●◦● روند تولید انیمیشن یکی بود یکی نبود، سرزمین من ایران بود ●◦●

AVGHH

Member
بازم سلام؛ :oops:

بالاخره بعد از حدود 3، 4 ماه دوباره رفتم سر کار و پروژه و انیمیشن و...
تو یکی از پستای قبل گفته بودم که کارگردان جدید کار آقای توکلی ئن که اشتباه شد، اسمشون آقای کریمی هست. عذر تقصیر :green:

کل تیم عوض شده، غیر من :) (البته از این که بچه های دیگه رفتن خوشحال نیستما، از این خوشحالم که من تونستم بمونم، البته با پیشنهاد و توصیه آقای نجیب زاده)

قبلا نماهای داخل با اسکن لاین رندر میشد و نماهای خارج با منتال ولی الان بخاطر اینکه میخوان کار خیلی سریع پیش بره همه اش با اسکن لاین رندر میشه.

الان من هم مدلسازم هم اسیستنت سین اسمبلر(!) (یعنی به آقای شرفی که مسئول نورپردازی و لی اوت و... هستن کمک میکنم و شدم دستیار ایشون)

قبلا نماهای دور و... مت پینتینگ بود و دوبعدی ولی الان همه اش مدل میشه ولی با جزئیات کم (لو رز)

اینم محض هویجوری بگم! امروز یه سپر هخامنشی و یه ارابه ساختم و uvw اشون رو گرفتم، آخه دیر رفتم شرکت و طول کشید تا شروع کنم.

دیگه بگم... باید تا آبان 3 قسمت آماده بشه.

فعلا همین، چون خیلی وقت نکردم فضولی کنم :green:
موفق باشید و التماس دعــای بدجور :rose:

Maya Man

Active Member
ديگه ازت خبري نشد!!!!>|< :?:
نكنه دزديدنت!!! :green:
ميگم شايدم مثل طراحان كنكور قرنطينه شدي؟!:razz::there:

AVGHH

Member
سلام دوس جون :rose:
نه هستم، میرم، میام...

دیدم خبر خیلی مهمی نیس گفتم فعلا چیزی ننویسم، ولی حالا که تاپیک زدم...
کارو داریم لو پولی میزنیم، یعنی مدلایی که میزنم بدون TurboSmooth هس، در حالیکه قبلا کارای من TurboSmooth با Iteration 2 داشت. کم کم دارم لو پولی مدلینگم یاد میگیرم. :wink:
یه کوره نمیدونم چی چی پزی زدم، یه چیزی عجیب بود که تا حالا همچین کوره ای رو ندیده بودم. ملاقه و قالب ریخته گری و چکش و پتک و ... یه کارگاه فلزکاری قدیمی هم ساختم.
شنیدم که تا آبان باید سه قسمت رو بزنیم و کامل کنیم، بخاطر همین کار فعلا عجله ایه.

کل تیمی که فعلا مشغولیم 10 نفریم. یک عدد کارگردان، یک عدد تکنسین و مسئول پشتیبانی سخت افزار و نرم افزارو ... یک نفر سین اسمبلر و نورپرداز، سه نفر طراح دوبعدی و تکسچرینگ، سه نفرم مدلساز، یه نفرم فعلا انیماتور که دستش بد تنده! (شد 10 تا دیگه؟!) :green:

به نظرم اینایی که الان گفتم خیلی جالب نبود، گفتم باشه با یه خبر جالب یه جا بگم.

خود آقای کریمی (کارگردان) قبلا تو حور سرپرست (سوپروایزر) یکی از تیمها بوده.

فعلا موفقتر باشید تا ببینم بعدا چی میشه :green:
التماس دعا

Maya Man

Active Member
خوب. خيالم راحت شد كه آدم ربايي نبوده.
ميگم يه آگهي ديدم كه 250 تومن ميگرفت و آموزش انيميشن ميداد ؛ بعد هم ميگفت از بين كار آموزا استخدام هم داره براي تشكيل گروه خودشون.
مكس و سافت ايميج رو ياد ميداد تو حدودا 75 روز. از مقدماتي تا پيشرفته.
مربي آموزششم يكي بود به اسم يزدان پرست؛ كه مسئول پاسخگويي آموزشگاه خيلي ازش تعريف ميكرد و ميگفت براي تلويزيون هم كار كرده. از تصميمشون براي استخدام كه خيلي محكم حرف ميزد و ميگفت اگه واقعا حوصله انيميشن دارين بياين. اما اگه قصد رها كردن كار وسط پروژه ها رو دارين و كم ميارين نياين و اصلابراي همين هم پول ميگيرن كه اگه يكي نخواست بياد و فقط اومد ياد گرفت و رفت حداقل پول آموزش رو داده باشه چون پارسال همين دوره بوده اما به همين مشكل خوردن. البته پارسال از كار آموزا تعهد ميگرفتن كه تا مدتي براشون كار كنن اما وسط كار نميومدن يا تق ولق كرده بودن!
نظرتون چيه بچه ها برم؟
كسي طرف رو ميشناسه؟

AVGHH

Member
خوب. خيالم راحت شد كه آدم ربايي نبوده.
:green:

ميگفت براي تلويزيون هم كار كرده
منم یه بار اون قدیما زنگ زدم یه موسسه گفتم استادش کیه، گفت آقای فلانیه، شبکه آموزش، آموزش مکس میدادن قبلا، یه ذره فک کردم یادم افتاد اونی که شبکه آموزش، مکس رو یاد میداد زن بود!
منظورم اینه که مسئول آموزشگاه اگه تعریف نکنه چیکار کنه؟! حواست باشه پولتو برا یه آموزش معمولی ندی، چون هزینه اون حدود 150 تومنه نه بیشتر.

موفقتر باشی :rose:

AVGHH

Member
سلاااااااااااااااااااام...

اووووه، چقد وقت نبودم!؟

آآآآی من حالم بده...، حالت تحمل دارم
128fs4765852.gif
... هووووووووع... هوووووووووووووووووع
www_MyEmoticons_com__burp.gif

وای پسر، تازه فهمیدم تو شرکت گیر چه آدمایی افتادم و خبر نداشتم!!
4fvgdaq_th.gif

حیف ADSL ندارم، وگرنه چنتا از نمونه کاراشونو میذاشتم اینجا تا شمام مثل من از کار سه بعدی ناامید بشین، من که دارم پولامو جمع میکنم یه پیکان قراضه بگیرم بزنم تو کار مسافرکشی!!

فعلا علی الحساب اینو داشته باشین:
انیمیشن «سفیر امید» که یادتونه، غیر از لانچر و ونی که کنار موشکه، بقیه اش کار آقای کریمیه (کارگردانمون) یا مثلا نمیدونم War Maker رو دیدین یا نه، نورپردازی و لی اوت اون با آقای کریمی بوده.
این آقای شرفی با اسکن لاین رندرایی میگیره که بعضی وقتا من آرزو میکنم بتونم با منتال ری اون رندرارو بگیرم. کاراشون وحشیه
4fvgdaq_th.gif

آقای نجیب زاده میگفت تو آذر (فک کنم منظورشون همین امسال باشه) شما و سیما کار مارو نشون میده.

کاشکی ADSL داشتم ریل ریگ آقای خزلی (یا شایدم خذلی، نمیدونم، انگلیسیش که Khezli یه) رو بذارم تا بفهمین این بشر چیه. با مکس اسکریپت، اسکریپت مینویسه میره براتون نون میگیره.

یه چیز دیگه، کاری که ما داریم میزنیم، اولین انیمیشنیه که رده «ویژه الف» رو داره، یعنی یه پروژه مهم ملی تاریخی حساب میشه، مثلا فیلم امام علی(ع) و... رده الف بودن.
اول قرار بوده کار 300 قسمت باشه که آقای نجیب زاده (تهیه کننده) فعلا 100 قسمتش رو قبول کردن، اگه خوب بود ادامه میدیم، اگه خدا بخواد.

احتمالا تا مدتها بعد خدافظ
التماس دعا
موفقتر باشین :rose:

آخرین ویرایش:

:Mohsen:

کاربر باتجربه
عبدالوهاب بی خیال
اولش فکر کردم گروهتون مضخرفه که اینطوری گفتی!
ولی حالا انگار کاملا برعکسه
یکم بیشتر بمون سر بزن

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
خسیس
مگه چی میشه زود به زود بیای ، یخورده اخبار بیاری با خودت ؟ هان ؟
:)

برات آرزوی موفقیت دارم
بابا ما دق کردیم یه شات از کارو بذار ببینیم دیگه .

AVGHH

Member
دوباره سلام؛

خداییش حیفم اومد تا موقعی که ADSL بگیرم منتظرتون بذارم، اینو آپلود کردم، یه reel از ریگ آقای خزلی (نوید (صدرالله)) که دیگه کسی نگه مکس برا ریگ کاراکتر محدوده یا ضعیفه! این بشر ریگی کرده که نقطه ای از بدن کاراکتر نیست که تحت کنترل انیماتور نباشه!

تمامش کار خودشه، یه چیزی شنیدم از آقای شرفی که بد نیست بدونید، یه بابایی هست که اسمش رو نمیدونم، تا حالا کلی DVD آموزش مکس اسکریپت داده بیرون و کلی برا خودش کسیه و کارگاه میذاره و...
یکی از ریگای آقای خزلی رو تو cgsociety دیده بوده گرخیده بوده، ازش پرسیده فلان کارو چجوری کردی، من هرکاری میکنم نمیتونم، خلاصه بعد از کلی استادی و مَستری از آقای خزلی سوال میپرسیده و لنگ مینداخته. جالب اینجاس که آقای خزلی اسکریپتش رو مجانی در اختیارش گذاشته.

یه اسکریپت نوشته، شما یه دست میسازی براش استخون میذاری بعد اونو که یه مودیفایر هست رو بندازی رو دست میتونی با این دست کارایی بکنی که با دست خودتم نمیتونی بکنی!

ببخشید که اندازه فایل (طول در عرض) کمه، 3gp یه و رزولوشنش 220x176 و حجمش 4.6 مگه حدودا، اگه میتونید حتما ببینیدش.
لینک دانلود reel آقای خزلی (Zshare)

عکسای زیرم از بعضی کارای آقای کریمیه:

568dbd9800.jpg

c3191bd570.jpg

اینم چنتا عکس از War Maker که مدلینگ و نورپردازی و لی اوتش با آقای کریمی و آقای خزلی هم مدلینگش رو انجام دادن:

b21482d9aa.jpg

aba5538dd4.jpg

a3a3ffd0af.jpg

نمونه کارای منم که دیدین، لازم نیست بذارم! :wink: :green:

یکم بیشتر بمون سر بزن
چشم آقا محسن جون، اگه وقت کنم چشم، ولی بخدا نمیتونم بیشتر از این، صبحا از 6 و7 دیگه حداکثر میزنم بیرون و شبا 10 میرسم خونه، و میمیرم.
بابا ما دق کردیم یه شات از کارو بذار ببینیم دیگه .
بخدا نمیتونم وگرنه میذاشتم. شرمنده :sad:

کار گروه دوممنون از قسمت 5 و 6 به بعد شروع میشه، قسمتای قبلیش کار گروه قبلیه.

راستی، من این چیزارو میگم توقع نداشته باشین وقتی پخش میشه کارای پیکسارو ببینینا! :wink: محدودیت زمانی و بعضی وقتا سخت افزاری باعث شده نتونیم اون چیزی رو که دوست داریم انجام بدیم.

التماس دعا

AVGHH

Member
دوباره سلام :rose:
10 قسمت اول تموم و تحویل صبا شد، که چنتا اصلاحیه کوچولو خورده! مثلا یکیش رنگ دیوارای تخت جمشیده که باید دوباره از اول رندر بشه.
تا آخر بهمن باید 10 قسمت دوم رو هم تحویل بدیم.

تا قسمت 6 (فک کنم) داستان فقط تو خونه پدربزرگه، بعد از اون تخت جمشید و یونان و... هم اضافه میشه.
کاراکتر بازی Assassin's Creed رو که دیدید؟ بیچاره تو کار ما شده چاپار! :green:

فعلا خبر خاص دیگه ای نیست.
موفقتر باشین :wink:

AVGHH

Member
سلام دوباره؛

این مدت که مطلب نمیذاشتم چیز قابل گفتنی نبود ولی فک کنم دیگه باید این پست رو میذاشتم.

دو نفر به تیم اضافه شدن، آقای قالیجاری (طراح دوبعدی و بک و...) که کاراشون قابل ارائه برا تیم ملی بزرگسالانه! یکی از پروژه هایی که قبلا کار کردن «فرمانروایان مقدس» بوده. طراحی کاراکتراشون واقعا قشنگه. آدمو یاد کارای دیزنی میندازه.

آقای غفاری هم برا لی اوت اومدن که البته فعلا لی اوت کار میکنن، چون تو زمینه های دیگه هم استادن، برا دیدن نمونه کاراشون و اینکه بفهمید تو چه کارایی قبلا کار کردن برید اینجــــــــا، البته این فقط بخشی از کاراشونه، مثلا کاراکترای اولین بازی ایرانی (عصر پهلوانان) و فک کنم کاراکترای انیمیشن سینمایی قلب سیمرغ و... رو ایشون زدن.

بعد از ساخت کامل تخت جمشید، حالا رفتم سراغ ساختمونها و کاخهای یونانی (مثلا کاخ فیلیپ، پدر اسکندر)، البته این وسطا کلی آبجکت و لوکیشن دیگه هم زدم که چیز مشخصی نداره برا گفتن.

الان دارم مدلای قسمت 16 و 20 رو میزنم.

تو این مدت یکی دوبارم با آقای نجیب زاده (تهیه کننده گرامی کار) جلسه داشتیم که چیزای مهمی گفتن که باید میدونستیم.

کار همچنان، خدا رو شکر، گوش شیطون کر، به خوبی و خوشی در حال پیشرفت و جلو رفتنه.

التماس دعـــ ... ـــا

آخرین ویرایش:

AVGHH

Member
سلام؛

معمولا یکی دو هفته مونده به زمان تحویل کارا، سرعت همه میره بالا. انگار فیلمو تند کرده باشن.

دو نفر دیگه به تیم اضافه شدن (فعلا)، آقای صفارزادگان (طبق شنیده های تقریبا موثق برا استوری بورد و...) و آقای اتایبی (یا اطایبی، نمیدونم کدوم درسته) کاراکترساز (یعنی مدلساز کاراکتر).

پسر نمیدونین چه حالی میده! مثلا آدم یه عمر زور بزنه لیوان لیوان آب جمع کنه بخوره، بعد یهو بره یه جا که بشکه بشکه آب هست، طوری که ندونه چیکارشون کنه (مثالو داشتین خداییش :shock:) در کل منظورم اینه که هر روز دارم کلی چیز جدید یاد میگیرم، کلی ای که میگم واقعا کلیه. هر چی بگی اینا میدونن، برا هر کاری یه راه بهتر تو آستین دارن. آتشفشان اطلاعاتن، در عین تواضع.

انشالله قسمت همه بشه.

Maya Man

Active Member
شما كه هي مياي ميگي كلي چيز ياد گرفتم و اينا ؛ مثل اينكه يادت رفته اين انجمنها براي به اشتراك گذاشتن همين آموخته ها هستن!
خو يه ليوان از اون بشكه بشكه هايي كه ياد ميگيري رو هم بيار اينجا تا ما هم ياد بگيريم.:wink:
ميدوني چرا ايران پيشرفتش كُنده؟:cool:
واسه همينه ديگه ، همه دوست دارن آموخته هاشونو تويه بقچه قايم كنن بعد اونو بزارن تو گاوصندوق شيش هفتا قفل كتابي و رمزي .... بزنن روش تا نكنه يكي بيشتر از اونا ياد بگيره و...:lol:
خلاصه كه همه ميخوان خودشون همه كاره بشن. ولي از شما كه تو يه گروه دارين كار ميكنين و فرهنگ اشتراك گذاري معلومات رو دارين اونجا ميبينين ديگه چرا!!!!!!!!!:-?
اميدوارم هر روز موفق تر از ديروزت باشي.:rose:

AVGHH

Member
سلام دوس جون؛

ممنون از نظرت و دلسوزیت منتها...
مثل اينكه يادت رفته اين انجمنها براي به اشتراك گذاشتن همين آموخته ها هستن!
شما كه تو يه گروه دارين كار ميكنين...ديگه چرا!!!!!!!!!:-?
شما (چیزی که از کارات دیدم و اسمت نشون میده) چون مایا کار میکنی، احتمالا به این لینــک تا حالا سر نزدی.
این تاپیک تنها تاپیکه مکسه که مربوط به انجمن نیست (منظورم فروشگاه و قوانین و... اس) و برچسب مهم داره، این یعنی اینکه (به نظر من) یکی از تاپیکای به درد بخور انجمنه مکسه. تو این تاپیک من 57 تا مطلب دارم که حداقل 50 تاش ترفنده، ترفندهاییه که به جرات میگم بعضیاشو تو هیچ کتاب و فیلم آموزشی ای نمیشه پیدا کرد.

تو بعضی از مواقع (که الانم یکی از اون مدتهاس :green: ) من تنهایی ترفند میذارم.

اینا رو نمیگم که بگم وای من چقد آدم خوبیم یا بخوام سر کسی منت بذارم، منظورم اینه که کاملا با این حرفت موافقم که:
تا ما هم ياد بگيريم.
:wink:

ايران پيشرفتش كُنده
کاملا با این حرفت مخالفم، حتی تو زمینه انیمیشن.

یه موضوع دیگه ای هم هست. اگه من الان دارم چیزی یاد میگیرم بخاطر اینه که دلم میخواد، نه اینکه کسی دلش نخواد چیزی یاد بگیره، اگه من تو شرکت خودمو میگرفتم و ادعام میشد که من خیلی میفهمم هیچوقت این مقدار چیزی یاد نمیگرفتم، من هر چیزی که میبینم و بلد نیستم و میپرسم، خیلی وقتا همش پای سیستمه بقیه بچه هام دارم ازشون سوال میپرسم. در کل منظورم اینه که آدم باید بره دنبالش، نه اینکه بشینه منتظر یکی باشه که یادش بده.

خیلی خیلی ممنون که حرفات رو زدی، باور کن تا جاییکه بتونم چیزایی که بلدم و قابل انتقال باشن رو دوس دارم به بقیه بگم (چون خیلی چیزارو با تاپیک و انجمن و... نمیشه گف) .

موفقتر باشی رفیق جون :rose:
----------------------------------------

یه نفر دیگه هم احتمالا به تیم اضافه میشه، برا انیمیت.
الان دیگه هیچ سیستم خالی ای نمونده. کلا 14 تا دستگاه داریم (غیر از سرور و 2 تا کامپیوتر دیگه که برا کار نیس)

همگی موفقتر باشین دوباره :rose:

آخرین ویرایش:

Maya Man

Active Member
آره خوب من اين قسمت رو كه گفتي نديده بودم. خوب چون بيشتر مايا كار ميكنم.
البته منظور من بيشتر تو كاراي توليد انيميشن و سلسله روال كارها از نحوه تقسيم بندي كار و زمان و ... بود كه البته اينجا هم تو اين تاپيك چيزايي گفتي ولي منظور اين بود كه يكم تو جزئيات توليد هم بري. از پيش توليد و اينا تا مراحل نهايي كار.
چون تجربياتي كه گروهها بدست ميارن معمولاً خيلي بيشتر از وقتيه كه تكي كار كني. (مثل من كه تو مشهد هستم و مثل شما امكانات و بازار كار درست درموني ندارم.) البته تو همين مشهد هم بچه هايي هستند كه براي شركتهاي خارجي كار ميكنن واصلا با شركت ها و بازار داخلي كاري ندارن و سرشون تو كار خودشونه.
ازت ممنونم كه وقت ميزاري و اين قسمت رو با مطالب خوبت تكميل و وزين ميكني.:rose:
موفق باشي.

راستي اونجا با مايا هم كار ميكنيد يا كلاً با مكس كار ميكنين. يعني از نرم افزاراي ديگه استفاده نميكنيد؟
كاش ميگفتي واسه كاراي مختلف از چه نرم افزارهايي استفاده ميكنيد. مثل كاراكترسازي، انيميت، رندر، استوريبورد، لي اوت و ...

آخرین ویرایش:

AVGHH

Member
سلام

منظور اين بود كه يكم تو جزئيات توليد هم بري
راستش منم نمیتونم خیلی از کار چیزی بگم، چون یه جورایی اجازه شو ندارم.

ازت ممنونم كه وقت ميزاري و اين قسمت رو با مطالب خوبت تكميل و وزين ميكني.:rose:
خواهش میکنم. انشالله شما بری یه جا توپتر و بیای برا ما تعریف کنی :wink:

راستي اونجا با مايا هم كار ميكنيد يا كلاً با مكس كار ميكنين. يعني از نرم افزاراي ديگه استفاده نميكنيد؟
كاش ميگفتي واسه كاراي مختلف از چه نرم افزارهايي استفاده ميكنيد. مثل كاراكترسازي، انيميت، رندر، استوريبورد، لي اوت و ...
نه مایا نداریم، یکی از بچه ها هس که هی از مایا تعریف میکنه بچه ها سربه سرش میذارن، چه برسه به خود مایا.

برا کاراکترسازی و مدلسازی و ریگ و نور و... (کلا سه بعدیجات) از مکس استفاده میشه.
از Vue برا طبیعت،و پلاگین Fume FX هم برا دود و آتیش استفاده میشه.
فتوشاپم که خب معلومه باید باشه.
استوری بوردا و مدل شیتا رو کاغذ میزنن، بک ها و تکسچرا رو هم با Cintiq (اگه درست نوشته باشم) و Wacom میزنن (گفتی جزئیات سخت افزارشم گفتم :wink: )
کامپوزیت و... هم با پریمیره.

دیگه بگم خدمتتون که...
رندر کار هم همش با اسکن لاین (پیشفرض مکس) هست.

فک کنم دیگه چیزی نمونده باشه.

مراحل کار رو هم انشالله یه موقع دیگه میگم.

موفقتر باشین همگی :rose:

AVGHH

Member
سلام دوباره؛
:)
کار فعلا به خوبی و خوشی داره پیش میره، حدودای قسمت23 24 هستیم.
دوباره تغییر شغل دادم و شدم لی اوت کن (اصطلاح علمیش Layout man هست از خانواده سه بعدی کاران)
البته لوکیشین هم درکنارش میسازم، مثلا سالن نهار خوری یونانی و ایرانی ساختم و...

یه چیزی میگم بین خودمون بمونه، ما همین الان میتونیم حدود 6 قسمت در ماه رو آماده کنیم و تحویل صبا بدیم اما چون صبا از اون طرف سرعت مارو تو پرداخت دستمزدامون نداره سرعت کار رو یه مقدار آوردیم پایین، الان حدود 3 4 قسمت در ماه شده.

3 نفر انیماتور اضافه شدن به تیم که میشن کلا 5 نفر، یه نفر هم برا ویرایش (Edit) و دو نفر هم استوری بورد میزنن.

کلا الان حدود 20 نفر هستیم.

فعلا همینا، تا بعد.

موفقتر باشین و التماس دعا :rose:

shrdi2

New Member
آقای عزیز
جا داشت یادی از ما هم میکردی تو تیم
نمیخواستم جلوی بقیه بگم که تمام ناقصی های کار تقصیره تو که 3 روز تو هفته دانشگاهی
3 روزم که میای ساعت 12 میای 4 میری!!!!
جای این حرفا برو لوکیشن تنگه پارسه رو ادیت کن من برای crowd هام بهش احتیاج دارم

shrdi2

New Member
راستی بزار منم بهت یه خبر بدم
این چند روزه که ندیدمت دلم برات تنگ شده
اون عقابه بود که نوید درستش کرده بود؟!؟!؟ پرهاش رو هم تو زحمت کشیدی........... پاک شد!!!
بله درست متوجه شدی..............پاک شد
راستی شونه هم برای خودم خریدم

جدیدترین ارسال ها

بالا