یک اشتباه برنامه نویسی در ویندوز xp

ras00

Member
مطمئنأ همگي برنامه نويسان هنگام نوشتن برنامه هاي خودشان ممکن است اشتباه کنند. اما اين اشتباه اگر از جانب شرکت غول پيکر مايکروسافت باشد اندکي جاي بحث دارد! در اين ترفند قصد داريم يکي از اشتباهات برنامه نويسي موجود در ويندوز XP اشاره کنيم که در نگارش هاي بعدي نيز فيکس نشده است را براي شما رو کنيم.

براي ديدن اين اشتباه:
ابتدا بايد يکي از فولدرهاي سنگين موجود در هارد را انتخاب کنيد. بهترين انتخاب پوشه WINDOWS است که در درايوي که ويندوز را در آن نصب کرده ايد وجود دارد.
اکنون روي پوشه WINDOWS راست کليک کنيد و از قسمت Send To ، درايوي سيدي خودتان را انتخاب کنيد.
خواهيد ديد که عمل کپي آغاز ميشود.
تا اينجاي کار ، همه چيز عادي است.
اما اکنون کافي است روي آيکون ...Copying که در Taskbar ويندوز شما ظاهر شده است ، راست کليک کنيد و Maximize را برگزنيد.
اکنون با صفحه اي مواجه ميشويد که مطمئنأ تاکنون نديده ايد!

:D

enjoy Guys
WWW.Ir2Pc.info

سلام عزیزم.
اول از همه لطفا قوانین رو رعایت کنید و از زدن تاپیک های تکراری خودداری کنید.
خوب در مورد بحثتون باید بگم که همچین چیزی امکان پذیر هست حالا چه من برنامه نویسش باشم چه ماکروسافت. اما مطمئنم که شما از ویندوز بتا دارید استفاده می کنید. اورجینال رو بگیرید ببینید آیا مشکلی هست یا نه.
من خودم اول از بتا استفاده می کردم، خیلی مشکل داشت. (کار لینوکس نشان دادن مشکلات ویندوز به ماکروسافت هست) اما الان ویندوز اوروجینال ماکروسافت رو خریدم به قیمتی! که ... اما هیچ مشکلی نداره. هیچی!

موفق و پیروز باشید ... :rose:

MJ Rayaneh

Well-Known Member
لطفا بگید چی رخ میده تا یه وقت مشکلی پیش نیاد ... چیزی پاک نشه یه وقت بیچاره شیم ... !
اگر هم اینجا نمیشه، لطفا پیغام خصوصی بزنید.
مرسی.

the_king

مدیرکل انجمن
اون پنجره و فرمی که قراره روند کپی رو نشون بده، دکمه Maximize رو در سمت راست TitleBar نداره و اصولا اندازه فرم اش
بایستی ثابت باشه. وقتی روی دکمه این پنجره در قسمت Taskbar ویندوز راست کلیک می کنید، برخلاف روال عادی آیتم
Maximize غیر فعال نیست. کلیک کردن روی این گزینه باعث بزرگ شدن فرمی میشه که آمادگی تغییر اندازه رو نداره
و طراحش برای چنین موردی پیش بینی نکرده.
برای همین فرم بزرگ میشه ولی کنترلهای داخل فرم در جای عادی خودشون باقی می مانند.

این وضعیت قطعا یک باگ است ولی در مقایسه با باگهایی که بصورت متعارف در نرم افزارهای مایکروسافت پیدا می شوند
به حساب نمی آید.
یک تصویر از حالت مذکور را ضمیمه این پست کردم.

پیوست ها

• Copying Bug.gif
    Copying Bug.gif
    8.5 کیلوبایت · بازدیدها: 7

جدیدترین ارسال ها

بالا