کلاس پرداخت بانک سامان SBPayment

irdavidnet

Banned
چی بگم ؟
والا من خودم الان نه شرکت دارم نه هیچی ولی گرفتم از پارسیان . سامان هم گفتم ، گفته یک هفته دیگه بیا

پس مجوزی که می خواد بیشتر الکی گذاشته اونجا ؟
توی فرمش هم نوشته کپی آگهی تاسیس شرکت !
و آی پی رسمی که ممهور به مهر شرکت باشه !؟!؟
یکی نیست به اینا حالی کنه که سایت با شرکت یا مغازه فرق داره ؟!

دوست گرامی شما می تونید در صورتی که شرکت ندارید از یک مجوز کسب استفاده کنید
به راحتی گیر میاد حتی بقالی محل ام داره حالا اگر آشنا نیست دمشو ببینید یه کپیشو بهتون بده و اگر نمتونه باهاتون بیاد سامان
برید سامان (نه اینکه از قبل فرمها رو امضا بزنه) باهاشون درمیون بگذارید بگین طرف مثلا شهرستانه شما بگید کجا ها قراره امضا بشه
بعد ببرید براش تا امضا کنه فقط بدیش اینه حسابی که به سامان ارائه میدید باید به نام طرف باشه

زیاد سخت گیر نیستن!
مثلا ما که شرکت داشتیم حالا بماند که چقدر دردسر کشیدیم تا حساب حقوقی باز کنیم بعد بریم سراغ پرداخت الکترونیک
در مرحله نهایی که مهر و امضای شرکت به همراه امضا داران الضامیه
مهر همراهمون نبود با کمی صحبت بدون مهر انجام شد (فقط باید کنار بیاین)
در ضمن قبلا 20 هزار تومن سفته میگرفتن که الان نمیگیرن
برای شخص حقیقی که مجوز کسب نداره حتما سوال کنید ببینید سفته کارسازه یا خیر؟!

بعضی از دوستان یه عادت بدی دارن اونم اینه که تا کارشون را میوفته دیگه یادشون میره چند نفر دیگه ای ام هستند که هنوز به کمک نیاز دارند!!!
در کل حرف من اینه که بانک سامان به قول خودشون (دادن پیمانکار نوشته)
نه اومدن اطلاعات رو درست در اختیار دولوپر قرار بدن نه سمپل هایی از روش کار سیستم
دلیل 1 : بی سوادی
دلیل 2 : ترس از نفوذ به سیستم
شاید باورتون نشه ولی با مکافات امروز تماس گرفتم و ازشون سمپل خواستم
فرد مغرور پشت تلفن گفت : آقااااا شما پی دی اف رو درست مطالعه نکردین آقاااااااا
منم گفتم عزیز جان شبهای متوالی تا صبح قدم به قدم با پی دی اف شما پیش رفتم ، منظور؟!
گفت صفحه فلان سمپل هست بلافاصله پی دی اف رو نگاه کردم دیدم به به!
منظورش لینک demo.sep.ir هست!!!!
خونم به جوش اومد و گفتم آقا شما اینجا سورس برنامه میبینید که بشه ازش کمک و الگو گرفت؟!
ایشونم با اکراه گفتند
www.sep.ir/sample.zip
از شانس بد ام برق رفتو نتونستم فایل و چک کنم..و بالاجبار تشکر و خدافظی کردم
حالا میتونید دانلود کنید و ببنید قسمت پی اچ پی این فایل زیپ چی هست!
همون 3تا فایل
verify.php
reverse.php
nosoup.php
به اضافه یه فایل جدید
php5_sample.php
که محتویاتش به شرح زیره
<?php
/***********************************************************************************
Sample code for working with Saman Electronic Payment webservices and PHP 5+
(C) 2008, By Amir Hosein Rushenas ([email protected]) under the license of GPL.
For more information about GPL, please refer to www.gnu.org/licenses/gpl.html
***********************************************************************************/

$client = new SoapClient("https://acquirer.sb24.com/ref-payment/ws/ReferencePayment?WSDL");

# In case https doesn't work, comment above line, then uncomment the following line
# $client = new SoapClient("http://acquirer.sb24.com/ref-payment/ws/ReferencePayment?WSDL");

$result = $client->VerifyTransaction("RefNum", "merchant_id");

if ( $result <= 0 )
echo 'Verification failed:'.$result;
else
echo 'It verified. The amount of transaction is: '.$result;
?>

حالا بگذریم از این قضیه که وضیفه بانک سامان بوده که یک Installation guide دقیق به همراه سمپل های کافی برای هر زبان برنامه نویسی ارائه بده(پیش و پس از قرار داد)
که همین باعث شده بازار سیاهی به وجود بیاد و روی ماژول نوشته شده قیمت های عجیب غریبی گذاشته بشه!
به قول یکی از دوستان تو فروم مامبولرن گفته بود تا حالا دیدید کسی از جیبش برای ساخت باجه های بانک پول بده؟
تازه واسه سیستم های کارتی تو مغازه ها از حساب مشتری کارمزد میگرفتن که دیگه نمیگیرن ، حالا ما هم که فروشنده محسوب میشیم داریم کارمزد میدیم (نوش جونشون ولی حداقل شرایط لازم رو فراهم بیارند! )
زحمت برنامه نویس سر جاش ، چون حتما منم اگه به تنهایی و بدون کمک به نتیجه می رسیدم برای راه اندازی از ابتدا تا انتها مبلغی رو به عنوان اجرت دریافت می کردم
ولی راهنمایی هام رو از دیگران دریغ نمیکردم
حالا سرتون رو درد نیارم من با روش دست نوشت خودم تونستم تا مرحله برداشت مبلغ از کارت مشتری پیش برم و بعدش که به سایتم پاس داده میشه و من باید وریفای کنم مشکل دارم و این قضیه باعث میشه وریفای نشه و مبلغ برگشت بخوره.
از دوستی که تاپیک رو آغاز کرده درخواست دارم تا زحمتشو بکشه استپ بای استپ توضیح بده از دیتا بیس ، فایل ها ، متد ها ،وریفای
اگر هم وقت و حوصله یاری نمیکنه تلفن تماسی بده راهنمایی کنه تا خودم همه رو در قالب یه تاپیک آموزشی و پی دی اف جمع آوری کنم و در اختیار همگان قرار بدیم

نه بابا ، بزن "شن کش و شرکا" !!!
راهنمایی غلط نکن عزیز!
کپی شرکتنامه
اساسنامه
روزنامه رسمی
کپی شناسنامه امظا داران
همرو میگیرن ازتون
------------------------------
دوستان هر راهنمایی در این رابطه می خوان بپرسن(ما 1ماهی الاف بودیم تمام مراحل رو ریز بریز طی کردیم)

sIiiS2

Member
بدبختی همین جاهاس دیگه !
رفتم سامان میگم من میخوام اینکار رو بکنم شخص حقیقی هم هستم ، مجوز هم ندارم ....
طرف میگه نمیدیم ، به منم ربط نداره باید از کجا بگیرید اما بدون مجوز نمیشه !
میگم مگه فروشگاه اینترنتی بقالیه ؟ ، میگه خوب یه فروشگاه فیزیکی بزنید مجوز بگیرید بعدا بیاید درخواست بدید !!!!!!!!
میگم باید فروشگاه با مجوز مرتبط باشه میگه آره !
حالا مثلا اگه یکی خواست دومین بفروشه باید مجوز چی چی بیاره برا اینا ؟!
گند زدن به اینترنت ! یکی نیست بگه بلد نیستین چرا شروع به کار می کنین !!!!

saidshp

Member
سلام
دوست عزیز همانطور که خودتون هم در پستهای قبلی متوجه شدین بنده چون با بانک قرارداد نبستم به هیچ عنوان نتونستم webmethod ها رو تست کنم
اگر این بانکها حداقل اجازه می دادن که یه تراکنش چند ریالی انجام بشه برای نمونه خیلی وقت پیش کارشو تموم میکردم. ولی متاسفانه نمی دونم این کار چقدر براشون هزینه داره
در ضمن سعی می کنم تا چند روز اینده یه کلاس تقریبا بهتر بنویسم با توضیح کامل تو همون پست اول رو ویرایش میکنم.
موفق باشید.

سلام
دوست عزیز همانطور که خودتون هم در پستهای قبلی متوجه شدین بنده چون با بانک قرارداد نبستم به هیچ عنوان نتونستم webmethod ها رو تست کنم
اگر این بانکها حداقل اجازه می دادن که یه تراکنش چند ریالی انجام بشه برای نمونه خیلی وقت پیش کارشو تموم میکردم. ولی متاسفانه نمی دونم این کار چقدر براشون هزینه داره
در ضمن سعی می کنم تا چند روز اینده یه کلاس تقریبا بهتر بنویسم با توضیح کامل تو همون پست اول رو ویرایش میکنم.
موفق باشید.
من حاضر ام هر امکاناتی که شما نیاز دارید در اختیارتون بگذارم
سایت ما تمام مراحلش رو انجام داده کاملا آمادس فقط مشکل انتهایی سر وریفای هستش
اطلاعات تماسم رو براتو پیام خصوصی می کنم تا در صورت تمایل همکاری کنیم

بدبختی همین جاهاس دیگه !
رفتم سامان میگم من میخوام اینکار رو بکنم شخص حقیقی هم هستم ، مجوز هم ندارم ....
طرف میگه نمیدیم ، به منم ربط نداره باید از کجا بگیرید اما بدون مجوز نمیشه !
میگم مگه فروشگاه اینترنتی بقالیه ؟ ، میگه خوب یه فروشگاه فیزیکی بزنید مجوز بگیرید بعدا بیاید درخواست بدید !!!!!!!!
میگم باید فروشگاه با مجوز مرتبط باشه میگه آره !
حالا مثلا اگه یکی خواست دومین بفروشه باید مجوز چی چی بیاره برا اینا ؟!
گند زدن به اینترنت ! یکی نیست بگه بلد نیستین چرا شروع به کار می کنین !!!!
دوست گرامی برات متاسفم چاره ای جز شرکت نداری مگر اینکه اینقدر صبر کنی تا قانوناشون عوض بشه یا بانک دیگه ای پیش قدم بشه!
در کل روش دیگه ای جز شرکت رو پیشنهاد نمی کنم تازه به نفعت هست که در اون شرکت امضا دار باشی در غیر اینصورت باید
وکالت یکی از امضا داران شرکت رو در اختیار بگیری تا اسمت(تازه بصورت موقت یا مدت زمان خاص) در بانک به عنوان وکیلی که حق برداشت داره ثبت بشه.
زیرا طبق قوانین بانکی برداشت از حساب حقوقی فقط از طریق سهام داران امضا دار صورت می پذیره (مگر اینکه در روزنامه رسمی شرکت نام شخص دیگر به عناوین وکیل حقوقی و. ... درج شده باشه و به ثبت مراجع حقوقی رسیده باشه)
در نهایت شما می تونید به شرکت ملحق شید حتی با سهام یک درصد یا هیچ! اسمتون تو روزنامه رسمی درج بشه و سپس حساب حقوقی (حتما به بانک بگید کوتاه مدت-بلند مدت یا قرض الحسنه ) افتتاح کنید ضمنا اگر شرکت مال خودتون نیست و مساله اعتماد به برداشت از حساب دارید هنگام افتتاح حساب برداشت از حساب رو منفردا در اختیار بگیرید(نیاز به امضای مدیر عامل شرکت در هنگام افتتاح حساب)
بازم اگر موردی داشتین من در خدمتم

saidshp

Member
سلام
چند روز قبل متوجه یه خطا شدم
توجه داشته باشین که اگر از extension soap_php استفاده میکنید نمی تونید تو برنامه از ماژول nusoap استفاده کنید و همین طور بر عکس چون این دو یک کلاس به نام soapclient دارند به همین دلیل موقع اجرا این رو میده
fatal error :Cannot redeclare class soapclient
البته تو nu soap می خواستن اسم کلاس رو تغییر بدن.

3tigh

New Member
:rose: واقعا تشكر مي كنم از تمام كساني كه توي اين تاپيك كمك كردن مخصوصا ALBORZ.VICTOR
من يه پي اچ پي كاره آماتور هستم و اصلا از حرفاتون سر در نياوردم.
من Sample.zip رو از Sep.ir گرفتم و در قسمت پي اچ پي اون 4 تا فايل ديدم. حالا ميشه بگيد مربوط به كدوم قسمت از پرداخت ميشه؟ (منظورم قبل از ورود به درگاه، در درگاه بانك سامان يا بعد از انجام تراكنش). اگه چيز نامربوطي گفتم حق بديد چون واقعا گيج شدم.
nusoap چيه؟ به چه دردي مي خوره؟
يه لطفي كنيد و نگذاريد اين تاپيك بخوابه. چون كاره خيليا گير همينه.

elyass

Member
با اقتصاد نوین و پارسیان کسی اقدام کرده؟ اونام مجوز می خوان؟
:sad:

sIiiS2

Member
ما تونستیم از پارسیان بگیریم بدون مجوز، یه سری شرایط داشت اما بالاخره شد
برای اقتصاد نوین هم فکر کنم مجوز میخواد

elyass

Member
سلام
با استفاده از وب سرویس
یه نگاه اینجا بنداز
http://php5.ir/temp/saman.zip
1.ببخشید این لینک کار نمی کنه
2.این سمپل بانک چه جوریه. قابل استفاده هست
3.سایتی که داشتمip منحصر به خودم نداشت. از کدوم شرکت میتونم یه هاست با ای پی منحصر به خودم بگیرم؟ البته میدونم جاش اینجا نیست ولی تو چند جا امتحان کردم ولی کسی جوابمو نداد.
ممنون

elyass

Member
ببخشید
تو sbpayment.phpاین
PHP:
$_POST['submit']
یعنی چی؟
بعدش این ID تو جدول واسه چیه؟
در ضمن از این اسکریپت میشه واسه ارتباط با بانک پارسیان استفاده کرد؟

iman4web

Banned
یکی روال کار تو بانک پارسیان و سامان رو بگه.
مجوز میخواد یا نه ؟
باید شرکت باشیم ؟
چند درصد کارمزد میگیرن ؟
سالیانه چند تومن باید بدیم ؟

elyass

Member
بله کل بانکها مجوز میخوان
در ضمن منتظر کس دیگه نباش. چون کسی جواب ادمو تو این انجمن نمیده

جدیدترین ارسال ها

بالا