تغییرات فایل 1 گزينه كي فريم اسيستانت

amaturuzer

Member
سلام
بي زحمت يكي در مورد هر يك از گزينه هاي زير يه توضيح جامع و مانع بگه :
1-convert aodio keyframes
2- convert expression to keyframes
3-easy ease
4- easy ease in
5-easy ease out
6-expontial scale
7-rpf camera import
8-sequence layers
9-time neverse keyframes

MTP1376

Member
1. آهنگتون رو به کی فریم تبدیل می کنه، مثلا اگه بخواین رقص نوری چیزی بذارین می تونید استفاده کنید.
2. این هم کد نویسی و اسکریپتتونو به کی فریم تبدیل می کنه، باز هم اگر مثلا خواستید wiggle بدید، می شه رقص نور باهاش ایجاد کرد.

حالا همین دو تا رو داشته باش تا بقیه رو هم بیابم.

MTP1376

Member
3. ایسی ایز برای اینه که آخر های افکت نرم تر و جالب تر بنظر بیاد، یه مثال بذارم ببین:

attachment.php

نتیجه: باعث می شه وسط های افکت سریعتر ولی آخر هاش آرام تر بشه و این مثل فرود هواپیما روی بانده که وقتی می آد سریعه، ولی بعد آروم می شه.
می بینید که در تصویر دوم قسمت خالی در سمت راست بیشتره، ولی در اولی کمتر، این در حالیه که در یه جایی از افکت هر دو صورت روی هم می افتند و هیچ فرقی ندارند.

نمودار افکت در حالت معمولی:
attachment.php

در حالت ایسی ایز

attachment.php

آقا من آخری رو هم بگم دیگه رفتم، این مقادیر کی فریم هایی که انتخاب کردید رو برعکس می کنه، یعنی اگه حرکت از چپ به راسته، از راست به چپش می کنه و خیلی هم کاربردیه.
---------------------------------******---------------------------------------------

و اما expontial scale، مطمئن نیستم، ولی فک کنم این وسط های دو کی فریم رو به کی فریم تبدیل می کنه (Normal frame ----> key frame)

پیوست ها

• MTP.png
    MTP.png
    403.4 کیلوبایت · بازدیدها: 113
  • nemoo1.png
    nemoo1.png
    3.6 کیلوبایت · بازدیدها: 94
  • nemoo2.png
    nemoo2.png
    7.9 کیلوبایت · بازدیدها: 89
آخرین ویرایش توسط مدیر:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام

یکی از خوبی ها مجید آنلاین این بود که بی خودی در اون تاپیک زیاد نمی شد و سوالات واقعا مهم و گیرهای اساسی مطرح می شد . آدمهاش تخصص پیدا می کردن بعد سوال نه سوال کنند تا تخصص پیدا کنند ... منظورم من اصلا سوال نپرسیدن نیست ... اینکه همه سوالی رو اینجا نپرسیم ...

اما جدیدا شده پر از سوالات ابتدایی .... سوالات ابتدایی نه اینکه آسون هستند یا سخت ، نه اینکه کسی بلده یا نه ...

سوالات ابتدایی یعنی اینکه کسی به خودش زحمت نداده و تا یه چیزی دیده و متوجه نشده میاد می پرسه ... یادش بخیر من یه موقع برای خرید موبایل این سوالات رو می پرسیدم؟ ( آقا این گوشی چیا داره؟ از اون یکی بهتره؟ !! )

کمتر کسی که یه آموزش بیسیک از افتر بخونه و حتی یه آموزش مثلا از اندرو ببین ندونه easy in چیه ... اما وقتی هیچ چیز نمی خونه و میاد فروم رو شلوغ می کنه و پر از تاپیک .... به بازده فروم و سطح کیفی اون لطمه می زنه و در اگر این فرد در آینده ای نزدیک بخواد واقعا افتر کار بشه می بینه که در واقع این دود به چشم خودش هم میره اما الان حتما از دست من ناراحت میشه ... خیلی ناراحت ...

این چند روزه هر موقع سر میزنم فروم پر شده از سوالاتی که نشون میده طرف به خودش زحمت نداده یه آموزش بیسیک از افتر بخونه و اینجا رو کرده بصورت کلاس پرش و پاسخی ... یعنی بدترین راه برای یادگیری .. هم وقت بقیه هدر میره هم راه درستی برای خودش نیست

من نمی تونم به مدیران بگم پالایش کنند بالاخره سوال است و من خودم گاهی جواب میدم اما ....

حالا این تاپیک خوبه اسم مناسب داره بعضی ها اسم نامناسب داره مثلا " سوال مهم راهنمایی کنید " . من باشم در جا پاک می کنم تا طرف وقت دیگران رو بی ارزش ندونه و فرهنگ فروم رو یاد بگیره ... و با این کار ( یعنی جریمه ) فرهنگ رو یاد می گیره ...

صبر کنید ...
و جالب تر ... مثلا در چند پست بالا پاسخ داده شده که میشه با این رقص نور درست کرد ... و بعد سوال شده چجوری با آهنگ رقص نور درست کنیم؟؟!!! ... آخه این چه تاپیکیه ...

بعد فرض کنیم بخواهیم رقص نور رو یاد بدیم .. بعد وسطش سوال میشه این چیه ؟ و بعد اون چیه ؟ و بعد این چه جوریه ؟ وااای آدم دیوونه میشه

یعنی مثل دانشگاه که واحد ها پیشنیاز پسنیاز داره .. اینجا همه چیز قاطی میشه ... پیش و پسی در کار نیست

حوصله کنید کمی دیگر ...

یعنی طرف دغدغه رقص نور نداره ... یهو یه چیزی شنیده میخواد ببینه چه جوریه ... یعنی در هم و برهم شدن موضوعات ...

یکی می بینی جند سال کلیپ سازه بعد میخواد با کروماکی یه کلیپ کار کنه و توش به فکر رقص نوره ... بعد طرح هایی می ریزه ، حالا چون از بیسیک کار رو شروع کرده می دونه کجاها بره دنبال آموزش ها ، و حتما از قبل آموزش هایی هم دیده ، بعد می ره تو کار رقص نوره .. اونوقت در هنگام ساخت میخواد یه ابتکاراتی بزنه به یه مشکلات پیش بینی نشده بر میخوره میاد اینجا سوال می کنه و آدمها تجربه هاشون رو با هم شر می کنند ... خب این سوال حتما درست و بجاست ...

و این قصه مفصل است ....

امیدوارم این دوست مون از دست من ناراحت نشن ... امیدوارو بیس رو برید یاد بگیرید و آموزش ببیند و تو روند کار سوال کنید ...

یکی روزی از من پرسید راستی آوتار چجوری درست شده؟

یادم باشه از آمریکایی ها سوال کنم هواپیمای اف 117 نایت هاوک چجوری درست شده؟ من فقط می دونم قیمت هر کدوم 46 میلیون دلار آمریکاست!! خیلی هم گرون نیست ... آمریکایی ها بلدند پولش رو از کجا در بیارن... و بلندند چه جوری خودشون رو تو چشم مردم اون کشور عزیز کنند ...

ببخشید پر چونه گری کردم

بدرود

آخرین ویرایش:

amaturuzer

Member
سلام

یکی از خوبی ها مجید آنلاین این بود که بی خودی در اون تاپیک زیاد نمی شد و سوالات واقعا مهم و گیرهای اساسی مطرح می شد . آدمهاش تخصص پیدا می کردن بعد سوال نه سوال کنند تا تخصص پیدا کنند ... منظورم من اصلا سوال نپرسیدن نیست ... اینکه همه سوالی رو اینجا نپرسیم ...

اما جدیدا شده پر از سوالات ابتدایی .... سوالات ابتدایی نه اینکه آسون هستند یا سخت ، نه اینکه کسی بلده یا نه ...

سوالات ابتدایی یعنی اینکه کسی به خودش زحمت نداده و تا یه چیزی دیده و متوجه نشده میاد می پرسه ... یادش بخیر من یه موقع برای خرید موبایل این سوالات رو می پرسیدم؟ ( آقا این گوشی چیا داره؟ از اون یکی بهتره؟ !! )

کمتر کسی که یه آموزش بیسیک از افتر بخونه و حتی یه آموزش مثلا از اندرو ببین ندونه easy in چیه ... اما وقتی هیچ چیز نمی خونه و میاد فروم رو شلوغ می کنه و پر از تاپیک .... به بازده فروم و سطح کیفی اون لطمه می زنه و در اگر این فرد در آینده ای نزدیک بخواد واقعا افتر کار بشه می بینه که در واقع این دود به چشم خودش هم میره اما الان حتما از دست من ناراحت میشه ... خیلی ناراحت ...

این چند روزه هر موقع سر میزنم فروم پر شده از سوالاتی که نشون میده طرف به خودش زحمت نداده یه آموزش بیسیک از افتر بخونه و اینجا رو کرده بصورت کلاس پرش و پاسخی ... یعنی بدترین راه برای یادگیری .. هم وقت بقیه هدر میره هم راه درستی برای خودش نیست

من نمی تونم به مدیران بگم پالایش کنند بالاخره سوال است و من خودم گاهی جواب میدم اما ....

حالا این تاپیک خوبه اسم مناسب داره بعضی ها اسم نامناسب داره مثلا " سوال مهم راهنمایی کنید " . من باشم در جا پاک می کنم تا طرف وقت دیگران رو بی ارزش ندونه و فرهنگ فروم رو یاد بگیره ... و با این کار ( یعنی جریمه ) فرهنگ رو یاد می گیره ...

صبر کنید ...
و جالب تر ... مثلا در چند پست بالا پاسخ داده شده که میشه با این رقص نور درست کرد ... و بعد سوال شده چجوری با آهنگ رقص نور درست کنیم؟؟!!! ... آخه این چه تاپیکیه ...

بعد فرض کنیم بخواهیم رقص نور رو یاد بدیم .. بعد وسطش سوال میشه این چیه ؟ و بعد اون چیه ؟ و بعد این چه جوریه ؟ وااای آدم دیوونه میشه

یعنی مثل دانشگاه که واحد ها پیشنیاز پسنیاز داره .. اینجا همه چیز قاطی میشه ... پیش و پسی در کار نیست

حوصله کنید کمی دیگر ...

یعنی طرف دغدغه رقص نور نداره ... یهو یه چیزی شنیده میخواد ببینه چه جوریه ... یعنی در هم و برهم شدن موضوعات ...

یکی می بینی جند سال کلیپ سازه بعد میخواد با کروماکی یه کلیپ کار کنه و توش به فکر رقص نوره ... بعد طرح هایی می ریزه ، حالا چون از بیسیک کار رو شروع کرده می دونه کجاها بره دنبال آموزش ها ، و حتما از قبل آموزش هایی هم دیده ، بعد می ره تو کار رقص نوره .. اونوقت در هنگام ساخت میخواد یه ابتکاراتی بزنه به یه مشکلات پیش بینی نشده بر میخوره میاد اینجا سوال می کنه و آدمها تجربه هاشون رو با هم شر می کنند ... خب این سوال حتما درست و بجاست ...

و این قصه مفصل است ....

امیدوارم این دوست مون از دست من ناراحت نشن ... امیدوارو بیس رو برید یاد بگیرید و آموزش ببیند و تو روند کار سوال کنید ...

یادم باشه از آمریکایی ها سوال کنم هواپیمای اف 117 نایت هاوک چجوری درست شده؟ من فقط می دونم قیمت هر کدوم 46 میلیون دلار آمریکاست!! خیلی هم گرون نیست ... آمریکایی ها بلدند پولش رو از کجا در بیارن... و بلندند چه جوری خودشون رو تو چشم مردم اون کشور عزیز کنند ...

ببخشید پر چونه گری کردم

بدرود

M Like Mother عزيز
كاربر متخصص و كاردرست و باحال افتر افكت!
سلام
چنتا نكته لازمه كه بد نديدم توضيح بدم :
1-(...كمتر کسی که یه آموزش بیسیک از افتر بخونه و حتی یه آموزش مثلا از اندرو ببینه و ندونه easy in چیه ....)

شما يه آموزش بيسيك به ما معرفي كن كه توش اينو توضيح داده باشه ما برييم بخونيم ... آها اندرو رو ميگين؟ خوب اگه قرار بود كه اندرو فقط آموزش بده ديگه اينهمه سايت و وبلاگ و چيو و چي لازم نبود كه ! خوب همه مي رفتن اندرو رو نگاه ميكردن و خلاص . در ضمن صدها فروم هم هم به زبان انگليسي كه آدم ميرفت اونجا و سوال مي پرسيد. من مدتهاست كه دارم ميگم ما واسه افتر افكت يه مرجع كامل به زبان فارسي نداريم و كسي هم حاضر نيس كاري كنه و در واقع كار يه نفر هم نيست من به اين نتيجه رسيدم كه اگه مطالب هر چند هم ساده باشه اينجا مطرح بشه و جواب داده بشه باعث ميشه كه در دراز مدت تبديل به يه مرجع بشه

2- (.... میاد فروم رو شلوغ می کنه و پر از تاپیک .... به بازده فروم و سطح کیفی اون لطمه می زنه .....در واقع این دود به چشم خودش هم میره ....)

دوست عزيز اين سخن شما نشون ميده كه شما با مفهوم ديتا بيس در مرجع ، كاملا آشنايي نداريد . عزيز جان! دنيا دنياي ديجيتاله دنيا كاغذ و قفسه كه نيست كه شلوغ بشه و پيدا كردن يه مطلب را مشكل كنه ديتا بيس يه مرجع هر چي گسترده تر و به جزئيات پرداخته باشه كامل تر و قابل اعتماد تره. (جز اينكه مجيد آنلاين را يه مرجع و منبع ندونيم)

3- (...حالا این تاپیک خوبه اسم مناسب داره بعضی ها اسم نامناسب داره مثلا " سوال مهم راهنمایی کنید " . من باشم در جا پاک می کنم تا طرف وقت دیگران رو بی ارزش ندونه و فرهنگ فروم رو یاد بگیره ... و با این کار ( یعنی جریمه ) فرهنگ رو یاد می گیره ...)

اين مشكل شما نيس عزيز جان! ما ايرانيا عادت داريم هميشه صورت مساله را پاك كنيم . كاش به جاي پاك كردن ، فكر ميكردي چرا اينجوري تاپيك مي زنن . تا حالا فكر كردي؟ نه معلومه كه نه. برادر عزيز اين برميگرده به اون مساله كه گفتم نبود يه منيع و مرجع كامل. وقتي طرف سرچ مي كنه نمي تونه جوابشو پيدا كنه و كارشم گيره ميخواد توجه ديگران را به مساله جلب كنه اين جوري تاپيك ميزنه.

4-(... یعنی طرف دغدغه رقص نور نداره ... یهو یه چیزی شنیده میخواد ببینه چه جوریه ... یعنی در هم و برهم شدن موضوعات ..)

بر فرض مثال گيريم كه يهو يكي بخواد بدونه فلان مساله چجوري . اشكال داره ؟ يعني شما ميگين از شب قبل بايد برنامه ريزي كنه بعد بياد سوال بپرسه؟
در هم و برهم شدن موضوعاتو نمي فهمم؟؟؟؟؟ اين تاپيكا ميره يه جايي ميمونه مردم سرچ ميكنن پيدا ميكنن ( حافظه با دسترسي اتفاقي) ميدونه چيه؟ ( البته اگه ترجمه درستش اين باشه!!) يه وقت موضوع تكراري است خوب حق با شماست ولي وقتي موضوع تازه است كه باعث غناي بيشتر سايته كه مرد خدا!!!!!

5- ...(یادم باشه از آمریکایی ها سوال کنم هواپیمای اف 117 نایت هاوک چجوری درست شده؟ ...)
فرض كنيد اين سوالو از يه آمريكايي ميپرسين. به نظر شما كدوم پاسخ را مي ده: ( فاغ از بحث هاي سياسي و اينجور مزخرف بازيا به عنوان يه انسان كه تو يه كشور متمدنه)

1-در جا سوال رو پاک می کنه تا تو وقت دیگران رو بی ارزش ندوني .
2- ميگه فسقلي برو اول دوچرخه سوراي رو ياد بگير
3- آدرس يه كتاب فروشي بهت ميده ميگه برو فلان كتاب و فلان كتاب رو بخر وبخون
4- ميشينه از سر تا پياز شو برات ميگه

ببخشيد حرف زياده ولي داد رئيسم دراومه د برم به كارم برسم باز بر ميگردم

MTP1376

Member
سلام

صبر کنید ...

