3dmax یا maya مساله این است !

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام دوستان

من با هردوی این نرم افزار ها کار کردم. خب محیطی شبیه به هم دارند و نقاط مشترکی دارند.یعنی جوری نیستم
که بخوام تازه یاد بگیرم این منو ها واسه چه کاریه این ها رو بلدم و مدل های ساده هم با مکس ساختم . و با مایا
هم یک کارایی کردم و اشنایی نسبی از هر دو دارم که بیشتر برای بعضی کارها مجبور بودم ازشون استفاده کنم.
من می خوام برای شروع حرفه ای کار سه بعدی یکی از این نرم افزار ها رو انتخاب کنم.از هر دوی این ها هم
هم کتاب آموزشی (انتشارات ناقوس اندیشه) دارم و هم سی دی آموزشی(سی جی اکادمی و گمنون-دست محسن
:wink:درد نکنه) ولی هر جا از این نوع تاپیک ها دیدم حالا یا توی این انجمن یا توی انجمن دیگه طرف مثلا می گفت برای
انیمیشن سازی کدوم خوبه یا می گفت برای مدلسازی من کسی رو ندیدم که بگه برای همه چیز کدوم خوبه !
من نمونه کارهای هر دو رو دیدم و بررسی کردم.
اطلاعاتی که الان دارم از حرف های تو تاپیک ها این ها بود :

1- مکس برای مدلسازی دقیق تر از مایا هست .

2- مایا برای انیمیشن سازی بهتر از مکسه.

= مدلهاتو با مکس بساز و بیار تو مایا برای انیمیشن سازی.

ولی چند روز پیش داشتم کارهای دوست خوبم سروش رو میدیدم که مدلسازی هاش رو با مایا کرده بود ولی خیلی
به نظرم بهتر از نمونه کارهایی بود که تو همین سبک با مکس دیدم. برای همین موندم چیکار کنم . من می خوام با
نرم افزار همه کاری کنم یعنی بعد از اینکه یاد گرفتم بتونم باهاش مدلسازی کنم . طراحی محیط داخلی و خارجی
ساختمون کنم - بتونم برای تبلیغات بازرگانی یا پوستر ها و مدلسازی ازش استفاده کنم و در اخر اگه خواستم انیمیشنی بسازم بتونم ازش کمک بگیرم.
من باید چیکار کنم؟! باید با مکس مدلسازی رو یاد بگیرم بعد برم مایا رو یاد بگیرم ؟!(یعنی هر دوش)
باید فقط مکس رو یاد بگیرم ؟! باید فقط مایا رو یاد بگیرم !؟
دوستان لطفا کمک کنند.

ممنون .

30min

Banned
بهنام این بحث همیشه بوده و من این 3 موردی رو که گفتی قبول ندارم .
به نظر من سطح این دو نرم افزار در سطوح خیلی حرفه ای و ریز متفاوت هستش و نمیشه گفت یکی از اون یکی قوی تر هستش .
اگر کسی تونست بگه فلان مدل در مکس بهتر از مایا میشه یا بالعکس اونوقت قبوله اما شما هر مدلی رو که بخوای میتونی در هر دو با بهترین کیفیت اجرا کنی .
نمونه های فوق العاده ای در سایت های بزرگ هست که هم با مایا کار شده و هم با مکس .
جدا به نظر من این دو نرم افزار که یک جورایی برادر هستن چون فامیل جفتشون اتودسک زاده هستش ! :lol: در یک سطح هستن و مطمئنا هر چه بگذره بیشتر به هم نزدیک میشن !
موفق باشید .

Active Member
بهنام این بحث همیشه بوده و من این 3 موردی رو که گفتی قبول ندارم .
البته من این ها رو نگفتم . دوستان گفتند. :دی

جدا به نظر من این دو نرم افزار که یک جورایی برادر هستن چون فامیل جفتشون اتودسک زاده هستش !
نه بابا این مایا پسر خوندشه از یک فامیل دیگه بوده ! فکر کنم از فامیل آلیاس نژاد بود ... . بعد اتودسک به فرزندی قبولش کرد :دی

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من پیشنهاد میکنم چون با دو تاش کار کردی و با محیط هاشون اشنایی 2 تا را بلد باش ضرر نمیکنی .

کسی که با 2 تاش کار کرده که تایپیک نمیزنه

اگه میخوای ببینی کدوم بهتره یک مدل با دوتاش بزن ببین با کدوم راحت تری کارهای هم که گفتی از هر دوتاش بر میاد

Active Member
من پیشنهاد میکنم چون با دو تاش کار کردی و با محیط هاشون اشنایی 2 تا را بلد باش ضرر نمیکنی .

کسی که با 2 تاش کار کرده که تایپیک نمیزنه

اگه میخوای ببینی کدوم بهتره یک مدل با دوتاش بزن ببین با کدوم راحت تری کارهای هم که گفتی از هر دوتاش بر میاد

سلام ایمان جان
این رو که میگی برای کار کردن معمولی هست نه در سطح حرفه ای اگه بخوام به صورت حرفه ای دنبال کنم اینقدر این دو نرم افزار
بزرگ و قوی و همچنین سخت هست که نمیشه دوتاش رو با هم یاد بگیرم.

shirani

اتفاقاً در حد حرفه ای این مطلب مهم نیست که کدوم نرم افزار و فقط کیفیت کار و نتیجه کار مهم

.:. soroosh .:.

