کنترل اکشنها

simpatico

Member
دوستان من یه پروژه دارم که میخوام مثلا تا یه عکس ظاهر نشده فلان اکشن فعال نشه...اگه یه کم دربارهی کار با پارامترهای if و then هم توضیح بدید ممنون میشم...:-? :-? :-?

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام

منظورتو دقيقا نفهميدم ؟؟؟؟؟
24.gif

فعلا

simpatico

Member
من دارم نقشه های الکترونیکی رو با MMb میکشم...کلید ها رو بصورت bmp وارد mmb کردم و به اونها اکشن دادم...فرض کنید دو کلید و یک لامپ رو با هم سری کردم...به جای لامپ هم یک gif چشمک زن گذاشتم...من میخوام تا کلید یک عمل نکرده کلید 2 هم عمل نکنه و هر وقت هر دو عمل کردند لامپ(Gif) عمل کنه...
میدونم که از پارامترهای if و then باید استفاده کنم...ولی چطوری نمیدونم؟؟؟؟

simpatico

Member
میخوام که اگر کلید 1 وصل نبود اگر روی کلید 2 کلیک کردیم اکشن کلید 2 که همون راه اندازی gif هست هم عمل نکنه...

silvercover

کاربر متخصص
به هنگام فشردن هر کلیدی تعریف من براش که یه متغیر مقدار دهی شه. بعدش همه جا میتونی قبل از هر عملی بررسی کنی که آیا متغیر مقدار داره( یعنی کلید فشار داده شده) که اگه جواب مثبت بود عملیات مورد نظر رو انجام بده.

mojtaba_2006

Well-Known Member
در مورد این که می خواهی تا یک تصویر ظاهر نشده فلان اکشن عمل نکنه، اسکریپتی وجود داره که بررسی میکنه آیا فلان تصویر الان در وضعیت Show قرارداره یا Hide.
البته من نمونه کار دوستم smd7m را ندیدم(نه اینکه نخواسته باشم،نتونستم) شاید همین اسکریپت باشه.اگر مایل باشی همراه نمونه کار قرار بدهم.

جدیدترین ارسال ها

بالا