حوصله کنید کمی دیگر ...

و این قصه مفصل است ....

ببخشید پر چونه گری کردم

بدرود

من سعی خودمو می کنم تو اینجور بحث ها طرف کسی رو نگیرم چون خیلی خطیره، ولی به نظرمن همه درست می گن!:wink:

Iverson

Active Member
چه شما قبول کنید چه خیر در هر صورت حق با شماست...ولی در نهایت یک نفر درست میگوید

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام

شما درست می گید من کاملا با مفهوم دیتا بیس آشنایی ندارم!!!

باور کنید اصلا قصد پاسخ گویی نداشتم چون گفتید که آموزش معرفی کنم این چند خط را می نویسم

... و به موارد مطرح شده شما پاسخی نمی دهم.

اما در مورد معرفی کردن آموزش ... حتما با من شوخی می کنید؟ واقعا منو دست نمی ندازید؟ شما که اهل نت هستید چرا اینو می گید؟

آموزش هم به زبان فارسی هم انگلیسی خیلی ساده ( به شکل تصویری ) پر است تو بازار

1- تهران میدان انقلاب : کتاب آموزش افتر افکت بخرید با دی وی دی های مربوطه به شکل تصویری و به زبان فارسی ( شهرستان هم حتما هست دیگه )

2- تهران بازار رضا و ایران نرم افزار فروشی ها : یک بانک دارند پر از آموزش های تصویری افتر افکت کافیست نام شرکت رو بگید براتون از هارها های چند ترا بایتی می ریزن رو هارد شما

3- سایتهای فروش این نوع محصولات : جالبه چند سال پیش که من شروع کردم اصلا آموزش به زبان فارسی نبود ( هر چند اینقدر آموزش ها ساده و تصویری هست جز در بعضی موارد خیلی زبان لازم نیست ). اما الان هست . نمی دونم تبلیغ میشه یا نه مثلا به عنوان نمونه برید تو سایت http://www.rayanak.com
و تو قسمت جستجو بزنید "افتر" کلی آموزش های با زبان فارسی براتون میاره و البته به زبان اصلی. آموزش های بیسیکش خیلی خوبه برای کسانی که تازه شروع کرده اند. حتی کسانی که بلندند چون نکته و فوت و فن توش زیاد داره.

4- یا اگر اینترنت خوبی دارید می تونید از آموزش های Total Training و Lynda که آموزش های بیسیک دارند و هر ورژن جدید که میاد تازه های و موارد اون رو شرح میدن استفاده کنید ... و برای آموزش های پیشرفته تر و مثال گونه یا پلاگین محور و یا تکنیکال هم که حتما خودتون وارد هستید سایتهای مثل
videocopilot
maxafter
artbeats
و سایتها تخصصی تری مثل
http://www.redgiantsoftware.com/videos/
www.imagineersystems.com
و سایت خوب به قول من "خدایان افتر افکت" www.creativecow.net
و ......

شرکت های توتال ترینینگ و لیندا آموزش های خیلی خوبی برای بیسیک دارند. کلی هم در مورد آموزش های اونها بحث شده که خوبه یا نه ... اما به نظرم من برای کار پایه ، آموزش های خوبی دارند ... واقعا نکاتی خوبی تو درس ها شون هست. که البته اکثرا دوبله شدند و به زبان فارسی هستند ...

به عنوان نمونه من آموزش After Effects CS4 Essentials از شرکت totaltraining رو دارم همون خانمه درس میده فکر کنم اسمش لوئیس بود دقیق یادم نیست یه آموزش بیسک هست. و easy in و ... رو توش درس میده

اگه خواستی آدرس بده با هزینه خودم برات پست کنم و این هدیه رو از من داشته باش تا به نیت خیر من ایمان بیاری. ( البته به زبان انگلیسی هست ).

من واقعا دنبال یادگیری بچه ها هستم. اگر چیزی می گم میخوام راه بهتر و اصولی تر رو بهشون نشون بدم. وگرنه خودم هم تو سایت همیشه سوالاتم رو مطرح می کنم. من که معلم نیستم اما دیدید هر معلمی روشی داره .. اون حرفایی که زدم روش فکری من است و از سر خیر خواهی است نه از سر بی حوصله گی...

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم .. تو از نصیحت من خواه پند گیر خواه ملال

بدرود

MTP1376

Member
چه شما قبول کنید چه خیر در هر صورت حق با شماست...ولی در نهایت یک نفر درست میگوید

این جمله از هنری فورده ولی با دخل و تصرف، ببینید، اگه حق رو به اولی بدیم دومی صداش می ره بالا و بلعکس!
به خاطر همین اینجور وقتا به قول حضرت علی (ع) باید مثل شتر نمی دونم چی باشیم.

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام به همه دوستان:rose:
اول از همه از همه دوستان خواهش میکنم که آرامش خودشون رو حفظ کنن و اگه قراره بحثی داشته باشیم ، آروم و بدون توهین کردن به همدیگه بحث رو ادامه بدیم.

جناب amaturuzer مطمئنا شما تنها کسی نیستید که معنای "دیتابیس" یا " حافظه با دسترسی موقت " رو میدونید!
M Like Mother یکی از کاربران با سابقه و متخصص این انجمن هستن و شاید حتی زمانی بوده که ایشون برخلاف قوانین جایی پست زدن یا درخواستشون رو اشتباه بیان کردن و بهشون گفته شده که این راه درست هست. ایشون هم دارن از قوانین پیروی میکنن و تو جایی که اشتباهی رخ میده و با وجود اینکه من یه مدت نبودم و نتونستم بیام ، اعتراض خودشون رو مطرح میکنن.
گذشته از اون هم این که ممکنه یه منبع کامل فارسی برای آموزش ها افترافکتز نباشه ( که 100 درصد هست ، همین انجمن که به عنوان بهترین انجمن ایران انتخاب شد و بخش افتر افکتز یکی از بخش های اصلی اون هست یه مثال) دلیل بر این نمیشه که هرج و مرج ایجاد شه تو تاپیک ها! میشه؟:wink:
هر جایی قوانین خودش رو داره و باید تو اون محیط طبق اون قوانین عمل کرد. میگیم تاپیک بهم ریخته و شلوغ میشه دلیلش این هست که اگه یه تاپیک زده بشه به عنوان " مشکلات افترافکتز" و بعد همه سوالات از بالا نیومدن برنامه واسه مشکلات کرک تا رندر با چندتا کامیپوتر تو اون تاپیک مطرح شه ، بعد وقتی کسی همون مشکل رو داشت به سختی میتونه به جوابش برسه. ولی وقتی هر مشکل توی یه تاپیک مشخص و معین راجع بهش بحث بشه خیلی راحت تر پیدا میشه و اگه در آینده راه حل جدید برای اون مشکل اومد ، تاپیک میتونه ادامه داشته باشه و دیگر مزیای این سیستم که ضروری نمیبینم بیشتر توضبح بدم.

همینطور جناب MTP1376 ، از شما هم خواهش میکنم که اگه قصد دارید به سوال های بچه ها جواب بدید توی یک پست این کار رو انجام بدید ، نه صرفا برای بالا رفتن تعداد پست ، تعداد متعددی پست ایجاد کنید. اگه یکی از پست ها با بعدی چندین ساعت فاصله داشت باز یه دلیلی میشد ، پست های شما همه 2-1 دقیقه با هم فاصله دارن!!

امیدوارم دیگه بحث های اینجوری تو انجمن نداشته باشیم...
موفق باشید:oops:

آخرین ویرایش:

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
منم قبول دارم که خیلی از دوستان حتی سرچ نکرده میان سوال میپرسن،ولی اینم بگم که خیلی اوقات سرچ سایت خوب کار نمیکنه.من یه مدت زیادیِ از سرچ گوگل استفاده میکنم که کارمو خیلی راه انداخته و دیگه نیاز به زدن تاپیک تکراری پیدا نکردم که باعث میشه انجمن هم الکی شلوغ نشه

روش سرچ تو گوگل هم اینجوریه

70058692877312311330.png

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا