کسب درامد خوب با 3d animation

maxscript

Well-Known Member
با سلام به دوستان عزیز:
می خواستم ببینم چطور می شه که ما میتونیم از راه سه بعدی پول در بیاریم
یا فقط داریم وقتمونو تلف می کنیم اگر می تونیم چطوری می شه حالا نرم افزارش مهم نیست
فقط چطور می شه.
با تشکر.

MSB_GRAPH

Active Member
خیلی باحالی
شما تو دنیای سه بعدی می تونی پول در بیاری ولی همیشه گفتن هنر اولش پول نداره اگر فقط به فکر بازار هستی هنر برات مهم نیست به نظر من ولش کن چون آخرش خسته میشی.تازه همش به خود نرم افراز نیست و شما باید سر رشته از پایه هنر و معماری(در صورت علاقه به کار در زمینه معماری)داشته باشی.
موفق باشی

حالا شما اگه این ها رو داشت چیکار کنه 

سوال رو نپیچونید

چند تا را ه حل داره ؟

یک کارهاتون رو بزارین برای گالری اینطوری اگه کارتون خوب بود بهتون میگن که این رو بسازین 

دو توی گروه های تلویزیونی باشین صدا و سیما انیمیشن سازان و غیره

ولی فکر نکنم بشه به این راحتی ها بشه 

درآمد: یک سوال مهم !

سلام

:?:

دوستان مشکل من و خیلی ها فکر میکنم همین باشه. هیچ انگیزه ای آرامش بخش تر از تأمین آتیه شغلی برای یادگیری حرفه ای نیست. چون میدونید که سه بعدی کار میبره ...

دوستان میشه کمی حرفه ای تر و جامع تر صحبت کنند.
زمینه های کاری و تخصصهای مفید. چه کارهایی طالب داره و چه تخصصهایی مستقل یا در کنار هم مورد نیازه. چه حد از تخصص کافیه و چه حد برای کارهای خفن لازمه....

>|<

هر کسی میتونه اگه جایی مشغوله
در این زمینه از تجربه هاش بگه...
راهنمایی مفیدی هست اگه دوستان کمک کنند.

یا علی

Mahdidis

Active Member
یکی از استادای معماری مشغول در خارج از کشور ( از اسم که بگذریم ) ایران که اومده بود سر یکی از کلاسهایی که دعوتش کردند تا سطح بچه های اون دانشگاه رو بسنجه . روز موعود هر کدوم از بچه ها سعی کرده بودند بهترین 3d کارشون رو ببرن . استاد همه کارارو میبینه . با این که بعضی از کارها سطح بالایی داشتند ، اما استاد اکثرشون رو کاملا رد میکنه . وقتی می پرسند :چرا؟ میگه : کارهایی که امروز دیدم همه ابزار خوبی داشتند اما هیچ کدوم معماری نداشتند.
( توضیح : جمله ای هست که میگه مکانیک بدون اچار هم مکانیکه ، اما ابزار فروش بدون اچار ؟!)

آخرین ویرایش:

ali_118

کاربر VIP
( توضیح : جمله ای هست که میگه مکانیک بدون اچار هم مکانیکه ، اما ابزار فروش بدون اچار ؟!)
برادر بحث در مورد گرافیک سه بعدیه، نه درباره ی معماری !

زمینه های کاری و تخصصهای مفید. چه کارهایی طالب داره و چه تخصصهایی مستقل یا در کنار هم مورد نیازه. چه حد از تخصص کافیه و چه حد برای کارهای خفن لازمه....
والا عرضم به حضورتون که اینجا ایرانه :green:

مثلا شبکه استانی خودمون تیزر هایی پخش میکنه که اگه مبتدی ترین دوستان در اینجا هم اون تیزر رو بسازن از چیزی که اونها ساختن قوی تر در میاد !
نتیجه: اصلا مهم نیست چقدر توی کارتون حرفه ای باشین، مهم ترین چیز پارتیه و رابطست که اونا داشتن

یکی از دوستان من که مسئول فنی ئه تو صدا و سیما
میگه که کارهایی که انجام میده بعضا در حد خاموش کردن کامپیوتر پرسنل هست. . .
دیگه خودتون تا تهشو بخونین

این از کار دولتی !

