کمک برای فشرده سازی بیش از حد معمول

ras00

Member
سلام به تو دوست گرامی بنده...
می خواستم بدونم کسی کار با Rar رو در حد پیشرفته بلده؟ چون می خواستم یک فایل 800 مگابایتی رو در یک فایل Rar بزارم و حجم او رو بین 2 تا 3 مگابایت قرار بدم.یجور فشورده سازی به صورت کاملا حرفه ای ....
لطف کنین و ای روش رو به من آموزش بدین ....خدا میدونه چه قدر گیرم...:sad:
منتظر پاسخ شما به این مطلب هستم.... :neutral:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام به تو دوست گرامی بنده...
می خواستم بدونم کسی کار با rar رو در حد پیشرفته بلده؟ چون می خواستم یک فایل 800 مگابایتی رو در یک فایل rar بزارم و حجم او رو بین 2 تا 3 مگابایت قرار بدم.یجور فشورده سازی به صورت کاملا حرفه ای ....
لطف کنین و ای روش رو به من آموزش بدین ....خدا میدونه چه قدر گیرم...:sad:
منتظر پاسخ شما به این مطلب هستم.... :neutral:

منظورتون اینه که حجم یک فایل 800 مگابایتی رو به 3 مگابایت کاهش بدید؟ همچین نرخ فشرده سازی ای
خیلی غیر معموله، در مورد اکثر داده های ورودی از نظر ریاضی محاله، فقط اطلاعات بدرد نخوری مثل یک فایل فقط
محتوی بایت های یکسان تکراری رو میشه با چنین نرخ بالایی فشرده کرد.

در ضمن لطفا لینک های تبلیغاتی رو صرفا در امضاء تون قرار بدهید، نه متن پست تان.
موضوع تاپیک هم ربطی به بخش مسائل و مشکلات عمومی انجمن نداشت که اونجا ایجاد اش کردید.

تاپیک منتقل گردید.

L-B

Well-Known Member
تو فایل های انجمن اشیانه که برید میبینید که یک فیلم avi که تو رار باز میکنی نوشته اندازش مثلا 90 مگ به بالا بعد اندازه کل فایل در حد چند مگ ؟

یا اون فایل بازی کربن که 3 مگه!!!
حتما یک راهی داره کسی نمیدونه ؟؟
منم خیلی نیاز دارم !

the_king

مدیرکل انجمن
تو فایل های انجمن اشیانه که برید میبینید که یک فیلم avi که تو رار باز میکنی نوشته اندازش مثلا 90 مگ به بالا بعد اندازه کل فایل در حد چند مگ ؟

یا اون فایل بازی کربن که 3 مگه!!!
حتما یک راهی داره کسی نمیدونه ؟؟
منم خیلی نیاز دارم !

هر فایل غیر فشرده ای که اطلاعات تکراری اش زیاد باشه با نرخ بالایی فشرده میشه، مثلا یک فایل avi که بصورت
فشرده ذخیره نشده باشه، و یا فایل های تصویری bmp و یا فایل های log برنامه ها و غیره.

اما اینجور نرخ فشرده سازی های بالا صرفا مربوط به همینطور داده های تکراری و غیر فشرده است و
در مورد هر داده ای بدست نمی یاد. منطق ریاضی همچین فشرده سازی ای که در مورد هر جور داده
موفق به فشرده کردنش بشه رو رد می کنه، محاله.

انیمیش هایی که Texture و صدا های درون شون رو با فرمول های ریاضی تولید می کنند که کلا فشرده سازی
ریاضی رو بکار بردند که خودش یکی از بهترین شیوه های فشرده سازی است، اما به هر حال فرمول های ریاضی
از عهده ایجاد هر گرافیک و تصویری نیست، و فقط یکسری الگوی خاص رو تحویل میده.

این نرخ های بالا نشونه قدرت بالای فشرده ساز نیست، نشونه وجود داده های تکراری و اضافی در داده اولیه است.
وگرنه میشه یک فایل بزرگ 700 مگابایتی رو با داده های کاملا تصادفی ساخت که حتی نشه 1 بایت هم حجم اش
رو کمتر کرد. قوی ترین الگوریتم های فشرده سازی دنیا هم نمی توانند داده های کاملا تصادفی رو فشرده کنند،
چون اونها برای فشرده کردن داده به ویژگی تکراری بودن و یا داشتن بعضی نسبت های بین مقادیر نیاز دارند.

L-B

Well-Known Member
علی جون یکم ساده تر توضیح میدی ! من نفهمیدم :دی
ولی این نومنه منه > برای نید فور اسپید - کربن که وقتی بازش میکنی 4 گیگ جا میگیره ! :shock:

حتما راهی هست !!! ؟؟؟

پیوست ها

• NFS_Carbon_By_panizgraphic.zip
    754.7 کیلوبایت · بازدیدها: 39

the_king

مدیرکل انجمن
علی جون یکم ساده تر توضیح میدی ! من نفهمیدم :دی
ولی این نومنه منه > برای نید فور اسپید - کربن که وقتی بازش میکنی 4 گیگ جا میگیره ! :shock:

حتما راهی هست !!! ؟؟؟

بله، 4 گیگ جا می گیره، اما فقط همون یک کار رو می کنه، جا می گیره، وگرنه اگر محتویات اون Image با پسوند mdf
رو یا یک برنامه Hex Editor مثل WinHex و یا محتویات فایل های داخلش رو با WinRar ببینید، چیزی توش نیست جز
بایت های تکراری 0 ، فقط 0.
یعنی کل محتویات فایل های داخل Image اعم از exe و dll و tmp و ... رو خالی کرده اند و بجایش 0 نوشته اند.
به همین دلیله که این Image به هیچ دردی نمی خوره، چون نه قابل اجرا است و نه نصب شدن. فقط اسم فایل های
Image درسته.

طبیعی است که یک فایل که توش فقط 0 ذخیره شده باشه، هر چقدر هم که حجم فایل بالا باشه، خیلی خوب فشرده
میشه. اما این 4 گیگ داده 0 به دردی هم نمی خوره.

iraniya.ir

Member
از این استفاده کنید
توجه: فرمت rar نیست
موفق باشید/
KGB Archiver

لطفا لینک داونلود غیر مستقیم قرار ندهید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

L-B

Well-Known Member
سلام دوباره ...
هنوز به راه حلی برای این تو نت پیدا نکردم .. با اینکه یعضی آموزش های کوچک رو هنوز میبینم که سایز کوچیکی دارن ...
فایل زیر که پیوست میکنم یک آموزش هک کوچیک هست که ماله چند یال پیشه ..
فایل داخلیش بیشتر از 125 مگ هست اما فشرده شدش 920 کیلوبایت ! ...
راهی هست ؟

پیوست ها

• (Real Size 125 MB).rar
    925.5 کیلوبایت · بازدیدها: 11

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوباره ...
هنوز به راه حلی برای این تو نت پیدا نکردم .. با اینکه یعضی آموزش های کوچک رو هنوز میبینم که سایز کوچیکی دارن ...
فایل زیر که پیوست میکنم یک آموزش هک کوچیک هست که ماله چند یال پیشه ..
فایل داخلیش بیشتر از 125 مگ هست اما فشرده شدش 920 کیلوبایت ! ...
راهی هست ؟

بله دیگه، این یک فایل ویدئویی غیر فشرده با فرمت 15 فریم در ثانیه است که تعداد فریم های متفاوت اش
خیلی خیلی کمه چون تحرک تصویری چندانی نداره و تصویر اغلب فریم های متوالی یکسان اند. اون فریم هایی هم
که با هم فرق دارند اختلافشون تو کل تصویر نیست، فقط یک مناطق خاص از تصویر با هم فرق دارند. مثل گوینده
اخبار که چون موقعیت دوربین ثابته بجز سر و دست و شونه مجری بقیه قسمت های فریم ها یکسانه و تغییری
نمی کنه.

این فایل ویدئویی رو با یک فیلم بزن بکش و پر تحرک مقایسه کنید که هر فریم اش با فریم قبلی کلی فرق داره
و داده های تکراری شون خیلی کمه.

به همین دلیل است که خیلی خوب فشرده میشه، چون بخش زیادی از اطلاعات ویدئویی فریم ها تکراری است.
اگه یک ویرایشگر Binary مثل WinHex دارید محتویات اون فایل 125 مگابایتی رو با اون ویرایشگر باینری ببینید،
مملو از داده هایی است که چند بایت مدام تکرار شده اند، این داده های تکراری با ابزار های فشرده ساز خیلی خوب
فشرده می شوند.

من همین فایل 125 مگابایتی رو با فرمت MPEG4 Xvid با تنظیماتی که کیفیت اش رو کاهش محسوسی نمی ده
توسط نرم افزار FormatFactory فشرده کردم، شد یک فایل avi با حجم 11 مگابایت که وقتی با rar فشرده میشه
حجم اش به 4.46 مگابایت کاهش پیدا می کنه. دلیل اینکه نرخ فشرده سازی مثل اون نمونه قبلی بالا نیست اینه
که فرمت MPEG4 Xvid اندکی نویز به تصویر فریم ها اضافه می کنه که در نتیجه داده های تکراری کم میشه.

• Like
Reactions: L-B

JavidFlasher

کاربر فعال
سلام
کاملا درسته.
اگه با byteArrayکار کرده باشین تو مبحث compressو uncompressبه این چیزا بر میخورین که بایت های تکراری فقط از بین میرن.

• Like

L-B

Well-Known Member
ممنون از جواب کامل و جامعت علی جان .
میشه لطفا لینک وینهکس رو برام بزاری ؟ ... ( نرم افزاری آلمانیه ؟ )
----
تو این زمینه KGB Archiver چطور عمل میکنه ؟ و 7zip که با فرمت 7z سیو میکنه .. الان یک فایل 56 مگ رو با رار و 7zip امتحان کردم رار 1.56 و 7zip : 1.16 که از همین ویدیو ها با بایت های تکراری بود ...

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون از جواب کامل و جامعت علی جان .
میشه لطفا لینک وینهکس رو برام بزاری ؟ ... ( نرم افزاری آلمانیه ؟ )

WinHex رایگان نیست، اما Hex Editor های رایگان زیاد اند، wxHexEditor هم خوبه :
SOFTPEDIA - Hex Editors

تو این زمینه KGB Archiver چطور عمل میکنه ؟ و 7zip که با فرمت 7z سیو میکنه .. الان یک فایل 56 مگ رو با رار و 7zip امتحان کردم رار 1.56 و 7zip : 1.16 که از همین ویدیو ها با بایت های تکراری بود ...
رجوع شود به : سوال در مورد فشرده سازی

• Like

جدیدترین ارسال ها

بالا