101 نکته و ترفند برای استفاده از Css در طراحی وب (دانلود کنید)

behdesign

Member
معرفی کتاب 101 نکته و ترفند برای استفاده از CSS در طراحی وب

2rhsq3k.jpg

حدود 1 سال پیش بود که برای فارسی کردن یک سری از قالب ها مجبور شدم که CSS رو به شکل درست و اصولی یاد بگیرم. خیلی به دنبال کتاب مناسب گشتم ولی متاسفانه هیچ کتاب خوب و مفیدی برای CSS در بازار ما موجود نیست. تمامی کتاب هایی که در حال حاضر برای آموزش CSS موجوده و ترجمه شده به طور تخصصی به آموزش CSS نپرداخته و تنها بخشی یا در نهایت یک فصل از کتاب به آموزش مبانی CSS اختصاص داده شده که به نظر من این مقدار برای یادگیری CSS کافی نیست.
متاسفانه در ایران کتاب به یه شی تجاری تبدیل شده و اگر اسم کتاب جذاب نباشه و یا در مورد یک بحث تخصصی باشه ، هیچ ناشری حاضر به چاپ اون کتاب نمیشه. به همین خاطره که در حال حاضر تعداد زیادی کتاب برای آموزش photoshop و یا microsoft word در بازار کتاب ما موجوده ولی کتابی برای آموزش indesign CS2 که به عنوان معروف ترین نرم افزار صفحه آرایی مجله، روزنامه، کتاب شناخته میشه ، وجود نداره و یا اگر هم کتابی چاپ شده کیفیت خوبی نداره.
من این کتاب رو همون سال گذشته تهیه کردم و چون دیدم کتاب خیلی ساده نوشته و حتی در سایت آمازون هم همه خریداران این مورد رو متذکر شدن که کتاب خیلی ساده و مرتب نوشته شده، تصمیم گرفتم کتاب رو به فارسی ترجمه کنم و اصلا به این مسئله فکر نکردم که ممکنه این کتاب رو هیچ ناشری چاپ نکنه. خوشبختانه بعد از اتمام ترجمه کتاب و با ملاقاتی که با مسئولین انتشارات ناقوس داشتم، انتشارات ناقوس حاضر شد این کتاب رو چاپ کنه و این کتاب به عنوان اولین کتاب تخصصی در زمینه CSS محسوب میشه.
این کتاب در 9 فصل نوشته شده و در هر فصل به بررسی تعدادی از دستورات پر استفاده CSS پرداخته میشه و اون دستورات از همه جنبه ها بررسی میشه. برای هر دستور یک مثال هم وجود داره تا بتونید نحوه عمکرد دستور مورد نظر رو در عمل ببینید.
در کل یکی از بهترین کتاب هایی هستش که تا به حال برای آموزش CSS نوشته شده و به ساده ترین زبان ممکن CSS رو به شما آموزش می ده.
این کتاب به تعداد زیادی تمرین همراهه که از طریق همون تمرین ها می تونید CSS رو خیلی خوب و راحت یاد بگیرید. در فایل نمونه کتاب ، فهرست کامل مطالب کتاب موجوده و از طریق فهرست متوجه میشید که باقی مطالب موجود در کتاب چه مطالب هستند.
برای اینکه متوجه بشید CSS چیه و به چه کار میاد و هم برای اینکه کمی از کتاب رو مطالعه کنید ، می تونید 50 صفحه از کتاب رو به شکل کاملا رایگان از لینک زیر دریافت کنید.

دریافت نمونه 50 صفحه ای کتاب CSS به طور رایگان

در صورت تمایل به خرید نسخه اصل کتاب هم می تونید به آدرس زیر مراجعه کنید و کتاب رو با 20 درصد تخفیف از طریق اینترنت از انتشارات ناقوس خریداری کنید.

