یک راهنمایی

naruto

Member
با سلام
من کارای indoor دارم در قطع a4 و میخوام روی کاغذ گلاسه چاپ شه کاغذایی مثل پوستر و مجله ولی شنیدم cmyk باشه بهتره اما من کارام rgb هستن اگه psd اونارو تبدیل کنم مشکلی پیش میاد یا نه و برای این کار حتما باید رفت به چاپ خونه های تخصصی یا پلاتی ها هم میتونن کارمو راه بندازن واینکه طراحی هارو میشه رو بوم های نقاشی چاپ کرد اگه آره اسم این نوع چاپ چیه یه سوال دیگه برای کارای نمایشگاهی اصولا چه نوع چاپی بهتره
مرسی ببخشید زیاد حرف زدم:rose::)

NAKOOT

Well-Known Member
cmyk سیستم رنگی چاپی هستش، RGB سیستم نمایش رنگی تو مانیتور هست.
کار شما بستگی داره چی باشه، اگه عکس هستش، بعد از تبدیل به cmyk زیاد مشکلی پیش نمیاد، اما اگه طرح هستش باید کد رنگ مناسب cmyk رو بهش بدی تا همینی که تو مانیتور (البته مانیتور کالیبره شده) می بینی رو خروجی روی کاغذ بگیری.

یه چاپی داریم روی بوم که من یادم رفته الان اسمش رو، فکر کنم کتد بود. اون خیلی مناسب هستش. من 2 نمونه کار دارم ازش.

بازم سئوالی بود بپرس در حدی که بلد باشم در خدمتم.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
در مورد سیستم رنگی که شهرام توضیح داد.

در مورد چاپش بستگی داره چقدر کیفیت براتون مهم باشه ولی بهتون پیشنهاد میکنم چاپ دیجیتال کنید.

چاپخونه های دیجیتال هم که تو تهران تا دلتون بخواد هست.

در مورد چاپ روی بوم هم ، اصولا اسمش همین چاپ روی بوم هست!

البته قبلش روی یه کاغذ مخصوص کار رو چاپ میکنن و بعد اون روی چوب نئوپان یا ام دی اف با یه روش مخصوص میچسبونن.

منم تجربه ی چاپ روی بوم رو دارم و به نظرم اگر قواعد طراحی ئه کار و قواعد چاپ و چسبوندن کار بخوبی رعایت بشه نتیجه ی عالی ای داره.

جدیدترین ارسال ها

بالا