یک سوال در مورد بنر!

koury

Active Member
سلام و خسته نباشید به عزیزان مجید آنلاینی

بنده یه بنری با فتوشاپ طراحی کردم که موقع سیو کردن این بنر گوشه هاش همچنان مربع مانند هست و بکگراندش هم سفیده! من با ابزار Rounded Rectangle tool بنر رو بحالت مستطیل دور گرد درست می کنم ولی موقع سیو کردن بجایی که گوشه هاش همچنان گرد باشه گوشه هاش صاف هست!! اگه بخوام عین شکلی که طراحی می کنم رو سیو کنم و بک گراند هم نداشته باشه دوستان راهی دارن برای این مشکل؟

ممنون
یا علی

koury

Active Member
سلام

ممنون دوست عزیز

من لایه ی اصلی لک گراند رو خاموش کردم! و دو لایه ی بنرم یعنی شیپ و تکست رو هم Merge کردم و از طریق Save As با فرمت پی ان جی و گیف هم سیو کردم ولی باز هم بنر با بکگراند سفید هست! و تازه دور مستطیل که گرد هست باز هم صاف میشه!!!

ممنون میشم بیشتر توضیح بدید!

یا علی

the_king

مدیرکل انجمن
سلام

ممنون دوست عزیز

من لایه ی اصلی لک گراند رو خاموش کردم! و دو لایه ی بنرم یعنی شیپ و تکست رو هم Merge کردم و از طریق Save As با فرمت پی ان جی و گیف هم سیو کردم ولی باز هم بنر با بکگراند سفید هست! و تازه دور مستطیل که گرد هست باز هم صاف میشه!!!

ممنون میشم بیشتر توضیح بدید!

یا علی

شما در پروژه PSD تان زمانی که لایه Background را خاموش می کنید، دور لایه ها و محیط خارج از Shape را شطرنجی می بینید؟

Transparent.gif

koury

Active Member
بله من اول یه لایه ی جدید باز می کنم بعد طراحی رو روی اون انجام میدم! بعد لایه ی بک گراند رو خاموش می کنم و صفحه ی زیرش شطرنجی هست...

Erfan-ART

کاربر VIP
سلام دادا خوبی؟
ببین این کارایی که بنجامین گفترو انجام بده کارت درست پیش میره ...
لایه بکگراندت رو خاموش کن و بنرت رو با فرمت PNG یا Gif ذخیره کن.

با تشکر،عرفانo_O

the_king

مدیرکل انجمن
بله من اول یه لایه ی جدید باز می کنم بعد طراحی رو روی اون انجام میدم! بعد لایه ی بک گراند رو خاموش می کنم و صفحه ی زیرش شطرنجی هست...

اگر چنین باشد و پیش از ذخیره کردن با Save As ، لایه Background خاموش باشد، فرمت PNG نبایستی برای ذخیره کردن
لایه نیمه شفاف مشکلی داشته باشد. استفاده از فرمت فایل GIF باعث رنجه شدن گوشه ها خواهد شد و برای سطوحی
که حالت منحنی و غیر قائم دارند مناسب نیست.
لطفا یک پروژه جدید باز کنید (Ctrl + N) ، یک لایه جدید بسازید، و در آن لایه بالایی یک Shape ساده را رسم کنید.
لایه Background را خاموش کنید و ابتدا نتیجه کار را بصورت PSD و سپس در یک فایل PNG ذخیره کنید.
اکنون پروژه را ببندید و فایل PNG را Open کنید، اگر با باز کردن فایل PNG نواحی شطرنجی نمایش داده نشد، فایل PSD
را در فروم پیوست کنید تا مشکل بررسی شود.

koury

Active Member
ردیوس من 5 هست که خیلی زیاد هم خم نیست! ولی تو ACD see که تصویر رو نگاه می کنم کلا صاف هست انگار ردیوس 0 هست!! :lol:

koury

Active Member
اگر چنین باشد و پیش از ذخیره کردن با save as ، لایه background خاموش باشد، فرمت png نبایستی برای ذخیره کردن
لایه نیمه شفاف مشکلی داشته باشد. استفاده از فرمت فایل gif باعث رنجه شدن گوشه ها خواهد شد و برای سطوحی
که حالت منحنی و غیر قائم دارند مناسب نیست.
لطفا یک پروژه جدید باز کنید (ctrl + n) ، یک لایه جدید بسازید، و در آن لایه بالایی یک shape ساده را رسم کنید.
لایه background را خاموش کنید و ابتدا نتیجه کار را بصورت psd و سپس در یک فایل png ذخیره کنید.
اکنون پروژه را ببندید و فایل png را open کنید، اگر با باز کردن فایل png نواحی شطرنجی نمایش داده نشد، فایل psd
را در فروم پیوست کنید تا مشکل بررسی شود.

با تشکر من همه ی این کار هار و کردم بازم نشد! البته برای تست الان یه دکمه ساختم که بازم اتفاقی نیفتاد ...
فایل پی اس دی هم پیوست کردم ممنون میشم کمک کنید!
یا علی

پیوست ها

• Untitled-1.psd
    39.6 کیلوبایت · بازدیدها: 2

the_king

مدیرکل انجمن
ردیوس من 5 هست که خیلی زیاد هم خم نیست! ولی تو ACD see که تصویر رو نگاه می کنم کلا صاف هست انگار ردیوس 0 هست!! :lol:

ACD See های قدیمی که اصلا لایه نیمه شفاف رو درست نشون نمی دادند و کلیه اینجور تصاویر رو با Background مشکی
نمایش می دهند. نسخه های جدید هم از یک رنگ قابل تنظیم که در بخش Plug-In Settings و در مورد فرمت های BMP و
GIF و PNG بکار میره استفاده می کنند.

ممکن است ACD See تان قدیمی باشد و یا رنگ زمینه مناسبی بکار نبرده باشد. در صورت امکان تصویر را با یک Browser
مانند Internet Explorer یا Opera یا FireFox هم بررسی کنید.

the_king

مدیرکل انجمن
ACD See های قدیمی که اصلا لایه نیمه شفاف رو درست نشون نمی دادند و کلیه اینجور تصاویر رو با Background مشکی
نمایش می دهند. نسخه های جدید هم از یک رنگ قابل تنظیم که در بخش Plug-In Settings و در مورد فرمت های BMP و
GIF و PNG بکار میره استفاده می کنند.

ممکن است ACD See تان قدیمی باشد و یا رنگ زمینه مناسبی بکار نبرده باشد. در صورت امکان تصویر را با یک Browser
مانند Internet Explorer یا Opera یا FireFox هم بررسی کنید.

پروژه تان که هیچ مشکلی ندارد، این هم تصویر PNG ای که با Save As از آن ساختم :

Untitled-1.png

اگر در هنگام مشاهده اینگونه تصاویر مشکلی دارید، اشکال از برنامه نمایشگر آن است، نه خود فایل.

koury

Active Member
ممنون کینگ عزیز
من یک باتن طراحی کردم و با پی ان جی دو بار یکی با بک گراند خاموش و دیگری روشن ذخیر کردم! اگه میشه ببینید مشکلی داره یا مجددا مشکل از بروزر منه؟
ممنون

پیوست ها

• 12.png
    12.png
    7.5 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • 23.png
    23.png
    6.3 کیلوبایت · بازدیدها: 2

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون کینگ عزیز
من یک باتن طراحی کردم و با پی ان جی دو بار یکی با بک گراند خاموش و دیگری روشن ذخیر کردم! اگه میشه ببینید مشکلی داره یا مجددا مشکل از بروزر منه؟
ممنون

خروجی ایندو فایل که پیوست کردید با هم به کلی متفاوت اند. فایل 12 ای که پیوست کردید، با لایه Background روشن
ذخیره شده، به همین جهت رنگ زمینه آن به رنگ Background سفید است، حتی اگر روی یک زمینه غیر سفید قرار گیرد :

12.png

اما فایل 23 ای که پیوست کردید با لایه Background خاموش ذخیره شده و زمینه آن شفاف است، به همین جهت اگر روی
هر زمینه ای که قرار گیرد، رنگ آن را خواهد داشت :

23.png

در هر صورت شیوه ذخیره سازی فایل های تان هیچ مشکلی ندارد، شما صرفا از نرم افزار مناسبی برای مشاهده فایلهای
PNG نیمه شفاف استفاده نکرده اید، وگرنه فایل 23 ای که پیوست کردید، کاملا اصولی و بدرستی نیمه شفاف ایجاد شده.

koury

Active Member
بروزر عکس های من خیلی قدیمیه ACD See v3.0 هست که فکر کنم مال 7-8 سال پیش هست!!! :D

جدیدترین ارسال ها

بالا