گرافیتی مجیدآنلاین

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام به همه دوستان عزیز مجیدآنلاینی :rose:
یه کار جدید برای مجیدآنلاین زدم که یه نوع گرافیتی (دیوار نویسی) هست ، متن 3 بعدی رو با برنامه Cinema 4D ساختم و بقیه کار رو با فتوشاپ انجام دادم.اگه کسی سوالی داشت درخدمتم
خوشحال میشم نظراتتون رو بگید.:cool:

MajidOnline_Graffiti_by_reza2kn.jpg

پیوست ها

• MajidOnline_Graffiti_by_reza2kn.jpg
    MajidOnline_Graffiti_by_reza2kn.jpg
    559.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
کار قشنگی شده ولی تنها ایرادی که توی کار میبینم اینه که گرافیتیت خیلی خوب روی دیوار ننشسته.

سعی کن با Mode لایه ها بیشتر کار کنی و حالت های مختلف رو تست کن.

از طرفی باید قسمتهایی که روی آجرها هستن با قسمتهایی که روی سیمان بین آجرها هستن فرق کنه و تو رفتگی اون قسمتهای سفید بیشتر مشخص بشه.

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
ممنون سارا و گیلاس جان:rose:
اتفاقا خیلی با Mode ور رفتم . حتی با Free Transform هم حالت اعوجاج به گرافیتی دادم که روی دیوار به نظر برسه. سعی میکنم بازم دست کاریش کنم.:wink:
موفق باشید:oops:

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
در کل کار قشنگ و جالبی شده
همون جوری که دوستان گفتن یه مقدار با پس زمینه که همونم دیوار باشه سازگاری نداره
یه جورهای هم تناسب بین آجره ها و نوسته رعایت نشده
به نظر من اگه آجر ها کوچیکتر بودند تناسب بیشتری با سایز نوشته گرافیتی داشت.

موفق و پیروز باشید.

pouya saadeghi

Active Member
قشنگه:)
من هم با BehrouzPc موافقم آجر ها در مقابل طرح خیلی بزرگن. (هیچ اسپری اونقدر کوچیک رنگ نمیکنه!!
164.gif
)

اینم سوال: چجوری 3بعدیش کردید؟
chase.gif

GFX Master

مشکل شما فقط با تغییر Mode حل نمیشه.

ببین توی 3بعدی سازی یه اصطلاح هست به اسم Bump. نمیدونم چقدر با این اصطلاح آشنایی.

کار اصلی Bump اینه که باعث میشه پستی ها و بلندی ها و ناهمواری های روی طرح شما بهتر دیده بشه.

در واقع Bump به طرح شما روح میده. مثلا من الان یه نمونه 3D برات از این چیزی که میگم درست کردم که بهتر متوجه بشی:

bump.jpg

الان طرح سمت راستی یک کُره هست که بدون Bump هست و فقط یه متریال ساده بهش داده شده.
ولی وقتی روی همون کره با دقیقا همون متریال ، Bump بدی باعث میشه طرحت شبیه طرح سمت چپ بشه.
میبینی که طرح سمت چپی چقدر طبیعی تر و زنده تر بنظر میاد. چون پستی و بلندی ها روی این طرح کاملا مشخصه.

حالا در مورد کار شما هم دقیقا مشکلش همینجاست. اگر دقت کنی در حالت طبیعی و در دنیای واقعی وقتی به دیوار آجری نگاه میکنی
اون قسمتهایی از دیوار که سیمان داره ، یه حالت تو رفتگی داره. چیزی که توی کار شما رعایت نشده دقیقا همین مورده.

برای اینکه این حالت توی کارت بهتر دیده بشه میتونی اون قسمتهایی از طرح گرافیتی رو که روی قسمتهای سیمانی طرح هست رو
سلکت کنی و مثلا یا Mode اش رو متفاوت بذاری یا میزان Opacity اون قسمتها رو کمتر کنی یا ...
البته فیلتر Displace هم توی فتوشاپ هست که یه کاری میشه باهاش کرد.

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
ممنون از داداش بهروز و پویاجان.:oops:
3بعدی رو با برنامه Cinema 4D ساختم بعد رندر گرفتم و آوردم تو فتوشاپ:cool:
ایوای سوتی دادم که :lol:بالا گفته بودم فقط فتوشاپ ببخشید دوستان اونجارو هم درست میکنم الان:shock:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
ممنون سارا جان. :oops:
بله کمی باهاش آشنایی دارم.ولی اصلا قرار نبود این شکلی بشه این طرح که بخوام از تو سینما 4 ی به فکرش باشم.:shock:
تو فتوشاپ رفتم دنبالش حتی تو Liquify هم رفتم و نشد. ممنون این روهم تست میکنم:oops:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
اما من یک نظر دیگه و متفاوت از نظر دوستان دارم
اولا که کار و ایده شما جای قدردانی داره ... اما
به نظر من نوشته شما از لحاظ اندازه در برابر فضای کاری که در پس زمینه دارین ( آجرها رو میگم ) تناسب نداره
اما پیشنهاد من :
شما برای اینکه بین نوشته و دیوار پشت تناسب بهتری داشته باشید و از محدودیت عرض صفحه رها بشید
می تونید نوشته مجید آنلاین رو به جای اینکه در یک سطر بنویسید در دو سطر و کمی بزرگتر بنویسید
.... به جای مجید آنلاین در یک سطر
مجید
آنلاین

.... اون رو در دو سطر زیر هم و کمی دور از هم
و حتی می تونید با این وضعیت اونا رو در هم تاب بدین و در ضمن نسبت به نوشته اول کمی بزرگترش کنید
چون دیگه مجبور نیستید محدودیت عرض رو داشته باشید
...
...

GFX Master

رضا جان متن رو با سینمافوردی ساختی؟! چون بنظر 2 بعدی میرسه تا 3بعدی؟ برام جالبه. میشه یه رندر از متنش بذاری؟

و اینکه منظور من از اون رندری که صفحه ی قبل گذاشتم اصلا استفاده از نرم افزار 3بعدی ساز نبود.

منظور من نشون دادن عمق در کار بود. حالا در برنامه های 3بعدی ساز اینکار با استفاده از دادن Bump انجام میشه و توی نرم افزارهای 2بعدی ساز به یه شکل دیگه.

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام سارا جان.:)
بله با سینما 4 دی زدم. آره به نظر 2 بعدی ها یا 3 بعدی که با فتوشاپ میسازن میاد.فکر کنم به خاطر نورپردازیشه که پشتش سیاه شده و به نظر 2 بعدی میاد. راجع به Bump هم خیلی ممنون:rose:کم کم دارم الفبا رو یاد میگیرم با کمک شما استادان:oops:
اینم یه رندر و عکس پروژه سینما 4 دی.
موفق باشی:oops:

پیوست ها

• render.jpg
    render.jpg
    60.7 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • render2.jpg
    render2.jpg
    127.4 کیلوبایت · بازدیدها: 5

PrinceofCs

Well-Known Member
سلام آقا رضا ببخشید دیر دارم comment میدم سایتها بالا نمیومد !!!!!
دیگه کل حرف ها رو بچه ها زدن . یه نظرم من میدم اینکه دیوار رو دارکتر کنی بهتر نوشته نشون میده و اینکه استورک تکست رو برداری بهتره آخه اینجوری یه حالت بریدگی از یه قطعه کار رو نشون میده . و اینکه اگه خاستی تکست رو برجسته تر نشون بدی میتونی تو قسم photoshop +blending options +texture با یه کمی دستکاری کار رو قویتر ننشون بدی .....
Anyway Good Luck

Saber

مدیر انجمن عکاسی و انجمنهای ویژه
زیباست. در برابر استادان، یه شاگرد پیش دبستانی نمیتونه نظری بده!!
موفق باشی.

yaiiaj

کاربر VIP
سلـــــــــام به شما و همه
آقا مرسی کار زیباست و اینکه با نظرات دوستان حرفی برای گفتن باقی نمی مونه
موفق باشی دوست عزیز:rose:

axomax

Member
رنگها!!!!! رنگها رو با فکر بیشتری بزار تو کارت. خسته نباشید.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا