یه سوال فنی - کتاب چهار رنگ 200 صفحه ای (فوری!!!!!!!!!!!)

ariamas

Member
فوری !!!!!
سلام به دوستان با تجربه و کم تجربه
من برای طراحی کتاب با فتوشاپ به دلیل حجم بالا کتاب مشکل دارم ،
میخواستم دوستان راه حلی برای جایگذاری متون کتاب پیشنهاد کنند .
البته من با ورد قبلاً کتاب زدم اما چاپش دیجیتال بوده ، در مورد ورد اگه نظری دارین حتماً بگین ، ممنون

HASTAR

Member
سلام دوست عزیز من دقیقا سئوال رو متوجه نشدم اما اینکارو با نرم افزارای دیگه مثل کرل فری هند پیج میکر این دیزاین هم میتونی انجام بدی.
که عکسه یا بکگراند رو لینک کنی تو کار و بهد کار متون رو انجام بدی .
. اما ورد رو هت کار 4 رنگ پیشنهاد نمیکنم ورد فقط واسه کتاب های خطی(تک رنگ) که از نظر من انم بدرد نمی خوره(شاید من کارای ورد رو زیاد بلد نیستم)

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
توي فتوشاپ واقعا ميخوايد كتاب 200 صفحه ببنيد؟!

به چند دليل كه مهمترين هاش رو ميگم از اينكار صرفنظر كنيد:

1- سرعت فتوشاپ زماني كه لايه ها (مخصوصا لايه هاي متن) زياد بشن پايين مياد و اعصاب خرد كن ميشه!

2- فتوشاپ يك نرم افزار پيكسلي هست و متن رو هم بصورت پيكسلي براي شما ايجاد ميكنه.
براي اينكه اين موضوع رو درك كنيد ، يك متن كاملا هم سايز و هم رنگ و با يك فونت يكسان رو
يكبار توي فتوشاپ بنويسيد و يكبار توي نرم افزاري مثل كورل يا اينديزاين يا حتي ورد و بعد اون رو پرينت بگيريد.
حتي با چشم غير مسلح هم ميشه تشخيص داد كه كيفيت متني كه با فتوشاپ نوشته شده كمي پايين تر هست
و يه حالت رنجه شدن اطراف متن وجود داره.
اين موضوع زماني خودش رو بيشتر نشون ميده كه شما ميخوايد از متن ، توي كارتون زياد استفاده كنيد.

3- ابزاري كه فتوشاپ براي نوشتن متن در اختيارتون ميذاره ، در برابر ابزاري كه مثلا اينديزاين به شما ميده واقعا
اصلا به چشم نمياد.

نظر شخصي من استفاده از اينديزاين هست. حتي ورد هم در برابر اينديزاين در سطح پايين تري هست.

برا این کار باید از نرم افزارهای برداری مث کرل یا ایندیزاین استفاده کنید

البته هیچ کدوم برا 200 صفحه به نظر من خوب نیست

نرم افزارهایی مث پیج میکر برا این کار استفاده میشه

و البته قدیم یادمه تخصصی ترین نرم افزاری که برا صفحه بندی استفاده میشد اسمش کوآرک بود

قدرتش در حدی بود که پیج میکر رو در برابر اون یه اسباب بازی میدونستن

quark گمونم دیکتش شبیه این بود

به سختی گیر میاد یه نسخشو داشتم یه بنده خدایی که تو دفتر روزنامه آفتاب کار میکرد با هزار کلک ازم گرفت و دیگه برنگشت

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
دوست عزيز البته حرف شما كاملا درسته ولي الان اكثر روزنامه ها و مجلات داخل و خارج كشور رو با اينديزاين ميبندن.

نميدونم شما رو چه مبنايي ميگيد كه با اينديزاين نميشه اينجور كتابها رو بست؟!

امكاناتي كه اينديزاين در اختيار كاربر ميذاره به هيچ عنوان نرم افزارهاي قديمي تر مثل كوآرك يا پيج ميكر نداشتن.

من کی گفتم نمیشه بست

معلومه که میشه

اما اینکه بهترین نرم افزار برا این کار باشه رو من شک دارم

دوم

شما با کوآرک کار کردید
این نرم افزار رو کاملا میشناسید
من زیاد کار نکردم
اگر کار نکردید یه گریزی بزنید
ضمن اینکه من گفتم قدیما نه قدیمی
ادرس سایت رو دادم
آخرین ورژن رو معرفی کرده

شاید بهتر باشه

چون ایندیزاین برا یه شرکت مث ادوبی دلیل نمیشه آخرش باشه

مثلا تا قبل از خرید ماکرومدیا توسط ادوبی شرکت ادوب در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب هیچ حرفی برای گفتن نداشت

جدیدترین ارسال ها

بالا