یه مشکل با flash cs5 - استفاده از tlf برای نوشتن فارسی

oonjaweb

Active Member
سلام
من در تعجبم تاحالا 2بار این اتفاق برام افتاده هر وقت از Tlf استفاده می کنم و می خوام متن رو فارسی بنویسم همه چیز برای خودم درسته و نشون داده میشه تو سیستم خودم ...
یعنی ببینید من از TLF استفاده می کنم به درستی و خوبی کاملا جواب می ده
اما به محض اینکه ایمیل می کنم ... ! یا اینکه آپلود .. یا اصلا رو سیستم دیگه ای که ADOBE FLASH CS5 نداشته باشه اجرا می کنم میبینم همینطوری 5تا نقطه هی دارند رد میشند مثل " لودینگ " و اصلا اصلا هیچی جز این نمیاره ...

حجم فایل SWF کاملا درسته .. اما نمیدونم این چـه شانسیه من دارم کـه اینطوری میشه .. با برنامه مریم کار می کنم همه چی درسته ها !!
اما تا میام خودم می نویسم باعث میشه دیگه برنامم بالا نیاد .. یعنی فایل فلشم اجرا نمیشه تو سیستمی که فلش نصب نداره ( flash player نصب هست )...
به نظرتون مشکل از کجاست ؟
ممنون :rose:

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
خوب اگر فلش پلیر StandAlone روی سیستمی نباشد و فقط روی مرورگر فرد باشد می بایست با مرورگر مشاهده نماید
توجه کنید که TLF بر روی فلش پلیرهای قدیمی که احتمالا روی سیستم دومی که تست کردید بوده جواب نمی دهد
در صورتی که روی مرورگری مثل فایر فاکس پلاگین فلش پلیر نصب باشد ، می بایست فایل فلش بدون مشکل نمایش داده شود ، به نسخه فلش پلیر دقت نمایید

oonjaweb

Active Member
خوب اگر فلش پلیر standalone روی سیستمی نباشد و فقط روی مرورگر فرد باشد می بایست با مرورگر مشاهده نماید
توجه کنید که tlf بر روی فلش پلیرهای قدیمی که احتمالا روی سیستم دومی که تست کردید بوده جواب نمی دهد
در صورتی که روی مرورگری مثل فایر فاکس پلاگین فلش پلیر نصب باشد ، می بایست فایل فلش بدون مشکل نمایش داده شود ، به نسخه فلش پلیر دقت نمایید

بسیار ممنون ، فلش پلیر نسخه 10 هستش ... !
روی مرورگر هم نسخه 10 هست اما باز مشکل داره !
روی سیستم خودم که نرم افزار فلش نصبه بی مشکلــه ...
در ضمن گاهی اوقات کاملا رو هــــــــــــمه سیستم ها درسته
اما دیشب 3 تا حرف به کار اضافه کــردم میبینم امروز باز ریخته بهم ... !!! و روی اون سیستم ها ( فلش پلیر 10 - بدون نرم افزار فلش ) جواب نمیده

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
احتمالا مشکل از جایی دیگر می باشد ، فایل خروجی نهایی به صورت swf دیگر وابستگی به فلش ندارد ، فقط فلش پلیر نیاز دارد
شما روی سیستم دیگری هم که نرم افزار فلش داشته باشید تست کرده اید؟
روی این که فونتی که احتمالا Embed نکرده باشید و... دقت نموده اید؟
دیگر موارد را چک کنید ، این که به نرم افزار فلش ربطی ندارد را بنده 99.9 درصد تضمین می کنم... :wink:

DaDaDooDoo

کاربر VIP
وقتی از tlf استفاده می کنید یک فایل با فرمت SWZ با آیکون خاکستری رنگ کنار فایل FLA ایجاد می شه ، اون باید کنار فایل SWF باشه .

++Hadi++

Active Member
فقط چون فونتات Embed نیست ... چاره کار embed کردن فونتهاست ...باید فونت تمامی تکست فیلدات از نوعی باشه که در اون یه سری کاراکتر های خاص embed شده باشن و برا embed هم باید از پنل properties دکمه embed رو بزنی و کاراکتر ها رو انتخاب کنی .
بای...

oonjaweb

Active Member
فقط چون فونتات Embed نیست ... چاره کار embed کردن فونتهاست ...باید فونت تمامی تکست فیلدات از نوعی باشه که در اون یه سری کاراکتر های خاص embed شده باشن و برا embed هم باید از پنل properties دکمه embed رو بزنی و کاراکتر ها رو انتخاب کنی .
بای...

من از 2 فونت Calibri و 2 Mitra استفاده کردم ...
یعنی باید برم تو embed و این ها رو اضافه کنم درسته ؟
همین ؟
الان من این کار رو انجام دادم اما باز 5 تا نقــطه .. البته فایل textLayout_1.0.0.595.swz هم کنارش قرار دادم و رو اون سیستمی که فلش پلیر 10 داره اما نرم افزار فلش روش نصب نیست تست کــردم و مـــــتاسفــــــــــانه اجرا نشد.
کار من الان بیشتر از 300 خط تکست داره و شاید 30 تا تکست باکس
حالا باید به نظرتون تک تک اینهارو embed کنم ؟ یه نفر لطفا دقیق و کاملتر راهنماییم کنه این کار اعصابم رو اونقدر خورد کرد که میگم صد رحمت به همون فارسی نویس مریم ... :snap::sad:

oonjaweb

Active Member
همه ی تکست هام رو چک کردم جز calibri و mitra نیست ... ! تو embed هم .. اضافه کردم عادی و Bold ش رو .. !!
اما مشکل حل نشد .

oonjaweb

Active Member
دوستان عزیز ، چی شد ؟! خبری ازتون نیست ..
مشکل من سرجاشـــه ...
از Export نیست ؟ آقا یکی به دادم برسه ...

oonjaweb

Active Member
ممنون دستتــون درد نـکنه !
حالا این به جز قضیه اکشن اسکریپتش ... میشه تو خود تکست نوشت ؟
اگر روی Animation بذاریم متن رو Selectable هم اگــرنـباشه ... و فقط Embed کنیم فونت هامون رو کافیه ؟ درسته ؟!
امروز تست کردم با حالت Animation و right to left گذاشــتم درست شد .
میشه توضیحی هم بفرمائید ؟

++Hadi++

Active Member
بله می شه ولی این راه بهترین و مطمئن ترینه ... من خودم به کد نویسی مسلط ترم و ترجیح می دم همه چی رو با کد درست کنم تا با دست . البته نه همیشه همیشه ...

oonjaweb

Active Member
خب میشه لطف بفرمائید یکم توضیح بدید ...
مثلا چی کار کردید ... از اول
و منظورتون از هر خط کد چی بود و دلیلش چیه و اینا.. !
ممنــون!

++Hadi++

Active Member
اول تو پنل library رو فلش بالا سمت راست کلیک کردیم و گزینه new font رو زدیم و یه شی فونت رو با اسمی خاص درست کردیم و نوع فونتو تعیین و در قسمت export for action script اونو برا استفاده مستقیم در اکشن با اسم کلاسی خاص export کردیم .سپس در قسمت embed font اون به نسبت نیازتون کاراکتر های مورد نیاز رو با زدن تیک embed میکنین . بعد تو کد نویسی یه شی از نوع فرمت متن بوجود آوردیم و همه پارامتر های اونو تنظیم کردیم و بعد یه شی از نوع فونتی که درست کردیم با اسم class name که در هنگام export کردن در فیلد class name نوشتیم رو بوجود می یاریم و فونت فرمتمونو مساوی نام فونت این فونت قرار می دیم و در نهایت فرمت اصلی تکست فیلد رو برابر با این شی فرمت قرار می دیم . بیشتر از این توضیح دیگه نمی تونم بنویسم .در امضام یه آموزش در مورد ورود اطلاعات فارسی از ایکسمل به فلش رو نوشتم که البته قدیمی هست و برا فارسی استایل هست و در اون به صورت کامل طریقه embed کردن فونتو نوشتم .
موفق باشید ...

منم همچین مشکلی دارم تو وب . من لودینگ می سام وقتی از tlf هش استفاده کرده باشم اون 5 تا نقطه میاد . اگرم از مریم استفاده کنم همه چیز درسته

oonjaweb

Active Member
منم همچین مشکلی دارم تو وب . من لودینگ می سام وقتی از tlf هش استفاده کرده باشم اون 5 تا نقطه میاد . اگرم از مریم استفاده کنم همه چیز درسته

سلام ، دقیقا مشکل همینه عزیز
شما تو library این پروژه ات .. فونتی که Embed کردی هست یا نه ؟
اگــر نباشه باید فونت رو embed کنی...! تو پاسخ های بالا طرز این کار نوشته شده.:rose:

oonjaweb

Active Member
چه جالب ، تمام این کار ها رو انجام دادم ... مشکل درپروژه قبلیم پابرجاست ...
روی یک سری سیستم ها مشکل داره .... به نظرتون چــرا ؟!

جدیدترین ارسال ها

بالا