یک مشکل اساسی در فوتوشاپ!!

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام
مطمینم که خیلی ها این مشکل رو دارند!! وقتی از یک تصویر داخل طرحتون می خواهید استفاده کنید که پر جزییات هم هست مثل تصویر یک شهر از بالا یا خیابان از بالا وقتی این تصویر را کوچیک می کنید
خیلی از بافت ها و پیکسل ها مات میشه که وضوح قبلی را نداره در صورتی که می خواهید تصویر مثلا یکی از ساختمان های شهر وضوحش به شدت تصویر بزرگ و اصلی باشه !!
کلا اینکه تصویر کوچیک میشه و مات میشه خیلی بده !! واسم جالبه که خیلی از کسانی که حرفه ای هستند خیلی راحت مثلا برای طراحی یک پوستر تبلیغاتی از چندین عکس استفاده می کنند و اون رو کوچیک هم
حتی می کنند اما با ترفند هایی اینقدر تمیز اینکارو انجام میدهند که حتی وضوح تصویر از حالت اولیه هم بهتره!!
کسی از دوستان میتونه این مشکل رو حل کنه ؟

.:BEHNAM:.

Active Member
shif فقط کمک می کنه که تصویر deform نشه در کیفیت پیکسل ها تاثیری نداره.

وقتی یک تصویر 1000 در 1000 از یک شهر را مثلا می خوام در زمینه طرح اصلیم استفاده کنم وقتی کوچیکش می کنم مثلا افت
کیفیت داره .

SajadCG

کاربر فعال
کوچک کردن تصویر هیچ تاثیری بر روی کیفیت در حالت عادی نداره
و این بی کیفیت نمایش داده شدن علتش اینکه پیکس های نسبت به سایز قبلی خیلی بهم نزدیک شدند
که اگه شما وقدار Zoom را زیاد کنید میبیند که تصویر همون کیفیت را داره.
موقعی پیکسل های یک تصویر خراب و بی کیفیت میشند که ما تصویر را سایزشو خیلی کم کنیم و بعد مجدد بخوایم
سایزش را زیاد کنیم این کار به پیکسل های اسیب میرسونه
که فتوشاپ برای رفع این مشکل ویژگی Smart Object را گذاشته که اگه تصویر را به این حالت تبدیل کنید
هرچند بار که دلتون بخواد میتونید بدونه افت کیفیت تغییر سایزش(کوچیک و بزرگ کردن) بدید.

موفق باشید.

viroos

New Member
کلا کوچیک و بزرگ کردن تصویر افت کیفیت رو به همراه داره
اگه ریزولوشن عکس رو 300 بزارید کمتر افت کیفیت خواهید داشت
من از فیلتر image nomic که مخصوص رتوش صورت هست استفاده میکنم این فیلتر رو روی کل تصویرم اعمال میکنم و اکثرا نتیجه خوبی میگیرم حتی عکس هایی که از کیفیت پایینی برخوردارن

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
نظر آقا سجاد درست تره. البته بقیه هم سرور ما هستنا، ولی خب جواب درست و حرفه ای رو آقا سجاد گفتن.

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
بله اسمارت آبجکت با حفظ با ذخیره کردن اطلاعات پیکسل ها کمک میکنه اطلاعات پیکسل بر اثر ریسایز از بین نره
همین روش رو برای ساخت موکآپ ها انجام میدن که بهنام جان شما نه تنها برای ریسایز بلکه برای پرسپکتیو های مختلف هم از این تکنیک میتونی استفاده کنی
روی خود آیکون توی پالت لایه هم که کلیک کنی وارد خود تک لایه ی بخش اسمارت میشی که میتونی اونجا افکت لازم رو بدی و ctrl+s بزنی و سایه و نور اضاف کنی که باز هم توی پرسپکتیو های مختلف خیلی کمک میکنه به سرعت و کیفیت کار
دقیقا مثل حرکتی که توی همون مبحث موکاپ هست

جدیدترین ارسال ها

بالا