ChangeAlpha

Dr.Ezraeel

Member

سلام
چون با زبون مولتی لشنا نیستم این سوال رو میپرسم
چگونه میشه یک دکمه داشت که آلفای اون از 0 به 100 برسه وقتی موس روی آن میرود و وقتی که موس کنار میره آلفای اون به 0 برسه تو زمان معین

ممنون میشم اگه کارمو راه بیاندازید

splinter cell

Well-Known Member
عزرائیل عزیز !!!مثال با 4.9.8.13 ساخته شده است.بهتره این نسخه رو گیر بیارید.وگرنه من شرمنده شما هستم.

ubuntu

Member
من هم با آقاي Splinter Cell موافقم. چون ديگه نسخه‌هاي قديمي جوابگو نيستند. تازه با اين نسخه امکانات بيشتر و مشکلات کمتري خواهيد داشت.

pejmaaan

Member
برنامه مشکل داره

این نمونه رو ببینید تا ایده کار دستتون بیاد

سلام
این مثال که گزاشتین در عین سادگی و زیبایی برای دکمه ها یک مشکل اساسی در قسمت اسکریپت نویسی داره
وقتی این برنامه رو اجرا میکنیم و یا حتی کامپایل کرده و سپس اجرا میکنیم با حرکت موس به صورت متوالی بین دو آیکن برنامه هنگ کرده و بیلدر ارور میده
میتونید تست کنید و مشاهده نمایید
اگه ممکنه این اشکال رو برسی کنید و یک نمونه دیگه قرار بدید
چون کار زیبایی هستش که من تا حالا جای دیگه ایی ندیده بودم . از این روش اگه درست کار کنه میشه به راحتی به جای دکمه های سه حالته توی بیلدر استفاده کرد

splinter cell

Well-Known Member
با سلام!
این مشکلی که شما گفتید وقتی بروز میکنه که یک کاربر بیکار و بازیگوش پیدا بشه و تندتند ماوس رو از روی این باتن به روی اون یکی ببره و این کار رو اونقدر انجام بده تا بیلدر پیام Recursion in script reached 50 level رو بده!
چند تا پیشنهاد میشه برای بهبود این وضع داد.
مقدارpause رو در اسکریپت کم کنید مثلا روی 10 بذارید.
فاصله باتن ها رو نزدیک هم نگیرید .
در اسکریپت هر باتن از یک استرینگ جدا گانه opacity$ ,opacity1$,opacity2$
استفاده کنید.

pejmaaan

Member
امتحان کردم ولی نشد
مشکل وقتی که دوتا دکمه داریم نیست
مشکل وقتیه که مثلآ 10 تا باتوم داریم و موس یک بار روی هر کدوم بره برنامه هنگ میکنه
میشه خودتون امتحان کنید
من که هر جوری به ذهنم میرسید امتحان کردم

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
دوست عزيز براي درست كار كردن اين مثال نياز به استفاده از scripttimer هست به جاي حلقه for ...
شما برنامه registry value editor رو اگه ببينيد من از همين ترفند change alpha استفاده كردم ، و به دليل اينكه تعداد دكمه‌ها زياد بود بايد از scripttimer استفاده مي‌كردم...
PHP:
If (i1<50) Then
i1=i1+1
j1=i1*2
ImageOpacity("RH1","j1")
ScriptTimer("Timer1=F1","0")
End

موفق باشيد...

pejmaaan

Member
ممنون سامان جان .
اون برنامه که درست کرده بودین به غیر از کاربرد خوبی که داشت از گرافیک بسیار چشم نوازی هم بهره میبرد
میتونم ازتون درخواست کنم که در یک تاپیک جداگونه آموزش ساخت اون افکتها رو برامون بزارید و اون رو مهم کنید تا همیشه در دسترس باشه
یکی از بزرگترین مشکلاتی که من تا حالا باهاش برخورد کردم همین جلوه های زیبایی هست که میشه با بیلدر ساخت ولی متاسفانه آموزش اونها به قدری پراکنده هست که کار رو مشکل میکنه
در اون برنامه شما دکمه ها به صورت بسیار زیبایی طراحی شده بود که آدم رو یاد دکمه های فلش مینداخت
از اونجا که ساخت دکمه با افکتهای مختلف بسیار کاربردی و مورد نیاز هست اگر ممکنه ترتیب ساخت یک تاپیک جداگانه رو براش بدین و باز هم اگر ممکنه سورس ساخته شده چند تا از دکمه هاتون رو مثل همونها که در برنامه registry value editor به کار بردین رو برامون بزارین که یک عمر دعا گوی شما باشیم

ممنون از توجه شما .

Saman

سلام
اگه وقت كنم كه حتما آموزش ساختن اون افكت رو مي‌دم...ولي اگه دقت كنيد كل كار مربوط ميشه به قالب اصلي..مثلا من 3 حالت دكمه رو تو فتوشاپ طراحي مي‌كنم و توي mmb ازش استفاده مي‌كنم...مهم اينه كه شما چطوري و چقدر بتونيد اون دكمه‌ها رو زيبا كار كنيد...
ولي محض اطلاع گفتم كه من براي ايجاد اون افكتها از همون كد بالا استفاده كردم...البته به تعداد زياد يه چيزي هلو هوش 10 تا از اين اسكريپت ...

موفق باشيد...!

Saman

سلام
اگه وقت كنم كه حتما آموزش ساختن اون افكت رو مي‌دم...ولي اگه دقت كنيد كل كار مربوط ميشه به قالب اصلي..مثلا من 3 حالت دكمه رو تو فتوشاپ طراحي مي‌كنم و توي mmb ازش استفاده مي‌كنم...مهم اينه كه شما چطوري و چقدر بتونيد اون دكمه‌ها رو زيبا كار كنيد...
ولي محض اطلاع گفتم كه من براي ايجاد اون افكتها از همون كد بالا استفاده كردم...البته به تعداد زياد يه چيزي هلو هوش 10 تا از اين اسكريپت ...

موفق باشيد...!

جدیدترین ارسال ها

بالا