100رحمت به زير پا گذاشتن كپي رايت

امروز تو تاكسي بودم كه اخبار ورزشي اعلام كرد وب سايت رسمي آموزش شنا وابسته به فدراسيون شنا به آدرس
http://iranSwim.ir راه اندازي شد
با علاقه اي كه به اين رشته ورزشي داشتم كنجكاو شدم تا سري به سايت بزنم
و مشاهده كردم جوملا رو برداشتن اديت كردن و علاوه بر اينكه اسمي ازش نبردند
با كمال احترام پايين سايت درج كردند

© Copyright ۱۳۸۶ - www.iranswim.ir . تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد. استفاده از مطالب سایت بدون کسب اجازه پیگرد قانونی دارد.
طراحی و اجرا توسط سایت بازاریابی الکترونیک ایران

راستي يادشون رفته Rss feed رو هم به نام خودشون بزنن!
http://iranswim.ir/index.php?option=com_rss&feed=RSS2.0&no_html=1

اين لينك ها هم كه حيثيت ملي ما رو زير سوال مي برن !

سايت رسمي بانك سرمايه - صفحه اصلي
و بانك اقتصاد نوين هم كه بعد از هك شدن تصميم عاقلانه اي گرفت
لينك

پایگاه رسمی شورای اطلاع رسانی دولت ...
سازمان امور اقتصاد و دارایی
سازمان ملی جوانان - فراخوان حمايت از ...
:: مجلس شورای اسلامی :: - دیدار حداد ...
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ...
سازمان امور اقتصاد و دارایی ...
سازمان بهزيستي استان چهارمحال و ...
سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و ...
سازمان پزشکي قانونی کشورهاي اسلامي ...
سازمان صنایع و معادن استان همدان ...
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ...
و....
من فقط موندم بودجه اختصاصي اين سازمان ها كجا ميره!

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ممنون البرز ويكتور جان بابت اطلاع رساني.

ولي ميشه بگيد اين مطالب چه ارتباطي با موضوع پيشنهادات و نظرات داره؟

بهتر بود اين موضوع رو تو بخش مربوط به خودش مطرح كنيد.

raico

New Member
همین کارها رو میکنن که هر روز شاهد هک شدن سایتهای دولتی هستیم!
البته وقتی پولهایی که برای این سایتها دادن رو بدونید...بیشتر ناراحت میشید...بطور متوسط 3-4 میلیونی براشون فاکتور میزنن!

amirlol

Well-Known Member
خوب البرز جان دلیل این مسایل اینه که وقتی میری برای سازمانی برنامه ای بنویسی و فقط 4 تا اسم شنیده این میشه
طرف نمیدونه Oracl چیه ! میگه دیتابیس من این باشه و وقتی میگم Access میگه جدید تر از Oracl ه پس برام با اون کار کنید

یک سری مردمان سودجو و نالایق هستند که روی کار هستند

ای کاش پسر دختر عموی پسر عمه بقال سر کوچمون تو این مملک کاره ای بود ! اونوقت بود که بهت می گفتم دنیا رو چه رنگی می کردم

مساله دردناك اينجاست كه جوانان ما توانايي انجام اين پروژه هاي اين چنيني رو با مبالغ پايين دارند و بيكارند!
از طرفي بودجه هاي آنچناني چند ميليوني به اين سازمان ها اختصاص پيدا ميكنه و بعدش اين شرايط به وجود مياد!
اول و آخر چوبشو خودشون مي خورن ولي صدايي كه از جووناي بيكار مملكت بلند ميشه خيلي بلند تره!
فردا روزي اين سايتها باگ بدن و خداي نكرده توسط هكراي خارجي هك بشن يه ضربه ديگه به وطن ما مي خوره!
از هر دامين آي آر مثل وجب وجب خاك مملكت بايد محافظت بشه

در پايان از دوستان خواهش ميكنم اگر نظري دارند در چارچوب قوانين سايت باشه و به جاهاي سياسي كشيده نشه تا بتونيم به نتيجه درست و منطقي برسيم و تاپيك پا بر جا بمونه

YTERROR

Active Member
:) تا جای که من م یدونم جوملا یکی از قویترین پرتالهای دنیاست در زمینه کاری خودش و سایتهای خیلی بزرگ دولتی و .... سر تا سر دنیا دارند استفاده می کنند و کپی رایت هم نمی گزارند چون تا جای که با زمن اطلاع دارم اجازه نگزاشتند کپی رایت هم جوملا بعنوان اوپن سرس بودنش داره + شما هم می تونید تغییرات رو بدید و به نام خود بدین

+ تو مثلا سایت سرمایه آیکون مامبو هست و در سرس کپی رایت موجوده :
<title>سايت رسمي بانك سرمايه - صفحه اصلي</title>
<meta name="description" content="بانك سرمايه" />
<meta name="keywords" content="بانك سرمايه ، بانك خصوصي ، بانك ، سرمايه ، خصوصي ، بانكداري ، ايران ، بانك غير دولتي , Bank Sarmaye , Bank Sarmayeh , sarmaye , sarmayeh" />
<meta name="Generator" content="Mambo - Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.Sponser Virtual Content Development Company" />
<meta name="robots" content="index, follow" />

و یا سایت شنا که گفتید در سرس کپی راست هست :

<meta name="description" content="سایت تخخصی آموزشی شنا واتر پولو و کانوپولو در ایران" />
<meta name="keywords" content="شنای قورباغه شنای آزاد کرال سینه واترپولو کانوپولو" />
<meta name="Generator" content="Joomla! - Copyright (C) 2005 - 2006 Open Source Matters. All rights reserved." />
<meta name="robots" content="index, follow" />
<link rel="shortcut icon" href="http://iranswim.ir/images/favicon.ico" />

:D و اما چیزی که من با شما موافقم و ازش واقعا ناراحت شد م این که چرا باید چند تا آماتور بیان از جوملا به این شکل وحشتناک استفاده کنند که هم آبروی پرتال بره هم سایت قالبش مشکل داشته باشه هم پول زیاد بگیرن

مطمن باشید طرف اصلا نمی دونسته تویی سرسش کپی رایت جوملا هست و اصلا بلد نبوده چجوری باید کپی رایت رو بر می داشته :) حتی بلد نبوده یک قالب رو فارسی کنه چی برسه به ساخت قاب نصبشم فکر کنم به زور انجام داده

حتی فونتاشم نتونسته تاهوما کنه ولی در کل زیاد پیگیر این جور مطالب نباشید چون هیچ فایده ای نداره :) در مورد خود هسته هم که خالا جوملا باشه یا ..... بصورت عامیانه زیر سوال نبرید تا ارزش سایتهای بزرگ که بصورت حرفه ای دارند از جوملا و .... استفاده می کنند پایین نیاد

موفق و پیروز باشید

Mandana

Active Member
اين انجمن صرفا جهت بحث و تبال نظر در زمينه مشكلات و امكانات و مباحثي هست كه مربوط به سايت مجيد آنلاين مي شود

°°°° منتقل شده توسط ماندانا °°°°

موفق باشید
bunny.gif

مطمن باشید طرف اصلا نمی دونسته تویی سرسش کپی رایت جوملا هست و اصلا بلد نبوده چجوری باید کپی رایت رو بر می داشته :smile: حتی بلد نبوده یک قالب رو فارسی کنه چی برسه به ساخت قاب نصبشم فکر کنم به زور انجام داده
با اين قسمت از فرمايشت موافقم چون طرف وقتي همه جوره CMS رو به نام خودش ميكنه ازش بعيده كه براي احترام به جوملا

meta name="Generator" content="Joomla!

رو دست نزنه!
من كل حرفم يكي سره اينه كه چرا به خودشون اجازه ميدن با استفاده از جوملا و يه سري تغيرات جزئي در قالب ازش استفاده تجاري بكنند
ثانيا" سوزش جانبي سره اينه كه من به شخصه بخوام پروژه بانك بگيرم عمرا" بهم بدن ولي اين همه سايت همه با جوملا(غير آپديت و پر باگ) فله اي ريخته با عناويني مثل سازمان و.. كه بابت همين سايتها هم بودجه هاي كلان....

YTERROR

Active Member
با استفاده از جوملا و يه سري تغيرات جزئي در قالب ازش استفاده تجاري بكنند

تویی اوپن سرس تا جایی که من یادمه فروش سرس و تجاری بر خلاف قوانینه ولی نصب و هزینه پشتیبانی و قالب و ..... بر خلاف قوانین نیتس و همیچین سایتهای ورورد اطلاعات و پشتیبانیشون خیلی هزینه بر هست

+ تویی ایران همه کارها رابطه ای هست تا ضابطه ای این رو راموش نکنید ولی متاسفانه یک یهم که یک کاری رو بر میداره زیرش می مونه و ......

اگر هم بخوایم حق رو به مثلا شرکتهای کله گنده ای مثل دوران یا .... بدیم که حالا فارسی کردند یا نوشتن یک پرتال رو که بروی سایتهای مثل ایرنا یا شرکت نفت و ..... نصب کردن و هزنیه های میلیونی گرفتن بدیم باز هم اشتباه کردیم چون هیچکدومشون در حد جوملا یا .... نیست و نمی تونه باشه و یک نمونه زنده اش یک هکر معموی تونست کل پرتالهای دوران که روی سایتهای بزرگ نثب شده بود هک کنه

در کل آدم بهرته کار خودشو بکنه به مرور زمان خیلی از مطالب برای آدم جا میافته

+ این هم فراموش نکنید شاید شما ظاهر جوملا رو بشناسید و مثلا سایت شنا رو بفهیمد با چی بوده و خیلی سایتها رو بنا رو به این بگزارید که خودشون نوشتن ولی وقتی یکی که ... هست می بینیه از فلان چیز استفاده شده رو هم در نظر بگیرید و یک شرکت یا و... رو متهم نکنید روال کار همینه

موفق و پیروز باشید

reza.amites

New Member
حتما راهشو بلد نبوده

من فکر میکنم راهشو بلد نبوده چون پیدا کردن این یک مورد و تغییر آن کمی مشکل تر از کپی رایت است .

meta name="Generator" content="Mambo - Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.Sponser Virtual Content

در همین زمینه اگه کسی میتونه تو آدرس زیر بهم کمک کنه ممنون میشم .
چطور میشه فهمید از یک سایت چند مورد در وب وجود داره

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا