بی بی کد Classic Bedroom edit 2

.:BehzAd:.

Active Member
عارف جان Global Subdivs ضریب سراسری فقط و فقط سابدیویز هاست نه چیزه دیگه.سابدیوز نور متریال و بروت فورس و ایمج سمپلر نوب فیکس و سابدیوز لایت کش و هر جایی دیگه ای که کلمه سابدیوز میبینی!

ضریب سراسری2 دیدم ولی 4 اصلا ندیدم تو فایل های اورموشن !

یعنی چی ریلیز فری شده عرف جان؛از تو بعیده اینجوری میگی!منظور از اپن؛ اینه که آرتیست های بزرگ دنیا برای بهبود بخشیدن و توسعه دادن! اینجوری نیست هرکی از راه برسه بهش یه وی ری بدن!

ببینم چی بشه این مجید آنلاین یه احساس دین کوچکی بهش دارم شاید کمی فعالیت کنم و چند تا مقاله راجب وی ری با زبان پارسی برای بچه ها بذارم.البته اینو بگم که ادعای خاصی ندارم و خودم رو یه کاربر با سطح اصلاعات 5% و شاید هم کمتر میدونم.

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
گلوبال سابدیوایز توی HSPH ایرادینس م‍پ تاثیر مستقیم داره.منم نمی دونستم.چند بار توی پروژه ها وسط کار میدیدیم رندر مرگ کند میشد.آخر سر جدا جدا توی فایل های مختلف تست کردم.
گلوبال توی Light cashe رو تست نکردم.ولی فکر کنم زیاد تاثیر نداشت.اما توی HSPH تاثیر میستقیم داره. ایمیج سمپلر رو بعید میدونم. فکر نکنم.مگر اینکه از حالت قدیمی adaptive subdivis استفاده بشه
چون تدریس مکس هم دارم تقریبا مساله ای هست که هر روز برای شاگردام مثال میزنم.

Active Member
ضریب سراسری سابدیوز ها

بعضی ها به اشتباه فکر میکنند که اینجا که گفته گلوبال یعنی تاثیر رو همه و هر جایی که سابدیوز میبینی مقدار این قسمت روش تاثیر داره از لایت کش بگیر تا سابدیوز تو حالت Fixed و باقی سابدیوز ها نه اینطور نیست

کامل تر بگم؛این پارامتر همه Subdivs ها رو به جزء پارامتر سابدیوز تو لایت کش فوتون مپ و آنتی آلایزینگ! و تاثیر مستقیم رو DOF,Motion Blur, IR,Brout Force, Vray Light و Glossy Reflection / Reflaction داره

وقت گفتنش الان بود! بلاخره اینم روشی هست تو توضیح دادن!

Active Member
کلی تبریک :oops::oops:

موفق باشی

قابل توجه مدیران قرمز رنگ(ارشد) البته میدونم مانی خانم کم حوصله شده ولی مجید و رضا( GFX Master) چرا فکری به حال تاپ گالری سایت نمیکیند!!!

این همه برنامه نویس وب هست تو سایت همه هم حرفه ای!!! شاید باعث بشه کارای خیلی بهتری تو گالری ببینیموالبته برای خود من تاپ گالری رفتن کارم اینجا مهم نیست جاهای که باید بره میره ولی خوب چرا ما که ایرانی هستیم تو انجمن های خودمون هم کار نزایرم.

مدیران ارشد نمیرسن سایت چه کسانی حرفه ای رو از دست دادیم که دیگه نمیان تو سایت و کار نمیزارند؛الان جزء بهترین های دنیا هستن چرا اینجا نیستند خوب معلومه دیگه!!!

Mehran coyote

Well-Known Member
کلی تبریک :oops::oops:

موفق باشی

قابل توجه مدیران قرمز رنگ(ارشد) البته میدونم مانی خانم کم حوصله شده ولی مجید و رضا( GFX Master) چرا فکری به حال تاپ گالری سایت نمیکیند!!!

این همه برنامه نویس وب هست تو سایت همه هم حرفه ای!!! شاید باعث بشه کارای خیلی بهتری تو گالری ببینیموالبته برای خود من تاپ گالری رفتن کارم اینجا مهم نیست جاهای که باید بره میره ولی خوب چرا ما که ایرانی هستیم تو انجمن های خودمون هم کار نزایرم.

مدیران ارشد نمیرسن سایت چه کسانی حرفه ای رو از دست دادیم که دیگه نمیان تو سایت و کار نمیزارند؛الان جزء بهترین های دنیا هستن چرا اینجا نیستند خوب معلومه دیگه!!!

نبودی دادا
کلی از این بحثا شد که بنده به خاطرش کلی حرص خوردم ولی اخرش این شد که گفتن انجمن مشکلی نداره و لطفا جو بد نسازید
البته حرصام به یه سری نتایج رسید ولی تهش بعضیا ما رو متهم به بی نظمی و ..... کردن

AREF

ممنون.بهزاد منظورت چه سایتهایی هست.خیلی دوست دارم غیر از اروموشن و رونن بکرمن و ... جاهای دیگه سر بزنم.دیگه چه سایتهای سی جی خوب هست؟

Active Member
همین سایت های معروف سی جی خودت همش رو رفتی
cgarena
3dtotal
همین های که خودت گفتی
البته یه سری فوروم های برزیلی و ایتالیایی و اسپانیایی ما که هیچی نمیفهمیم اینایی هم که انگلیسی هست به زور یه چیزی هالی میشیم!

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
خیلی قشنگه
ولی جوتهرات رو میز اصلا جلا نداره درسته نور کمه ولی دلیل نمیشه چیزی از شفافیت و رفلکس ش کم بشه

AREF

ممنون از همه بچه ها مخصوصا ماندانا که خیلی زحمت کشید.

Mojtaba - C4D

Active Member
سلام عارف جان - واقعا چشم نواز هست - برات آرزوی موفقیت دارم -
امیدوارم منم با توکل به خدا و تلاش و تمرینم ( البته در نرم افزار Cinema 4D ) بتونم کارهای اینچنینی ارائه بدم

amirsss2

Member
متریال و نور پردازی و رندر که عالیه

تنها سوال اینکه مدل تختخواب و بالشتها و تلسکوپ و ... کلا همش رو خودتون ساختید ؟

اگه پاسخ مثبته میتونم بپرسم قطعات سخت افزاریتون چی هست ؟ چون فضاش سنگینه

AREF

تنها سوال اینکه مدل تختخواب و بالشتها و تلسکوپ و ... کلا همش رو خودتون ساختید ؟
سلام.تخت ترکیبی از چند تا تخت خواب مدل آماده هست.
تلسکوپ و اینها آرچ مدل اورموشن هستن
core i5 ram 4gig
این کارو با سیستم خونه بستم.اما بیس اصلیش با سیستم شرکتم بستم core i7 رم 16 گیگ

سلام مجدد فکرکنم عکس گویای مطلب باشه.حالا کهنه هست شاید فرش دست بافت هست که توی کار کلاسیک هست یا اینکه 1001 دلیل دیگه که میشه واسه هر کدوم یه ایرادبنی اسرائیلی دیگه درست کرد. و رنگ فرش هم عمدی بود. توی آرشیوم فکر کنم 240 تا فرش ایرانی داشته باشم. اما این به رنگ فضام میومد

خب سلیقه ای هست. معمولا ایجاد تناقصات کهنه نو شاید پست مدرن باشه.من علمش رو ندارم. شاید برم دنبالش.

پرده مال آرشیو 3ddd هست. چون پرده از 2 طرف یه سقف وصل شده. پرده پشتی رو من نمی دونم چطور دیدی که به چیزی اتصال نداره.

پرده برای ساختنش 2 هزار راه شاید داشته باشه. این روش من بوده. و ضمنا پارچه مگه IOR داره که موج ایجاد بشه.

این خیلی زشته که اینجور ایرادات به این شکل مطرح بشه و با لفاظی کلام استاد و این جور حرفها بخواین توجیح کنین و هر بچه ای هم متوجه لحن متلک میشه. نقد داری بسم اله من هم در حد توانم جواب میدم نتونم عذر خواهی میکنم به خاطر عدم علم اعتراف میکنم.من که ادعا نکردم که بهترین کار دنیاست. برام مثل یه تمرین بوده.
مطمئنا دوستان دیگه مثل دوست جدیدمون گودزیلا میان و منتظر اینجور ایراد گیری نه نقد هستم.

سید غیبت نکن ، زشته!! :) ، شما کارهات خوبه ، اعتماد به نفست هم بالاست ، خیلی هم خوب . برادر من عصبانیت نداره که! ، ایشالا ما هم یه روز سخت افزار خوب گیرمون میاد ، بعد معلوم می شه که چند مرده حلاج هستیم. ( محظ اطلاع دوستان ، گودزیلا بنده هستم )
چشم جناب عارف ، ما هم به قول شما ایرادات بنی اسرائیلی مون رو می گیریم ، ضمن اینکه مثل همیشه نقاط قوت کار رو هم می گم و باز هم مثل همیشه اعلام می کنم که من فقط یه بیننده هستم و از نگاه خودم و نه یک کارشناس کار رو نگاه می کنم.
ضمناً قبلاً هم عرض کرده بودم که اگر دوست ندارید نظرم رو نمی گم ، اما این کامنت شما رو می زارم به حساب اینکه دوست داشتید نظر بنده رو هم بدونید.

خوب دیگه نوبتی هم که باشه ، نوبت تخریب کردن های من رسیده با این تفاوت که دیگه گودزیلا نیستم !

ابتدا نکات منفی کار رو می گم و بعد نکات مثبت رو ، که بعداً طرفداری جناب عارف نیان مارو مورد نوازش قرار بدن.

نکات منفی از نظر اینجانب (کارشناس نیستم . کارشناسی هم ندارم)

1- برای همچین کاری با این جزئیات می بایست حتماً از رزولوشن بالاتری استفاده می شد

2-از جلوه ی depth of field بیش از اندازه و بدون قائده و استاندارد استفاده شده

3-نور ها ( منابع نوری و اثرات آنها ) در موارد متعدد بیش از اندازه قوی و فاقد اثر گذاری واقعی می باشند. (بطور مثال در آباژور ها)

4- متریال ها در مواردی مانند : پرده ، پنل پشت تخت خواب ، و .... بی خیال

در مورد نقاط قوت هم باید بگم ، در کل کار دارای یک انسجام نسبتاً خوب چه از لحاظ هارمونی و چه به لحاظ چیدمان و غیره خوب است.

حرف پایانی: سطحی که برای ارزش گذاری کار در نظر گرفتم سطح فوق حرفه ای بوده ، و ایرادها بر پایه ی این نگرش گرفته شده است، لازم به ذکر هست که مواردی که قبلاً در این کار دیده ام همچنان وجود دارد و از ذکر ایرادهای بنی اسرائیلی بیشتر خود داری می کنم. در پایان فکر می کنم همچنان همان طرز تفکر در مورد کار طراحی داخلی در مورد کارهای شما وجود داره. امید توفیق و پیروزی روز افزون برای شما استاد بزرگوار (نکته: اگه می گم استاد به این خاطر که من خودم هنوز خیلی راه دارم تا به شما برسم و شما رو به لحاظ علمی و فنی و تجربی در زمینه سی جی بالاتر از خودم می دونم ، حالا ایشالا که ما هم با سعی و تلاش به شما برسیم عارف خان)

جدیدترین ارسال ها

بالا