کمک برای ساخت ماشین+درخواست بلوپرینت

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام دوستان

من تازه کارم را با مایا دارم شروع می کنم.تاحالا کار سه بعدی با مایا انجام ندادم.(به غیر از خیلی قبل که اونم
تا چند صفحه ی یک کتاب را رفتم و خستم شد)
می خوام اولین کارم را با ساخت یک ماشین شروع کنم.کتاب اموزشی هم در این رابطه از انتشارات نــــــــاقوس
خریدم که به خوبی و به صورت کلی ساخت یک ماشین را توضیح داده.
اما متاسفانه ناشر این کتاب در قسمت اولیه ی کار که باید بلوپرینت را تنظیم کنی و کار با فوتوشاپ هست در حد
5 خط توضیح داده که من متوجه شدم چی میگه ولی یکسری سوال برام مونده.

در این کتاب نوشته شده:
ارتفاع ماشین در نماهای جلو عقب و کناری باید هم اندازه باشد اگر چنین نیست، باید قبل از وارد کردن انها در مایا
این کار را انجام دهید.همچنین عرض ماشین در نمای بالا باید با طول ماشین در نمای جلو و عقب به یک اندازه باشد.
به عبارت دیگر اگر تصویر front 512*512 پیکسل باشد تصاویر top و side نیز باید دارای عرض 512 پیکسل و طول یکسان
باشند.در این مورد 1024*768 مناسب است.

سوالات من اینست:

1- چطوری باید این بلو پرینت را در فوتوشاپ تنظیم کنیم؟!
2- این توضیح با توجه به بلوپرینت خودش بوده اما با هر بلوپرینتی و هر اندازه ای باید چه کرد؟!
3- این کتاب بر اساس یک ماشین مسابقه ای نوشته شده ایا با هر بلوپرینتی به نظر شما که کار کردید
میشه کار کرد(منظورم همین اموزش را من با یک بلوپرینت دیگه انجام بدم)؟
4- خارج از کتاب ساخت ماشین های سنگین با این نوع اموزش ها می شود انجامش داد؟!
5- در ساخت یک مدل سه بعدی ماشین بعضی از بلو پرینت ها رنگی هستند و بعضی ها نه فقط
از خط تشکیل شدند.ایا بین این ها در مدلسازی فرقی داره یا نه؟!

فعلا توی همین ها موندم.

--------------------
یک درخواست بلو پرینتی هم داشتم نیاز به یک بلوپرینت فورد قرمز دارم.به نظر باید براتون اشنا باشه چون
این روز ها این ماشین زیاد ساخته شده.
اگر کسی داره لطفا بزاره.

Active Member
دوست عزیز جواب سوالات را نمی دونید؟!

راستی این سایت هایی که گفتید رفتم ولی بلوپرینتی که می خواستم را پیدا نکردم.
می خوام ماشین http://www.cgart.ir/gallery.php?jdev=gallery&cid=21&pid=502 [URL="http://www.cgart.ir/gallery.php?jdev=gallery&cid=21&pid=502"]Ford Mustang را بسازم بلوپرینتش را ندارید؟!البته بدون سقف[/URL]
و رنگ قرمزش را می خوام.

با تشکر

Active Member
سوالات من اینست:

1- چطوری باید این بلو پرینت را در فوتوشاپ تنظیم کنیم؟!
2- این توضیح با توجه به بلوپرینت خودش بوده اما با هر بلوپرینتی و هر اندازه ای باید چه کرد؟!
3- این کتاب بر اساس یک ماشین مسابقه ای نوشته شده ایا با هر بلوپرینتی به نظر شما که کار کردید
میشه کار کرد(منظورم همین اموزش را من با یک بلوپرینت دیگه انجام بدم)؟
4- خارج از کتاب ساخت ماشین های سنگین با این نوع اموزش ها می شود انجامش داد؟!
5- در ساخت یک مدل سه بعدی ماشین بعضی از بلو پرینت ها رنگی هستند و بعضی ها نه فقط
از خط تشکیل شدند.ایا بین این ها در مدلسازی فرقی داره یا نه؟!

کسی اگه جواب سوالات ما را میدونه بده.:-?

sranimation

Member
اگر سوال شما در مورد کتاب مدل سازی خودرو Subaru wrx است در سایتی که در مقدمه کتاب نوشته است این تصاویر موجود و اندازه ها نیز مناسب است
در attribute editor مربوط به image plan ها نیز اعداد زیر را وارد کنید
Height=30 width=30 center=0 , 0 , 0

Front
Height=12.88 width=12.88 center= -0.1 , 6.44 , 0

Back
Height=12.88 width=12.88 center= 0 , 6.44 , 0

Side
Height=30 width=30 center=0 , 6.735 , -6.5

برای هماهنگ کردن تصاویر هم اگر از سایت هایی که در بالا داده شده استفاده کنید، اندازه ها با هم متناسب است و تنها باید در مایا با جابه جا کردن تصاویر، آنها را هماهنگ کرد( روی فیلد برو و ctrl+MMB را به چپ و راست تکان بده تا تصویر حرکت کند)

در صورت تمایل tutorial های خودتان را به [email protected] ایمیل کنید تا در سایت www.sranimation.tk با نام خودتان قرار بگیرد

javajava

New Member
با سلام
من ميخاستم بپرسم من به دنبال اشياء 3بعدي (خونه , ماشين , كمد و...) ميگردم سايتي نيست كه من راحت بتونم با وارد كردن اسم اشيا اونرو دانلود كنم؟

Active Member
سلام دوست عزیز
اره منظورم همون کتابه.ولی من نمی خوام با ماشین خودش شروع کنم.می خوام با یک بلوپرینت دیگه برم.

ممنون.

sranimation

Member
تراز کردن با photoshop

تراز کردن 3 تصویر با هم، کار مشکلیه و در اغلب آموزش هایی که دیدم، (حتی digital tutor ) نیز هر 3 تصویر کاملا با هم نمی خونه.
راستش من تاحالا از تصاویر آماده استفاده کردم ولی فکر می کنم که در photoshop باید هر تصویر را در یک لایه قرار دهی(هر3 تصویر در یک صفحه) و با استفاده از کلید ctrl+t یا مسیر Edit>free transform هر لایه را با بقیه تراز کنی. در آخر هم هر لایه را با drag & drop در فایلی جداگانه قرار دهی.

در صورت تمایل tutorial های خودتان را به [email protected] ایمیل کنید تا در سایت www.sranimation.tk با نام خودتان قرار بگیرد.

ARAsoftware

Member
هزار مدل موستانگ داريم ولي اين يكي از قشنگاشه

پیوست ها

• 2004FordMustangGT.jpg
    2004FordMustangGT.jpg
    187.5 کیلوبایت · بازدیدها: 12

Active Member
سلام امیرجان همین خوبه ولی می خوام چراغاش یا مستطیل کامل باشن یا دایره ای .منظورم را که می فهمی؟!
اگه بتونی گیر بیاریش خیلی خوب میشه.

Ronalix

Member
با سلام خدمت دوست عزیز

تنظیم بلوپرینت کار خیلی ساده و آسونیه لازم نیست زیاد در فتوشاپ دقیق باشه ، فقط 4 طرف نمای بلوپرینتت رو از هم جدا کن و سعی کن از حاشیه سفید اون کم کنی تنظیم اصلی داخل خودی نرم افزار 3 بعدی باید صورت بگیره که موقع مدلینگ دچار مشکل نشی ! یعنی اگه 4 تا نما از 4 طرف ماشینت داری 4 تا plane ایجاد کن 4 تا نما رو رو این Plan ها بزار و سعی کن اونجا هماهنگشون کنی یعنی کناره های ماشین رو با نمای بالا ( سقف ) و نمای بغل رو هم با نمای بالا و ... میتونی تنظیم کنی . کار زیاد سختی نیست و اگر هم میخوای اندازه ماشینت رو دقیق داشه باشی فقط لازمه از داخل unite Stupe حالت اندازه ها رو به متر و سانتی متر تبدیل کنی و بعد پلان هاتو مثلا اگه یه ماشین 3 متری دار به اندازه 3 متر ایجاد کنی و بعد با عکسات داخل مایا هماهنگ کنی !

ARAsoftware

Member
بهنام جان اگه تو همين سايتي كه دوستمون گفت ( www.smcars.net ) بري ميتوني تو انجمن بلو پرينتش هرجور موستانگي كه ميخواي گير بياري

HOSSEIN.D

Well-Known Member
با سلام
من ميخاستم بپرسم من به دنبال اشياء 3بعدي (خونه , ماشين , كمد و...) ميگردم سايتي نيست كه من راحت بتونم با وارد كردن اسم اشيا اونرو دانلود كنم؟
سلام.
این وبلاگ مدلهای آماده ی زیادی داره، میتونی راحت دانلود کنی.
www.gfx-3d-model.blogspot.com
امیدوارم به دردتون بخوره.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا