یک سوال فوری

massomeh1

Member
سلام علیکم نمونه کارهای خوب درزمینه ویدئوگرافیک و کلیپهایی که با افترافکت کارشده و تیزر و مخصوصا ویدئوگرافیکهای مذهبی را چگونه باید در اینرنت جستجو کرد با چه عبارتی ؟و در چه سایتهایی ؟ اگر میشه چندنمونه سایتی که بخش نمونه کار دارد را بیان کنید . من نیاز فوری به این مسئله دارم .ممنون میشم.
نمونه کارهای افراد حرفه ایی - شرکتهای حرفه ایی - کارهای پخش شده از تلویزیون ... هرچه در این رابطه باشد می تواند به من کمک کند.

massomeh1

Member
سایت ایده یاب که کارهایی افترافکتی نداره بیشتر تیزرهایی که فیلمبرداری شده و خارجی هم هست و ویدئوگرافیکهای مذهبی هم نداره در اینترنت چطوری میشه سرچ کرد با چه عبارتی تا به آسانی به سایتهای شرکتهای تبلیغاتی و سایت افرادی که بصورت حرفه ایی کار می کنند دست یافت؟ و نمونه کارهای آنها را دید ؟ درضمن سایت هیت الرضا را دیدم ویدئوها کیفیت پایین بود و تیزرها هم زیاد جالب و خلقانه نبود.

آخرین ویرایش:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سایت ایده یاب که کارهایی افترافکتی نداره بیشتر تیزرهایی که فیلمبرداری شده و خارجی هم هست و ویدئوگرافیکهای مذهبی هم نداره در اینترنت چطوری میشه سرچ کرد با چه عبارتی تا به آسانی به سایتهای شرکتهای تبلیغاتی و سایت افرادی که بصورت حرفه ایی کار می کنند دست یافت؟ و نمونه کارهای آنها را دید ؟ درضمن سایت هیت الرضا را دیدم ویدئوها کیفیت پایین بود و تیزرها هم زیاد جالب و خلقانه نبود.
سلام
خوبید؟
معمولا نمونه کارهای مذهبی توی اینترنت خیلی کمتر هسست نسبت به بقییه موضوعات
چند تا نکته که شاید بتونه کمکتون کنه
اول اینکه سوالاتون رو پشت یر هم نپرسید،من خودم به شخصه اینجوری را زیاد دوست ندارم
یکی یکی بپرسید به نطرم بهتره
دوم اینکه اگر واسه ایده گرفتن میخواید،استیل فریم زیاد نگاه کنید و سعی کنید به همونا جون بدید
نکته سوم اینه که توی کارهای مذهبی از ساده بودن کار دور نشیید هیچ موقع،منطورم اینه که توی این موضوع باید توی انتخاب موسیقی،ترنزیشن،رنگ بندی به شدت وسواس به خرج بدید تا مخاطب بتونه تا آخر کار باهاتون بمونه
من چند تا از کاراتون را دیدم،خوب بودن
ولی سعی کنید زیاد عکس و پوستر نگاه کنید تا ترکیب بندی دستتون بیاد
تمونه کار مذهبی هم برسم به آب و آببادانی حتما واستون آپ میکنم

massomeh1

Member
معذرت می خوام که این قسمت دوبار تکرار شده بود در بخش ویرایش متن رو پاک کردم اما بلد نبودم چجوری کل بحث رو که تکراری حذف کنم.دیشب اختلال اینترنت داشتم .و اینطوری شد.

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member
سلام علیکم ممنون الحمداللّه شما چطورید ؟ گفتید یکی یکی بپرسید منظورتون اینه که شماره گذاری کنم و هرکدام درخط جدا یا منظورتون اینه که در پستهای جداگانه بیان کنم میشه واضحتر بگین !:)

گفتید عکس و پوستر ببینم باید بگم که اتفاقا من هرچقدر پیشرفت داشتم با ایده و الهام گرفتن از پوستر های گرافیکی مذهبی و از برنامه های تلویزیون بوده است الانم خیلی مشتاق دیدن نمونه کارهستم از پوستر مناسبتی خوب گرفته تا موشن گرافیک و تیزر و کلیپهای خلاقانه که با افترافکت کارشده باشد.:paint:

گفتید ساده بودن در کار مذهبی رعایت بشه حالا تواین چندتا کار که دیدید رعایت شده یا نه ؟
کلا خواهش می کنم به این عناصر در کار من نمره مناسب دهید : 1- ترکیبندی
2 - رنگبندی و کادربندی 3 - مناسب بودن موارد دیگر از جمله همخوانی موسیقی و افکتها و... با موضوع

درضمن ازاینکه کارها را دیدید متشکرم.

اگر سایتهایی سراغ دارید که نمونه کارهای خوب ایرانی داشته باشه چه استیل فریم و چه موشن گرافیک لطف کنید معرفی کنید.:rose:

آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دوست عزیز شما باید یه Level از این بالا ت فکر کنید اگه الان اینطوری فکر نکنین شاید 2 سال بعد باید فکر کنین پس از الان بهتر طرز فکرتونو عوض کنین

شما فکر میکنی دست اندر کارهای صنعت تبلیغات و تیزر دسترسی به اینترنت ندارند؟؟؟ که شما می خوای از راه اینترنت نیاز این داستان رو حل کنین؟؟

امید وارم ناراحت نشید

اما منظورم اینه که هر سایتی هست یا هر منبع درستی هست هم برای شماست و هم برای کسایی که دست در این کار دارند

نکته جالب و مهم اینجاست که اونایی که دارید کار رو بهش میدید ندونن این ایده از کجا بوده یا قبلا برای چی ازش اجرا شده

من بار ها تو تاپیک های مختلف گفتم دوستان این نرم افزار و فایل های آماده اش و خیلی خیلی چیزای دیگه دست همه هست اما چیزی که کار شما رو متفاوت میکنه ایده شماست که متاسفانه شما باز دارید همین یه پون رو هم از خودتونو و کارتون با سرچ در مورد ایده از نت میگیرید

دقت کنین باور کنین یه اجرا خیلی ساده اما با یه ایدهزیبا خیلی بهتره

شاید خیلی ها فقط به این فکر میکنن از چه رنگی یا چه ترنزیشنی و چه نوع افکتی استفاده کنن

اما طراحی - دونستن مسایل گرافیکی - صدای مناسب - ایده جالب زحمت تلاش بیش از حد و بی منطق رو در زمنیه افکت گذاری از رو دوش سازنده بر میداره

متاسفانه الان مشل خیلی ها اینه که نرم افزار رو بلدن اما سلیقه ندارن یا ایده ندارن فقط یه چیزی میبینن و خودشون خوششون میاد بعد میان همونو اجرا میکنن و فکر میکنن هیچ کس نمیدونه این چجوری بوده یا کپی بوده موقع ساختن این چیزا همیشه فکر کنین کارتون می خواد نقد بشه و 4 تا از شما بهتر می خوان ایراد کارتونو بگیرن پس حتما حتما نهایت دقت رو کنین و تمام توانتونو بزارید تا ایراد کمتری بشه ازتون ( من منظورم به شخص شما نبوده کلا میگم )

massomeh1

Member
سلام اکثر اساتید هنر می گویند هنرمند باید کار زیاد ببیند به نمایشگاهها برود و خلاصه کار دیگران را با دقت مشاهده کند چون این خوب دیدن به

اطراف هست که ذهن هنرمند را باز می کند و می تواند برای او در زمینه کارش الهام بخش باشد من باید به شما و کسانیکه مثل شما فکر می کنند

بگویم هیچ وقت امکان ندارد دوتا کاری که براساس یک ایده طراحی و اجرا شده 100 درصد عین هم باشد و کپی حساب شود چون دو انسان از لحاظ

شخصیت - طرز تفکر - عقاید و سلایق و خیلی چیزهای دیگر باهم تفاوتهای اساسی دارند پس کارشان هم متفاوت می شود من همیشه با نگاه

ریزبینانه و دقیق به آثار هنری دیگران و تلفیق آن با نظرات و سلایق خودم به کارهای نسبتا خوبی دست یافتم .بنده خودم لیسانس گرافیک هستم

اما استادهای ما بااین مسئله یعنی الهام گرفتن از آثار دیگران و از طبیعت و محیط اطراف موافق بودند.

درضمن سفارش می کنم حتما یک سری به بخش تماشاخانه بزنید و 5 تا نمونه کاری که گذاشتم را ببینید و نظرتان را همانجا اعلام کنید .ممنون میشم.

و در آخر صحبتم من چون در متن سوالم قید کردم که خیلی برای مهم هست و نیاز فوری دارم شما برداشتتون این بوده که من

می خوام یک کاری ببینم و سریع کپی بزنم و تموم اما نه من همانطوری که در بالا اشاره کردم از آثار دیگران بهره می برم.

آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
با نظر شما در مورد کار دیدن موافقم

چون ذهن آدم باز میشه اما مشکل همین جاست که نمی خواییم مثلا خیلی ضایع عمل کنیم بعد میایم چند تا کار رو که دیدیم به قول معروف اون گل هاشو میایم با هم ترکیب میکنیم و یه کار از چند کاری که دیده شده میزنیم

در واقع یه کپی حرفه ای

ببینید من خدای نکرده با شخص شما و طرز کارهاتون مشکلی ندارم من وضع موجود رو دارم بیان میکنم

چون دیگه نرم افزار داره فراگیر تر میشه و نم نم کپی حرفه ای هم دیگه جواب نمیده

massomeh1

Member
قبل از هرچیز این رو هم باید بگم که قبل از شروع فکر می کنم و طرحی و قالبی را درنظرمی گیرم و با ایده خاص خودم کار را اجرا می کنم .در بعضی موارد هم از پوسترها و تصاویر طراحی شده در اینترنت یا منابع دیگر الهام می گیرم. و با ایده خودم تلفیق می کنم.

میشه بفرمایید شما خودتون چطوری کار می کنید یعنی صدرصد کارتون با ایده خودتون ساخته میشه و هیچ مثل و مانندی در عالم گرافیک نداره یعنی مشابه اون وجود نداره ؟

بعد شما می فرمایید خوب نگاه کردن و ایده و الهام گرفتن هنرمند از دیگران باید تعطیل بشه و هیچکس نمایشگاه نره و هیچ کاری هم نبینه و بشینه فکرکنه و یک ایده ناب و بدون مانند ایجاد کنه ؟

درضمن کارهای منو دیدید میشه زحمت بکشید نظرتون رو بگین منظورم نکات مثبت و منفی کارم رو ممنون میشم.

آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
نه شما منظور منو بد گرفتید من منکر این نمیشک که باید کار زیاد دید تا توان نرم افزار رو دید دیدگاه های مختلف رو دید

اما با کپی مخالفم امید وارم از ما نارحت نشده بودید من فقط میگم بهتره قالب مشخص باشه نه کپی . کنار هم گذاشتن چند تا کار

کار دفاع مقدس رو دیدم نظر هم دادم

massomeh1

Member
اگر وقت داشتید بقییه نمونه کارهام رو ببین و نظربده خوشحال میشم

درضمن حالا کارهای منو که دیدی با اعتقاد شما یعنی کپی نبودن هماهنگه ؟ یعنی آنچه شما می گی رو موفق شدم رعایت کنم یا نه ؟ باتشکر

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
نقاط قوت و ضعف رو که اعلام کردم خدمتتون اما من از موشن گرافیکه این سبکی زیاد خوشم نمیاد و این به کار شما ربطی نداره

به نظرم این سبک که دوربین میاد عقب یا میره جلو و یه سری از ای دست حرکت دوربین ها و تصاویر دوربری شده در راستای محور Z که به Scene اضافه میشه یه کم قدیمی شده یا شاید یه سبک شده که هی داره بی مورد تکرار میشه از این لحاظ میگم

شما که نرم افزار رو میشناسید بهتره یعنی این انتظار میره بیشتر و بهتر از این کار خوب ارایه بدید

در مورد کارهای دیگتون هم من تو آتلیه واقعا به ندرت وقت میکنم کاری به غیر از مسایل مربوط انجام بدم و اینه که اکثرا با موبایل میام ولی در اسرع وقت چشم

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member
یک خواهش دیگه هم دارم لطف کنید بفرمایید در حال حاضر چه سبکهایی

مدشده و به روزه ؟ که من بیشتر تمرکزم را روی اون سبکها اختصاص بدم و

تمرین کنم اگر نمونه کاری هم سراغ دارید مایلم ببینم البته اگر باز نگین کپی

واینطورحرفها...

گفتم که می خوام ببینم تا با سبکهای نو آشنا بشم و کارهام به

اون سمت حرکت کنه.

از شما چه پنهون من کارکردن به صورت سه بعدی در افتر مخصوصا زمانیکه

باید آبجکتها را دوربری و ماسک کنم خیلی به دستم فشار می آد و برام سخته

البته من برعکس شما به این نوع فضاسازیها علاقه دارم اما حیف که خیلی

سخته و دقت بالایی را می طلبه . به هر حال برای تنوع هم که شده می خوام

با فضاهای جدید آشنا بشم اگر شما درحد توانتون به من کمک کنید.

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
راستش من تو موشن گرافیک زیاد فعالیت نمیکنم عمده فعالیتم کارهای VFX هستش که اونم نمیشه آپش کرد

ببینید من اصلا نمیگم کپی و این چیزا

همه چیزم قبول دارم گاها اینقدر پول کم میدن که همین پروژه آماده هم زیاده براشون

موشن گرافیک که امروزه از بیشتر بچه ها میبینیم فقط چند تا تصویر که با یه موشنی میاد و میره یه صدا هم داره در واقع کاری که امروزه داره از اکثریت دیده میشه فقط اپراتوری نرم افزار افتر افکت هستش در واقع همه کار رو نرم افزار میکنه و طرف فقط چند تا چیزو جابجا میکنه ( امید وارم منظورمو گرفته باشد )

در واقع اکثر موشن گرافیک هایی که میبینیم زایده قدرت نرم افزاره نه شخص سازنده

به کار شما جسارت نمی کنم من میدونم چقدر درد سر داره کا ر ماسکینگ و کلا موشن گرافیک . . ...

اما به عنوان مثال تو کار شما فقط حرکت دوربین بود و تعدادی عکس ( نمیدونم میتونید اصل منظورمو بگیرید یا نه)

در واقع شما با یه نرم افزاری اومدید چند تا عکس گرافیکی رو حرکت دادید و صدا گذاشتید و اسمش میشه موشن گرافیک بازار ایران

من تو این زمنیه کم فعالیت کردم اما تو معتقدم چون ایده ای نیست کار ها از یه Leveli بالاتر نمیره

شما که میگید لیسانس گرافیک دارید باید با این مسایل آشنا باشید

من صرفا به دلیل علاقه ای که داشتم و محیط خانوادگیم که پدرم استاد دانشگاه تو زمینه گرافیک و گرافیک محیطی و چاپ و .. برادرم هم فوق لیسانس عکاسی از داشنگاه هنر تهران و خواهرم هم لیسانس نقاشی از دانشگاه هنر اصفهان وجود هر کدوم از این عزیزانم باعث شده تا محیط - رنگ شناسی- کادر بندی- عکس- گرافیک خط - و .... برام از دید بازاری خارج بشه و به دید هنری برسه

همونطوری که عرض کردم کارهام به گونه هست که نمیشه جایی آپش کرد و کم هم وقت میکنم تست بزنم

به نظر من شما هیچ افکتی ندید اما یه تدوین اصولی بزنید از دید من بهترینه نمونه اش هم مقایسه کلیپ های ایرانی در حال پخش ( که سراسر افکت های بی جا هست با کلیپ های خوانندگام معرو امریکا و اروپا و ترک ) تو خیلی از این مقایسه ها میبینیم که اونها چقدر به نوع قیلم برداری اهمیت میدن و بازار ایران چقدر به یعد فیلم برداری

امید وارم حرف ناراحت کننده ای نزده باشم موفق باشید

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member
منظورتون از وی اف ایکس همون جلوه های ویژه هست درسته ؟

اینطور که من از حرفهای شما فهمیدم شما نظرتون فقط فیلمبرداری تکنیکی و

اصولی و بعد تدوین اصولی و قانونمند همراه با خلاقیت در تدوین و گاهی هم

ایجاد جلوه های ویژه بر روی فیلم هست چون در نمونه کارتون هم این

مشخص بود به هرحال هرکس سلیقه ایی داره و نمی تونه به دیگران تحمیل

کنه شماهم نظرتون برای خودتون محترم هست و من هم قصد بی ادبی ندارم

درضمن من اصلا تا حالا از پروژه های آماده استفاده نکردم ولی بعضی از

کارهایی که از تلویزیون پخش میشه دیدم که از پروژه های آماده استفاده شده

من برای هرکاری که آماده می کنم زحمت زیادی می کشم از تهیه منابع

صوتی و تصویری گرفته تا فکر یک قالب و طرح و بعد هم اجرا چند روز وقت می

گذارم .
اما من از بحث با شما به نتیجه ایی نمی رسم فکر می کنم این بحث

رو باید خاتمه بدم به هر حال ممنونم از همراهی شما در بحث موفق باشید.

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
در مور دنمونه کارها اونها برای 1.5 سال پیش و 5 ماه پیش هستند اونها تست هستند اسشالله تشریف آوردید شمال نمونه کار ها رو میتونم بهتون نشون بدم
در ضمن چون ما ها از هیچ جای پتیبانی نمی شیم طبیعی هست که برای جمع آوری منابع زحمت زیادی بکشیم و فکر نکنین که شما تنها کسی هستید که ساعت ها میشینه پای نت برای سمپل صدا یا فوتیج مورد نظر

من فقط بهتون پیشنهاد کردم که به 2 سال دیگه ی خودتون فکر کنین آیا اسن سبک ارضاتون میکنه باز در حالی که همین الانم این سبک دیگه خز شده ولی یه ایده قشنگ همیشه خودشو حفظ میکنه

شما هم موفق باشید

massomeh1

Member
بازهم سلام یک چیزی به ذهنم اومد که بگم من اتفاقا خیلی دوست دارم که در کارم پیشرفت کنم با سبکهای جدید آشنا بشم به تصویربرداری حرفه ایی مخصوصا همراه با تکنیک و خلاقیت خیلی علاقمندم اما من دست تنها خیلی از کارها را نمی توانم انجام دهم معمولا ساخت یک کار خیلی عالی نیاز به یک مشارکت حساب شده و گروهی دارد من به تنهایی همینقدر ی که از عهدم برمی آد باید خیلی خدا راشکر کنم .برای پیشرفت هم من درحدتوانم کوشش می کنم بقیه اش به عهده خداست که کمکم کنه به اهداف و آرزوهام برسم و وسیله پیشرفتم را مهیا کنه. تا ببینیم خدا چی می خواد. درضمن کارفرمای من بیشتر کارهای حرکت حرفه ایی دوربین و فضاهای سه بعدی خلاصه موشن گرافیک می پسنده شبیه همون کار دفاع مقدس من و میلاد حضرت زینب .

در بخش تماشاخانه امروز کار آقای شهریار میربزرگی را دیدم منظورم موزیک ویدئویی که آپ کرده شما هم ببین اگر اشتباه نکنم شما دقیقا منظورتون یک همیچین کارهایی هست یعنی خودش دوربین گرفته تصویربرداری کرده و بعد در افترافکت یا برنامه های دیگر برا بخشهای مختلف آن جلوه های ویژه ایجاد کرده بازیگر فیلم رو در محیط سه بعدی مجازی وارد کرده که فکر می کنم از کروماکی هم بهره برده که البته من از نوع موزیک و این طرز خواندن با این ریتم اصلا خوشم نمیاد محتوا و موضوع جالبی هم نداره اما با تکنیک موجود درتصاویر و ویدئو آن تا حدی موافقم خودم هم همانطور که گفتم بدم نمیاد کارهای اینچنینی البته با محتواهای دیگری کارکنم اما به دلایلی که در بالا ذکر کردم فعلا امکانش برام نیست. عقیده شما را درست حدس زدم یا نه ؟
درضمن با سریالهای آقای سیروس مقدم و نحوه فیلمبرداری اون و یا بخشهایی از سریال درحال پخش حیرانی چقدر موافقید یعنی نوع فیلمبرداری و تدوین رو می پسندید ؟

آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
من همونجا به کار شهریار جان نظر دادم

زاستش اصلا وقت نمیکنم سریال ببینم اما وقتی تو این تاپیک حرف مسیر انحرافی شد چند باری دیدم بعد متوجه شدم VFX کار فقط مربوط به همون سقوط هواپیما بوده که انصافاً مدلینگ کار خیلی خوب شده بود اما این سریال رو نمیدونم کی پخش میشه؟؟

اما پیشنهاد میکنم حالا که تصمیم دارید و استقبال خوبی هم از سبک های جدید دارید کمی به اصول تدوین بیشتر بها بدید تو کارهای موشن گرافیک کمترین نقش رو شاید تدوین داشته باشه چون قرار یه سری عکس با نماهنگی خاص به مخاطب نشون داده باشه البته اینم بگم موشن گرافیک هم بازار خودشو داره و فعلا فعلا ها برای خودش خوبه اما عرض کردم من این سبک زیاد ارضام نمیکنه بیشتر کامپوزیت 3d در کنار افتر رو میپسندم + یه ایده اگر هم ایدش تکراری باشه باز ارزش داره چون هر اجرایی فرق میکنه از فوتیج ها گرفته تا بچه های سازندش مثلا خود من کاری رو بدون حداقل یه صفحه مختصرم شده از استوری برد سر صحنه نمیرم چون وقتی فکر نکرده باشم ، از چی می خوام فیلم بگیرم

نمیشه که وقت اینو اونو صرفا به این دلیل که دوربین دست منه بگیرم !!!!! اینطوری هم اعضایی گروه خسته نمیشن هم میدونی چقدر از قبلم برداریت انجام شده اما کار موشن گرافیک از این جهت میگم فرق داره که اصلا خیلی از این گامها در اون نیست و اگر هم هست در یک Level دیگری هست و .. . . ..

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا