کد مامبو

وضعیت
موضوع بسته شده است.

magserver

Member
من ميگم كد كردن مامبو كار اشتباهي هستش شما مياي ميگي مامبولرن صلاحيت نمايندگي داره ؟!
مامبو لرن رو مي‌وتان يكي از قوي ترين تيم‌ها در زيمنه مامبو دونست اينو منم قبول دارم بحث هم اين نيست
لطفا راجع به كد شدن سورس صحبت بشه ... مرسي

برای اینکه آدم هایی مثل فرهاد نفروشنش و مردم بیان رایگان استفاده بکنن
در ضمن برای اون نوع صحبتم در پست قبلی یکم بد صحبت کردم ببخشید
ولی برای افرادی که ادعا اوپن سورس می کنن ولی خودشون ... هستن مثل فرهاد
فرهاد جان ترسیدی بگن چرا zend شده بعد پول بهتون ندن؟
نگران نباش شما کلاه بر دار ها هر طوری هست برنامه رایگان ما رو میفروشید
کلاه بر داری که دم از سواد انگلیسی ، GNU/GPL ، Open source می زنه
خیلی جالبه
همین طور PHPKAR که می گه کد مخرب شاید توش باشه در صورتی که خودش چندین برنامه بیرون داده ZEND و جالب اینجاست کد های مخرب هم توش بوده

برای همه آرزوی موفقیت می کنم
خدانگه دار

خوب ببین مامبو رو کا مامبولرن بیرون داده تا اینجا که من دیدم مجانی هستش !
و صحبتی که باmambolearn داشتم که مدیر این بخش هستش ، گفته بود که مامبو همیشه مجانی می مونه و خواهد موند ! ولی گفتند که یه ورژن داریم روش کار می کنیم خیلی روش کار شده و همه چیز آمادس که پولیه !
خوب به نظر من ای کاش مثل فرهاد جان که خیلی قبولش دارم مدیر ایران نیوک این ها رو مجانی در اختیار همگی قرار می دادند ولی خوب تیم نیاز به تامین هزینه سرور و ... داره به گفته ی خودشون . ! و من اینو حقشو ن می دونم

آخرین ویرایش:

izone

Active Member
خوب ببین مامبو رو کا مامبولرن بیرون داده تا اینجا که من دیدم مجانی هستش !
و صحبتی که باmambolearn داشتم که مدیر این بخش هستش ، گفته بود که مامبو همیشه مجانی می مونه و خواهد موند ! ولی گفتند که یه ورژن داریم روش کار می کنیم خیلی روش کار شده و همه چیز آمادس که پولیه !
خوب به نظر من ای کاش مثل فرهاد جان که خیلی قبولش دارم مدیر ایران نیوک این ها رو مجانی در اختیار همگی قرار می دادند ولی خوب تیم نیاز به تامین هزینه سرور و ... داره به گفته ی خودشون . ! و من اینو حقشو ن می دونم

tornado2500 جان

این فرهاد که صحبتش است من نیستم و من اینجا هیچ کاره هستم! نیوک ایران نیوک همچنان رایگان است و ربطی به این موضوع نداره :D

zfarhad2003

Member
نگاه كنين من نمي خواستم بعضي چيزها رو بگم ولي منو مجبور مي كنين اون چيزيهايي كه نبايد گفته بشه رو بگم. پس خواهش مي كنم تا آخر بخونين و تك تك جواباتون رو بگيرين.

این تاپیک حذف نشد ه !! این هم متن جواب شما :
ببينم شما همه رو چيز فرض كردي! يعني چي حذف نشده پس تاپيك قبلي كو..... چي بگم من

دوست عزیز ما مامبو رو ننوشتیم اما در نسخه جدید تغییرات زیادی اعمال کردیم . بیشتر از 112 فایل بازنویسی شده . در این بین 8 فایل کد شده . اگر قوانین GPL رو مطالعه کنید متوجه میشید که اگر ما تغییری در فایلی اعمال کنیم که بیشتر از 50% باشه میتونیم لایسنس خودمون رو روی اون اعمال کنیم .
ببينم دوست من شما اين قانون رو از كجاي GNU/GPL استخراج كردين ميشه اون تيكه رو اينجا كپي كني تا همه ببينن. درست همون جايي رو كه نوشته اگه 50% تغيير مي توني لايسنس رو عوض كني. نگاه كن من مثل بقيه نيستم من اين قوانين رو از حفظ بلدم هركي بخواد مي تونه آزاد هركاري رو اين نرم افزار بكنه ولي به هيچ وجه تحت هيچ شرايطي نمي تونه لايسنس اونو عوض كنه. اين شما از خودت در آوردي دوست من. فقط در صورتي ميشه لايسنس رو عوض كرد كه منطق اجراي برنامه رو عوض كني كه عمرا شما هيچ كاري نكردي. فقط چندخط به برنامه براي دست نشان دادن اضافه كردي و نمي توني اين ادعاي الكي رو قالب ملت كني.

فرهاد زارع عزیز با تمام احترامی که برای شما قائلم باید خدموتون عرض کنم که این کار ما همانطور که در بالا اشاره کردم از نظر GPL مشکل خاصی نداره . اگر قوانین مامبو رو مطالعه کنید گفته شده copyright های موجود در فایلهای مامبو نباید تغییر کنه . مامبولرن به هیچ وجه این کار رو نکرده و نمیکنه
بله اين قانون وچود داره كه كپي رايت داخل فايلها نبايد تغيير كنه ولي هركس دلش خواست آزاده كپي رايت بيروني و تويه footer رو برداره و نمي توني اين حق رو ازش بگيري و نمي توني فايلها رو كد كني.

شما که یکی از کارکنان شرکت تسهیل گستر هستید و در جریان تغییر نام مامبو و فروش 8 میلیون تومانی مامبو توسط این شرکت محترم هستین بهتر هست ابتدا این موارد رو به کارفرمای خودتون تذکر بدین . در این نسخه انتشار یافته توسط تسهیل گستر تنها کاری که صورت گرفته این هست : Find all =mambo & replace all =TGCMS
شمایی که دم از کپی رایت و قوانین بین المللی میزنید بعیده !
ببين وقتي از چيزي اطلاع نداري مجبوري همين جوري پست بزني كه من جوابت رو بدم و برات بد بشه. نگاه كن اولا من الان 3 ماه است از تسهيل گستر اومدن بيرون و دليلش هم همين رعايت نكردن قوانين بود. من مثل بعضي ها نيستم بيرون گود بشين حرف بزنم وارد عمل مي شم من رفتن شركت تسهيل گستر و 1000 بار اين قوانين رو به آقاي غضنفري گفتم و 10 ها بار باهاش در اين مورد جلسه گذاشتم تا راههاي قانوني رو بهش نشون بدم. ولي ايشون نخواستن به حرفهاي من گوش بدن و من هم ولشون كردم به امان خدا. من وارد عمل شدم حرف فقط نزدم ولي شما همش ادعا هستين تا حالا چندبار سعي كردين به ديگران اين قوانين رو به طور صحيح نه به نفع خودتون گوش زد كنيد. سعي مي كنيد از بي اطلاعي بقيه سو استفاده كني.
لازم اينو بگم كه در حالي كه من سعي مي كردم آقاي غضنفري رو مجبور به رعايت قوانين GNU/GPL كنم شما با ايشون به توافق رسيدين كه سر ملت كلاه بزارين. نمي دونم ادامه كارتون چي شد ولي وقتي آقاي غضنفري با شما حرف زد به من گفت كه شما قول همكاري بهشون دادين. مي خوام جوابت رو بشنوم.

دوست عزیز من اصلا به اینجا دسترسی مدیر ندارم که بخام چیزی رو حذف کنم!!
من نگفتم تو حذف كردي من گفتم حذف كردن. يعني اونايي كه دسترسي دارن.

ما هیچ دلیلی برای جواب گویی به شخص شما نداریم. فعالیت خود شما کاملا در ابهام و پر از قانون شکنی و ... هست. پس لطفا دم از اپن سرس و قانون و شرف و درستی نزنید.

شما اگر سعی کنید یک مقدار روی رفتار و منش و نیت خودتون کار کنید نیمی از مشکلات حل میشه. نیمه دیگرش رو هم ما حل میکنیم. ما اگر اطمینان داشته باشیم افرادی مثل شما از مامبو و یا هر نرم افزار اپن سرس دیگه ای سو استفاده نمیکنن هیچ وقت اون رو کد نمیکنیم. و یا اگر کد کنیم اصل سرس رو هم برای استفاده به افراد نیازمند میدیم.
ببينم تو چند ماهه با PHP آشنا شدي چندبار قانون GNU/GPL رو خوندي. اصلا چيزي از آزادي نرم افزار ميدوني. من مثل شما رو خيلي ديدم و جواب همتون رو هم مي دم. اگه حرفي مي زني پاش باش و همين الان بيا و بگو كجا من از قانون تحدي كردم كجا از نرم افزار آزاد سواستفاده كردم. اين يه تحت بزرگه اگه نتوني ثابت كني كاري مي كنم كه به حال خودت گريه كني. اينجوري نيست هرجا دلت خواست به هركي دلت خواست تهمت بزني. سريع بيا و اين همه تهمت رو كه زدي جوابگو باش.
من دارم از آزادي نرم افزار و بقيه دفاع مي كنم و سواستفاده شما رو به همه مي گم و به همين خاطر اميدوار نيستم شما با من خوش رفتار باشي.

و مطمن باش خود سایت مامبو زبون داره و می تونه بیاد شکایت کنه یا حداقل نمایندگیشو بگیره

نیاز به وکیل نداره

بهتره هر کس سرش تویی کار خودش باشه تا بدگیران بخواد ایراد بگیره
ببينم توهنوز اينقدر اطلاعات نداري كه بدوني تويه دنياي نرم افزار آزاد چيزي به اسم نمايندگي نداريم. اين به شما قالب كردن گرفتن اين مورد يعني اجازه بومي سازي براي ايران كار سختي نيست فقط كافيه چندتا نامه رد وبدل كني اونا خودشون از خوداشونه.
در ضمن اينو بدون من از مامبو دفاع نمي كنم اصلا از مامبو به من چه. من دارم از نرم افزار آزاد و قوانين GNU/GPL كه تو حتي بند اولش رو هم بلد نيستي دفاع مي كنم. هركسي تويه كل دنيا وظيفه داره وكيل نرم افزار آزاد باشه تا جلوي سواستفاده افرادي مثل اينها رو بگيره. اين يك وظيفه انساني است.

به نظر شما خود مامبو بدون این که تست بکنه و یک سری تحقیقات بکنه مامبولرن رو نمایندگی کرده ؟

وقتی از نظر خود سایت مامبو ایرادای نمی بینه دیگه این وسط .... نداره
بله خوده توسعه دهنده ها بيكارن بيان هرروز نگاه كنن ببينم جناب عالي كدهاشون رو چيكار كردي. اونها فقط اعتماد مي كنن اين شما هستين كه از اعتماد اونها سواستفاده مي كنين.

برای اینکه آدم هایی مثل فرهاد نفروشنش و مردم بیان رایگان استفاده بکنن
در ضمن برای اون نوع صحبتم در پست قبلی یکم بد صحبت کردم ببخشید
ولی برای افرادی که ادعا اوپن سورس می کنن ولی خودشون ... هستن مثل فرهاد
فرهاد جان ترسیدی بگن چرا zend شده بعد پول بهتون ندن؟
نگران نباش شما کلاه بر دار ها هر طوری هست برنامه رایگان ما رو میفروشید
کلاه بر داری که دم از سواد انگلیسی ، GNU/GPL ، Open source می زنه
خیلی جالبه
نگاه كن. تو وقتي تو قنداق بودي و به PHP مي گفتي PHT من و دوستان خوبم تويه اين انجمن رو ناك ايدنا كار مي كرديم و اون رو آزاد در اختيار همه قرار داديم. اول بدون با كي داري حرف مي زني مرتيكه. تو و امثال تو هستن كه مي خوان هرطوري شده يه راه پيدا كنن و سر مردم كلا بزارن. عملكرد من مشخصه و معلومه تا حالا چه كارهايي كردم و چه كارهايي دارم براي نرم افزار آزاد مي كنم. من مثل شما و امثال شما حرف نمي زنم عمل مي كنم اول بدون با كي داري حرف مي زني بعد هرچي چرت و پرت به دهنت مي ياد بگو. من امثال تو رو خوب مي شناسم ولي تو منو اصلا نمي شناسي برو اول دوتا search بزن بعد هرچي مي خواي بگو. فهميدي. دوزاريت افتاد.
عجب ها داريم از نرم افزار آزاد و آزادي اين مردم حمايت مي كنيم بد هم مي شيم اين من نيستم كه اين كار بد رو انجام دادم اين دوستانتون تويه مامبولرن هستن. اين تاپيك واسه كارهاي اونها است نه كارهاي من.

اين رو بگم كه من به كار مامبولرن و بومي سازي اون احترام مي زان كار فوق العاده اي است و به مامبو جون دادن و ازشون تشكر مي كنم ولي اينكه بيان و از قانون GNU/GPL تحدي كنن قابل قبول نيست و بايد جواب بدن. اين 100% با قوانين OpenSource در تضاده. اصلا مي فهمي OpenSource يعني چي يعني كدها رو همه ببينن وقتي كد رو قائم مي كني كي مي خواد اينها رو ببينه اين نميشه OpenSource اين ميشه حركت انحصاري حالا به هر دليلي.

zfarhad2003

Member
اگه اين تاپيك حذف بشه يا قفل بشه ديگه از من ناراحت نشين بعدا. من كل مطالب تاپيك رو save كردم و دارم.

tornado2500 جان

این فرهاد که صحبتش است من نیستم و من اینجا هیچ کاره هستم! نیوک ایران نیوک همچنان رایگان است و ربطی به این موضوع نداره :D

می دونم فرهاد جان !
من شما رو زحمات شما رو مثال زدم و مقایسه کردم واقعا عالی هستش

izone

Active Member
آهان ببخشید. من درست متوجه نشدم. البته هر کاری که کرده و میکنیم وظیفه است نسبت به دوستان ولی تنها من نیستم که نیوک را فارسی کردم و این یک کار گروهی است که از خیلی سالهای پیش آغاز شده و به ایدنا رسیده و الآن به ما و چند گروه دیگر.

یک پرسشی هم از فرهاد جان داشتم. ابتدا بگم که همه نوشته های شما و دوستان در گروه مامبو را تا کنون خواندم. دوم بگم که من کوچکتر از اینم که بخوام به سخنان شما یا دوستان دیگر درستی یا نادرستی بگذارم (صحت یا عدم صحت). پس اگر اینو مینویسم تنها جنبه کنجکاوی و افزودن به دانشم را دارد و هیجگونه قصد طرفداری از شما یا دیگران و یا مخالفتی را ندارم.

فرهاد جان شما که خودت از پیشکسوتان هستید و میدانید چقدر باید زحمت کشید تا یک پرتال را فارسی سازی کرد. از سوی دیگه به گفته خودتان گروه مامبو واقعا کارش را عالی انجام داده (که شکی نیست که داده). پس از این همه کار روی فارسی سازی و از همه مهمتر این همه کار نویسنده یا نویسندگان اصلی روی ساخت برنامه فرد یا افرادی می آیند و آنرا از شما میدزدند و بنام خود یا میفروشند یا بکار میگیرند. پرسش من اینجاست که پس چگونه باید جلوی اینها را گرفت؟؟ آیا فقط باید ایستاد و دیدکه دیگران از دست رنج شما سواستفاده میکنند؟ البته اینرا بگویم که من هم اصلا موافق کدگذاری نیستم ولی این فکر برای ما هم پیش آمده بود که انجام ندادیم.

من برایم این پرسشها هنوز بدون پاسخ مانده و اینکه کدباز درسته که قوانین خودش را داره ولی آیا در ایران و میان ایرانیان با این وضع آیا میشه همه آنها را رعایت کرد؟ آیا این قوانین فقط برای سازنده و فارسی کنندگان است یا برای همه؟ و اگر برای همه با کسانی که رعایت نمیکنند چگونه میشود رفتار کرد؟ (میدانید که تقریبا به هیچگونه نمیشه رفتاری کرد که مجبور به رعایت بشوند در ایران ).

در پایان همه از شما و هم از دوستان خوبم در گروه مامبو سپاسگزارم و خسته نباشید میگم. امیدوارم که این گفتگو بجای "سنگ پرانی" که در خور هیچکدام از طرفین نیست به گفتگویی معتدل و پرمحتوا شود تا همه ما از آن سود ببریم.

شاد و پیروز باشید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا