کیفیت رندر در چاپ

amirsadraii

Active Member
سلام به همگی...شاید این سوالم زیاد مربوط به این بخش نباشه اما گفتم بچه هایی که با مکس سروکار دارند بیشتر متوجه میشند من چی میگم..به هر حال اگه جای نامناسب تاپیک زدم معذرت میخوام:snap:
من یه سوال در مورد کیفیت رندر دارم...من یه رندر به اندازه3200*2400 دارم وقتی در فتوشاپ image size میگیرم رزولوشن 72 پیکسل بر اینچو نشون میده ...این یعنی اینکه رزولوشن مکس در حالت معمول 72 هست...
اما سوال من اینه اگه من بخوام برای چاپ عدد72 رو به 150 برسونم آیا کیفیت عکس کم نمیشه ومشکلی برای چاپیش نمیاد؟
در ضمن فکر میکنید این رندر برا چاپ در اندازهA3مناسبه؟
ممنون:rose:التماس دعا

.:BehzAd:.

Active Member
میتونی با فرمت tif ذخیره منی که DPI رو 300 هست.برای یه A3 خوبه
روزلیشن یه کاغد A3 با DPI 72میشه 1191*842

حالا همون کاغذ A3 با DPI 300 میشه 4961*3508

پس اگه میخوای یه رندر با DPI 300 بگیری و سایز هم A3 باشه سایز رندر رو 4961*3508 بگیر بهترین کیفیت رو تو یه کاغذ A3 میده بهت.

amirsadraii

Active Member
میتونی با فرمت tif ذخیره منی که DPI رو 300 هست.برای یه A3 خوبه
روزلیشن یه کاغد A3 با DPI 72میشه 1191*842

حالا همون کاغذ A3 با DPI 300 میشه 4961*3508

پس اگه میخوای یه رندر با DPI 300 بگیری و سایز هم A3 باشه سایز رندر رو 4961*3508 بگیر بهترین کیفیت رو تو یه کاغذ A3 میده بهت.

ممنون دوست عزیز ...با فرمت tiffکه ذخیره میکنم باز تمیکنه وخطا میده .... در مورد رزولوشن با DPI 300هم باید بگم که سایز رندر خیلی بزرگه و باید رندر های خیلی طولانی بگیرم...چاره ای نداره دیگه؟

Active Member
فرمت tif رو مد 16 بیت سو کن اگه باز هم باز نکرد رو مد 8بیت

در مورد سایز رندر هم بگم که این اون روزولیشنی هست که یه کاغذ a3 با DPI300داره.

اگه با وی ری رندر میگیری IRو LC رو برای نصف این سایز ذخیره کن و یه رندر با اون سایز بزرگ بگیر اینجوری تو زمان محاسبات GI نصف میشه یه کنترلی رو IMAGE SAMPLERداشته باش وببین کدوم با چه مقداری برای صحنه ات مناسب هست.اینم بگم تنظیمات IRرو هم میتونی دستکاری کنی که زمان رندرت کم بشه مثلا اگه 4 تا PASS میخوای برای محاسبه کنه از مقادیر مثبت کمتر استفاده کن مثلا از 0 تا 3 میشه 4 تا PASS و از -2 تا 1 هم میشه 4 تا PASS ولی زمان رندر این کجا و زمان رندر اون کجا این دومی خیلی کمتره مضرب سرتاسری سابدیوایز رو هم خیلی بالا نبر.

موفق باشی و امید وارم تونسته باشم تا حدی بهت کمک کرده باشم.

ali_118

کاربر VIP
ممنون دوست عزیز ...با فرمت tiffکه ذخیره میکنم باز تمیکنه وخطا میده .... در مورد رزولوشن با DPI 300هم باید بگم که سایز رندر خیلی بزرگه و باید رندر های خیلی طولانی بگیرم...چاره ای نداره دیگه؟
DPI واحدی هست که میزان تراکم پیکسل برای چاپ رو نشون میده (dot per inch )
شما بر حسب سایزی که میخواین چاپ کنین باید ابعاد کار رو برای یک تصویر بهینه بر حسب نوع نیازتون تعریف کنید

برای یک تصویر در ابعاد آ4 رزولیشن 300 میتونه بهترین کیفیت چاپ رو بهتون بده
که میشه همین ابعادی که بهزاد خان گفتند

در حال حاظر از نظر من دو راه پیش روو دارید

یکی اینکه از ابتدا رندرتون رو با این ابعاد بگیرید ( اینکه زمان رندر طولانی میشه مساله ای هست که به تنظیمات رندر و نور کار شما بر میگرده و به این مبحث اصلا ربطی نداره)

دوم اینکه از خیر ماکزیمم کیفیت چاپ بگذرین و رندر سایز کوچک رو با نرم افزار های مخصوص برزگ کردن عکس بزرگش کنید که تفاوت قابل ملاحظه ای با عکس بزرگ شده به صورت عادی داره ، Onone Genuine Fractals یه پلاگین فتوشاپ هست که خودم استفاده میکنم و نتیجه اش نسبتا خوبه.

amirsadraii

Active Member
dpi واحدی هست که میزان تراکم پیکسل برای چاپ رو نشون میده (dot per inch )
شما بر حسب سایزی که میخواین چاپ کنین باید ابعاد کار رو برای یک تصویر بهینه بر حسب نوع نیازتون تعریف کنید

برای یک تصویر در ابعاد آ4 رزولیشن 300 میتونه بهترین کیفیت چاپ رو بهتون بده
که میشه همین ابعادی که بهزاد خان گفتند

در حال حاظر از نظر من دو راه پیش روو دارید

یکی اینکه از ابتدا رندرتون رو با این ابعاد بگیرید ( اینکه زمان رندر طولانی میشه مساله ای هست که به تنظیمات رندر و نور کار شما بر میگرده و به این مبحث اصلا ربطی نداره)

دوم اینکه از خیر ماکزیمم کیفیت چاپ بگذرین و رندر سایز کوچک رو با نرم افزار های مخصوص برزگ کردن عکس بزرگش کنید که تفاوت قابل ملاحظه ای با عکس بزرگ شده به صورت عادی داره ، onone genuine fractals یه پلاگین فتوشاپ هست که خودم استفاده میکنم و نتیجه اش نسبتا خوبه.

ممنون دوست عزیز.....آره من رندرامو گرفتم ودیگه وقت ندارم دوباره بگیرم....این نرم افزاری که میگی خوبه ؟ از کجا مسشه تهیه کرد؟ لینکشو داری به من بدی ؟ممنون

Active Member
ارسال زدم ارور داد منم دوباره زدم الن دیدم دو بار پستم ارسال شده این شد که اینو ویرایش کردم.

علی جان یا علی خان هم میتونند تو استفاده از این پلاگین راهنمایت کنند

آخرین ویرایش:

Active Member
خوب احسان جان اگه render setup رو بزنی میبنی رو همون سایزی هست که گفتم برای یه کاغذ a3

جدیدترین ارسال ها

بالا