یک سوال خیلی خاص!!!

lvlr24

New Member
سلام دوستان خسته نباشید.
یه سوال داشتم . آیا نرم افزاری هست که بشه فریم به فریم یک فیلم رو دید؟
مثلا تمام فریم هایی که تو یک ثانیه پخش میشه رو نشون بده و امکان افزایش اونها رو داشته باشه و بشه فریم های فیلم رو به طور دلخواه جابه جا کرد.
مثلا اگه فیلمی تو یک ثانیه 25تا فریم داره، همشو نشون بده و بشه تعداد اونها رو زیاد کرد و به دلخواه فریم هاشو بشه عوض کرد یا یک تصویری رو به به عنوان یک فریم به فیلم اضافه کرد.
ممنون میشم جوابمو بدین

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان خسته نباشید.
یه سوال داشتم . آیا نرم افزاری هست که بشه فریم به فریم یک فیلم رو دید؟
مثلا تمام فریم هایی که تو یک ثانیه پخش میشه رو نشون بده و امکان افزایش اونها رو داشته باشه و بشه فریم های فیلم رو به طور دلخواه جابه جا کرد.
مثلا اگه فیلمی تو یک ثانیه 25تا فریم داره، همشو نشون بده و بشه تعداد اونها رو زیاد کرد و به دلخواه فریم هاشو بشه عوض کرد یا یک تصویری رو به به عنوان یک فریم به فیلم اضافه کرد.
ممنون میشم جوابمو بدین

اغلب ویرایشگر های حرفه ای ویدئو مثل Adobe Premiere این قابلیت رو دارند. فایل های ویدئویی معمولی برای
کاهش حجم فایل، اطلاعات فریم های متوالی رو با هم ترکیب می کنند و اطلاعات همه فریم ها بصورت جداگانه
ذخیره نمیشه. همچنین موقع Save کردن فایل، فشرده سازی مجدد موجب کاهش کیفیت تصویر میشه.

به همین جهت اگر قصد ویرایش فایلی رو دارید، ابتدا با یک فرمت غیر فشرده که فریم ها رو جداگانه ذخیره می کنه
(مثلا AVI Uncompressed ) ذخیره اش کنید که البته حجم فایل اش بالا است. این فایل در زمانی که مشغول ویرایش
هستید مناسبتره، چون موقع Save کردن اش کیفیت ویدئو پایین نمیاد و تغییر دادن یک فریم روی سایر فریم ها
تاثیری نداره.

lvlr24

New Member
اغلب ویرایشگر های حرفه ای ویدئو مثل Adobe Premiere این قابلیت رو دارند. فایل های ویدئویی معمولی برای
کاهش حجم فایل، اطلاعات فریم های متوالی رو با هم ترکیب می کنند و اطلاعات همه فریم ها بصورت جداگانه
ذخیره نمیشه. همچنین موقع Save کردن فایل، فشرده سازی مجدد موجب کاهش کیفیت تصویر میشه.

به همین جهت اگر قصد ویرایش فایلی رو دارید، ابتدا با یک فرمت غیر فشرده که فریم ها رو جداگانه ذخیره می کنه
(مثلا AVI Uncompressed ) ذخیره اش کنید که البته حجم فایل اش بالا است. این فایل در زمانی که مشغول ویرایش
هستید مناسبتره، چون موقع Save کردن اش کیفیت ویدئو پایین نمیاد و تغییر دادن یک فریم روی سایر فریم ها
تاثیری نداره.

ممنون بابت جوابتون :rose:
حالا چند تا سواله دیگه واسم پیش اومده...
اول اینکه از کجا میشه فهمید فایل ویدئویی از نوع غیر فشردست؟ فقظ از روی حجم؟
میشه آدرسی رو بدین که بشه ویدئوهایی از این قبیل دانلود کرد؟
سوال بعدیم اینه که آیا امکان تعریف فریم ریت بالاتر از 30 هم هست تو آدوب پریمیر؟
یعنی بشه مثلا هرچندتا خودت خواستی بشه؟

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون بابت جوابتون :rose:
حالا چند تا سواله دیگه واسم پیش اومده...
اول اینکه از کجا میشه فهمید فایل ویدئویی از نوع غیر فشردست؟ فقظ از روی حجم؟
میشه آدرسی رو بدین که بشه ویدئوهایی از این قبیل دانلود کرد؟
سوال بعدیم اینه که آیا امکان تعریف فریم ریت بالاتر از 30 هم هست تو آدوب پریمیر؟
یعنی بشه مثلا هرچندتا خودت خواستی بشه؟

مشخصه اصلی اش همون حجم فوق العاده زیادشه، در ضمن کیفیت تصویری اش هم اصولا خیلی بالا است
و یه ریزه هم نویز نداره. به دلیل حجم بالا شون کسی فایل غیر فشرده برای داونلود قرار نمیده اما می توانید
هر فایل ویدئویی فشرده ای رو با ساده ترین برنامه های ویرایشگر یا تبدیل کننده ویدئو به AVI غیر فشرده تبدیل کنید.
البته فقط حجم اش خیلی افزایش پیدا می کنه، وگرنه کیفیت اش تغییری نمی کنه.

در تغییر دادن تعداد فریم در ثانیه محدودیت خاصی وجود نداره، به شرطی که فضای هارد دیسک تون کفاف بده
اما اگر بخواهید بعدا فایل رو با یک فرمت فشرده ذخیره کنید بعضی از codec های ویدئویی هر نرخ فریم ای
رو قبول نمی کنند.

lvlr24

New Member
مشخصه اصلی اش همون حجم فوق العاده زیادشه، در ضمن کیفیت تصویری اش هم اصولا خیلی بالا است
و یه ریزه هم نویز نداره. به دلیل حجم بالا شون کسی فایل غیر فشرده برای داونلود قرار نمیده اما می توانید
هر فایل ویدئویی فشرده ای رو با ساده ترین برنامه های ویرایشگر یا تبدیل کننده ویدئو به AVI غیر فشرده تبدیل کنید.
البته فقط حجم اش خیلی افزایش پیدا می کنه، وگرنه کیفیت اش تغییری نمی کنه.

در تغییر دادن تعداد فریم در ثانیه محدودیت خاصی وجود نداره، به شرطی که فضای هارد دیسک تون کفاف بده
اما اگر بخواهید بعدا فایل رو با یک فرمت فشرده ذخیره کنید بعضی از codec های ویدئویی هر نرخ فریم ای
رو قبول نمی کنند.

ممنون بابت جواب های بسیار مفیدتون:rose:
اما من زیاد وارد نیستم و واسه یه تحقیقی دارم این کارو میکنم .. الان با چه نرم افزاری میشه ویدئو فشرده رو غیر فشرده کرد . اسم نرم افزار ببرید تا دانلود کنم و ازش استفاده کنم
ممنون

lvlr24

New Member
بعدشم من نصب کردم پریمیر رو اما واقعا سخته :(
چه جوری میتونم فریم های هر ثانیه از یک ویدئو رو ببینم داخلش و روشون ویرایش انجام بدم؟

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
با دکمه های چپ و راست ( Arrow key ) میتونی فریم فریم جابجا بشی

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
متوجه منظورت نمیشم . دقیق تر بگو . :-?
اگه منظورت اینه که سورس اصلی رو فریم فریم نشون بده ، باید دوبار کلیک کنی رو ویدئو تا تو پنچره source window fاز بشه و تو اونجا هم میتونی با دکمه های چپ و راست ، فریم فریم ببینید /
اگه منظورت چیز دیگه ای هست لطفا واضح تر بگو .

lvlr24

New Member
متوجه منظورت نمیشم . دقیق تر بگو . :-?
اگه منظورت اینه که سورس اصلی رو فریم فریم نشون بده ، باید دوبار کلیک کنی رو ویدئو تا تو پنچره source window fاز بشه و تو اونجا هم میتونی با دکمه های چپ و راست ، فریم فریم ببینید /
اگه منظورت چیز دیگه ای هست لطفا واضح تر بگو .

ببینید من میخوام یک فایل تصویری رو وارد کنم، اون رو فریم به فریم ببینم(یعنی تمام فریم هایی که تو یک ثانیه هست رو ببینم) بعد بیام در میون فریم های یک ثانیه، یک فریم دیگه اضافه کنم و بعد تعداد فریم در ثانیه رو به بالای 30 در ثانیه افرایش بدم مثلا 31 یا 32
ببینید من دارم تحقیق میکنم بر روی کاربرد محرک های زیر آستانه ای یا همون پیام های نیمه خودآگاه تصویری
حالا ممنون میشم دوستان کمکم کنن تا بتونم یه فایل تصویری به این شکلی که گفتم بسازم.
از دوستانی هم که در زمینه محرک های زیر آستانه تصویری اطلاع دارن ممنون میشم با من در میون بذارن

جدیدترین ارسال ها

بالا