کمک برای کروماکی(پرده سبز)

FARIDNAJAFY

Member
بازم بحث شیرین کروماکی D:

چیه بابا؟خب سواله! میدونم در موردش زیاد بحث شده. ولی ما که مثل شما استاد نیستیم :-?
راستش من تا حالا انجام ندادم و نور پردازی هم روش نکردم.
چنتا سوال و مورد هست که اگه میشه در موردش بحث کنیم.

:1:رنگ : آیا مهمه که چه نوع رنگ سبزی انتخاب بشه؟
من چنتا عکس دارم ببینید کدومشون بهتره (قیمت هم گرفتم)
این عکس ها با دوربین 3.2 k800 گرفتم.

رنگ سبز فسفری.نوع پارچه رو نمیدونم:?:.فقط نور رو انعکاس میداد ولی پشت پارچه نور رو انعکاس نمیداد:green:
قیمتش هم حدود متری 1200 تومان

357d795336384e1b9123.JPG

رنگ سبز کمی تیره تر.نوع پارچه از جنس قبلی. نور رو کمتر انعکاس میداد:neutral: ولی پشت پارچه نور رو انعکاس نمیداد
ولی توی دوربین پارچه براق میشد اما با چشم این طوری نبود:-?.(رنگ پارچه توی عکس تیره به نظر میرسه بدلیل فلاش دوربین که با چشم کمرنگ تر دیده میشد.رنگ به اصطلاح سیدی:oops: یا حریرکش
قیمتش هم حدود متری 1200 تومان

05695f39193542c0a68e.JPG

رنگ سبز .نوع پارچه رو نمیدونم. نور رو انعکاس نمی میداد از جنس ملافه بود فک کنم
توی عکس بدلیل نور مهتابی داخل مغازه کمرنگ نشون میده ولی کمی پر رنگ تر بود:there:
قیمتش هم حدود متری 4000 تومان

40560ebf4aff4864ac00.JPG

فک نکنم قیمت 4000 مناسب باشه چون 2.5 ارتفاع+سوژه هم باید دومتر فاصله داشته باشه از پارچه پشت سرش پس باید زیر پاش هم بیفته (البته با قوس) میشه 1.5 = ارتفاع پرده باید 4 متر باشه +5 متر هم طول (افقی)

که کلا میشه 5*4=20 مترمربع که عرض پارچه 1.5 متر هست. که اگه بخوایم پارچه رو کنار هم بزاریم عرضش میشه دوتا 1.5 متر یعنی 3 متر و اگه ما 7 متر پارچه با این عرض بخریم میشه 3*7 =21 متر مربع

که 7*4000تومان میشه 28 هزار تمن.(آخه این طرز محاسبه بود؟!.:snap:

حالا آیا جنس و رنگ پارچه خیلی مهمه؟ اگه این پارچه ها نمیشن لطفا یه عکس نمونه از رنگ یا نوع پارچه بزارین ممنون

:2:عرض پارچه: چون عرض این چارچه 1.5 متر هست باید پارچه دوخته بشه.اگه دوخته بشه سایه نمیندازه؟ و توی نرم افزار, کروماکی میشه و حذف کردنش راحته؟

:3: من میخام که دوربین قدرت مانور بالایی داشته باشه و به صورت افقی pain کنه و نیم دایره دور سوژه بچرخه.
برای این کار باید چطوری نور به پرده تابیده بشه؟

:4: یه تصویر آماده که پشتش پرده سبز بود رو دانلود کردم و با برنامه پریمیر کروماکی کردم اما کنار بدن آدما
دندونه دندونه شد شرایط : این یه فایل mov. quick time بود که منم یبار دیگه کانورتش کردم.فک کنم کیفیتش کم شده بود که اون طوری شده بود؟! بعدشم ورژن پرمیر من 2 بود ولی تریال. من که خیلی ترسیدم واسه اینه که سوالای زیادی تو ذهنم اومد. نظری ندارین؟
تصویر اصلی:
8b688f28dbcf48c5a0a5.JPG

یکی گفت که یه نرم افزار هست که توی پریمیر نصب میشه و مثل فتوشاپ اون لبه ها رو درست میکنه!
برای من عجیب بود.آیا درسته؟ اگه درسته اسم اون پلاگین یا نرم افزار چیه و توضیح در موردش.

:5: فک کنم دوربینی که باهاش فیلم میگیریم خیلی برای حذف پرده مهم باشه . دوربین ما HD هست

اگه امکانش هست در مورد نور پردازی به پرده و سوزه یه توضیح بدین بعد آیا استفاده از کلوین سنج ضروریه طرز استفادش چطوریه؟
من تقریبا همه آموزش ها رو در مورد کروماکی و ن.رپردازی تو سایت رو خوندم و الان این سوالات تو ذهنمه

اولا ممنون که این نوشته ها رو مطالعه کردین.وقت گذاشتین.ببخشید اگه بعضی جاهاش گنگه ولی سعیمو کردم منظورمو برسونم.خلاصه خیلی مرسی d: )

(من یه سری سوال در مورد نوع دوربین و نوع موناژ و در این رابطه ها داشتم که فک نکنم اینجا جاش باشه.
با کمک شما اگه به اجواب این سوالا برسم و کروماکی رو بتونم درست در بیارم یه تاپیک جدید در مورد نوع و رزولیشن چیزای دیگه که مربوط به فیلم برداری و مونتاژ هست رو ازتون می پرسم)

با سپاس و آرزوی اینکه همیشه بارون رحمت الهی روی سرتون بریزه و خیستون کنه:lol::snap:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
دوست عزیز تقریبا با هر پارچه سبز رنگی میشه این کار رو کرد اما اینکه یه سری شرایط ردیف می کنیم بخاطر کم شدن ایرادها و راحتی کار و تمیز شدن خروجی نهایی است

پارچه باید براق نباشه ( حتما می دونید چرا )
پارچه باید ضخیم باشه ( چروک نخورده و راست قامت وایشه )
این نوع پارچه تو ناصر خسرو مغازه های عکاسی به عنوان فون سبز رنگ دارند. البته 3*5 رو میدن 90 تا 100 هزار تومان. من باهاش کار کردم خوبه

اما شما ظاهر فضای بزرگ میخواهید. بله میتوانید پارچه را بهم بدوزید. اگر چروک نداشته باشد ایرادی ندارد. تو افتر افکت می تونید کار رو خوب در بیاورید.

حرکت دوربین در کروماکی کار رو از لحاظ نور پردازی و سایه ها سخت می کنه. اما شما تو افتر افکت و با ماسک و کار کردن روی فریمها تقریبا خراب می تونید کار رو خوب در بیارید. یعنی یک تنظیم رو نباید برای کل کار اعمال کنید بلکه شاید ثانیه به ثانیه باید تنظیم رو بررسی کنید

نور پردازی :

دو نکته:
1- نور پرده ها هر چه قدر می خواهد باشد ( یک متر تا 100 متر ) نور یکدست و نرمی باشد. حالا با سلیقه خودت و وصل کردن نورها و سافت باکسها و دیفیوزر ... هر جور راحتی ... فقط نور هر چه یکدست تر بهتر

2- نور سوژه بسته به این داره که وقتی کروماکی کرده سوژه کجا خواهد رفت وسط آفتاب .. توی برف تو اتاق. همون نوری که میخواهی بعدن داشته باشه رو روی سوژه پیاده کن سخت یا نرم. البته نور نرم چون سایه شدید نداره و رو پرده سایه نمی دازه راحت تره ولی اگه با توجه به پلانت نیاز به نور سخت و شدید داری مجبوری اینکار رو بکنی

mostafa baniyan

New Member
سلام دوست عزیز
پارچه هایی که در بالا نشون دادی همه دارا باز تاب نور هستند باید پارچه ای بگیری که ساده باشه البته میتونی ار فوتو شاپ کمک بکیری درجه رنگ سبز برای کروماکی 256 بهترین درجه است و یه پیشنهاد اگه میتونی از edius استفاده کن چون اسن نرم افزار خیلی راحت تر کروماکی میکنه ومیتونی از رنگهای دیگه هم استفاده کنی حتی سیاه

FARIDNAJAFY

Member
حالا اگه من توی ادیوس کروماکی کنم چطوری میشه از این کروماکی توی افتر استفاده کنم؟ اول خروجی بگیرم از ادیوس بعد ایمپورت کنم توی افتر افکت.
بیشتر توضیح بدین ممنون میشم

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
خود پریمیر هم key زیاد داره برای کار کروماکی . اما افتر افکت و پلاگین keylight کار رو خیلی آسون کرده. من فکر می کنم از هر برنامه ای هم استفاده کنی نهایت بر می گردی به افتر افکت.

اگه سوژت حرکت تند داره مانند رقص حتما سرعت شاتر رو زیاد بذار وگرنه لابه لای انگشتها و لای موها اذیتت می کنه. ( تجربه ای که معمولا کسی بهت نمی گه نمی دونم چرا تو ایران بعضی ها اطلاعات به کسی نمی دن)

FARIDNAJAFY

Member
من خودم خیلی به افتر افکت اعتقاد دارم.

اولا دقیقا دست گذاشتی روی یه مسله حیاتی که خیلیها دوست ندارن چیزی رو که می دونن به بقیه یاد بدن.
اینی که گفتی سرعت شاتر رو برای صحنه هایی که سرعتش زیاده زیاد کن خیلی برام مهم بود و ارزش داشت.چون فقط کسی کار عملی کرده میدونه جریان چیه.

حالا چنتا سوال دارم:
1-برای تصویر برداری توی شب و هوای تاریک دوربین رو چطوری تنظیم کنم(شاتر.دیافراگم و .....)
البته این خودش چند شاخه مختلف داره(توی یه قسمت تصویر برداری شب می خام که نور پردازی کنم و یه قسمت دیگه هم توی یه پارتیه که نور فلش داره.حتما دیدین که آدما بریده بریده دیده میشن. تنظیمات برای این صحنه چطوریه؟)

2-تصویر برداری از کروماکی داریم.داخل ساختمان بودن هیچ نور خارجی(کاملا نورپردازی میشه) تنظیمات دوربین برای این قسمت چطوریه؟

3-تصویر برداری .ساعت حدود 4-5-6- عصر و محیط آزاد . اینجا دوربین رو چطوری تنظیم کنم؟

دوربین pd170 دارم ممنون میشم که تنظیمات بالا رو برای این دوربین بدونم.البته بعضی از تنظیمات فرقی نداره که چه دوربینی داشته باشی

عالی میشه اگه تنظیمات شاتر و دیافراگم و وایت بالانس و این چیزایی رو توی حالات مختلف برام بگی

FARIDNAJAFY

Member
من خودم خیلی به افتر افکت اعتقاد دارم.

اولا دقیقا دست گذاشتی روی یه مسله حیاتی که خیلیها دوست ندارن چیزی رو که می دونن به بقیه یاد بدن.
اینی که گفتی سرعت شاتر رو برای صحنه هایی که سرعتش زیاده زیاد کن خیلی برام مهم بود و ارزش داشت.چون فقط کسی کار عملی کرده میدونه جریان چیه.

حالا چنتا سوال دارم:
1-برای تصویر برداری توی شب و هوای تاریک دوربین رو چطوری تنظیم کنم(شاتر.دیافراگم و .....)
البته این خودش چند شاخه مختلف داره(توی یه قسمت تصویر برداری شب می خام که نور پردازی کنم و یه قسمت دیگه هم توی یه پارتیه که نور فلش داره.حتما دیدین که آدما بریده بریده دیده میشن. تنظیمات برای این صحنه چطوریه؟)

2-تصویر برداری از کروماکی داریم.داخل ساختمان بودن هیچ نور خارجی(کاملا نورپردازی میشه) تنظیمات دوربین برای این قسمت چطوریه؟

3-تصویر برداری .ساعت حدود 4-5-6- عصر و محیط آزاد . اینجا دوربین رو چطوری تنظیم کنم؟

دوربین pd170 دارم ممنون میشم که تنظیمات بالا رو برای این دوربین بدونم.البته بعضی از تنظیمات فرقی نداره که چه دوربینی داشته باشی

عالی میشه اگه تنظیمات شاتر و دیافراگم و وایت بالانس و این چیزایی رو توی حالات مختلف برام بگی

جدیدترین ارسال ها

بالا