کدام نرم افزارها در ایران درآمد زا هستند؟!

Bugger

New Member
کدام نرم افزارهای سه بعدی در ایران موقعیت شغلی مناسبی دارند؟!

سلام به همگی،
یک سوال از اساتید محترم .. کدام نرم افزارهای سه بعدی در ایران موقعیت شغلی مناسبی دارند؟!

حدس هایی میزنم اما نمیدونم درسته یا غلط .. فکر میکنم 3dsmax همچنان پیش تاز باشه. اما بنظر نمیاد برای Maya یا Zbrush, Cinema4d، lightwave, XSI و نرم افزارهای دیگه کار درست و حسابی پیدا بشه!

البته منظورم Freelance ها نیستند، چون اونها از هر ابزاری میتونن استفاده بکنند؛ منظورم کار شرکتی و ثابته؛ و در کلیه ضمینه های 3D، از کارهای گرافیکی still مثل Architectural, Interior, jewelry, product design تا طراحی تیزر و کاراکتر و Animation

با سپاس فراوان

آخرین ویرایش:

.:. soroosh .:.

Active Member
حتما دوستان میان و نظرات خودشون را میدن ( هنوز مدت زیادی از ایجاد تاپیکتون که نمیگذره )

در حال حاضر که مشکلی من برای کاربرهای مختلف نمیبینم.
درسته که برای مکس کار بیشتری وجود داره چون بیشتر جا افتاده یا داخل ایران قدیمی تر هست اما برای مایا هم در حال حاضر فضای خوبی باز شده و شرکت های متعددی هستن که با این برنامه کار میکنن.
برنامه هایی مثل ایک اس آی یا سینما فوردی یا مودو یا مادباکس هنوز چندان جا نیافتاده .
زیبراش هم کم کم داره جای خودش را باز میکنه .
و از تمام اینها که بگذریم میشه گفت داخل هر شرکتی شما میتونی با هر برنامه ای مدلسازی کنی چون تقریبا میشه گفت اکثر برنامه با هم مچ شدن و میشه به راحتی آبجکتی را از یک سافتور به سافتور دیگه برد .
پس چندان نگران کار و ... نباشید .
ضمنا یک نکته هم پیشنهاد میکنم بهش توجه کنید اون هم اینه که دیدگاهتون را نسبت به ایران محدود نکنید، ببینید دنیا چی میگه شما هم نسبت به همون پیش برید، و الی چطوری باید برنامه هایی مثل زیبراش و Vue و ... تو ایران جا بیافته ؟!
پس اگه به دنیا فکر کنید میشه گفت تمام برنامه ها استفاده میشه ، میزان استفادشون هم با هم تفاوت چندانی نداره که بخواید روش حساس بشید.
برای برخی کارهای تخصصی هم باید ببینید نرم افزار تخصصی اون چی هست .
مثلا برای کارهای مدلسازی جواهرات تقریبا میشه گفت تمامشون از راینو و ویری و پلاگین هایی مثل ماتریکس و راینو گلد و ... استفاده میکنن .
البته اینها فقط نظرات شخصی من با تجربه کمی که دارم بود . :wink:

pclord

کاربر متخصص
فرقی نمیکنه،تو یکی رو یاد بگیر ،اما حرفه ای ،هر جا بری کارت پیدا میشه،تازه التماست هم میکنن.فقط یادت باشه حرفه ای باید کار کنی.
در این صورت هر چیزی که بخوان رو میتونی براشون بسازی و براشون فرقی نمیکنه با تری دی مکس درست کنی یا Cinema 4d

من خودم بر اساس تجربه ، مایا رو به خاطر کامل بودن و نیاز کم به پلاگین بهت پیشنهاد میکنم.

Bugger

New Member
مرسی از رفقا، ولی جواب من این نبود، شاید خوب توضیح ندادم.
راستش من اصلا نوب نیستم، یعنی بعد از یک دهه و اندی اگر نوب باشم باید به عقلم شک کرد LoL
من تازه اومدم اینجا و نمیدونم کار 3D تو این مملکته ...... چجوریه، با خودم فکر کردم چون اینجا کار VFX نداریم Maya نباید پولساز باشه و بهتره برم دنبال کارهای Architectural و بلاه بلاه بلاه... اما میخواستم از اساتید بشنوم اینجا چه خبره تا مطمئن بشم.

البته حق با شماست سروش، باید همگام با دنیا بود، اما وقتی کار نباشه این همگام بودن فقط میشه عقب ماندگی در فضای داخلی و جیب خالی .. مثل این میمونه که شما در آفریقای جنوبی رشته فضانوردی رو انتخاب کنید، خوب همگام با دنیا هستید اما در کشور خودتون کاملا بی استفاده! .. اینجا هم وقتی کار VFX نداریم خوب Maya بقولی pain in da a*s هست!
نمیدونم چرا دوستان به Maya حساس هستند، اونجا Maya زیاد شناخته شده نیست و فقط کمپانی های بزرگ VFX از Maya استفاده میکنن. کسی پول نداره 8000 دلار برای Maya بده، تازه سالی 1000دلار Subscription و 450دلار هزینه Update هست!!!
البته برو بچز P2P هم دارن، اما کسی جرات نداره تو محیط کار یا دانشگاه بگه Maya دارم، چون حسابی حالش گرفته میشه LoL
برای Cinema4D و Zbrush و بقیه هم کار پیدا نمیشه، باید پارتی داشته باشید. مثلا سالی 1 بار کمپانی Blizzard سه نفر رو برای Zbrush هایر میکنه! یا Blur Studio چند ماه پیش 1 نفر برای XSI میخواست. برای Lightwave باید تو کمپانی های تلوزیونی مثل Discovery و MTV دنبال کار برید. اما مثلا برای 3dsmax همیشه کار هست، فقط کافیه یه روزنامه بخری! .. Cinema4D هم اصلا تو امریکا شهرت نداره، اونا ذاتن نژادپرستن و با چیزای آلمانی حال نمیکنن ...

میدونی اگر بخوای Freelance کار کنی، آره مهم اینه که چقدر خلاقیت داشته باشی، اما اگر کار ثابت بخوای باید تو نرم افزار بیشتر وارد باشی، چون تو تصمیم نمیگیری چی درست کنی، یه چیزی میدن دست میگن عین همین مدل بزن! .. یعنی راحت بگم بهت دستور میدن و چیزی بنام نمیشه و نمیتونم وجود نداره، چون همون موقع فایر میشی Lol

خلاصه امیدوارم متوجه داستان من شده باشید، میخوام بدونم اینجا واقعا از نظر بازار کار چه خبره!
مرسی

آخرین ویرایش:

pclord

کاربر متخصص
کار vfx تو ایران کم بود و به سرعت داره زیاد میشه.من که به شما گفتم ،اما شما دوباره حرف خودتو میزنی.شما هر کدوم رو میخوای یاد بگیر،کسی که سفارش میده براش کار انجام بدی ،براش فرقی نمیکنه با مایا درست کرده باشی یا تری دی مکس،از زیبراش استفاده کردی یا نه،کیفیت براش مهمه. بازار کار هم داره به سرعت زیاد میشه.در هر صورت خود دانی.

موفق باشی.

Bugger

New Member
شما هر کدوم رو میخوای یاد بگیر،کسی که سفارش میده براش کار انجام بدی ،براش فرقی نمیکنه با مایا درست کرده باشی یا تری دی مکس،از زیبراش استفاده کردی یا نه،کیفیت براش مهمه

Sir lord PC
عزیزم، اینی که شما داری میگی کار بصورت Freelance هست، یعنی برای خودت کار کنی یعنی آقا بالاسر نداشته باشی، من دارم راجع به کار شرکتی و دفتری و ثابت یا هرچیزی که شما اسمشو میگذاری صحبت میکنم!
یعنی شما اینجا وقتی میری برای استخدام براشون مهم نیست با چی کار میکنی؟ همینجوری چهارتا طرح قشنگ نشون میدی و میگن بفرمائید؟ یعنی Pipeline یا خط تولید یا فلان و .... ندارند؟

یکم فکر کن، بعد جواب بده، Maya پدرته یا مادرته که اینقدر تعصب نشون میدی، یکمی جنبه انتقاد داشته باش!

آخرین ویرایش:

Active Member
مرسی از رفقا، ولی جواب من این نبود، شاید خوب توضیح ندادم.
راستش من اصلا نوب نیستم، یعنی بعد از یک دهه و اندی اگر نوب باشم باید به عقلم شک کرد LoL
من تازه اومدم اینجا و نمیدونم کار 3D تو این مملکته ...... چجوریه، با خودم فکر کردم چون اینجا کار VFX نداریم Maya نباید پولساز باشه و بهتره برم دنبال کارهای Architectural و بلاه بلاه بلاه... اما میخواستم از اساتید بشنوم اینجا چه خبره تا مطمئن بشم.

البته حق با شماست سروش، باید همگام با دنیا بود، اما وقتی کار نباشه این همگام بودن فقط میشه عقب ماندگی در فضای داخلی و جیب خالی .. مثل این میمونه که شما در آفریقای جنوبی رشته فضانوردی رو انتخاب کنید، خوب همگام با دنیا هستید اما در کشور خودتون کاملا بی استفاده! .. اینجا هم وقتی کار VFX نداریم خوب Maya بقولی pain in da a*s هست!
نمیدونم چرا دوستان به Maya حساس هستند، اونجا Maya زیاد شناخته شده نیست و فقط کمپانی های بزرگ VFX از Maya استفاده میکنن. کسی پول نداره 8000 دلار برای Maya بده، تازه سالی 1000دلار Subscription و 450دلار هزینه Update هست!!!
البته برو بچز P2P هم دارن، اما کسی جرات نداره تو محیط کار یا دانشگاه بگه Maya دارم، چون حسابی حالش گرفته میشه LoL
برای Cinema4D و Zbrush و بقیه هم کار پیدا نمیشه، باید پارتی داشته باشید. مثلا سالی 1 بار کمپانی Blizzard سه نفر رو برای Zbrush هایر میکنه! یا Blur Studio چند ماه پیش 1 نفر برای XSI میخواست. برای Lightwave باید تو کمپانی های تلوزیونی مثل Discovery و MTV دنبال کار برید. اما مثلا برای 3dsmax همیشه کار هست، فقط کافیه یه روزنامه بخری! .. Cinema4D هم اصلا تو امریکا شهرت نداره، اونا ذاتن نژادپرستن و با چیزای آلمانی حال نمیکنن ...

میدونی اگر بخوای Freelance کار کنی، آره مهم اینه که چقدر خلاقیت داشته باشی، اما اگر کار ثابت بخوای باید تو نرم افزار بیشتر وارد باشی، چون تو تصمیم نمیگیری چی درست کنی، یه چیزی میدن دست میگن عین همین مدل بزن! .. یعنی راحت بگم بهت دستور میدن و چیزی بنام نمیشه و نمیتونم وجود نداره، چون همون موقع فایر میشی Lol

خلاصه امیدوارم متوجه داستان من شده باشید، میخوام بدونم اینجا واقعا از نظر بازار کار چه خبره!
مرسی

ببین دوست عزیز :
شما اگه همین امروز را میبینی فقط مکس و بعد از مکس شاید مایا.
غیر از اینها اینجا نمیتونی روش راحت حساب کنی.
و خیلی هم بخوای همین امروز را ببینی فقط مکس .
اما خب من نظرم اینه که شما چرا امروز را نگاه کنی، تجربه ای که من دارم از میزان و سرعت رشد انیمیشن و جلوه های ویژه در ایران بهم میگه کمتر از 5 سال دیگه اکثر برنامه های کاربردی قوی اینجا هم به خوبی راه افتاده و برای تمامشون کار در حد حرفه ای هست .
منظورم برنامه هایی مثل مکس ، مایا ، سافت ایمیج ایک اس آی ، زیبراش و حتی مودو و راینو و vue و خیلی برنامه های دیگه .
شما مطمئن باش هر کدوم را که انتخاب کنی تا زمانی که برای یکی از این برنامه ها و تخصص خودت حرفی برای گفتن نداشته باشی و به مرحله ای نرسی که تقریبا تک باشی کار مناسب به سختی برات جور میشه، نه ایران بلکه هر جای دیگه.
و خب اگه قرار باشه همه همین الان را ببینن تا 5 سال دیگه که هیچی تا 20 سال دیگه هم همه با همین مکس و ویری کار میکنن و هیچ برنامه ای اینجا جا نمیافته و استفاده نمیشه ... !!!
من نمیگم شما چرا به مکس گیر دادی یا چرا به مایا گیر دادی یا ...
فقط این را میگم خیلی به این موارد حساس نباش، ببین به کدوم یکی علاقه داری و راحت تری با همون کار کن، نه به دید اینکه بتونی باهاش پول در بیاری، بلکه به دید اینکه بتونی هنر خودت را توسط این برنامه به نمایش بزاری و بتونی لحظه های خودت را باهاش پر کنی و ایده های ذهنت را پیاده کنی .

HOSSEIN.D

Well-Known Member
pclord راست میگه. کسی که یه کار رو میخواد، دیگه بهش نباید ربطی داشته باشه که با چه نرم افزار و روشی کار میکنیم. الان من مدلینگ رو میخوام تخصصی ادامه بدم، بقیه بخش ها هم در حد متوسط میخوام یاد بگیرم. اگه من تو بخش مدلینگ خیلی توپ بشم، حتما واسم کار هست. پس نباید بگی واسه چه نرم افزاری کار هست. مثلا یکی از دوستان خودم cinema4d کار میکنه. من یه مدل با مایا زدم، اون هم همون مدل رو درست کرد. تو هر سایتی میزاشتیم کار اون رو قبول داشتن. چون با تجربه تر بود. پس تو هم سعی کن اول توی نرم افزاری که واقعا بهش علاقه داری تجربه کسب کنی. مطمئن باش راحت کار گیر میاد واست.
موفق باشی.:rose:

Bugger

New Member
من نفهمیدم، یعنی اینجا Pipeline یا خط تولید وجود نداره؟ یعنی شرکت ها از هر نرم افزاری بخوان استفاده میکنن؟

شما انگار متوجه نیستید، یا من منظورمو بد میگم، ببین اونور اگر برای خودت کار کنی اصلا هیچی مهم نیست، خلاقیت داشته باش، نرم افزارت هم انتخاب کن و برو ... ولی اگر بخای استخدام شی باید رو نرم افزاری که اونا بهت میگن وارد باشی...
حالا میگم اینجا چه خبره، شرکت ها رو چه نرم افزاری کار میکنن، خط تولیدشون به چه شکلیه؟

من با آینده کاری ندارم، آینده رویای منه، جیب من که نیست، من 26 سالمه نمیتونم بیکار باشم اینجا...باید به الان فکر کنم!
من با آموزش هم کاری ندارم، 15 ساله 3dsmax کار میکنم و 6 سال Maya کار میکنم...

الان دوباره میاد میگه هر نرم افزاری دوست داری انتخاب کن باید خلاقیت داشته باشی!! :green:

آخرین ویرایش:

Bugger

New Member
پس ظاهرا همه اینجا Freelance هستند. مشکلی نیست، موفق باشید... به آینده فکر کنید...

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام به همه...
من با سجاد جان (pclord) موافقم:rose:
البته من تو زمینه 3D اونقدرها وارد نیستم ، شما سوالت رو پرسیدی و بچه ها جواب دادن،ببین منم خودم همین کارای کوچیک 3D مو با Cinema4D میکنم ، چون ازش خوشم میاد... حالا شاید استادان مایا بگن Cinema4D مال بچه هاست ( که نمیگن) ولی من خودم بخوام جایی کارکنم اگه بهم یه کاری رو بدن با این انجام میدم ، برای اونها هم فرق نداره که حالا با Cinema4D کارکردم یا Maya مثل این هست که شما یه خواننده هستی ، یه موزیک ویدئو میخوای ، برات فرق نمیکنه که آقای کارگردان کار Composite رو با After Effects انجام بده یا Fusion برات مهمه که حرفه ای و قشنگ در بیاد:paint:
امیدوارم که منظور رو فهمیده باشی:rose:
پس ظاهرا همه اینجا Freelance هستند. مشکلی نیست، موفق باشید... به آینده فکر کنید...
نخیر عزیز من...
خیلی از بچه ها و کادر مدیریت اینجا تو شرکت هم کار میکنند و 100% معنی Freelance رو هم میفهمند....
تو بالا مثال زدم...
در ضمن کی گفته تو ایران VFX وجود نداره؟؟؟:green:
موفق باشی:oops:

آخرین ویرایش:

Active Member
من نفهمیدم، یعنی اینجا pipeline یا خط تولید وجود نداره؟ یعنی شرکت ها از هر نرم افزاری بخوان استفاده میکنن؟

شما انگار متوجه نیستید، یا من منظورمو بد میگم، ببین اونور اگر برای خودت کار کنی اصلا هیچی مهم نیست، خلاقیت داشته باش، نرم افزارت هم انتخاب کن و برو ... ولی اگر بخای استخدام شی باید رو نرم افزاری که اونا بهت میگن وارد باشی...
حالا میگم اینجا چه خبره، شرکت ها رو چه نرم افزاری کار میکنن، خط تولیدشون به چه شکلیه؟

من با آینده کاری ندارم، آینده رویای منه، جیب من که نیست، من 26 سالمه نمیتونم بیکار باشم اینجا...باید به الان فکر کنم!
من با آموزش هم کاری ندارم، 15 ساله 3dsmax کار میکنم و 6 سال maya کار میکنم...

الان دوباره میاد میگه هر نرم افزاری دوست داری انتخاب کن باید خلاقیت داشته باشی!! :green:

دوست عزیز :
متوجه شدیم منظورتون چیه.
پست بالا هم اشاره کردم و تمام و کمال باین کردم که اگه شما همین الان را میبینید و همین الان میخواید جایی کار کنید و استخدام بشید مطمئنا و بدون شکل در مرحله اول مکس بعدش مایا بیشترین کاربرد را داره .
دیگه غیر از این چی باید میگفتم که شما متوجه بشید که من متوجه منظورتون شدم !!! :-?
ضمنا اگه از ابتدا میگفتید که به قول خودتون فلان مقدار مکس کار کردید و فلان مقدار مایا و ... مطمئنا جواب هایی که میگرفتید متفاوت بود.
من خودم به شخصه پاسخ هایی که دادم مبنی بر این بود که قصد ورود به دنیای سه بعدی را دارید و هنوز انتخاب نرم افزار برای یادگیری نکردید.
به هر حال اگر پاسخهایی که از سمت بنده دریافت کردید باب ذهن شما نبود عذرخواهی میکنم.
موفق باشید .

pclord

کاربر متخصص
Sir lord PC
عزیزم، اینی که شما داری میگی کار بصورت Freelance هست، یعنی برای خودت کار کنی یعنی آقا بالاسر نداشته باشی، من دارم راجع به کار شرکتی و دفتری و ثابت یا هرچیزی که شما اسمشو میگذاری صحبت میکنم!
یعنی شما اینجا وقتی میری برای استخدام براشون مهم نیست با چی کار میکنی؟ همینجوری چهارتا طرح قشنگ نشون میدی و میگن بفرمائید؟ یعنی Pipeline یا خط تولید یا فلان و .... ندارند؟

یکم فکر کن، بعد جواب بده، Maya پدرته یا مادرته که اینقدر تعصب نشون میدی، یکمی جنبه انتقاد داشته باش!

هیچ تعصبی نیست،من بیشتر با تری دی مکس کار میکنم و تازه با مایا شروع به کار کردم،با Cinema 4d هم قبلا کار کردم،زیبراش هم تازه میخوام کار کنم، شما باید بیشتر فکر کنید و البته دقت،چون من گفتم هر کدوم رو که میخوای یاد بگیر اما حرفه ای یاد بگیر.
در ضمن اینجا یه انجمنه و وظیفه کمک کردنه و من هم وظیفمو انجام میدم و هدف پیشرفت بچه هاست، دوباره هم باید فکر میکردی و بعد جواب میدادی، مایا رو به پدر و مادر آدم نسبت نمیدادی و بعد نمیگفتی جنبه داشته باش.(ادب حرف زدن) بهتره قوانین انجمن رو حتما مطالعه کنین.

یه خواهشی دارم این بحث رو همین جا تموم کن و اگه حرفی داشتی با پیغام خصوصی بفرست تا تایپیک از بحث اصلی خارج نشه.

n.i.m.a

New Member
حذف شد، اما فقط اینو میگم که چیزی ته دل نمونه ... باگر جان، لطفا دیگران رو گوسفند تصور نکن!

6828407_440x320.jpg

آخرین ویرایش:

30min

Banned
آقای نیما ورودتون رو تبریک میگم به انجمن و البته تسلیت شاید دیدی خروجتون هم همین امروز بود !!! :wink:
ولی به دور از شوخی شما هم یک کمی زیاده روی کردی .
البته موافق این گفته شما هستم که این دوست عزیز مدام از خارج از کشور و شیوه کار اونها میگه و البته به نظر من روراست بگم اکثر حرف های ایشون یک جورایی عجیب و به نظرم غیر واقعی میاد .
برام جالبه کسی که 15 ساله مکس کار کرده الان اومده و میپرسه در مورد بازار کارش ! اونم در ایران !
منتظر کارهای زیبای شما هستیم .
در ضمن باید خدمتتون عرض کنم به هیچ وجه اینطور نیست که یک شرکت بیاد و کارکنانش رو مجبور کنه که با فلان نرم افزار کارکنن .
اونم الان که تمامی نرم افزارها به راحتی با هم مچ شدن و خروجی های مناسبی برای همدیگه تهیه میکنن .
حتی در خارج از کشور هم اینطور نیست و شما هم بهتره بدونی که غیر از شما هم کسانی بودن که رفتن و برگشتن و اینطور جوگیر نشدن دوست عزیز .
من در عجبم چرا مبحثی رو راه میندازید در حالی که قصدی به جز خودنمایی کاذب ندارید ؟

Active Member
دوستان عزیز :
میبخشید این یک جمله را رک میگم : قرار نیست اینجا هر چند وقت یک بار چند نفر دور هم جمع بشن و با شخصیت خودشون بازی کنن.
این دوستمون هم فقط سوال پرسیدن، و در حین پاسخ گرفتن یا اشتباه از سمت من بوده که به طور کامل متوجه منظور ایشون نشدم یا ایشون به طور کامل شرایط را توضیح ندادن که خب اینها هیچ کدوم دلیل بر این همه تند صحبت کردن و بی احترامی به هم نمیشه.
اگه قرار باشه یک نفر تو این انجمن مثلا به جای لغت « شما » از لغت « تو » استفاده کنه و نفر بعدی بخواد این را تلافی کنه و روغنش را زیاد کنه دیگه فکر نمیکنم تو این انجمن رابطه ای بین دوستان باقی بمونه .
حالا چه داخل محیط عمومی انجمن و چه پیغام خصوصی ...!!!
درست نیست من هر برداشتی که دوست داشتم از سخن یکی دیگه بکنم و نسبت به برداشت خودم سریع عکس العمل نشون بدم، در صورتی که شاید طرف مقابل من منظور دیگه ای از فلان کلمه داشته .
تو این چند پست اخیر خیلی از دوستان تند برخورد کردن، حالا یا خواستن از یک نفر دیگه دفاع کنن یا از خودشون یا از انجمن یا از برنامه هایی که باهاشون کار میکنن یا ...
اما اینجا نه دادگاه هست و نه کلانتری و ...
هر کی میاد نظرش را میده و به اندازه ای که مشکلی پیش نیاد بحث هم انجام میشه . اما بیشتر از اون ...
پس به نظرم بهتره دوستانی که خودشون هم میدونن برخوردشون به هر دلیل تند بوده یا از لغت نا مناسبی استفاده کردن پستشون را ویرایش کنن. ( اینطوری حداقل کاری که میکنید اینه که به مدیران انجمن احترام گذاشتید و باعث ایجاد زحمت برای اونها نشدید که یا پستتون را ویرایش کنن یا پاکش کنن یا یوزر را بن کنن یا ... )
حداقل به فکر خودتون نیستید به فکر مدیران باشید ^.^
تشکر از لطف همه دوستان .

n.i.m.a

New Member
با تشکر از شما دوستان عزیزم، من از کلیه دوستان عذر خواهی میکنم، اما یک نفر باید به ایشون میگفت که ما گوسفند نیستیم :green:
به هر حال بازم عذر خواهی میکنم، نمیدونم چرا زود از کوره در میرم!
سه شد نه؟ ببین آدمو به چه کارهایی وا میدارن! :rose:

آخرین ویرایش:

SevenART

Member
یک سوال از اساتید محترم .. کدام نرم افزارهای سه بعدی در ایران موقعیت شغلی مناسبی دارند؟!
یعنی چی :؟ .... :shock:
مگه یارو میاد میگه من می خوام بامکس و حتما با مکس (یا با مایا) این پروژه را برا من بسازی !!!!
.... اصلا صورت اشتباهه ...
تو هر نرم افزاری دوس داری و می تونی باش خوش کنار بیایی شروع کن کار کن حرفه ای شووو بعد برو تو بازار بگو اینه نمونه کاره من ..

خدا بزرگه کار پیدا میشه ...

البته به خودت یعنی زرنگی ، کلفت بودن گردنت ، داشتن مدرک (حداقل لیسانس) و داشتن پارتی هم بستگی داره 50% ....

ویرایش .. : اشتباه شد .. :green:

آخرین ویرایش:

n.i.m.a

New Member
SevenART جان ما که همینو گفتیم (البته یکمی بازتر و خشن تر :green:) باهامون برخورد کردن! .. بپا بن نشی!

جدیدترین ارسال ها

بالا