یه موشگل سخت افزاری

l3ardyia

Member
باز این مزاحم شد :razz: اول سلام . آقا یه مشگل . رم من 512 . تازگیا وقتی کامپیوترو روشن میکنم ردیف جواب میده اما یه نمه باهاش ور میرم کم میاره سرعتش به شدت خفن میاد پایین به نظر شما مشگلش چی میتونه باشه.... ممنون میشم امیدوارم یه روز بتونم یه خیری به شما برسونم و از شرمندگیتون در بیام

H-assan

Well-Known Member
بستگی به نوع یکم ور رفتن باشه و در چه صورت های سرعت بیاد پایین

l3ardyia

Member
assan گفت:
بستگی به نوع یکم ور رفتن باشه و در چه صورت های سرعت بیاد پایین
بر فرض بعد از 15 دقیقه بازی کردن یا خیلی کاراری ساده تر(به قولی وقتی گرم میشه) یه دفعه اوفت میکنه سر عتش .

H-assan

Well-Known Member
تا حالا شده انقدر سرعت کم شه که ریست کنه یا وسط کار کردن یک دفعه ریست کنه یا خاموش شه !

l3ardyia

Member
assan گفت:
تا حالا شده انقدر سرعت کم شه که ریست کنه یا وسط کار کردن یک دفعه ریست کنه یا خاموش شه !
نه دیگه به این شدت :lol: اما خوب کلی طول میگشه حتی چیزای ادی مثل مای کامپیوترو وا کنه

H-assan

Well-Known Member
پس مشکل سخت افزاری مثل داغ کردن سی پی یو نیست

شما باید مشکل دیگه ای داشته باشید می تونم بدونم که ویندوزتون و مقدار هاردتون چقدر هست وچقدر از هاردتون پر شده و تا حالا از کسی توی نت فایل گرفتی یا نه و همچین تا حالا هک شدی و همین طور تا حال از سایت غیر مطما فایل دانلود کردی

یا توی processes فایل غیر معمول ندیدی

l3ardyia

Member
assan گفت:
پس مشکل سخت افزاری مثل داغ کردن سی پی یو نیست

شما باید مشکل دیگه ای داشته باشید می تونم بدونم که ویندوزتون و مقدار هاردتون چقدر هست وچقدر از هاردتون پر شده و تا حالا از کسی توی نت فایل گرفتی یا نه و همچین تا حالا هک شدی و همین طور تا حال از سایت غیر مطما فایل دانلود کردی

یا توی processes فایل غیر معمول ندیدی
ویندوز که 80 و فکر کنم 7 تا خالی داشته باشه و تا دلتون بخواد فایل گرفتم و دانلود کردم مطما بودن و یا نبودنشم اطلاعی ندارم .. راه حل کلیش چیه نمیخوام زیاد مزاحم بشم

H-assan

Well-Known Member
به نظر مسخره می یاد ولی بعضی وقت ها وقتی هارد پر می شه و برنامه های سنگینی نصب می شه به صورت هم زمان و همچنین نصب چند بازی به صورت هم زمان بازی های با گرافیک بالا و همچنین پاک نکردن کوکی ها و مرتب نکردن هارد و دیافراگم نکردن هارد دیسک همه از عوامل پایین اومدن سرعت هستند

ولی می شه یک احتمال داد که شما هک شده اید و بعضی از هک ها حالت گزارشی دارند و تمام عمالیتی که شما انجام می دید رو گزارش می کنند به قول دیگه لاگر هستند برای همین شما هر عملی انجام می دید با تاخیر کارتون انجام می شه با تخیر غیر معمول منظورم هست با این توضیحات کلی شما چیز دیگه به ذهنم نرسید

l3ardyia

Member
ممنون از راهنماییتون ولی یه راه چاه میذاشتین که من چیکارش کنم اینو ممنون میشدم

H-assan

Well-Known Member
ببین شما اگه هک شده باشی باید این مشکل رو حل کنی و اگه هاردت دیفارگم نکردی باید این کار رو انجام بدی یک گزینه دیگه هم هست ممکنه بعضی از فایل ویندوز پاک شده باشه

راه حل ها به ترتیب اولیت :
اول کوکی هات رو پاک کن همچنین تمبریت اینترنت ات رو و هیستوری کامیپوتر رو خلاصه هر چیز که موقتی است و از این صحبت ها رو

دوم باید چک کنی ببینی هک شدی یا نه ممکنه مشکل از این قسمت باشه

سوم هارد دیسکت رو دیفرگام کنی تا دستیابی اطلاعات سریع بشع

چهارم ویندوزت رو رینستال کنی

با این اطلاعات فقط این ها رو می تونم بهتون بگم

worldman_safa

Active Member
نظرات من :

1 . ممکنه مشکلتون ناشی از ویروس جیفو باشه . ویروس جیفو با نفوذ به فایل های exe موجب افزایش حجم اونها و در نتیجه کاهش سرعت رایانه ی شما میشه :wink:

راه حل : آنتی ویروس جیفو : کلیک

2 . ممکنه درایو ویندوزتون پر شده باشه . در این حالت اگر نرم افزاری نصب کردین که موجب اشغال فضا شده ، نرم افزار رو پاک کنید و در غیر این صورت باید از نرم افزار windows wahsher استفاده کنید تا فایل های اضافی موجود در درایو ویندوزتون رو پاک کنه !

راه حل : لینک داونلود Windows Washer : کلیک

البته چون گفتین که خیلی اینترنت کار می کنید ، Windows Washer را توصیه کردم ! چرا که در حالت عادی با پاک کردن Temporary Files از طریق Internet Option ، اکثریت اون فایل ها پاک نمیشه و نرم افزار Windows Washer با قابلیت های خود اون فایل ها رو پیدا و پاک می کنه .

موفق باشید

torabian

New Member
توی Task manager تو تب processes برو ببین کودوم برنامه داره کرم میریزه.
تو یه کامپیوتر دیده بودم که DAP اش داشت کرم میریخت...Uninstalesh کردم درست شد.

جدیدترین ارسال ها

بالا