Active Member
دوست عزیز :
همیشه این بحث صورت گرفته .
بهترین راه فقط و فقط همینه که شما ببینی با کدوم راحتتری .
همونطور که سیمین عزیز هم اشاره کردن قدرت این دو نرم افزار در سطوح خیلی بالا میتونه با هم مقایسه بشه .
و تا اون زمان شما با هر کدوم کار کرده باشی با دیگری به راحتی و فقط با چند هفته وقت گذاشتن میتونی کار کنی .
چون اصول و ابزارها و ... ۹۵ درصد شبیه به هم هستن . شاید هم ۹۹ درصد .
پس شما ببین با اینترفیس کدوم راحتتر کار میکنی و ارتباط برقرار میکنی .
همون را انتخاب کن .
نهایتش یک ماه وقت میزاری و مثلا با مایا کار میکنی بعد خسته میشی و میگی این محیطش برام جالب نبود .
میری سراغ مکس ... نهایت با اون هم به مشکل برمیخوری یا میری سراغ یک نرم افزاره دیگه یا میبینی مثلا همون مایا بهتر بود و برمیگردی مجدد رو مایا .
اما هیچ وقت در حال حاضر دنبال مقایسه کردن این برنامه ها با هم نباش .
همیشه مثال زدم با همون نرم افزار ۱۰ مگابایتی بلندر کارهایی میزنن که من که مثلا حداقل ۴ سال رو مایا وقت گذاشتم میبینم کلی حال میکنم و وسوسه میشم برم بلندر یاد بگیرم ...
مهم ایده پردازی و حس و حال هنری و علاقه شما نسبت به این رشته و اون برنامه هست .
این برنامه فقط میتونه پیاده ساز ایده های شما باشه و مطمئن باش هیچ کدوم برای پیاده سازی ایده ها و ذهنیات ما کم نمیارن ...

Active Member
مرسی واقعا دوستان.
من امشب دیگه انتخاب می کنم نرم افزار رو :دی
خب قبلا به من ثابت شد که اینترفیس مکس بهتره نسبت به مایا ولی چند تا سوال :

1- پس چرا من کسی رو ندیدم یا بهتره بگم چرا اکثرا برای انیمیشن توی ایران و خارج از مایا استفاده می کنند اگه فرقی نداره ؟!

2- شما خودتون چی شد که مکس یا مایا رو انتخاب کردید ؟!

shirani

1 . دلیلش نمی دونم فکر نکنم همشون هم با مایا محض ساخته شده باشه

2 . به شخصه چون نمی تونستم مایا را نصب کنم نرفتم سراغش :green:

HOSSEIN.D

Well-Known Member
مرسی واقعا دوستان.

1- پس چرا من کسی رو ندیدم یا بهتره بگم چرا اکثرا برای انیمیشن توی ایران و خارج از مایا استفاده می کنند اگه فرقی نداره ؟!

سلام.
دوست عزیز منم دو سال پیش مشکل شما رو داشتم.
فقط و فقط به خاطر این اومدم سراغ مایا چون 20DVD DIGITAL TUTORS راحت گیرم اومد.
قبلش اصلا نمیدونستم جز مکس و مایا نرم افزاری هم هست.:-?

1- فکر کنم چون انیمیت کارای ایران یا حتی خارج بیشتر مایا کار باشن. دلیلش هم فکر کنم فقط علاقه بوده که این برنامه رو انتخاب کردن.

2- گفتم که. فقط و فقط به خاطر اینکه آموزشش گیرم اومد.

واسه من فرق نمیکنه که با چه برنامه ای کار کنم.
مکس رو هم تا حدودی یاد گرفتم.
الان هم چند تا آموزش از Modo دیدم.
فهمیدم که واقعا ابزارهایی تو مدلینگ داره که تا حالا تو هیچ نرم افزاری ندیدم.
واسه همین میخوام Modo رو هم یاد بگیرم.
ببین تو خودت با کدوم میتونی بهترین خروجی رو داشته باشی. با همون کار کن. بقیش همه درست میشه.

موفق باشی.:rose::rose::rose:

Active Member
مرسی دوستان.
من هنوز دارم تو نت تحقیق می کنم.
انشا... شب یکسری می زنم میگم بلاخره کدوم رو انتخاب کردم که اگه کسی
این تاپیک سرچ کرد بفهمه سرانجامش چی شد :دی

Active Member
مرسی واقعا دوستان.

نگید اینترفیس مکس بهتره یا مایا ! بهتره بگید شما بهتر باهاش ارتباط برقرار کردید :wink:

اما راجع به سوال اولتون باید بگم اصلا اینطوری نیست .
تو ایران حداقل تا یک سال و نیم پیش به جرات میتونم بگم ۹۰ درصد شرکت ها از مکس استفاده میکردن .
چه شرکت های انیمیشن سازی و چه تیزر سازی و ...
حتی همین الان هم میتونم راحت بگم درصد زیادی هنوز روی همون مکس مانور میدن .
چون قدیمی تر هست و کاربرها و یوزرهای بیشتری داره و نیرو بهتر برای کار با این برنامه پیدا میشه.
چه داخل ایران و چه خارج از ایران .
اما خارج از ایران میشه گفت اکثر افرادی که کار معماری و شبیه سازی ساختمان انجام میدن از مکس استفاده میکنن .
اون هم به دلیل هم قیمت ارزونتر نسبت به مایا هست و هم اینکه با اتوکد و ... بیشتر مچ هست یا بهتر بگیم بوده ( چون الان مایا هم در این مورد کمی به جلو حرکت کرده )
برای ساخت انیمیشن هم خارج از ایران از خیلی از برنامه ها استفاده میکنن .
مثلا از سینما فور دی هیچ جای ایران برای ساخت انیمیشن و... استفاده نمیشه اما بیرون از ایران استفاده میشه .

من خودم درصد خیلی زیادی از انتخابم به خاطر ارتباط خوبی که با اینترفیس برنامه برقرار کردم بوده و رفتم سراغ مایا .
و ایمیلی که به اتودسک زدم در اون زمان و بهم این پاسخ را دادن که :
اگر میخواید کارهای مهندسی و دقیق انجام بدید مثل شبیه سازی موتور خودرو یا موتور هواپیما یا ابزاآلات صنعتی و ...
اما اگه میخواید انیمیشن کار کنید با مایا کار کنید .

Active Member
سلام سروش جان
مرسی از راهنماییت.
میشه چند تا لینک از نمونه کارهای هر دو نرم افزار در بخش مدلسازی و انیمیشن بزارید؟!

Active Member
بهنام جان گفتم که دنبال نمونه کارها نباش ...
همشون مثل هم هستن.
بستگی به قدرت فردی داره که باهاشون کار میکنه.
از مکس هم میشه نمونه کار ضعیف پیدا کرد هم قوی و همینطور از مایا .
پس بدون نمونه های خروجی هر دو دقیقا مثل هم هستن .

pclord

کاربر متخصص
دوست عزیز هر چی بیشتر روی این مسئله بحث کنی ، وقت رو بیشتر از دست میدی ، هیچ فرقی ندارن ، شما از همین حالا یکی رو شروع کن.توی این چند روز میتونستی به جای بحث روی این موضوع یه قسمت از این برنامه ها رو یاد بگیری.

همون طور که دوستان گفتن ، مکس برای معماری بهتره و مایا برای انیمیشن، اما با مکس انیمیشن ساختن که هیچ فرقی با مایا نداشته و همچنین با مایا معماری کار شده و هیچ فرقی با تری دی مکس نداشته. در شرکت های بزرگ برای ساخت انیمیشن از هر دوشون استفاده میشه.مثلا خیلی ها هستن که همه ی کارا رو با مایا انجام میدن، اما آتش و خرد شدن رو با پلاگین ها مکسف بعد با هم تلفیق میکنن.

اگه مایا هنوز تو دست Alias بود ، با جرات میگفتم مایا.

موفق باشید. :oops:

به قول خودم 10 و20 30 40 کن ببین کدوم میشه

این هم یکی از تاپیک هایی پایان نداره واقعا یکی از این تاپیک ها رو باید مهم کنه مدیر تا دیگه این ها نباشه

Active Member
به قول یکی از دوستان حرف جالبی می زد می گفت این دو مثل کباب و پیتزا می مونه نمیتونی بگی کدومش خوشمزست دوتاش
خوشمزست. :دی

shirani

آخرش رسید به چه چیزی هرکی دیگه جا شما بود تا الان مودباکس و سی 4 دی را هم یاد گرفته بود به نظر من به جایی بحث در حاشیه بشین یکیش یاد بگیر DVD هاش هم که همه دارند

واقعاً هر کدوم یاد بگیری ضرر نمی کنی :shock:

آخرین ویرایش:

wild-mans

Member
سلام
ولی به نظر من کباب خوشمزه تره خیلی باحالترم هست البته کباب رو نمیشه با نرم افزار مقایسه کرد چون من یکی هیچ وقت کباب رو بی خیال نمیشم برم با نرم افزار کار کنم:wink:.
درمورد اون قضیه هم به نظر من هرکی با توجه به کارش با یکیشون حال میکنه من برام اسم مایا خیلی جالبه برای همین باهاش کار می کنم البته کار من بیشتر انیمیشن می خواهد باشد و شنیدم و دیدم که 3d max برای کارهای ساختمانی بهتره همین و بس البته نمونه کارهای خیلی زیبایی هم از مایا در ضمینه ساختمان دیدم همینطور کارای بسیار زیبایی از 3d max در ضمینه انیمیشن دیدم به نظر من که البته میدونم ادم وقتی که بخواهد یه کار رو بکنه انجام میده شما هم داداش من برو ببین با چی حال میکنی در ضمن بعد از انتخابت هم اصلا اصلا اصلا بد دل نباش.
یا حق

جدیدترین ارسال ها

بالا