کمک در مورد برنامه هفتگی

rozmaryam

Member
چاپ برنامه هفتگی

سلام دوستان
دارم روی پروزه(کارشناسی) مدرسه هوشمند که با پی اچ پی طراحی کردم کار می‌کنم و یه جدول با نام دروس ارائه شده دارم که شامل ستون های (کد درس - ساعت برگزاری- روز برگزاری - کد معلم - پایه تحصیلی) هست و می خوام برنامه هفتگی هر پایه رو نمایش بده اما به صورت زیر :
ایام هفته8-99-1010-1212-13
شنبهریاضیفارسیعربیجغرافیا
یکشنبه........
.................
.................

چه طور می تونم با پی اچ پی دستوری بنویسم که بفهمه یک درس در چه روز و در چه ساعتی قرار داره.آیا همچنین چیزی امکان پذیره؟؟؟
ممنوند میشم کمکم کنین.:rose:

Security9776

Active Member
با سلام و عرض ادب،
دوست عزیز،
من دقیق متوجه منظورتون نشدم ! یعنی به کوئریش به نظرم اینقدر ساده هست که احتمال می دم من منظورتون رو متوجه نشدم.
کافیه شما یک کوئری بزنید و کد درس مربوطه رو در قسمت Where بزارید و بعدش هم که کل رکوردهایی که براتون مربوط به اون درس هست رو بر می گردونه و بعد هم که تاریخ و ساعت هر درس مشخص هست.

موفق باشید و سربلند

rozmaryam

Member
سلام دوستان
من پروژه مدرسه‌ام رو تا یه جاهایی پیش بردم و یک قسمتی دارم با نام مشاهده (برنامه هفتگی هر پایه تحصیلی ) توسط مدیریت و می‌خوام این برنامه طبق شکل زیر نمایش داده شود:
ایام هفته/ساعت
8-9
9-10
10-11
شنبه
تاریخ
ریاضی
علوم
یکشنبه
..
..
..
....
....
.....
....
...
....
....
....

جدولی دارم با نام دروس ارائه شده present که دارای ستون های زیر است(did-sal-t_code-rooz-ptime) به ترتیب از چپ کد درس-سال تحصیلی-کد معلم-روز(شنبه-...)-ساعات برگزاری می باشد.
و جدول دیگری با نام dorose(did-name-unit-ctime-pid) که از سمت چپ کد درس-نام درس-تعداد واحد-تعداد ساعات-پایه تحصیلی.
نمی دونم چه طوری با php‌برنامه ای بنویسم که حالت جدول بالا رو بهم نشون بده مشکلم در نمایش نام هردرسه که چه طوری بفهمم هردرس در چه روز و در چه ساعتی برگزار می شه شما میتونین راهنماییم کنین ؟؟؟؟
باتشکر

Masoud1365

مدیر انجمن
لطفاً برای یک سوال یک تاپیک ، و در محل مناسب تاپیک بزنید
تاپیکها ادغام شد !

Security9776

Active Member
با سلام و عرض ادب،
دوست گرامی،
نحوه نمایش خروجی که خب بسته به محیط کاری شما با یک یا دو کوئری بر روی دستابیس قابل پیاده سازی می باشد.
در صورت تمایل می توانید فایل خود را قرار دهید تا اشکالات آن برطرف گردد.

با احترام

جدیدترین ارسال ها

بالا