1seda

Member
سلام
نماز و روزه های همتون قبول مخصوصا اونایی که روزه میگیرند :snap:
چیزی که من دیدم چیزی نیست جز سر درگم کردن بنده خدا و کسی جواب maxscript را نداد.
راستش برا ی کارهای 3 بعدی باید یک مسیر برای خودت تعریف کنی مثل مدلیمگ - انیمیت -و.. (بیشتر این دو تا تو برای انیمیشن ایران مطرحه ) و مدل سازی و محیط سازی نما داخلی وخارجی هم جزو کار معماری و .. است بعدیک سری نمونه کار بسازی حالا از اول شروع کن تا قوی بشی و یک سری کار داشته باشی که بتونی جایی نشون بد ی - بعد تو روزنامه همشهری و.. آگهی مربوط به معماری و انیمشن کار و مدل ساز و .. پر هست از شرکت هایی که این افراد را میخواهند - فقط یک چیزی را بدون به هر قیمتی جاضر نشو کارو بگیری و برای خودتیک رنج قیمت تعیین کن (برا ی نمونه قیت میتونی بری تو

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=149017

)

و نگو 300 - زیر 500 -600 اصلا نگو و خودت را ضعیف و بدون تجربه نشون نده - تو کار که بیوفتی شاید اولش سخت باشه اما کم کم رله میشی - اولین کارت و بگیری کمکم بقیه رو هم میگیری .
بعد هم باید به خودت اطمینان داشته باشی اینجا ایران هست و اولین چیز بند پ باید محکم بشه که متاسفانه من ندارم مگر نه تا حالا یه پیکسار تو ایران زده بودم :green::lol::cool::snap:
فقط الکی یه مدل ساختی پانشی بری بگی من کار بلدم و .. کارو حرفه ای بلد شو و بعد برو جلو که وسط کار هم کم نیاری -یکی دو بار مشکل داشته باشی کمکت میکنند اما جوری باشه که اصلا چیزیو ندونی خیلی تابلو میشه و عذرت رو میخوان .

موفق باشی

Mahdidis

Active Member
برادر بحث در مورد گرافیک سه بعدیه، نه درباره ی معماری !

البته این فقط یک مثال بود برای رساندن مقصود اصلی :sad:

من سعی کردم با این مثال یه دید کلی و اینده نگر داشته باشم. و منظورم این بود که اگه آدم کار حرفه ای بکنه ، بالاخره خودش و کارش دیده می شود.

یه مثال دیگه بزنم : یه کارگاه فهم معماری که اولین دوره اش بود رو یه سری جوون توی دوم اردیبهشت در شوشتر برگزار کردند و با کلی مکافات چند استاد طراز اول مملکت رو هم دعوت کردند و کارگاه رو برگزار کردند . البته این رو هم بگم که اطلاع رسانی این ماجرا در حد بعضی دانشگاههای معماری بود .و البته کارگاه در سطح بالایی برگزار شد .دو روز پیش خبر دار شدم که از طرف شهرداری برلن گفتند یه نمایشگاه از دستاورداشون بزارند براشون .

والا عرضم به حضورتون که اینجا ایرانه

مثلا شبکه استانی خودمون تیزر هایی پخش میکنه که اگه مبتدی ترین دوستان در اینجا هم اون تیزر رو بسازن از چیزی که اونها ساختن قوی تر در میاد !

نتیجه: اصلا مهم نیست چقدر توی کارتون حرفه ای باشین، مهم ترین چیز پارتیه و رابطست که اونا داشتن

یکی از دوستان من که مسئول فنی ئه تو صدا و سیما

میگه که کارهایی که انجام میده بعضا در حد خاموش کردن کامپیوتر پرسنل هست. . .

دیگه خودتون تا تهشو بخونین

این از کار دولتی !

(البته منظورم توهین نیست خدای نکرده اما)این طرز تفکر ، ارمغانی جز این سطح علمی و اجتماعی و ... را برامون نداره . و میدونی فرقش تو چیه ؟ توی اینه که یه نفر تو اروپا و امریکا با هر سطحی از ساعتی 9 دلار تا ساعتی 250 دلار میگیرند ، که این بستگی به سطح کاریه که ارایه میده . اما تو ایران مثلا همین تیزر که فرمودید اگه یه نفر با شرایطی که خودتون بهتر می دونین :shock:میتونه مثلا 5 میلیون بگیره و یه نفر مثل من و شما 200 تومن هم کارشون رو قبول ندارند.:sad::mad:

چیزی که به ذهن من میرسه اینه که دو تا راه پیش پای هر کسی هست ،که من البته دومی رو ترجیح میدم:

1- افرادی که فقط تا چند روز آتی رو میبینند و فقط کاری رو ارایه میدند که به اصطلاح اموراتشون بگذره . یا این که فقط در همین حد از خودشون انتظار دارند!

2- افرادی که قدر خودشون رو میدونن و از هر فرصتی برای پیشرفت مثل مطالعه ، یادگیری و از همه مهمتر تمرین زیاد استفاده می کنند و به این باورند که روزی دهنده کسی دیگه است و ما فقط باید کارمون رو به نحو احسنت انجام بدیم.
امیدوارم منظور رو رسونده باشم .
موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا