گیر افتادن بین اسپانسر ، خواننده و مدیران شبکه ! [ خاطراتی از یک موزیک ویدیو ساز ]

Saeed2vfx

Member
سلام.
توی مدت 4 سالی که دارم بصورت پراکنده کار موزیک ویدیو رو انجام میدم، مشکلات خیلی زیادی داشتم ولی کم کم با گذشت زمان و کسب تجربه، تونستم بر مشکلات تا حد زیادی غلبه کنم.
ولی یک مشکلی هست که هنوز سره جاش باقی مونده و داره فرسودم میکنه !!! اونم اینه که ...

وقتی یه خواننده میاد سمت شما تا براش کار بسازید، اولین چیزی که مد نظرشه اینه که کارش توی شبکه ها مورد استقبال قرار بگیره.
دومین مورد اینه که دلش میخواد خیلی خوب دیده بشه ( دلش میخواد مثل یه ستاره بدرخشه ! خوش تیپ، خوش هیکل، خوش...... !! ) حتی اگر زشت ترین و بد ترکیب ترین آدم روی کره زمین باشه.
که مورد دوم بعد از مدتی ( در حین ساخت ویودیو ) جای مورد اولی رو میگیره. یعنی همه فکرو ذکر خواننده رو به خودش معطوف میکنه و فراموش میکنه که کار باید مردم پسند و از همه مهمتر شبکه پسند باشه !
بعضیهام پیدا میشن که میخوان جلف بازی هایی در بیارن و .... که اون دیگه برای خودش یه دنیا مکافاته !!!!
بعد از رد کردن همه این خان ها رستمه کارگردان میرسه به یه خانی به اسم تایید اسپانسر که یه فرد بقول معروف کاسبه و هیچ سر رشته ای از هنر نداره و فقط دنبال اینه محصول و برندش توی چشم باشه. و این توی چشم بودنو به حدی براش مهمه که حاضره بخاطرش کل کارو نابود کنه. آخر سر همین آقا هم شاکی میشه که چرا ویودیو از شبکه ها پخش نمیشه !

به نظر شما کارگردان های بزرگ چطور تونستن این مشکلو حل کنن؟؟؟
چطور میشه یه کار خوب ساخت که هم خواننده، هم اسپانسر، هم شبکه، هم مردم ازش راضی باشن؟؟؟

madmaster_3d

Well-Known Member
یگ چیزی تو دنیا وجود داره به اسم اسم در کردن. شما اسم در بکنی معروف بشی کاری ندارن کارت خوبه یا نه. با شهرتت نگاه می کنن.مثلا تو بحث 3 دی همین سایت. اقای ایکس که اسم در کرده یک کاره مبتدی هم بزاره 50 تا تشکر میگیره ولی یک کاره سخت تز از یک ناشناس فوقش 15 تا. شما باید برای خودت تبلیغ کنی. معروف شی. این کارو بکنی حله. به اینکه بجث اینکه 4 نفر و مردم خوششون بیاد نشدنیه. چون سلیقه ها فرق داره.

Saeed2vfx

Member
یگ چیزی تو دنیا وجود داره به اسم اسم در کردن. شما اسم در بکنی معروف بشی کاری ندارن کارت خوبه یا نه. با شهرتت نگاه می کنن.مثلا تو بحث 3 دی همین سایت. اقای ایکس که اسم در کرده یک کاره مبتدی هم بزاره 50 تا تشکر میگیره ولی یک کاره سخت تز از یک ناشناس فوقش 15 تا. شما باید برای خودت تبلیغ کنی. معروف شی. این کارو بکنی حله. به اینکه بجث اینکه 4 نفر و مردم خوششون بیاد نشدنیه. چون سلیقه ها فرق داره.
درسته. واقعیته تلخی رو با مثال تلخ تری گفتی!!
موقعی که اسم در کنی هم باید منتظر باشی تا بیان سراغت و بازخواستت کن.. !!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یه چیزی که برام خیلی جالبه اینه که کارهائی که با تهیه کنندگی و کارگردانی 100% خودم (بدون دخالت ها و بیشداوری های دیگران) ساختم ، خیلی جالبتر و جذابتر ( به گفته خود بیننده های عام و حتی خاص ) بوده.
حالا نمیدونم چه مرضیه که وقتی یه کاریو بهشون میگم بکنید، بهم اعتماد نمیکنن و دخالت میکننو کارو به گند میکشن !

خدا آخرو عاقبتمونو بخیر کنه...

madmaster_3d

Well-Known Member
یک بار با یک کارگردان فکر می کنم بود صحبت می کردم. گفتم فلانی سریال های ترکی خیلی سرتر هستن از سریال های ایرانی و گفتم ایران نمی تونه همچین چیزی درست کنه. اون برگشن گفت ایران می تونه نمیزارن ( داخلی ها ) :shock:

Saeed2vfx

Member
یک بار با یک کارگردان فکر می کنم بود صحبت می کردم. گفتم فلانی سریال های ترکی خیلی سرتر هستن از سریال های ایرانی و گفتم ایران نمی تونه همچین چیزی درست کنه. اون برگشن گفت ایران می تونه نمیزارن ( داخلی ها ) :shock:

شخصاً علاقه ای به سریال های ترکی ندارم. به نظرم همین خودی ها با اینکه ضعیف هستن ولی بار آموزشی بیشتری دارن و با فرهنگمون بیشتر مچ هستن.

کارهای قبلیت رو هم بزار ببینیم سعید جان
در پیغام خصوصی خدمت میرسم عزیز.

در ايران در صدا و سيما ما مافيا داريم.
مثلا همين تيزرهاي تبليغاتي چند تا شركت هستن كه همه جاي ايران رو قبضه كردن و به هيچ كس هم اجازه ورود نميدن.
و در بيشتر موقعيتها طرف فقط مدركشو داره و عملاً چيز خيلي كمي حاليشه و ذوق و سليقه در وجودش نيست.
همين صدا و سيما اكثر كارها تكراري و خسته كننده و بيشتر اوقات هم تقليد كوركورانه از برنامه هاي خارجي و به ندرت يك برنامه و تيزر جذاب و تماشايي ساخته ميشه.

به نظر من يكي از بزرگترين مشكلها در ايران خودخواهي و حسادت هست.
مثلا من يه كار بلدم ولي به بقيه ياد نميدم چون ميترسم بقيه رقيبم بشن در حالي كه اين بزرگترين اشتباه است ما بايد پشت هم باشيم و گروه تشكيل بديم و با هم بريم بالا.
امروزه مخصوصاً در دنياي صوت و تصوير همه جا زير آبزنيه و هر كسي مثل عنكبوت رفتار ميكنه.(مثل عنكبوت در قرآن كريم كه براي رشد خودش خانوادشو ميخوره)
به قول دكتر آزمنديان هر كسي كه پيشرفتي داشته باشه به همون اندازه جامعه و كشورش ميره بالا.
ما در دينمون حديث و سخن هاي مهمي در مورد همكاري با يكديگر داريم مثلا : امام صادق:(ع) مي فرمايند هر چيزي را زكاتي است و زكات علم آموختن آن به شايستگا ن است.
و حتي در شركتهاي بزرگ خارج از ايران مثل شركت بزرگ ليندا كه شعارش : Knowledge must be free است.
و...

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
میدونی رفیق اگه حتی بهترین کار ویدیو موزیک رو بسازی از اخر تو نیستی که معروف میشی اون کارگردانه معروف میشه !!!!!
نکته اینجاست که مردم الان میخوان یه فیلم ببینن نمیبینن کی چه کاری میکنه هم همون اول میرن سراغ کار گردان بعد نقش اول از اخر هم که فیلم تموم میشه و دوباره اسم کارگردان میاد فیلم رو قطع میکنند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LinkinForEver

در ايران در صدا و سيما ما مافيا داريم.

مثلا همين تيزرهاي تبليغاتي چند تا شركت هستن كه همه جاي ايران رو قبضه كردن و به هيچ كس هم اجازه ورود نميدن.
و در بيشتر موقعيتها طرف فقط مدركشو داره و عملاً چيز خيلي كمي حاليشه و ذوق و سليقه در وجودش نيست.
همين صدا و سيما اكثر كارها تكراري و خسته كننده و بيشتر اوقات هم تقليد كوركورانه از برنامه هاي خارجي و به ندرت يك برنامه و تيزر جذاب و تماشايي ساخته ميشه.

به نظر من يكي از بزرگترين مشكلها در ايران خودخواهي و حسادت هست.
مثلا من يه كار بلدم ولي به بقيه ياد نميدم چون ميترسم بقيه رقيبم بشن در حالي كه اين بزرگترين اشتباه است ما بايد پشت هم باشيم و گروه تشكيل بديم و با هم بريم بالا.
امروزه مخصوصاً در دنياي صوت و تصوير همه جا زير آبزنيه و هر كسي مثل عنكبوت رفتار ميكنه.(مثل عنكبوت در قرآن كريم كه براي رشد خودش خانوادشو ميخوره)
به قول دكتر آزمنديان هر كسي كه پيشرفتي داشته باشه به همون اندازه جامعه و كشورش ميره بالا.
ما در دينمون حديث و سخن هاي مهمي در مورد همكاري با يكديگر داريم مثلا : امام صادق:(ع) مي فرمايند هر چيزي را زكاتي است و زكات علم آموختن آن به شايستگا ن است.
و حتي در شركتهاي بزرگ خارج از ايران مثل شركت بزرگ ليندا كه شعارش : Knowledge must be free است.
و...

رفیق این مشکل ایران نیست این تفکر آمریکایی که میگه :
بهترین ها رو نگه دار و بذار ضعیف تر از تو همه از بد دترین ها زجر بکشند و از ضعف خود بمیرند ...
اگر به ضعیف تر از خود کمک کنی و او را هم سطح خود پنداری ، قطعا روزی او از پشت به تو خنجر می زند ....!!! زیرا تو او را اینگونه ساختی ...

-----------

متاسفانه منم این مشکل رو دارم میدونی مشکل من نیست مشکل این جامعه ی زیراب زنه
یه رفیق داشتم بهش هر چی یاد داشتم یاد دادم ... یه روز کنار هم بودیم ، یکی واسه یه کاری (پروژه) اومد پیشمون
از اون پرسید تو بیشتر بلدی یا اون (به من اشاره کرد) ، نامرد برگشت و گفت این یارو اصلا هیچی بارش نیست بلده فقط دو تا جعبه درست کنه میگه مکس کاره (حقش بود همون مکس و معماری رو با کتابهای 2000 صفحه ای یاد میگرفت)!! شما کارتو به من بگو !!
--- مونده بودم به اون نامرد چی بگم آخه ، از اون روز با خودم عهد کردم هر چیزی در حد عالی پیدا کردم یا یاد گرفتم فقط واسه خودم نگه دارم و در اختیار هیچ کسی قرار ندم چون همون چیز باعث تمایز من از دیگران میشه ...

فعلا توی این تفکر امریکایی فرو رفتم ازش بیرون اومدنم خیلی سخته !!!!!!!
-----------

آخرین ویرایش:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
بیخیال بابا هرچی بلدید یاد بدید خداقل یک رشد داشته باشیم تو این موضوع خیلی از کسایی که الان دارند کلیپ میسازند اینجا بودند و شاید هم میاند هنوز ولی پست نمیدند تو این چند سال رشدی که بوجود اومده به خاطر همین سایت ها که مجید انلاین از همه نقشش بشتر بوده ایران حتی سایت های خارجی هم از اینجا به بقیه معرفی شد ولی الان افرادی توی همین سایت خودمون هستند که 1 صدم هم به اونایی که این منابع در اختیار بقیه گذاشتن احترام نمیذارند و فکر میکنند تموم دیگه همه چیزهارا یاد گرفتند

Saeed2vfx

Member
دوستان لطفاً در خلال گپ و گفتگو هایی که دارید , اندکی هم به موضوع اصلی بحث بپردازید !

مشکلات زیاده و گفتنش هم سودی نداره , میخوایم بدونیم چاره چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ما اگه با هم باشيم با هاليوود هم ميتونيم رقابت كنيم.
ولي كار گروهي تو وجود ما نيست بايد خودمونو بازسازي كنيم.
بايد يه جاهايي دور هم جمع بشيم ايده ها كارها و نظراتتمون رو بيان كنيم با هدف بريم جلو .
بايد يه جبهه به وجود بياريم . بايد به يك هدف والا بينديشيم وگرنه اينجوري هر كس تنهايي به هيچ جا نميرسه.

توي ايران استعداد خيلي زياده بيشا از اونچه فكرش رو بكني . بايد يه جايي باشه سازماندهي بشيم و خودمونم بايد استارت اين كار رو بزنيم نبايد به اميد ديگران باشيم.

shirani

چاره که یا پول اسپانسر یا پول خواننده تازه اگه توی باکس پخش بتونی قرار بگیری اگه خواستی هستند کسایی که پول بگیرند توی باکس بذارند کارهاتون

LinkinForEver

بیخیال بابا هرچی بلدید یاد بدید خداقل یک رشد داشته باشیم تو این موضوع خیلی از کسایی که الان دارند کلیپ میسازند اینجا بودند و شاید هم میاند هنوز ولی پست نمیدند تو این چند سال رشدی که بوجود اومده به خاطر همین سایت ها که مجید انلاین از همه نقشش بشتر بوده ایران حتی سایت های خارجی هم از اینجا به بقیه معرفی شد ولی الان افرادی توی همین سایت خودمون هستند که 1 صدم هم به اونایی که این منابع در اختیار بقیه گذاشتن احترام نمیذارند و فکر میکنند تموم دیگه همه چیزهارا یاد گرفتند

سلام shirani عزیز !!! استاد منظورت از اون افراد منم ؟؟؟؟ خواهشن رک بگید اگه همچین اشتباهی کردم ؟؟؟

آخرین ویرایش:

Saeed2vfx

Member
چاره که یا پول اسپانسر یا پول خواننده تازه اگه توی باکس پخش بتونی قرار بگیری اگه خواستی هستند کسایی که پول بگیرند توی باکس بذارند کارهاتون

همه شبکه ها یا فقط پی ام سی؟
چقدر میگیرن؟

دوس دارم بدونم چهارچوبشون برای پخش کارها چیه؟؟
چون زیاد دیدم کارهای ضعیف هم پخش بشه.

LinkinForEver

همه شبکه ها یا فقط پی ام سی؟
چقدر میگیرن؟

دوس دارم بدونم چهارچوبشون برای پخش کارها چیه؟؟
چون زیاد دیدم کارهای ضعیف هم پخش بشه.

دادش شما کارهات در چه حدی هستن من خودم کار دارم اگه کارت خوب باشه ؟؟؟
طرف خودش خوانندست تا سه تومنم گفته میده . سبکش Death Rock و میخواد کیفیت کار صد در صد باشه از
این ویدیو موزیکای چرت آشغالی که هر کی میاد یکی میسازه نه ! میخواد در حد جهانی باشه
خودم دارم میسازم اما دست تنها خیلی کار سنگینه !!!!!!

آخرین ویرایش:

shirani

نه من منظورم شخص خاصی نیست چون با کسی مشکل ندارم

فعلاً که pmc اینجوری شده و باند بازی شبکه های دیگه راحت پخش میکنند
چارچوب خاصی ندارند فقط میگند خواننده معروف باشه یا اسپانسرش معروف باشه من تو ترانه اشنا دارم یک مبلغی میگیرند و لوگوی شرکت ترانه را میزنند براتون روی کار ولی قیمت دقیق نمیدونم چقدر میگیرند یکی از بچه هارا که معرفی کردم حدود 2 -2.5 ازش مثل اینکه میخواستن بگیرن

جدیدترین ارسال ها

بالا