کلاس داغ Liquid

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

می بینم که واقعاً علاقه مندید.
البته این تاپیک، واسه لیکوئیده؛ بهتره که از این به بعد، سوالات دیگه رو (مثل قطعات) توی تاپیک های مروبط و یا تاپیک های جدید مطرح کنید که راحت تر بشه روشون بحث کرد.

راستش فکر نمیکردم به این سرعت جواب بدید
بع ... پس چی فکر کردی داداش!

معمولا از cpu های amd برای کارهای گرافیکی استفاده میکنن
تفاوت CPUها، توی قدرت و سرعت پردازششونه؛ روی هیچ کیفیتی تاثیر نمی ذارن. البته چیزی که توی کار مشخص شده اینه که CPUهای Intel، قوی تر از AMD هستن؛ چون کمتر داغ می کنن و بهتر جواب می دن.
از طرفی، اکثر نرم افزارها و سخت افزارهای مونتاژ، با chip set Intel سازگارتر هستن.

باکس لیکوئید تا چه حد میتونه کمک کنه؟
باکس لیکوئید، فقط یه پانل ورودی و خروجی تصویره. فقط موقع کپچر و یا خروجی به پلیرها کار انجام می ده؛ می تونید اون رو موقع مونتاژ، از دستگاه جدا کنید.
اما...
به خودم ثابت شده که کیفیت و رنگ بندی و وضوح تصاویر لیکوئید، (از بقیه برنامه هایی که توی بازار هست) بهتره.
پس بهترین ورودی و خروجی تصویر (که بتونه کیفیت رو حفظ کنه) واسه همچین برنامه ای، پانل خودشه.
در ضمن...
یه پانل اکسترنال که Plug and Play (قابل جدا شدن حین کار) باشه، می تونه چندین کامپیوتر رو پشتیبانی کنه.

ASUS - P5B قیمتش 130
خوبه.

Pentium D , Dual Core 64 bit - 3.0 GHz قیمتش 122
Core 2 Duo , Dual Core 64 bit - 1.8 GHz قیمتش 168
قبلاً عرض کردم که CPUهای Dual Core، خوب جواب ندادن.
چرا؟!
(فعلاً) نرم افزارها و CPUها جوری کار می کنن که هر برنامه، روی یه هسته پردازش می شه. مثلاً وقتی که از لیکوئید استفاده می کنیم، فقط یکی از هسته ها لیکوئید رو مشغول اون می شه.
»» یه مشکل دیگه هم هست...!
اگه یه برنامه روی یه هسته، و پلاگین یا یه برنامه مربوط به اون، روی یه هسته دیگه اجرا بشه، این دو تا نمی تونن با هم کار کنن.
(( البته این نمی دونم که جدیداً این مشکل حل شده یا نه! ))
پس همون فول کش بهتره.

(نفهمیدم چرا گرون تره تازه کشش هم 2 هست ولی قبلیه 4 ) هر چی هست باید سر DUo باشه نه؟
سی پی یوهای Core 2 Duo، در اصل دو تا CPU هستن؛ یعنی مشخصاتی رو که روش نوشته، باهاس ضرب در 2 کرد تا اعداد واقعیش مشخص بشن.

ASUS - EN7900GS قیمتش 215
NVIDIA GeForce-256MB DDR-TV OUT+DVI-DDR3 - 256bit
به گمونم این بهتر باشه (راستش قطعات اون قدر زیاد و متنوع هستن که آدم نمی تونه با همشون آشنا بشه).

بهترین رم، KingStone اصل DDR2 هستش. اگه می تونید باس بالا و یا حتی Dual Channel بگیرید.
هر چی بیشتر، بهتر!

میخوام از external hard استفاده کنم بهتر نیست؟؟ یعنی راحت تر نیست؟؟
سرعت انتقال اطلاعات هاردهای اکسترنال، پایین تر از هاردهای اینترنال هست.
همین IDE از همشون بهتره. یا SATA بافر 32.

راستی نیاز به کارتی شبیه مایرو دارم یا نه اصلا؟
نرم افزار لیکوئید، فقط پانل خودش رو می شناسه.
می شه با Ilinke مادربورد هم بهش تصویر داد؛ ولی یه کم اذیت می کنه.

-----------------------
دوستان قدیمی تر می دونن که بنده هیچ وقت سیستم پیشنهاد نمی کنم.
فقط می گم که خردی سیستم مونتاژ، دو تا شرط داره:
1- نوع کاربرد
2- سرمایه
به نظر من با هر سیستمی که سالم باشه، می شه کار کرد.

التماس دعا
یا علی

carino0

New Member
مرسی از اطلاعاتتون.

یه قضیه ای برای من پیش اومده.

من خودم هم با پریمیر کار کرده بودم و هم با یولد پرو.
واسه تغییر رنگا یولید پرو و حتی یولید معمولی خیلی قشنگ اینکارو میکنه.

خیلی با لیکوید آشنا نیستم ولی یادمه سر ادیت کار خودمون نتونستیم خیلی رنگو اونجوری که من مد نظرم بود در بیاریم.

بعد dvd کار رو خودم تو خونه با یولید تغییر رنگ دادم و خیلی عالی درومد.
موقع خروجی گرفتن هم حتی با سیستم خودم افت کیفیت محسوسی نداشتم.

تصاویرم خیلی شارپ بود و خیلی آینه یه جورایی مثه فیلم سینمایی. اینجوری تو کلیپ به دلم نمیشست.
دیگه نبردم با لیکوید بهش دست بزنم و با اون سیستم به قول معروف حرفه ای.

الآن تصویرم از حالت خامی در اومده و دیگه شارپ نیست.
شیاد دلیلش هم بلور شدن بعضی از فریمها باشه.

تو لیکوید یادمه وقتی رنگ رو بهش دست زدیم تو جاهایی که مه داشت تصویر کمی رنجه شده بود.
علتش هم همون آینه بودن تصویر بود.

حالا با یولید که خروجی گرفتم انگار این افت کیفیت کم یه جورایی روی اون رنجه ها تاثیر گذاشته و به جای شطرنجی شدن و رنجه شدن اون قسمتا رو بلور کرده.

خلاصه که ما نفهمیدیم کی به کیه.

ولی مطمئنم که با لیکوید هم میشه در آورد.

با سلام
من با لیکوئید کار نکردم ولی تعریفشو خیلی شنیدم .البته فکر نمی کنم از ediuse و premiere سر باشه.
من به پریمیر مسلطم و دوستان هرکدوم سوالی در زمینه این نرم افزار دارند می تونن بپرسن.
در ضمن مشتاقانه علاقمند فراگیری liquid هستم.

با تشکر

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

بنده یه چند روزی مسافرت بودم و نتونستم وصل بشم.

مرسی از اطلاعاتتون.

یه قضیه ای برای من پیش اومده.

من خودم هم با پریمیر کار کرده بودم و هم با یولد پرو.
واسه تغییر رنگا یولید پرو و حتی یولید معمولی خیلی قشنگ اینکارو میکنه.

خیلی با لیکوید آشنا نیستم ولی یادمه سر ادیت کار خودمون نتونستیم خیلی رنگو اونجوری که من مد نظرم بود در بیاریم.

بعد dvd کار رو خودم تو خونه با یولید تغییر رنگ دادم و خیلی عالی درومد.
موقع خروجی گرفتن هم حتی با سیستم خودم افت کیفیت محسوسی نداشتم.

تصاویرم خیلی شارپ بود و خیلی آینه یه جورایی مثه فیلم سینمایی. اینجوری تو کلیپ به دلم نمیشست.
دیگه نبردم با لیکوید بهش دست بزنم و با اون سیستم به قول معروف حرفه ای.

الآن تصویرم از حالت خامی در اومده و دیگه شارپ نیست.
شیاد دلیلش هم بلور شدن بعضی از فریمها باشه.

تو لیکوید یادمه وقتی رنگ رو بهش دست زدیم تو جاهایی که مه داشت تصویر کمی رنجه شده بود.
علتش هم همون آینه بودن تصویر بود.

حالا با یولید که خروجی گرفتم انگار این افت کیفیت کم یه جورایی روی اون رنجه ها تاثیر گذاشته و به جای شطرنجی شدن و رنجه شدن اون قسمتا رو بلور کرده.

خلاصه که ما نفهمیدیم کی به کیه.

ولی مطمئنم که با لیکوید هم میشه در آورد.
راستش متوجه منظورتون نشدم.
می تونید توضیحات دقیقتر با چند تا عکس از تصاویر مورد نظرتون بدید؟

من با لیکوئید کار نکردم ولی تعریفشو خیلی شنیدم .البته فکر نمی کنم از ediuse و premiere سر باشه.
عرض خیر مقدم به دوست جدیدمون آقا رضا reza_rafie1363
البته هر گلی یه بویی داره.
(از نظر آماری) نرم افزار Edius حرفه ای ترین برنامه و Premiere فراگیرترین و عمومی ترین برنامه مونتاژ هستن.
نرم افزار Liquid به راحتی و سرعت این دو تا کار نمی کنه، ولی کیفیت تصویر و وضوح تصویر و به خصوص رنگ بندی تصاویر، توی این برنامه بی نظیره.
البته هنوز مونده تا یه برنامه حرفه ای با سرعت بالا بشه؛ ولی به گمونم اگه نواقصش رو حل کنه می تونه با همه برنامه های دیگه رقابت کنه.

التماس دعا
یا علی

آخرین ویرایش:

nima4000

New Member
سلام
توي اين پست همه حرفه اي هستند اميد است كه آموزش premiere pro2 ادامه داشته باشد و همه تجربيات خود را ارائه كنند :wink:
با تشكر از همه

آخرین ویرایش:

saeed50

Member
سلام به همه
به خصوص ادمینتور عزیز
من یک دوره رفتم liquid از کلاسهای سروش سیما ولی واقعیتش فکر کنم همون english help رو بخونیم راحت تره به هر حال لکیوید یک امتیازایی داره که هیچ کدوم از نرم افزارای مونتاز ندارن مثلا کراپ که توی پریمیر با دردسرای زیادی بایدadd بشه توی لیکویید مثل آب خوردنه یا کار با رنگ ها.فقط حیرونم که چرا اینقدر این نرم افزار کنده و واقعا حال آدمو میگیره من 2 میلیون خرج سیستم کردم فکر کردم قراره پرواز کنم ولی به پول زیاد خرج کردن نیست . اگه راهی برای درمان کندی این نرم افزار دارید به دیده منت دارم اگه قراره سخت افزاری اضافه کنم راهنمایی بفرمایید. سیستم من عبارت است از:
یک پنتیوم 4 فول کش 2 مگ با 2 گیگ رم ddr2 یک گرافیک 256 پی سی آی اکسپرس و یک کارت دی وی بریج اسنازی بدرد نخور که فقط خروجی روی تلویزیون رو به من میده. خودم فکر می کنم اشکال از همین فقدان کارته

sayeh007

New Member
ببینید بچه ها نرم افزار لکویید قوی هست اما چند تا مشکل داره اولین مشکل اینکه یک شرکت سخت افزار اومده کار نرم افزارو میکنه و هیچ وقت این نرم افزار نمی تونه بالاتر ها سعود کنه چون ادوب سر تر از قدرت پیناکل داره این خودش اصل مهم اولن باید طرفداری کردنو بذاریم زمین و بگیم کدومش خوب کار میکنه و چقدر هر کدومش کاربرد داره مثلا تو افتر افکت هیچ قدرتی نیست که جلودارش بشه واقعا این وسلم هست که نه لیکوید نه چیز دیگه تا حالا در نیومده که بتونه سر به سرش بذاره خلاصه پس نگیم که لیکوید خوب پریمایر بد بیایم رو خاک استین هارو بالا بزنیم بگیم کدومش خوب تر جواب میده حالا من میگم
کدومتون چه کارتی دارید و چه دوربینی
باید یه دوربینی بیارید مثل دوربین مثلا Dsr250 حداقل و یه کارت بیارید مثل Tv Bi Tv یا اینکه و امتحان کنید که کدوم بلدرنگ خوبی داره کدوم رو خط انلاین پخش مستقیم رو ماهواره جواب خوبی میده هر سیستمی باشه امکان نداره یه پخش نرم بده با لیکوید هیچ وقت نرم افزار لیکوید رو رو پخش مستقیم نمیذارن ولی پریمایر رو چرا پس با افکارات خودمون نگیم با دلیل و برهان نظر بدیم من نمیگم که لیکوید بد یا خوبه نه من میگم کدوم کارایی خوبی داره لیکوید تو یه جاهای به خوصوصی جواب میده همج گیر نیست اما میشه اگه هم نباشه فرقی بکنه اما پریمایر نباشه شما نمیتونید تمام کارهای یه تدوین فیلم رو انجام بدید یه فیلم اپارت دیجیتال رو شما نمی تونید با لیکوید کار کنید اینو میدونستید چون اون وقط خود شرکت هالیود پریمایر رو ول میکرد مچسبید به لیکوید پس چرا در درجه 5 قرار داده و پزیمایر رو درجه 2 این علت برا چی هست؟
در ضمن پریمایر پلاگین های زیادی داره اما لیکوید نه پس شما اگه یه پلاگینی احتیاج داشته باشید چیکار میکنید و در ضمن اگه بخواهید اپر فیلد هاتونو تغییر بدید چیکار میکنید اگه بخواهید ارتباطی بین افتر افکت بدید چیکار میکنید یا میاید از فایل افلاین استفاده میکنید این برا یک حرفه ای خننده دار نشون نیده که با افلاین کار کنه پس بهتر فکر کنید امتحان و در نتیجه نظر من نمیگم شما اشتباه میگید من میگم هر کدوم جای خود رو داره ...
اما برای کارت های ویدیو حتما از انفورس استفاده کنید نه اینتل ....

carino0

New Member
جالب بود مرسی.
منم دستم به لیکوید آشنا نیست ولی اینو مطمئنم که لیکوید فوق العاده کنده و پدر صاحب بچه رو در میاره!!!

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

ایول به این همه مشتاق که می خوان اساسی بحث مونتاژ رو دنبال کنن:)

آقا سعید saeed50،
این کندی کار با برنامه، متاسفانه همیشه هست. به خاطر این که این نرم افزار، به جای سخت افزار هم کار می کنه و از طرفی، محیطش رو گرافیکی کردن که کار با اون راحت بشه. ولی خب با اون سیستمی که خودم کار کردم، نسبت به حجم و قدرت برنامه، سرعتش بدک نبود. شاید شما انتظار دارید که سیستمتون بترکونه :wink: که البته ذات Liquid (فعلاً) سنگینه.

و اما رفیق عزیزمون sayeh007 که از همین پستشون معلومه این کاره هستن.
خیلی خوش اومدی:cool:

اگه شما تمام صفحات این تاپیک رو خونده باشید (به خصوص دو صفحه اول) متوجه می شید که من طرفدار دو آتیشه یه برنامه نیستم.
اشکالات عمده این برنامه رو گفتم؛ البته یه سری اشکالات هم هست که حقیقتش چون هنوز در حد آموزش هستیم، نرفتم سراغ اونا.
از طرفی، این تنها تاپیک توی انجمنه که در مورد Liquid بحث می کنه؛ پس همه ما با برنامه های پرکاربرد آشنا هستیم.

اول این که هیچ برنامه ای بدون اشکال نیست.
(ظاهراً) هم شما با این نرم افزار به اندازه کافی آشنا هستید و بنده هم توی این تاپیک توضیح دادم؛ پس صحبت های اضافی رو تکرار نمی کنم.
همون جوری که هممون می دونیم، هیچ وقت نمی شه کارهای حرفه ای رو با یک یا دو تا برنامه بست؛ پس باید اون قدر با برنامه های مختلف آشنا بود که واسه انجام دادن کارها به مشکل برنخوریم.
پس Liquid هم یکی از اون برنامه ها هست که لازمه با اون آشنا بشیم.
بنده (محض ریا) حدود 2 سال به طور جدی مونتاژ می کنم؛ توی این مدت فقط 2 یا سه تا برنامه رو با Liquid بستم. شاید این خودش یکی از دلایل اثبات کاربرد برنامه ها باشه.
با این حال، بعضی مسائل ها پیش اومده که فقط Liquid تونسته مشکل ما رو حل کنه.

اشکال اصلی این نرم افزار اینه که خواسته انحصاری کار کنه. از اون جایی که با تعداد محدودی نرم افزار و سخت افزار هماهنگه و قدری سنگین و کند هستش.
بنده به عنوان کسی که با برنامه های رایج مونتاژ کار کردم، معتقدم که استفاده از Liquid در کنار باکس های دیگه، خیلی مفیده و می تونه واسه بهبود کار، موثر باشه.

خلاصه این که...
مهمترین دلیلی که باعث شده از این نرم افزار خوشم بیاد، اینه که معتقدم نسخه های بعدی این نرم افزار اگه بتونن اشکالات فعلی رو برطرف کنن، می تونن یکی از قطب های مونتاژ کامپیوتری بشن.

واقعاً خوشحال شدم که شما هم وارد بحث ما شدید.
ان شاءالله بتونیم از دانش شما و بقیه دوستان استفاده کنیم.:cool:

راستی!
آقا نیما، اون جا بهتون جواب دادم.:wink:

التماس دعا
یا علی

ادامه دهید من هم آمدم به جمع میکسر ها!!!:cool:
فقط ... فقط ...
من یه دوربین سونی دارم که قبلا باUSB به کامپیوتر وصل می کردم و فیل هام رو به طور متوسط میکس می کردم ولی حالا به کامپیوتر که وصل می کنم هیچ عکس العملی از کامپوتر نمی بینم !!! یعنی انگار نه انگار به کامپیوتر وصل شده !
آیـــــــــــــــــــــا با iLink مشکلم حل میشه یانه؟؟؟
ممنون

morteza2007

New Member
آقا یه سوال مهم دستگاه چی میخواد این گنده؟ من با پریمیر کار میکنم سیستم هم DUal Core امکانات کارت کپچر و این قرتی بازیا هم ندارم. یه دوربین دارم با یه کارت آی لینک. همینا کارمو تو پریمیر راه میندازه. ولی از liquid خوشم اومده. احساس میکنم اگه کسی پریمیر زیاد کار کرده باشه با لیکوئید کلی حال میکنه. فقط یه مشخصات رم و کارت گرافیک و سی پی یو و کارت کپچر بده تا ببینیم چقدر خرج رو دستمون میذاره

amir555

New Member
باعرض سلام ميخواستم يه خواهشي بكنم اونم اينكه آموزش كامل Liquid رو ميخاستم . كسي ميتونه كمكم كنه ؟

carino0

New Member
ادامه دهید من هم آمدم به جمع میکسر ها!!!:cool:
فقط ... فقط ...
من یه دوربین سونی دارم که قبلا باUSB به کامپیوتر وصل می کردم و فیل هام رو به طور متوسط میکس می کردم ولی حالا به کامپیوتر که وصل می کنم هیچ عکس العملی از کامپوتر نمی بینم !!! یعنی انگار نه انگار به کامپیوتر وصل شده !
آیـــــــــــــــــــــا با iLink مشکلم حل میشه یانه؟؟؟
ممنون

سلام

آره بIlinkمشکلتون حل میشه هم راحته هم کیفیت خوبی میده.
یه دوربین هندی کم ساده که مثلا mini DV میخوره در نظر بگیرید میتونید به راحتی و با کیفیت خوب حتی با یه لپتاپی که مجهز به Ilink هست کارتون رو راه بندازید.

من فیلمی که با Z1 و Dsr 250 گرفتم رو گذاشتم تو یه هندیکم با Ilink ریختم تو PC نتیجه هم خوب بوده. (پول نداشتیم player اجاره کنیم :neutral:)

kimiya_andishe

New Member
بچه ها اگه با لينوكس كار كنيد خيلي از اين مشكلات رو نداره
مثلا خودش خود كار همه دوربين هاي ديجيتالي رو ساپورت ميكنه

saeed_tan

New Member
خروجی تصویر از کارت لیکوئید

با سلام خدمت دوستان و animeditorعزیز
زمانی که در برنامه liqueid کار می کنم و از باکسم خروجی آنالوگ میگیرم (audio.video) خروجی بهم نمی ده فکر می کنم از کارت گرافیکم باشه درسته ؟ شما چه نوع کارت گرافیکی رو پیشنهاد می کنید مادر برد من کارتهای گرافیک pci expressساپورد نمیکنه با تشکر.

sina57

Member
سلام،و دوتا تشکر
دوم : به خاطر اینهمه اراده و پشتکار
اول : به خاطر اینهمه پشتکار و اراده
سوم : منتظر هنر نمایی های نا تمومت هستم!
دلت همیشه گرم خدا باد!

noki

New Member
سلام
می خواستم بگم که من یک سال ونیمه که با این نرم افزار بطور حرفه ای کار می کنم.اگه کمکی از من بر بیاد در خدمتتون هستم.
این نرم افزار تا چند سال پیش بنام ادیشن شناخته می شد.پس از آن تحت نام لیکوئید به بازار آمد و بسیاری از نقاط ضعفش را برطرف کرد.هم اکنون این برنامه بنام اوید لیکوئید توی بازار پیدا میشه.
این برنامه چندان برای کارهای وله سازی مناسب نیست هرچند که قابلیت اونو داره و بیشتر برای پروژه های بلند ویدئویی بکار میره.از لحاظ سرعت تدوین پریمیر از اون سرتره ولی قابلیتهایی داره که از اون برنامه ای قدرتمند در عرصه تدوین بدل کرده.
برای کار با اون همانطور که دوستان گفتند نیاز به سیستم خفن دارید .چون کارت لیکوئید از نوع اکسترناله و فاقد رم داخلی!
لذا تمام توانشو از Cpu و Ram سیستم میگیره.
موفق باشید

binladen

New Member
با سلام خدمت همه دوستان عزیز .
من دنبال آموزش پریمیر بودم که اتفاقی اومدم تو این تاپیک .
از لیکوئید خوشم اومد رفتم تهیه اش کردم .
ولی خیلی پیچیده تر از پریمیر و مدیا استدیو هستش .
یه چند تا جا با مشکل رو برو شدم .
کسی هست که من ازش بتونم چند تا سوال ساده رو بپرسم ( مثل شما اساتید تو کار حرفه ای مونتاژ و میکس نیستم ) .
با تشکر و آرزوی موفقیت روز افزون واسه همه شما دوستان گلم :d

Andishe Nikoo

New Member
Liquide

نرم افزار liquide من رجیستر می خواهد ومثل همه ی نرم افزار های دیگه ی ما رجیستر نشده است و پیغام میده که شخص دیگه ای با این سریال نامبر وجود دارد خواستم ببینم چطور سرشو کلاه بزارم که بعد از گرفتن خروجی کلمه Pinnacle System روی تصویر نباشد. با سپاس

جدیدترین ارسال ها

بالا