گرفتن اطلاعات

red_mercury

New Member
سلام
چطور میشه با دریم ویور فرمی که ساختم ( مثل ثبت مشخصات) ، اطلاعاتشو بگیرم. و اطلاعاتی که کسی وارد کنه و سابمیت رو بزنه کجا میره؟
چاکرم

tabib_m

Member
اطلاعاتی که سابمیت میشه، به صفحه ای میره که آدرس اون صفحه توی خصوصیت action فرم تعیین شده. و در صورتی که آدرسی تعیین نشده باشه، صفحه مورد نظر رفرش شده، و اطلاعات به همین صفحه ارسال میشه که توی زبانهای سرورساید از قبیل php و asp میشه از اونها استفاده کرد.

اگر همون موقع (در صفحه ی جاری) بخوای به اطلاعات فرم ها دسترسی پیدا کنی، میتونی از این استفاده کنی:
کد:
<input type="text" id="theTextInput" />

<input type="button" value="Click Here" onClick="[B]alert(document.getElementById('theTextInput').value);[/B]" />

red_mercury

New Member
???

آقا دمت گرم . ولی اینایی که گفتی من بلد نیستم . من تازه کارم و فقط با دریو ویور بلدم کار کنم ( یه ذره)
شنیدم باید برای دریافت اطلاعات یک فرم از اسکریپ سی جی آی استفاده کنم! می خواستم ببینم این چیه و چطور میشه با دریم تنظیمش کرد .
اگه فهمیدی چی میگم ( چون خودم نفهمیدم!) کمکم کن
چاکرم

tabib_m

Member
cgi هم یه چیزی تو مایه های همون php و asp هست. و طبیعتا باید کد نویسی ش رو بلد باشی تا بتونی درست و حسابی ازش استفاده کنی. در کل بگو دقیقا چیکار میخوای بکنی، تا بشه یه جواب بهتر بهت داد.

موفق باشید.

textile

Member
سلام . اگر php&SQL را آماده کار کرده باشی توی دریم می تونی فرمت را بهشون اتصال بدی البته بگم من خودم هنوز نتونستم کامل اینکار را انجام بدم ... موضوع خوبیه من هم دنبالش می کنم.

red_mercury

New Member
ببین ، می خوام یه فرم درست کنم واسه ثبت مشخصات کاریر . چطور باید از اطلاعاتش استفاده کنم ؟( یعنی بعد درست کردن فرم با دریم ، دکمه ی سابمیت رو چکارش کنم و اینکه اطلاعاتی که کسی وارد می کنه ، از کجا گیر بیارم ؟
چاکرم

rah

Member
ببینید،
ما فرض میکنیم شما یک فرم ساخته اید. و به هر کدوم از اجزای فرمتون(تکست باکسها، تکست اریا ها، آپشن باتن ها و...)، یک نام منحصر به فرد داده اید. حال وقتی که وارد قسمت Code شوید، کدهای نوشته شده را میابید. از آنجایی که تگ <Form..> باز شده، دنبال عبارتی شبیه به این که در آن از اکشن استفاده شده :
کد:
<form method="POST" action="--WEBBOT-SELF--">
بگردید. در اینجا در مقابل action باید نام صفحه ای را بنویسید که در آن تعریف شده است که با اطلاعات پر شده درون فرم چکار کند.
- آیا آنها دریافت کند و در بانک های اطلاعاتی مثل اکسس ثبت کند؟
- تغییری بر روی آنها انجام دهد و همانطور به شما نشان دهد.
- یا آنها را بدون تغییر به شما در یک قالب خاص، نمایش دهد
- یا بر اساس اطلاعاتی که درون فرم وارد کرده اید پیغام خاصی نشانتان دهد؛
- و... .
*بدین ترتیب در صفحه اکشن می توانید تسلط کامل بر مقادیر ورودی فرمتان (در صفحه قبل) را داشته باشید.
(البته اینا رو در قالب فرانت پیج توضیح دادم که خیلی با دریم ویور فرقی نمی کنه)

پایان//

آخرین ویرایش:

shirini_forush

Well-Known Member
cgi یه زبان نیست. فقط یه تکنولوژیه (مثل asp). معمولا هم کد هاش با perl نوشته میشه.
سرعت خفنی هم نداره. ولی چون قدیمیه کدهای جالب زیادی واسش پیدا میشه.
برای اونی هم که گفتید میشه از asp.net استفاده کنید. من یه نمونه اینجا گذاشتم:

http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=72215

ولی این از یه فرم فلش میگیره و ذخیره میکنه. اگر خواستید بگید آموزش بدم که چجوری برای صفحه ی خودتون آمادش کنید.

ehsan30

New Member
cgi یه زبان نیست. فقط یه تکنولوژیه (مثل asp). معمولا هم کد هاش با perl نوشته میشه.
سرعت خفنی هم نداره. ولی چون قدیمیه کدهای جالب زیادی واسش پیدا میشه.
برای اونی هم که گفتید میشه از asp.net استفاده کنید. من یه نمونه اینجا گذاشتم:

http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=72215

ولی این از یه فرم فلش میگیره و ذخیره میکنه. اگر خواستید بگید آموزش بدم که چجوری برای صفحه ی خودتون آمادش کنید.

سلام
متشکر میشم اگر این کار رو بکنید :)
بای

shirini_forush

Well-Known Member
مشکلی نیست.
شما کد صفحتون یا فقط اسم فیلد ها تون رو تو همون تاپیکی که آدرس دادم یا یه تاپیک جدید تو همین انجمن بذارید.
قدم به قدم میریم جلو.
35.gif

جدیدترین ارسال ها

بالا