یک تحول عالی در ساخت انیمیشن در ایران

massomeh1

Member
:tavajoh::tavajoh:سلام دوستان عزیز امروز وقتی به سایت زبده رفتم با چیزی روبرو شدم که تا حالا نشده بودم واقعا برام جالب بود وخیلی شگفت زده شدم از مدیران خواهش می کنم این لینک رو پاک نکنید نمی دونم کسی این پدیده خارق العاده رو دیده و پی به وجود اون برده یا نه اما واقعا باید از طراحان این سیستم ارزشمند تشکر کرد . لطفا به این لینک بروید و ابتدای صفحه دستگاه ارزان موشن کپچر را ببنید و توضیحات آنرا بخوانید با دقت تمام و به لینک سایت سازندگان این دستگاه مراجعه کنید و در بخش گالری فیلمهایی که گذاشتند رو خوب ببنید و نظرتون رو در این انجمن اعلام کنید موفق باشید.
http://zobdeh.ir/پروژه-افتر-افکت/دانلود-مجموعه-پروژه-هی-آماده-افترافکت.html
وب سایت رسمی محصول: http://www.mocap.ir :oops:

بازهم از مدیران خواهش می کنم این مبحث رو حذف نکنند این خبر خیلی مهم هست و بهتره همه کسانی که در عرصه انیمیشن کشور فعالیت دارند از این پدیده مهم باخبر شوند.

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member
:rose:هیچکس نظر خاصی نداره لطفا نظر بدین اگر تجربه کار با اونو دارید یا اگر از این خبر شوکه شدید یا اگر اصلا براتون مهم و جالب نبوده و خلاصه هرنظری خوب یا بد دارید لطفا اعلام کنید. که اگر کسی می خواد اقدام به خرید این دستگاه کنه بتونه درست تصمیم بگیره که هزینه کردن برای این دستگاه واقعا ارزشوو داره یا نه ؟پس لطفا همکاری کنید و بی تفاوت نباشید.

Saeed2vfx

Member
Aboat-MoCap.jpg
Cheap Motion Capture یک تکنولوژی ضبط حرکات بدون نیاز به نصب نشانگر بر روی بدن و یا پوشیدن لباس خاصی می باشد که به انیماتور اجازه می دهد Motion Capture را به دفتر کار خود ببرد بدون این که به فضای مجزا و بزرگ نیاز داشته باشد. شما می توانید با استفاده از یک یا دو دوربین استریو و ضبط کردن یک ویدئو و ارائه کردن آن به نرم افزار آن را به انمیشن قابل استفاده در نرم افزار های انیمیشن سازی سه بعدی تبدیل کرد. این تکنولوژی دقیق، ارزان و همچین به آسانی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر از تکنولوژی کینک استفاده کرده باشن (یا حتی اگر توصعش داده باشن) که کیفیت فوق العاده پایینی داره.
الان خیلی وقته دارن از این سیستم استفاده میکنن ولی نه به عنوان موشن کپچر ! چون دقتش خیلی خیلی پایینه.

massomeh1

Member
نه دوست عزیز اینطور که من در توضیحاتش خوندم از شخص بوسیله دوبینهای استودیویی در حال حرکتهای مختلف تصویربرداری میشه بعد به صورت bvh ذخیره میشه و بعد به کاراکتر سه بعدی متنقل میشه انطور که در فیلم نشان داده بود هم حرکتها خیلی نرم بود هم کمترین ایراد رو من در حرکات کاراکتر دیدم و هم کیفیت خیلی خیلی بالا بود شما فیلمها رو دیدید ؟ منظورم همه فیلمهایی هست که در بخش گالری سایتشون گذاشتند همه رو اگر دیدید اون موقع قضاوت کنید .

Saeed2vfx

Member
بله من فیلم هارو دیدم. کیفیت در فیلم ها نسبتاً قابل قبول بود. ولی تصویری که از دوربین ها گذاشتن روی سایت تصویر دوربین های کینک بود.
در کل موشن کپچرها هیچوقت جای انیماتور های سنتی رو نمیگیرند و تحول در انیمیشن ایران به دست انیماتور ها صورت میگیره. نه موشن کپچر ها :wink:

massomeh1

Member
البته زحمات بیش از حد انیماتورها و تکنیک انیمیشن سنتی جایگاه خود را دارد و قابل تحسین هست اما راستش رو بخواهی من خودم هیچ علاقه ایی به انیمیشن سنتی و طراحی با دست ندارم چون اطلاع دارم که چقدر سخت و طاقت فرسا است و مراحل آن بسیار دشوار است یعنی برای ساخت یک انیمیشن کوتاه مثلا 1 دقیقه به سبک سنتی ساعتها باید وقت گذاشت اگر قرار باشد یک نفر به تنهایی کار کند حالا اگر کار گروهی باشد باز کمی از سختی کار کاسته می شود اما وای به حال آن موقعیکه قصد داشته باشیم با این تکنیک سنتی یک فیلم سینمایی تهیه کنیم خدا می داند چقدر وقت و هزینه صرف می شود من به شخصه سبک موشن کپچر رو بیشتر می پسندم به هر حال به نظر من به روز بودن (استفاده از تکنیکهای امروزی برای رسیدن به نتیجه بهتر ) و با تکنولوژی حرکت کردن بد نیست و خالی از لطف هم نمی باشد.البته این را هم باید بگم که خود انیمیشن سه بعدی هم بسیار سخت است مخصوصا وقتی که بخواهیم یک کاراکتر خاص رو طراحی کنیم و یا شبیه سازی کنیم حالا فقط ممکن است با این دستگاه انیمیت کردن اون آسان بشه اما مراحل طراحی و متریال و... واقعا سخته و زحمتش کمتر از انیمیشن سنتی هم نیست. موفق باشید:rose:

آخرین ویرایش:

khatarat

Member
بله من فیلم هارو دیدم. کیفیت در فیلم ها نسبتاً قابل قبول بود. ولی تصویری که از دوربین ها گذاشتن روی سایت تصویر دوربین های کینک بود.
در کل موشن کپچرها هیچوقت جای انیماتور های سنتی رو نمیگیرند و تحول در انیمیشن ایران به دست انیماتور ها صورت میگیره. نه موشن کپچر ها :wink:

اولا که همین عقاید باعث شده که انیمیشن ایران اینقدر عقب مونده .
ضمنا دوربین های استریو به تنهایی خروجی خوبی ندارند ولی در این فیلم ها مشخصه که از دو دوربین استفاده شده و خروجیشون ترکیب شده و مشکل دیگه کینکت لرزش هست که در این فیلم ها لرزش با استفاده از نرم افزارش حذف شده و یک خروجی غیر قابل باور ارائه داده.
من از این سیستم استفاده کردم و واقعا از خروجیش متعجب شدم. مخصوصا وقتی که حرکات رزمی رو به خوبی ضبط کرد. ;)

Saeed2vfx

Member
اولا که همین عقاید باعث شده که انیمیشن ایران اینقدر عقب مونده .
ضمنا دوربین های استریو به تنهایی خروجی خوبی ندارند ولی در این فیلم ها مشخصه که از دو دوربین استفاده شده و خروجیشون ترکیب شده و مشکل دیگه کینکت لرزش هست که در این فیلم ها لرزش با استفاده از نرم افزارش حذف شده و یک خروجی غیر قابل باور ارائه داده.
من از این سیستم استفاده کردم و واقعا از خروجیش متعجب شدم. مخصوصا وقتی که حرکات رزمی رو به خوبی ضبط کرد. ;)

شما که الحمدالله این عقاید رو ندارید ، یک نمونه کار که با همین مثلاً‌ موشن کپچرتون ساخته باشید میتونید ارائه کنید که با شرکت های انیمیشن ساز خارجی (Pixar , Disney picture) قابل رقابت باشه ؟!

انیمیشن یه هنره و هیچوقت با یه وسیله الکترونیکی متحول نمیشه !
مگر اینکه تعریفت از انیمیشن ، همین بچه بازیهایی باشه که توی شبکه های سراسری پخش میشه :lol:

آخرین ویرایش:

khatarat

Member
شما که الحمدالله این عقاید رو ندارید ، یک نمونه کار که با همین مثلاً‌ موشن کپچرتون ساخته باشید میتونید ارائه کنید که با شرکت های انیمیشن ساز خارجی (Pixar , Disney picture) قابل رقابت باشه ؟!

انیمیشن یه هنره و هیچوقت با یه وسیله الکترونیکی متحول نمیشه !
مگر اینکه تعریفت از انیمیشن ، همین بچه بازیهایی باشه که توی شبکه های سراسری پخش میشه :lol:

خوب پس اگر انیمیشن هنره و با یه وسیله الکترونیکی متحول نمی شه بیاید کامپیوتر که یک وسیله الکترونیکیه بذاریم کنار ببینیم متحول می شه یانه. واقعا از حرفای خودتون خندتون نمی گیره؟ ;) انیمیشنی که سر تا پاش الکترونیکیه می گید با یه وسیله الکترونیکی متحول نمی شه.

maya_22

Well-Known Member
درسته موشن کپچر به سرعت کار زیاد میکنه اما روحی که تو انیمت دستی دیده میشه هیچوقت با موشن کپچر بدست نمیاد حالا اینا که ارزون قیمت و درجه 3 اون هست
موشن کپچرهای درجه اول اگه واقعا میتونست جای انیمت دستی را بگیره الان پیکسار دیگه پیکسار نبود و صدها رقیب برای خودش داشت
کلا هرچی ماشینی بشه روح خودش را از دست میده درسته کامپیوتر نیز صنعتی و یک ماشینه اما این اسنان هست که به اون اعتبار میده و میتونه خروجی خوب دربیاره
انیمت دستی هنر وتکنیکی هست که اتفاقا اگه کسی وقت روش بزاره سرعت کار نیز میتونه بالا بره وموشن کپچرهای چینی تازه از نوع ارزون قیمتش
فقط میتونه برای متاسفانه برخی مدیرای صبا یا مجریان طرح انیمیشنی یک تحول بنیادی و بزرگ باشه و جیبشون را پر کنه تازه اگه لرزش و.. را براش در نظر نگیریم که بخاد دوباره کاری بشه

نه صنعت انیمشن ایران

صنعت انیمشن ایران وقتی متحول میشه که به نیروی متخصصش ارزش و بها داده بشه نه این دستگاهای ارزون و بی کیفیت یا باکیفیت
============

من تو سایت انیمشن نهایی با لینک http://mocap.ir/wp-content/uploads/2012/07/video2.FLV

دیدم
میتونم بگم انگار کاکتر داره روی ابر شوت میزنه زیر پاش وزن و سفتی زمین حس نمیشه و یک لرزشهایی هم پاهاش داره

کلا این دستگاهای هم مشتریها خودش را داره ولی دوستان اگه میخاند تو این رشته انیمشن حالا هر تخصصی و به خصوص انیمت پیشرفت کنند و ماندگار بشن
باید زحمت بکشن و به قول معروف دود چراغ بخورن ولی اگر میخان کاسبی کنن اینجور دستگاها اونم درجه یکاش شرعت را زیاد میکنه تو کوتاه مدت
اما در دراز مدت جز ضرر چیزی عاید هنرمند نمیکنه

اما از دید توش بکن بره آره یک جاهایی کار راه انداز هست اونم تا یک زمانی

---------------
انیمشن هنری هست که به سختی به دست میاد و کار هرکسی نیست

به قول حافظ :نه هرکه سر بتراشد قلندری داند
و به قول من :green: :نه هرکه کپچر و موشن بخرد ------هنروری و انیمت و سروری داند

من این دستگاها را به مجریان طرح پول دوست و کاسب توصیه میکنم
ولی به کسی که میخاد اینکاره بشه عمرا

موفق باشید:rose:

آخرین ویرایش:

Saeed2vfx

Member
خوب پس اگر انیمیشن هنره و با یه وسیله الکترونیکی متحول نمی شه بیاید کامپیوتر که یک وسیله الکترونیکیه بذاریم کنار ببینیم متحول می شه یانه. واقعا از حرفای خودتون خندتون نمی گیره؟ ;) انیمیشنی که سر تا پاش الکترونیکیه می گید با یه وسیله الکترونیکی متحول نمی شه.
ادب حکم میکنه که جواب شمارو ندم. چون یا متاسفانه فهمتون در حدی نیست که متوجه حرفهای من بشید یا اینکه از فروش این محصول سودی آیدتون میشه و میخواید کور کورانه ازش دفاع کنید.
بهرحال دوست خوبم maya_22 جواب کاملی دادن و منم انقدر مشغله دارم که نتونم وقتمو پای این جرو بحث های بچگانه بزارم.

درسته موشن کپچر به سرعت کار زیاد میکنه اما روحی که تو انیمت دستی دیده میشه هیچوقت با موشن کپچر بدست نمیاد حالا اینا که ارزون قیمت و درجه 3 اون هست
موشن کپچرهای درجه اول اگه واقعا میتونست جای انیمت دستی را بگیره الان پیکسار دیگه پیکسار نبود و صدها رقیب برای خودش داشت
کلا هرچی ماشینی بشه روح خودش را از دست میده درسته کامپیوتر نیز صنعتی و یک ماشینه اما این اسنان هست که به اون اعتبار میده و میتونه خروجی خوب دربیاره
انیمت دستی هنر وتکنیکی هست که اتفاقا اگه کسی وقت روش بزاره سرعت کار نیز میتونه بالا بره وموشن کپچرهای چینی تازه از نوع ارزون قیمتش
فقط میتونه برای متاسفانه برخی مدیرای صبا یا مجریان طرح انیمیشنی یک تحول بنیادی و بزرگ باشه و جیبشون را پر کنه تازه اگه لرزش و.. را براش در نظر نگیریم که بخاد دوباره کاری بشه

نه صنعت انیمشن ایران

صنعت انیمشن ایران وقتی متحول میشه که به نیروی متخصصش ارزش و بها داده بشه نه این دستگاهای ارزون و بی کیفیت یا باکیفیت
============

من تو سایت انیمشن نهایی با لینک http://mocap.ir/wp-content/uploads/2012/07/video2.FLV

دیدم
میتونم بگم انگار کاکتر داره روی ابر شوت میزنه زیر پاش وزن و سفتی زمین حس نمیشه و یک لرزشهایی هم پاهاش داره

کلا این دستگاهای هم مشتریها خودش را داره ولی دوستان اگه میخاند تو این رشته انیمشن حالا هر تخصصی و به خصوص انیمت پیشرفت کنند و ماندگار بشن
باید زحمت بکشن و به قول معروف دود چراغ بخورن ولی اگر میخان کاسبی کنن اینجور دستگاها اونم درجه یکاش شرعت را زیاد میکنه تو کوتاه مدت
اما در دراز مدت جز ضرر چیزی عاید هنرمند نمیکنه

اما از دید توش بکن بره آره یک جاهایی کار راه انداز هست اونم تا یک زمانی

---------------
انیمشن هنری هست که به سختی به دست میاد و کار هرکسی نیست

به قول حافظ :نه هرکه سر بتراشد قلندری داند
و به قول من :green: :نه هرکه کپچر و موشن بخرد ------هنروری و انیمت و سروری داند

من این دستگاها را به مجریان طرح پول دوست و کاسب توصیه میکنم
ولی به کسی که میخاد اینکاره بشه عمرا

موفق باشید:rose:

اون video هایی که توی سایتشون گذاشتن هم از اینترنت دانلود کردن و خودشون رکورد نکردن !
وگرنه در همین حد هم کسی تو ایران با این سیستم های ذغالی نمیتونه بسازه.
کیلین آپ کردن این حرکات خودش یه عمر وقت لازم داره !!

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا