101 نکته و ترفند برای استفاده از Css در طراحی وب (دانلود کنید)

معرفی کتاب 101 نکته و ترفند برای استفاده از CSS در طراحی وب

2rhsq3k.jpg

حدود 1 سال پیش بود که برای فارسی کردن یک سری از قالب ها مجبور شدم که CSS رو به شکل درست و اصولی یاد بگیرم. خیلی به دنبال کتاب مناسب گشتم ولی متاسفانه هیچ کتاب خوب و مفیدی برای CSS در بازار ما موجود نیست. تمامی کتاب هایی که در حال حاضر برای آموزش CSS موجوده و ترجمه شده به طور تخصصی به آموزش CSS نپرداخته و تنها بخشی یا در نهایت یک فصل از کتاب به آموزش مبانی CSS اختصاص داده شده که به نظر من این مقدار برای یادگیری CSS کافی نیست.
متاسفانه در ایران کتاب به یه شی تجاری تبدیل شده و اگر اسم کتاب جذاب نباشه و یا در مورد یک بحث تخصصی باشه ، هیچ ناشری حاضر به چاپ اون کتاب نمیشه. به همین خاطره که در حال حاضر تعداد زیادی کتاب برای آموزش photoshop و یا microsoft word در بازار کتاب ما موجوده ولی کتابی برای آموزش indesign CS2 که به عنوان معروف ترین نرم افزار صفحه آرایی مجله، روزنامه، کتاب شناخته میشه ، وجود نداره و یا اگر هم کتابی چاپ شده کیفیت خوبی نداره.
من این کتاب رو همون سال گذشته تهیه کردم و چون دیدم کتاب خیلی ساده نوشته و حتی در سایت آمازون هم همه خریداران این مورد رو متذکر شدن که کتاب خیلی ساده و مرتب نوشته شده، تصمیم گرفتم کتاب رو به فارسی ترجمه کنم و اصلا به این مسئله فکر نکردم که ممکنه این کتاب رو هیچ ناشری چاپ نکنه. خوشبختانه بعد از اتمام ترجمه کتاب و با ملاقاتی که با مسئولین انتشارات ناقوس داشتم، انتشارات ناقوس حاضر شد این کتاب رو چاپ کنه و این کتاب به عنوان اولین کتاب تخصصی در زمینه CSS محسوب میشه.
این کتاب در 9 فصل نوشته شده و در هر فصل به بررسی تعدادی از دستورات پر استفاده CSS پرداخته میشه و اون دستورات از همه جنبه ها بررسی میشه. برای هر دستور یک مثال هم وجود داره تا بتونید نحوه عمکرد دستور مورد نظر رو در عمل ببینید.
در کل یکی از بهترین کتاب هایی هستش که تا به حال برای آموزش CSS نوشته شده و به ساده ترین زبان ممکن CSS رو به شما آموزش می ده.
این کتاب به تعداد زیادی تمرین همراهه که از طریق همون تمرین ها می تونید CSS رو خیلی خوب و راحت یاد بگیرید. در فایل نمونه کتاب ، فهرست کامل مطالب کتاب موجوده و از طریق فهرست متوجه میشید که باقی مطالب موجود در کتاب چه مطالب هستند.
برای اینکه متوجه بشید CSS چیه و به چه کار میاد و هم برای اینکه کمی از کتاب رو مطالعه کنید ، می تونید 50 صفحه از کتاب رو به شکل کاملا رایگان از لینک زیر دریافت کنید.

دریافت نمونه 50 صفحه ای کتاب CSS به طور رایگان

در صورت تمایل به خرید نسخه اصل کتاب هم می تونید به آدرس زیر مراجعه کنید و کتاب رو با 20 درصد تخفیف از طریق اینترنت از انتشارات ناقوس خریداری کنید.

خرید کتاب با 20 درصد تخفیف

این کتاب اولین کار ترجمه من محسوب میشه و طبیعتا مملو از اشکاله. در دوستانی که کتاب رو خریداری کردند و یا از همین 50 صفحه نمونه کتاب استفاده کردند خواهش می کنم که اگر مشکلی در کتاب می بینند و یا بخشی از کتاب رو غیر قابل درک می بینند حتما از طریق ایمیل مورد رو به من متذکر بشوند.

موفق و پیروز باشید

امیر عباس عبدالعلی

آخرین ویرایش:

NabiKAZ

Well-Known Member
این کتاب رو من از طریق اینترنت خریداری کردم ، امروز به دستم رسید.
فهرست کتاب رو که مشاهده کرده ، عناوین بسیار جالب و کاربردی بودند.
کتاب بسیار جالبی است.
پیشنهاد میکنم طراحان وب عزیز حتما این کتاب رو تهیه کنند.
بازم از زحمات دوست خوبمون آقای عبدالعلی کمال تشکر رو دارم.

راستی جناب، در پیشگفتار کتاب منظورتون از w3cschool.com همون w3schools.com بوده ؟!!!!

نبی

راستی جناب، در پیشگفتار کتاب منظورتون از w3cschool.com همون w3schools.com بوده ؟!!!!

سلام

نبی جان اشکال تایپی هستش
من یه تاپیک باید تو فورم خودم ایجاد کنم که این ایراد های تایپی که پیدا میشه رو اونجا بنویسیم که بقیه بتونن استفاده کنن و احیانا اگر کتاب برای چاپ بعدی بره بشه اون ایراد ها رو تو چاپ بعدی برطرف کرد

YTERROR

Active Member
WOW امیر عباس کتابش اومد بیرون بریم زود اسگن گنیم بریزیم تویی نت فری ورشکست بشه امیرعباس :d

دستت درد نکنه

fdb

New Member
با سلام
براي خريد اين كتاب چه بايد كرد
من از طراحي صفحات وب هيچگونه اطلاعي ندارم فقط كمي فتوشاپ و پريمير بلدم براي يادگيري طراحي صفحات وب لطفا مرا راهنمايي كنيد. با تشكر
[email protected]

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
تبریک میگم..

ممکنه اسم کتاب اصلیشو بگید که چی بوده ؟

مجید

با سلام
براي خريد اين كتاب چه بايد كرد
من از طراحي صفحات وب هيچگونه اطلاعي ندارم فقط كمي فتوشاپ و پريمير بلدم براي يادگيري طراحي صفحات وب لطفا مرا راهنمايي كنيد. با تشكر

شما میتونید مراجعه کنید به کتاب فروشی و این کتاب رو تهیه کنید. البته میتونید از طریق سایت ناقوس هم کتاب رو سفارش بدید 20 درصد هم تخفیف داره
برای طراحی وب هم شما باید کار کردن با یک نرم افزار مثل dreamweaver رو یاد بگیری. یه کتاب HTML هم بخونی و CSS هم یاد بگیری

تبریک میگم..

ممکنه اسم کتاب اصلیشو بگید که چی بوده ؟

مجید

ممنون

اسم کتاب اصل اینه

The CSS Anthology: 101 Essential Tips, Tricks & Hacks

http://www.sitepoint.com/books/cssant1/

آخرین ویرایش:

siavashmusic

Active Member
خیلی عالیه , امیر همیشه دنبال بهترین هاست
تبریک میگم امیر جان

سیاوش عقیلی./

ARTA_ADOBE CO

Active Member
برای طراحی وب هم شما باید کار کردن با یک نرم افزار مثل dreamweaver رو یاد بگیری. یه کتاب HTML هم بخونی و CSS هم یاد بگیری

از شما بعیده ! واقعا طراحی وب فکر میکنی به همین سادگیه ؟ (فکر کنم خیلی وقته این مدل طراحی ها دورانش تموم شده !)
با این 3 مهارت فکر نمیکنم به جایی برسید...

خیلی عالیه , امیر همیشه دنبال بهترین هاست
تبریک میگم امیر جان

ممنون سیاوش جان

از شما بعیده ! واقعا طراحی وب فکر میکنی به همین سادگیه ؟ (فکر کنم خیلی وقته این مدل طراحی ها دورانش تموم شده !)
با این 3 مهارت فکر نمیکنم به جایی برسید...

نه عزیز دلم. الان 500 هزار کاربر دریو ویور در سراسر جهان از یک نرم افزار برای طراحی استفاده میکنند. حتی اون حرفه ای ها امثال زلدمن، مایر، کلرک و غیره هم از همین نرم افزار استفاده میکنند. زبان نشانه گذاری HTML و CSS هم زبان برنامه نویسی نیست. دستورات کاملا مشخصه و واضحه. تنها خلاقیت و تجربه شماست که طراحی شما رو با بقیه متمایز میکنه.

طراحی HTML که واقعا چیز خاصی نداره و شما فقط باید با تگ ها آشنا باشی که در کجا ها استفاده دارند و در طراحی های امروزی هم فقط یه تعداد معدودی از تگ ها به کار میره.
CSS هم دستورات سخت و پیچیده نداره و تنها مشکل پشتیبانی ضعیف مرورگر ها از CSS اِ که مشکل سازه. شما اصول طراحی استاندارد رو که بدونی کار سختی پیش رو نداری. واژه ای به نام "سخت" وجود خارجی نداره. اون بستگی به پشتکار شما داره. در ضمن یادگیری یک مبحث تا کسب تبحر در اون فرق داره. شما میتونی CSS رو فق در حد آشنایی با دستوراتش یاد بگیری، میتونی بیشتر دنبالش بری و در طراحی ها در حد متعادل ازش استفاده کنی و در حد نهایتش میتونی به طور کامل روش کار کنی و قالب هایی کاملا استاندارد و بر اساس پیشنهاد های کنسرسیوم جهانی وب بسازی.

در هر سه حال کار سخت نیست. اون دیگه بستگی به نیاز شما داره

soheilweb

Active Member
بله، این کتاب جدا جالب و آموزندس.
من این کتاب رو خریدم و خوندم.
این کتاب همراه یه سی دی با مثال های آماده ارائه میشه.

reza699

Active Member
من هم کتاب رو تهیه کردم کتاب خیلی خوبی بود واقعا ترفند های خوبی یاد داده بود انشالله تو فارسی پرس ازش استفاده میشه
باز هم ممنون

wildcat

New Member
من هم اين كتاب را خواندم كتاب خوبي است و اگر پيش زمينه اي در باره html داشته باشيد سريع مي توانيد ياد بگيريد كتاب را همرا با سي دي دريافت كنيد البته سي دي در پشت كتاب قرار گرفته و sampleهاي خوبي داره.
موفق باشيد...

ARTA_ADOBE CO

Active Member
نه منظور من طراحی متمایز نبود هر چند بهش اعتقاد دارم...
منظورم این بود که بدون یادگیری online programming بهتره قید طراحی یک سایت رو بزنید بهتره...
الان در حال ورود به web 2.0 واقعا خنده داره یک سایت کاملا استاتیک طراحی بشه!

soheilweb , reza699 , wildcat عزیز از اینکه کتاب براتون مفید بود خوشحالم.

نه منظور من طراحی متمایز نبود هر چند بهش اعتقاد دارم...
منظورم این بود که بدون یادگیری online programming بهتره قید طراحی یک سایت رو بزنید بهتره...
الان در حال ورود به web 2.0 واقعا خنده داره یک سایت کاملا استاتیک طراحی بشه!

خوب تا کسی HTML و CSS ندونه چطور میتونه برنامه نوبسی sever side شروع کنه. طبیعتا برای شروع باید از HTML و CSS شروع کرد. در ضمن تمامی زیبایی و سهولت استفاده از سایت های web 2.0 به خاطر همین javascript هستش که به طراحی client side مربوط میشه و اگر شما javascript رو ندونید باز هم قادر نیستید از تکنیک ajax استفاده کنید. پس در نهایت شروع طراحی در هر حالتی بر میگرده به طراحی استاتیک

ACTIVE

Active Member
من هم همین امروز سفارش خرید دادم...

ARTA_ADOBE CO جان با نظراتتون زیاد موافق نیستم.
من تقریبا 50 - 60 درصد تو PHP پیشرفت کردم و فکر می کردم که Html هم آب خوردنه و Css هم بدرد نخور...

الان که وارد یک شرکت رده بالا در زمینه طراحی وب و ... شدم میبینم اصلا استاتیکی که شما می گین رو هم بلد نیستم. هرچند خودم خیلی زیاد سایت طراحی کردم ( که فقط طراحی کردم چون مهارت زیادی در طراحی گرافیک دارم) اما خبری از استاندارد و این حرفا نبود.

نه به نظر من به این سادگی هم که شما فکر می کنید نیست.
موفق باشید.

تو سایت های بزرگ هم همه چیز مشخصه. تیم طراح با تیم برنامه نویس کاملا از هم جدا هستند. یه نفر مگه چقدر فرصت داره که هم بتونه CSS و XHTML رو در حد حرفه ای یاد بگیره و هم تو php استاد بشه. شما فقط برای یادگیری CSS به طور کامل باید حداقل 5000 صفحه کتاب خونید. البته این صفحات همه آموزش CSS نیست بلکه آموزش ترفند ها و شیوه ها ابتکاریه که طراحان اختراع میکنند و یا مربوط میشه به رفع عیب نمایش قالب شما در یک سری از مرورگر های خاص.
مثلا سایت www.positioniseverything.net چیزی معادل همین کتاب که ترجمه شده توش مطلب هست که فقط به بررسی مشکلات مرورگر های مختلف با CSS و شیوه رفع اونها و شیوه های ابتکاریه خلق شده توسط طراحان مختلف مربوط میشه.
با این اوصاف خیلی سخته که کسی بتونه تو هر دو استاد بشه چون وقت کافی برای یادگیری هر دو مقوله رو نداره.

جدیدترین ارسال ها

بالا