اول دنیا رو میزد. اما الان دیگه اینطور نیست.
متاسفانه انجمن ایلاستراتور و کلا" گرافیک وکتوری مجید آنلاین همیشه خلوته.
بیشتر واسه اینه که خیلی ها ( مثل چند سال پیش خودم ) فتوشاپ رو یک نرم افزار ویژه طراحی می دونیم در صورتی که اینطور نیست و فتوشاپ تنها کمی ابزار طراحی داره و حتی اگه از آقای نول هم بپرسی میگه فتوشاپ واسه ویرایشه

amir3dmax

Member
همه ابزار های ایلیستراتور هم که قوی باشه به هندل های کورل نمی رسه

ereshkigal

Member
شاید هندل کورل برای کسانی که باهاش سالها کار کردند خیلی جالب باشه اما به صورت عمومی هندل های ایلوستریتور بهترن... حتی برای مبتدی ها...

amir3dmax

Member
هدل های کورل درست همانند هندل های 3dmax بزگترین نرم افزار سه بعدی هستش این یعنی استاندارد

ereshkigal

Member
من با مکس هم کار کردم اما هندل های ایلوستریتور رو ترجیح می دم... در ضمن اگه شما فکر می کنید ادوبی سطح استانداردش از مکس کمتره سخت در اشتباهید. تازه در همین پست-فکر می کنم- روش تبدیل هندل های ایلوستریتور به هندل های مشابه مکس توضیح داده شده... این یعنی جامعیت! از نوع وکتوری.
در ضمن مکس یه نرم افزار سه بعدیه. کاربرد هندل هاش به اون اهمیت نیست که در نرم افزارهای دو بعدی وجود داره... این مقایسه از پایه غلطه.

آخرین ویرایش:

amir3dmax

Member
البته قبول دارم کسانی که دیجیتال پینتینگ کار می کنند از محصولات ادوب استفاده می کنند ولی شاید بقول دوستان چون هم من از مکس استفاده میکنم استفاده از این هندل ها برای من راحتر هستش ولی اگه بشه با روشی که دوست عزیزمون گفتند هندل ها رو تبدیلکرد دیگه ایلیستراتور بهشت می شه - من الا نصب ندارم همین الان نصب کنم تست کنم ببینم به چه صورت می شه

ereshkigal

Member
اگه منظورتون اینه که هندل ها تک به تک و بدون نیاز به جفتشون حرکت کنند این امکان به راحتی در ایلوستریتور امکان پذیره.:rose:

amir3dmax

Member
کورل و 3dmax سه حالت برای نقطه و خط در نظر می گیرند که به راحتی با عوض کردن آپشن اون به اون دست پیدا می کنیم و یا براحتی دو نقطه را به هم وصل و یا از هم جدا می کنیم

پیوست ها

• chair01.gif
    chair01.gif
    8.3 کیلوبایت · بازدیدها: 20
  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    15.3 کیلوبایت · بازدیدها: 15

جدیدترین ارسال ها

بالا