کدام یک را پیشنهاد میکنید؟

tamizi

Member
سلام
من میخواهم یک دوربین دیجیتال بخرم . زیر سیصد هزار تومن . بعد از جستجو و تفحص اینترنتی و غربال کردن به چند دوربین پایین رسیدم ...
حالا موندم کدوم رو انتخاب کنم
شما کدوم رو پیشنهاد میکنید ...:neutral:
اگه با هر کدوم تا حالا کار کردید معایب و محاسنش رو هم بگید که خیلی ممنون میشم
اگه زیر اون قیمتی که در بالا گفتم هم دوربین خوبی میشناسید که کیفیتش بهتر از این پایینی ها است لطفا یه ندا هم به ما بدید
بگم ها خیلی زود میخوام یکشون رو بخرم .... کمتر از یک هفته از الان
منتظر نظراتتون هستم
موسی

1 - Nikon COOLPIX 7600
دوربین دیجیتال ۷٫۱ مگا پیکسل، بزرگنمایی ۳ برابر اپتیکال، پشتیبانی کارت‌ حافظه SD
10421.jpg

2 - Pentax Optio WPi
دوربین دیجیتال خیلی کوچک، 6 مگاپیکسل، بزرگنمایی ۳ برابر اپتیکال، ضد آب تا عمق ۱٫۵ متر به مدت ۳۰ دقیقه، صفحه نمایش ۲ اینچ، فیلمبرداری، پشتیبانی کارت حافظه SD و MMC
10506.jpg

3 - Pentax Optio S6
دوربین دیجیتال خیلی کوچک، 6 مگاپیکسل، بزرگنمایی ۳ برابر اپتیکال، صفحه نمایش ۲٫۵ اینچ، فیلمبرداری، پشتیبانی کارت حافظه SD و MMC
10505.jpg

4 - Casio QV-R61
دوربین دیجیتال کوچک، ۶ مگاپیکسل، بزرگنمایی ۳ برابر اپتیکال، صفحه نمایش ۲ اینچ، فیلمبرداری، پشتیبانی کارت حافظه SD و MMC
10483.jpg

5 - Konica Minolta DiMAGE G600
دوربین دیجیتال خیلی کوچک، ۶ مگاپیکسل، بزرگنمایی ۳ برابر اپتیکال، صفحه نمایش ۱٫۵ اینچ، فیلمبرداری، پشتیبانی کارت حافظه SD و MMC و MS
10462.jpg

6 - Pentax Optio S60
دوربین دیجیتال خیلی کوچک، 6 مگاپیکسل، بزرگنمایی ۳ برابر اپتیکال، صفحه نمایش ۲ اینچ، فیلمبرداری، پشتیبانی کارت حافظه SD
10504.jpg

7 - Pentax Optio 60
دوربین دیجیتال کوچک، 6 مگاپیکسل، بزرگنمایی ۳ برابر اپتیکال، صفحه نمایش ۲ اینچ، فیلمبرداری، پشتیبانی کارت حافظه SD و MMC
10503.jpg

من همین هفت تا رو پیدا کردم که هم قیمت و هم کیفیتش مناسب باشه
یه سوال دیگه هم دارم ...:oops:
برای انتخاب یک دوربین مهمترین عاملی که در نظر دارید چیه ؟ رزولیشن ؟ نام سازنده ؟ ... ؟

dark-man

Member
من اگه بودم اولی (نیکون ) را انتخاب می کردم....
در ضمن یکی از مهمترین عوامل در انتخاب دوربین بالا بودن کیفیت عکس آن است ( همینی که میگیم چند مگا پیکسل !!!!)

Pooriya_Online

Active Member
عکسهای خوبی از S6 پنتاکس دیدم...
نیکون هم که دوربین خوبی از آب در اومده...
بهتره عکسها رو باهم مقایسه کنید...

در ضمن یکی از مهمترین عوامل در انتخاب دوربین بالا بودن کیفیت عکس آن است ( همینی که میگیم چند مگا پیکسل !!!!)

اشتباه نکنید مگاپیکسل در کیفیت عکس هیچ اثری نداره و فقط در سایز عکس تاثیر داره. ممکنه یه دوربین 3مگاپیکسل باشه ولی از یه دوربین 8مگاپیکسلی خیلی کیفیت عالیتری داشته باشه...

tamizi

Member
پس کیفیت عکس به چه چیزی بستگی داره ؟ از نظر فیزیولوژیکی نه دقت ؟
به نکته خیلی مهمی اشاره کردی ... من فکر می کردم کیفیت رابطه مستقیم داره با مگا پیکسل

Pooriya_Online

Active Member
به مگاپیکسل اصلا ربط نداره و بیشتر به سنسور (سایز و کیفیتش) بستگی داره و حالا نویز کم دوربین و... که دوربین هایی که مارک متفرقه دارن نویز وحشتناکی دارن با اینکه مثلا ایزوشون 50 هستش.

tamizi

Member
حالا مشکل شد دو تا ....
ایزو چیه ؟
این دوربین نیکونی که من در نظر دارم بخرم سه حالت برای تنظیم ایزو داره : 50 و 100 و 200
چطوره ؟
راستی پوریا این مشخصاتی که این پایین تو امضات نوشتی برای دوربین فکر کنم برات 7 - 8 تومنی آب بخورها ... نه ؟!

Pooriya_Online

Active Member
tamizi گفت:
حالا مشکل شد دو تا ....
ایزو چیه ؟
این دوربین نیکونی که من در نظر دارم بخرم سه حالت برای تنظیم ایزو داره : 50 و 100 و 200
چطوره ؟
راستی پوریا این مشخصاتی که این پایین تو امضات نوشتی برای دوربین فکر کنم برات 7 - 8 تومنی آب بخورها ... نه ؟!
ایزو میزان حساسیت سنسور یا فیلم به نور هستش هرچی عدد کمتر باشه میزان حساسیت به نور کمتر و سرعت شاتر کمتر میشه و هرچی بیشتر باشه برعکس.
درضمن این مضاء بنده همش 1.400.000 تومن خرج داشته نه بیشتر.
موفق باشید...
پوریا

tamizi

Member
reza-f828 عزیز شما خودت الان اس 60 پنتاکس دارید؟
پوریا جان از توضیح کامل شما ممنونم
بسیار واضح بود فقط بفرمایید ایزو 50 تا 200 خوبه ؟ کافی هست ؟

Pooriya_Online

Active Member
بستگی به کارتون داره. مثلا عکاسای ورزشی ایزوی بالا و سرعت خیلی براشون مهمتر از کیفیت عکسها و مگاپیکسل هستش.
عکاسان طبیعت ایزوی پایین و...
شما اگه کارتون بیشتر در مکانهای داخلی و کم نور هستش باید از ایزوی بالا استفاده کنید. البته بیشتر از ایزو باید به نویز توجه کنید.
این دوربین فوجی هم خوبه و نویزشم قابل قبوله و ایزوش به این ترتیبه: 80-100-200-400-1600 و دارای 6مگاپیکسل هستش: http://www.dpreview.com/reviews/specs/Fujifilm/fuji_finepixf10.asp

آخرین ویرایش:

reza-f828

Member
نه ندارم ولی ریتینگ اکثر سایتهارو توی دوربین خانگی دارا میباشد
فقط عکسشو دیدم واینکه چون لنزش از دیگر دوربینهای موردنظر شما بزرگتر بود
بیشتر از دیگر دوربینهااز اس 60 خوشم اومد

farzadbb

Member
من اولی رو پیشنهاد میکنم. اونایه دیگه به نظر من به درد نمی خوره

در خرید یه دوربین باید به چند چیز دقت کرد : شرکت سازنده - مگاپیکسل - کیفیت - قیمت - زوم و توانایی های دیگه مثل سرعت شاتر
ولی یادت باشه مهمترین عامل همون شرکت سازندست - بعدش باید به مگاپیکسل نگاه کنی و بعد از اون ببینی که این دوربین کیفیتش چطوره چون خیلی مهمه که کیفیت کلی عکس خوب باشه - شاید یه دوربینی مگاپیکسل بالا داشته باشه که فقط به درد زووم کردن می خوره ولی کیفیتش بد باشه مثلا تو نور آفتاب تو عکس نقطه های بد رنگ به جا به زاره و یا نتونه میزان نور رو با نوع عکس تطبیق بده - اگه می خواهی استفاده ی حرفه ای بکنی دوربینی بخر که قابلیت تنظیم دستی زیادی داشته باشه و اگه می خوای از اجسام پر حرکت مثل اسب و ماشین هم عکس بگیری به سرعت شاتر و تثبیت هم توجه کن.
اگه از دوربین های بالا هم می خواهی بخری به نظر من به جز اولی بقیه بدرد نمی خورن . به نظر من فقط سونی و کانون و نیکون و دیگر هیچ .
خیلی حرف زدم
بای

Pooriya_Online

Active Member
دوست عزیز شرکت سازنده مهم هستش درست ولی پنتاکس دوربین عالی هستش. با تعصب هم صحبت نکنید و نگید فقط سونی و کنون و نیکون. درسته این سه شرکت عالی هستن ولی شرکتهای دیگه ای بهتر از اینا هستش و خیلی هم هست. نمیدونم تا بحال اسم لایکا به گوشتون رسیده یا نه ولی یکی از بهترین کارخانه های سازنده دوربین و لنز هستش که قیمت هاشم سر به فلک میکشه. همین موجود لنزهای پاناسونیک رو تولید میکنه که اگه با مارک خود لایکا بیرون داده میشد بالای 1000دلار قیمت داشتن.
در مورد مگاپیکسل گفتم که کیفیت عکس از مگاپیکسل ارجعیت داره ولی شما باز مگاپیکسل رو قبل از کیفیت نوشتی و درضمن این مورد چه ربطی با کیفیت داره:

شاید یه دوربینی مگاپیکسل بالا داشته باشه که فقط به درد زووم کردن می خوره ولی کیفیتش بد باشه

reza-f828

Member
پوریا جان حرف شما رو قبول دارم
کیفیت عکس رابطه مستقیم با لنز سنسور دقت شاتر ودیافراگم داره
همچنین با نورپردازی مناسب هم میتوان در کیفیت موثر بود

farzadbb

Member
پوریا جان من حرف شما رو قبول دارم . شاید شرکت بهتری هم باشه . اسم لایکا هم به گوشم خورده ولی اگه دقت کرده باشی من گفتم به نظر من فقط کانون و سونی و نیکون . ممکنه نظر شما متفاوت باشه ولی من بر اساس تجربه های خودم این سه مارک را برتر میدونم . من تا به حال بارها و بارها دوربینم را عوض کردم ولی از این سه مارک را بیشتر پسندیدم . الان هم یه دوربین 7.1 مگاپیکسل سونی دارم که به نظرم فوق العادست .
در مورد مگاپیکسل هم ظاهرا نتونستم منظور خودمو تفهیم کنم . منظورم همون حرفیه که شما زدید . یعنی کیفیت بر مگاپیکسل ارجعیت داره . آدم یه ساعت که تو فروم می چرخه اسم خودش رو هم فراموش می کنه ! شرمنده که زیاد چرت و پرت گفتم :oops:
امیدوارم آقا موسی هم بتونه دوربین مناسبی بخره

tamizi

Member
ببخشید که چند وقت سر نزدم آخه امتحانات دانشگاه شروع شده
اول از آقا پوریا مجددا تشکر می کنم که خیلی خوب و واضح وقت می زارن و منو راهنمایی می کنند ... واقعا ممنون پوریا جان
آقا رضای عزیز از شما هم خیلی ممنونم ... پیشنهاد شما s60 ....
آقا فرزاد از شما هم تشکر میکنم در مورد ایزو خیلی چیز از شما یاد گرفتم ... پیشنهاد شما دوربین شماره یک
راستی فرزاد جان مدل و قیمت دوربین خودت چیه و چنده ؟ ازش راضی هستی ؟

.........در حال بررسی روی دوربین s60 pantex و دوربین شماره یک هستم.........

jaguar

Member
دوربين هاي canon A610 و canon A95 و canon A75 به نظر من بهترين ها هستند در قيمت زير 300 هزار تومان...

newbehi

New Member
سلام پوریا خان.....
توضیحاتت خیلی خوب بود...
ممنون میشم اگه در مورد canon eos 20d اطلاعات بهم بدی....

Pooriya_Online

Active Member
newbehi گفت:
سلام پوریا خان.....
توضیحاتت خیلی خوب بود...
ممنون میشم اگه در مورد canon eos 20d اطلاعات بهم بدی....
در چه موردش؟
درضمن اگر DSLR ندارید و میخواید تازه بخرید بهتره برادر جدیدش 30D رو بخرید که تازه تولید شده.

جدیدترین ارسال ها

بالا