کمک برای تشخیص dpi پلاتر

با سلام
دوستان میشه یکی لطف کنه بگه بهترین راه برای تشخیص dpi واقعی پلاتر ها چیه؟
یه جایی ادعا میکنه پلاترهایی داره با 4440 dpi اگه این ادعا درست باشه کیفیت بالاییه اما من شک دارم فقط میخوام بدونم راه تشخیص درستی این ادعا چیه؟
راستی پلاتر 6 رنگ عرضش هم 152cm
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

دوست عزیز الان dpi ها بسیار بالارفتن... اما در پلات ها تا جایی که من یادمه 2400 آخری بود و در اسکنر ها 4000 :rose:
http://www.plotterpro.com/index.php...er-plotter&catid=33:hp-wide-format&itemid=146
راستش منم تو همینش موندم آیا واقعا در حال حاضر پلاتری با چنین کیفیتی تولید شده!!!!!!!
اگه تولید شده باشه که خیلی عالیه
اما نمی دونم چه جوری بفهمم واقعاا 4440 dpi کیفیت داره؟

moslancer2

Member
راستش من فکر نکنم پلاتر با این dpi باشه چون نیازی به این وضوح زیاد احساس نمیشه... لینکی که گذاشتم تقریبا میتونید آخرین پلات هارو با مشخصات ببینید...
ولی من میگم که اسکنر با وضوح بالای 4000 میتونه باشه و حجم تصاویر اسکنی به گیگ میرسه و هر سیستمی نمیتونه به راحتی اسکن کنه...:rose:
http://www.plotterpro.com/index.php...ategory_id=21&option=com_virtuemart&Itemid=39
اینم که جدیدترین ماله کانن هست max زده 2400 ولی باز بگردین... اما من فکر نکنم پلات این dpi باشه اگر باشه خوشحال میشم بدونم مدلش چیه...:rose:

آخرین ویرایش:

moslancer2

Member
راستی احتمال داره منظورش 1440 باشه و مدل پلات 4440 این رو هم یه چک کنید...:rose:

مگه مدل 4440رو هم داریم؟!!!!
اما اون می گفت این مدل بسیار حرفه ایه .تازه تولید شده .(2011)
میشه در مورد این مدل کمی توضیح بدین؟
کیفیتش چه جوریه؟
البته از این بابت مطمئنم که 4440 dpi رو ذکر کرد

Tsobh.com

Well-Known Member
4440 به بالا هم داریم
برای کارهای چاپی طیف نور در ابعاد بزرگ برای پلاریزه کردن نور استفاه می کنند
کافیه نمونه چاپیش رو بگیری ازش بذاری ریز لوپ
یه کار با dpi پائین هم بزار زیرش نقطه های ریز گرد ( گوله گوله ) می بینی
اندازش زو با اون جیزی که ادعا می کنه تقسم کن عدد هر چند اومد dpi دتسگاه قلی رو به اون ضرب کنی DPI دستگاه طرف بدست می یاد

یکم دقت می خواد

moslancer2

Member
مگه مدل 4440رو هم داریم؟!!!!
اما اون می گفت این مدل بسیار حرفه ایه .تازه تولید شده .(2011)
میشه در مورد این مدل کمی توضیح بدین؟
کیفیتش چه جوریه؟
البته از این بابت مطمئنم که 4440 dpi رو ذکر کرد
والا من باز میگم این مدل هست شما یه سرچ هم کنی مدل هست و آخرین dpi بالا Inkjet Printer, 2880 x 1440 dpi هست و اینکه چاپ با این dpi برای چاپ دیجیتال دیگه بالاتر نیاز نیست...:rose:
http://www.google.com/search?hl=en&source=hp&biw=1440&bih=742&q=plotter+4440+dpi&aq=f&aqi=&aql=&oq=

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست عزیز
این مورد ارتباط داره به مغهوم اصطلاح رزلوشن که خوده این اصطلاح معنایه مختلفی داره. یه جا ممکنه اشاره داشته باشه به دقت چاپ یه جا ممکنه اشاره کنه به مساحتی که چاپ می شه و غیره. این اعدادی که اغلب در این زمینه ابراز می شه جنبه تجاری داره حالا نه اینکه بخوایم بگیم دروغه اما اشاره به موردی که ما اغلب مده نظرمونه نداره. مثلا می شه اینو پرسد که آیا این 4440 به معنایه چاپه 4440 نقطه چاپی در یک اینچ هست؟ که اینجا باید بررسی کرد که آیا همچی دفتی لازمه؟ اونم با توجه به اینکه منظور اینچه مربع هست! در واقع پلاترها دستگاههایی هستن برای چاپ های لارج فرمت که عامل فاصله می یاد در کار و این خوب باید جور در بیاد. پس اول باید فهمید این رزلوشنی که ارائه می شه داره چی تعریفی از رزلوشن رو توضیح می ده

موفق باشین

جناب زردوزی سلام
وقت عالی به خیر
ممنون از توضیحاتتون
اما سوال اصلی اینه که برای نا واردی مث من که قصد خرید پلاتر رو داره بهترین راه برای تشخیص dpi واقعی دستگاه چیه؟

جدیدترین ارسال ها

بالا