یک روش ابتکاری برای نمایش زیر نویس فیلم ها درmmb

sibil

Active Member
سلام BlueMmb جون .
بابت کنکور تبریک میگم . امیدوارم تو دانشگاه هم موفق باشی . ممنون که برای این کار وقت می گزاری .

یه مشکلی هست و اون هم اینه که وقتی زیرنویس دوخطی در حال نمایشه و pause میکنی و editbox برای ویرایش نمایش داده میشه ، خط دوم رو اول میندازه و خط اول رو دوم

مثلا : زیرنویس که اینه رو :

من sibil هستم .
bluemmb دوست من است .

رو مینویسه :

bluemmb دوست من است.من sibil هستم .

مشکل از کجاست ؟؟

sibil

Active Member
سلام دوباره به bluemmb:

اگر بیننده خواست یه جمله رو ویرایش کنه و فایل رو ذخیره کنه چی ؟؟ اونوقت فایل ناقص ذخیره میشه که .!!
وقتی یه جمله ویرایش میشه در واقع اون جمله مورد نظر نیست و یه جمله جدیده که وارد فایل میشه . چون وقتی فایل ذخیره شده رو ببینیم ، مشاهده میشه که یه خط جدید به طول یک ثانیه ایجاد شده . در ضمن یکEnter نیاز داره چون متن ایجاد شده چسبیده به خط بالایی هستش و هنگام لود شدن در فیلم ، باهم نشون داده میشن . اگر یه خط خالی یا enter بعد اون زده بشه مشکل حله .

یه حسن و 2 ایراد .

حسن : میشه به این صورت فیلم رو زیرنویس کرد . ایرادش اینه که طولش رو نمیشه تعیین کرد و خودبه خود یک ثانیه هست .

ایراد دیگه اینه که متن مورد نظر ما همونطور که کفتم ویرایش نمیشه و یه خط جدید ایجاد میشه .

BlueMMB

Well-Known Member
سلام . مرسی .

واقعیتش اون text رو همینطوری نمونه برات گذاشتم تا خودت بقیش رو بنویسی دیگه فکر نکنم با وجود دانشگاه زیاد وقت واسه ادامه داشته باشم . نه یه متن جدید ذخیره نمی کنه اگه عین قبلی یا بعدی باشه بهشون می چسبونه اگه نباشه ( حتی یه نقطه اینور اونور شه ) یه متن دیگه به حساب میاردش . بهتره به جای ادیت باکس هم از پلاگینی چیزی استفاده بکنی که چند تا خط رو قبول کنه .
در ضمن به نظرم بهتره یه بار به برنامه های زیر نویس ساز یه نگاهی بندازی و ازشون الگو بگیری راستش من خودم ندیدم ولی فکر کنم باید TimeLine براش بسازی و مثلا وقتی یه متن به عنوان زینویس نوشته میشه بشه راحت رو تایم لاین زمان نمایششم تغییر داد . ( برای تایم لاین هم میتونی از همون برنامه یا MovieMaker خود ویندوز الگو بگیری ) .

بازم سر میزنم . منتظر کارت هستم . موفق باشی .

جدیدترین ارسال ها

بالا