خرید کتاب با 20 درصد تخفیف

این کتاب اولین کار ترجمه من محسوب میشه و طبیعتا مملو از اشکاله. در دوستانی که کتاب رو خریداری کردند و یا از همین 50 صفحه نمونه کتاب استفاده کردند خواهش می کنم که اگر مشکلی در کتاب می بینند و یا بخشی از کتاب رو غیر قابل درک می بینند حتما از طریق ایمیل مورد رو به من متذکر بشوند.

موفق و پیروز باشید

امیر عباس عبدالعلی

دوست عزیز این 50صفحه رو چطوری میشه دانلود کرد روی لینکش که کلیک میکنی یه سایتی میاد که اصلا ربطی به دانلود نداره

اون سایت که شما واردش میشی سایت rapidshare هستش. تو اون سایت شما میتونی هر فایلی رو که دوست داری آپلود کنی تا بقیه بتونن دانلود کنن.

من لینک مستقیم رو قرار دادم تو پست اول
شما دوباره دانلود کنید. اینبار فایل از سرور سایت خودم دانلود میشه

alireza82

Well-Known Member
سلام
جناب عبدالعلی من هم کتاب رو سفارش دادم و امروز برام اومد! باید بگم که کتاب ساعت 1 بود اومد در خونه و ساعت 5 بود که 100 صفحه کتاب رو خورده بودم! واقعا کتاب جذاب و شیرینی هست!
نوع نوشتن و سوال و جواب هاش ادم رو به شوق میاره که هی بره جلو!
دستت درد نکنه! خیلی توپ و عالی بود! هم کتاب و هم ترجمه شما!
نوع ترجمه رو که خیلی حال کردم ، ترجمش یه جورایی با ادم صمیمی هست:d
عالی بود ممنون

NabiKAZ

Well-Known Member
آقا اينها منو اغفال كردند!!!
منم خريدم!
فقط يك سوال:
دوستي مي گفت براي يادگيري php بايد با css هم آشنايي داشت.

مي خواستم ببينم كه واقعا اينطوريه يا نه؟
يعني ميشه بدون دونستن css پي اچ پي رو در حد حرفه اي ياد گرفت؟

برنامه نویسی سمت سرور و کاربر از همدیگر جدا هستند.
یک php کار حرفه ای ، لزوماً یک طراح حرفه ای نیست و بلعکس.
شما بدون دونستن css یا حداقل داشتن یه آشنایی مختصر میتونید یک PHP کار حرفه ای باشید.
البته این مطلب بدین معنی نیست که یک PHP کارِ صِرف ، میتونه یک سایت کامل رو پیاده سازی کنه. بلکه معنیش اینه که میتونه در زمینه تخصصی خودش تمرکز کنه و خودش رو در گیر محتوا نکنه.
به عبارت دیگه یک php کار که css بلد نیست ، همیشه باید یک نفر طراح و html و css کار رو به عنوان مکمل در دسترس داشته باشه تا پروژه وب سایت تکمیل بشه.

اینها نظرات شخصی من بود.

نبی

Mehdi_N82

New Member
کمک !

30upn9j.gif
سلام

عرض به حضورتون که من غم دارم
weep[1].gif

288.gif

من این کتاب رو تهیه کردم ، خیلی ساده و روان بودش ولی وقتی به آخر کتاب رسیدم دیدم که چندتا صفحه کم داره !

یعنی فقط تا صفحه 344 !

آقا امیر عباس جان به داد بی دود ما برس .

dash2.gif

alireza82

Well-Known Member
برنامه نویسی سمت سرور و کاربر از همدیگر جدا هستند.
یک php کار حرفه ای ، لزوماً یک طراح حرفه ای نیست و بلعکس.
شما بدون دونستن css یا حداقل داشتن یه آشنایی مختصر میتونید یک PHP کار حرفه ای باشید.
البته این مطلب بدین معنی نیست که یک PHP کارِ صِرف ، میتونه یک سایت کامل رو پیاده سازی کنه. بلکه معنیش اینه که میتونه در زمینه تخصصی خودش تمرکز کنه و خودش رو در گیر محتوا نکنه.
به عبارت دیگه یک php کار که css بلد نیست ، همیشه باید یک نفر طراح و html و css کار رو به عنوان مکمل در دسترس داشته باشه تا پروژه وب سایت تکمیل بشه.

اینها نظرات شخصی من بود.

نبی

کاملا موافقم!!!

jooli

Member
ممنون از همه شما خوبان
اميرعباس جان هنوز به دست ما نرسيد.ولي اون 50 صفحه رو خوندم ؛ يه چيزهايي حاليمون شد!

laminor

New Member
سلام

من هم می می خوام اطلاعاتی در مورد فارسی کردن سایت ها داشته باشم

در این کتاب به این مورد اشاره شده ؟

من این کتاب رو تهیه کردم ، خیلی ساده و روان بودش ولی وقتی به آخر کتاب رسیدم دیدم که چندتا صفحه کم داره !

یعنی فقط تا صفحه 344 !

آقا امیر عباس جان به داد بی دود ما برس .

مهدی جان باید با ناشر تماس بگیرید. متاسفانه کاری از دست من بر نمیاد.
آقا جلد دوم این کتاب هم منتشر شده ؟ کی ترجمه اش می کنی ؟

جلد دوم کتاب منتشر نشده. در اصل ویرایش دوم کتاب منتشر شده و فقط عکس های کتاب رو رنگی کردند و کتاب به شکل رنگی در اروپا و آمریکا منتشر شده. حدود 20 صفحه هم در مجموع به مطالب اضافه شده. ارزش ترجمه دوباره نداره چون خیلی از اون بخش هایی که الان اضافه شده من خودم در بخش نکته مترجم تو همون چاپ اول اضافه کرده بودم.

سلام

من هم می می خوام اطلاعاتی در مورد فارسی کردن سایت ها داشته باشم

در این کتاب به این مورد اشاره شده ؟

سئوالتون واضح نیست. میشه بیشتر توضیح بدید

snmsoftpc

Active Member
سلام ...
من كتاب رو گرفتم و بررسي كردم . خيلي زحمت كشيديد و از نظر من بي نظير بود .
ممنون و اميدوارم آخرين فعاليت شما نباشه و ادامه داشته باشه
موفق باشيد

سيد نبي

snmsoftpc

Active Member
سلام ...
من كتاب رو گرفتم و بررسي كردم . خيلي زحمت كشيديد و از نظر من بي نظير بود .
ممنون و اميدوارم آخرين فعاليت شما نباشه و ادامه داشته باشه
موفق باشيد

سيد نبي

leila_5024

New Member
سلام من میخواهم برای یه مغازه نرم افزاری سایت طراحی کنم ( با استفاده از Expression web ) اما نحوه Update کردنشرو نمیدونم . اگه ممکنه راهنماییم کنید یا یه منبعی رو بهم معرفی کنید

NabiKAZ

Well-Known Member
سلام من میخواهم برای یه مغازه نرم افزاری سایت طراحی کنم ( با استفاده از Expression web ) اما نحوه Update کردنشرو نمیدونم . اگه ممکنه راهنماییم کنید یا یه منبعی رو بهم معرفی کنید
با Expression web تنها میشه سایتهای static ساخت. برای سایتهای dynamic که نیاز به update کردند دارن، باید از زبان های برنامه نویسی server side نظیر js, ruby, python, perl, asp.net, php و ... استفاده کنید. زبان PHP پیشنهاد میشه.

آخرین ویرایش:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
می دونم که جای پاسخ به این جواب آقا نبی در این انجمن تایپیک نیست و موضوع رو منحرف می کنه، با ارز عذر خواهی :
با Expression web تنها میشه سایتهای static ساخت. برای سایتهای dynamic که نیاز به update کردند دارن، باید از زبان های برنامه نویسی server side نظیر js, ruby, python, perl, asp.net, php و ... استفاده کنید. زبان PHP پیشنهاد میشه.
با مایکروسافت web design experation می توان صفحات داینامیک به زبان ASP طراحی کرد و به سادگی می توان تمامی پروژه های .Net خود را در آن ویرایش کنید...

جدیدترین ارسال ها

بالا