کدام سیستم مدیریت محتوا با توجه به موضوعاتی که گفتم بهتره

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vahid_3d

Active Member
اول اینکه من با توجه به نیازم خواستم.به همین خاطر اصلا تکراری نمی بینم.دوما اینکه با توجه به توضیحاتی که دادن من جوملا رو انتخاب کردم گر چه قبلا مامبو رو انتخاب کردم ولی چون گروه پشتیبانی جواب سوالاتم رو نمی داد تصمیم گرفتم به جوملا سر بزنم.تصمیمم رو گرفتم و از آقای pilevar عزیز کمال سپاس رو دارم بابت این توضیحات.

siavashmusic

Active Member
همونطور که امیر عباس گفت الان مشکل جمله فقط ایندکس و شناسایی به موتور جستجوگر هست
البته تا جایی که مناطلاع دارم هماهنگ سازی این مورد جزو سیلابس اصلی گروه برنامه نویسی و توسعه جمله هست
الان با وجود اینکه چندیت گروه دارند روی توسعه جمله و مامبو کار میکنند اما این مورد رو اصلا بررسی نکردند چه خوبه که یه تحقیقات گسترده بشه و نتیجه به گروه اصلی گزارش بشه مسلما توی ارتقا به رتبه بالا در میان گروهای متععد توسعه دهنده تاثیر خواهد داشت

vahid_3d

Active Member
این بحث رو بهتر یکی قفل کنه.من که فهمیدم کدوم بهتره.جوملا.مشکل register_globals هم رفع شد.

mhadaily

Member
این بحث رو بهتر یکی قفل کنه.من که فهمیدم کدوم بهتره.جوملا.مشکل register_globals هم رفع شد.

این که کدوم بههتره باید شما تصمیم بگیرید و

اما در مورد register باید بگم در مامبو جوملا فرقی نداره هر دو بایددر htaccess نوشته بشه تا off بشه همین این ربطی به اینکه کدوم بهتره یا نیست نداره یک کد هست باید وارد بشه و وارد نشدن در اون فایل هم نشانه ی بد تر بودنش یا بهتر بودنش نیست

موفق باشید

mambolearn

Active Member
جناب پیله ور ....

در مورد CakePHP تا حالا چیزی شنیدید ؟ و میدونید چه قدرتی داره ؟

میدونید Gettex چیه ؟ کارش چیه ؟ و چه تاثیری داره ؟

میدونید protocol جدیدی برای SiteMap اومده که در نسخه 4.7 مامبو به صورت پیشفرض قرار داره ؟

اطلاع دارید روزانه حداقل 12~15 وبسایت رو از جوملا به مامبو تبدیل میکنیم ؟

همه این موارد بخشی از مزیت های مامبو نسبت به جوملا بود .

تنها مزیت جوملا داشتن addon ها بیشتر هست که این موضوع با Integrate شدن مامبو با CakePHP نه تنها حل میشه بلکه فاصله جوملا با مامبو ......

شما اگر برنامه نویس باشید و یه مقدار سرس های مامبو 4.6.2 رو با جوملا 1.0.12 مقایسه کنید پی به خیلی مسائل میبرید .

جوملا 12 ساب ورژن هست که طی 1 سال و نیم داره میده بیرون
آیا این 12 ورژن تفاوت اساسی داشتن ؟ یا تنها در هر ورژن باگها مرتفع شده ؟

بهتره یه مقدار واقع بینانه تر نگاه کنید .
شما هم بهتره به جای شلوغ بازی یه مقدار مطالعه بیشتری داشته باشید تا حداقل صحبتهایی که میکنید بار علمی بیشتری داشته باشه ...

متاسفم که این رفتارها رو از شما میبینم !

یا علی
فیروزمندان

pilevar

Member
سلام آقای محسن فیروزمندان عزیز.
دلیل این که من اینا رو نوشتم این موضوع بود که جناب رادمهر توی تاپیکشون گفتن جوملا صاحب نداره.

خودتون مدیر بخش فارسی انجمن پشتیبانی joomfa.org هستید اگر سایت ماموبرلن رو نداشتید و فقط جوملا کار میکردید کسی اینو بهتون میگفت ناراحت نمیشدید؟

در مورد با roadmap مامبو هم باید بگم من هیچ جا نگفتم اصلا این اشتباست بلکه بعضی شرایتش خیلی خوب و عالی هست و لی مطمئن باشید که 100% اینگونه نمیشه.

در مرود با CakePHP و Gettex و... که گفتید هم باید بگم که چرا این امکانات به ذهن جوملا نرسه؟!؟
مامبو خیلی هم خوبه و عالی و شما هم اینو میدونید که تیم مامبو و جوملا ابتدا باهم یکی بودن و بعد جداشدند قدرت جوملا هرچی هم که کم باشه این امید رو میشه داشت که جوملا هم در آینده نزدیک از gettext و cakephp بر خوردار بشه.

من با مامبو دشمن نیستم چون هر دو دارن به سک سمت گام بر میدارن و اون هم رواج فرهنگ OpenSource (کد باز).

من توی تیم مامبولرن بودم و به دلایل 100% عجیب و غیر منطقی منو از تیم مامبو اخراج کردید ولی من مامبو رو ترک نکردم.
العان هم جنتا سایتی که طراحی کردم با مامبو فارسی نگرش داشتم.
و اکنون با تیم جوملا=جوملا فارسی کار میکنم ولی بازم میگم که مامبو رو ترک نکردم و حتی زیر آوارتار یوزم هم توی جومفا نوشتم:
Joomla & Mambo Are My Love

موفق و پیروز باشید جناب فیروزمندان

باتشکر فاراوان.
امید پیله ور
یکی از مدیران تیم گرافیک جومفا

آخرین ویرایش:

vahid_3d

Active Member
جوملا رو انتخاب کردیم.امیدواریم که مامبو و جوملا امکاناتشون یکی بشه و فاصله کمتر بشه.به نفع همست.
همچنین از شما پلیور جان عزیز ممنون.من اول تو سایت joomlamarket رفته بودم فکر کردم سایت شما هستش. ولی بعد تو سایت joomfa.org رفتم گفتم دیگه چی می خوام گالری و همه چیز داشت.و یک سوال دیگه : آیا قسمت دانلود بصورت پیشفرض در جوملا قرار داره یا باید دانلود کنم.یکمی اموزش نصبش هم بدید.

آخرین ویرایش:

mhadaily

Member
دوست من
باید از کامپوننت های دانلود استفاده کنی مثله ریموستری که بسیار هم خوبه کارکردن هم باهاش مثل آب خوردن می مونه

رادمهر

New Member
امان از نا آگاهی و عدم دانش .. امان !

ولی باید بدونید که جوملا صاحب داره، پشتیبان رسمی فارسی داره ...
شما فقط یک Translator هستید. همین.
من هم فردا برم جوملا رو ترجمه کنم بهشون ارائه بدم من هم میشم یک Translator !
پس کلمه رسمی رو حذف کنی بهتره ! تیم میترا هم Translator هستن !

... که حتی جواب رو واضح تر از مامبولرن میدن ...
این رو همه میدونن که اول و آخر هر سوالی جوابش تو مامبولرن هست
شما هم سوال ازتون بپرسن بلد نباشید میرید تو مامبولرن جستجو میکنید! (مطمئن باش همین کار رو میکنی! شک ندارم!)
اگر با این حرف ها میخوای واسه خودتون تبلیغات کنی و تیم مامبولرن رو کوچک کنی٬ نتیجه بر عکس خواهد داشت

در مورد با RoadMap مامبو هم بگم که درست نیست و دقیق نمیتونن مثل مواردی که گفتن رو در بیارن.
و جوملا چون نمی خواد توی خیال زندگی کنه از بلند پروازی پرهیز کرده و roadmap ای ساره رو ایجاد کرده.
اصولا وقتی در مورد چیزی دانش و اطلاعات نداری اگر در موردش اظهار نظر نکنی خیلی بهتره
چون الان دیگه همه فهمیدن که واقعا فقط در حد یک Translator هستید اون هم از نوع درجه 4 !

باید قبول کنیم که امروز و آینده دست جوملاست و مامبو پیر شده و نقش پدر بزرگ رو برای جوملا داره و خیلی ازش کار بر نمیاد.
خب این هم برمیگرده به عدم داشتن دانش و آگاهی...

در مورد با roadmap مامبو هم باید بگم من هیچ جا نگفتم اصلا این اشتباست بلکه بعضی شرایتش خیلی خوب و عالی هست و لی مطمئن باشید که 100% اینگونه نمیشه.
تیم مامبو تا حالا طبق roadmap و حتی فراتر از اون پیش رفته
اگر دلیل و مدرک در این زمینه داری بیار نشون بده و گرنه این هم (100%) بر میگرده به عدم دانش و آگاهی...

این رو هم چند بار بخونش:
جوملا 12 ساب ورژن هست که طی 1 سال و نیم داره میده بیرون
آیا این 12 ورژن تفاوت اساسی داشتن ؟ یا تنها در هر ورژن باگها مرتفع شده ؟

من توی تیم مامبولرن بودم و به دلایل 100% عجیب و غیر منطقی منو از تیم مامبو اخراج کردید ولی من مامبو رو ترک نکردم.
مامبولرن سعی کرده تخصصی باشه .. حالا تو هر زمینه ای که میخواد فعالیت بکنه
دلیلش رو فکر کنم با این حرف های بچه گانه ای که نوشتی بقیه فهمیده باشن !
البته میدنونم عمرا خودت هنوز نفهمیده باشی که چرا اخراج شدی !
دلیلش رو نمیخوام اینجا بگم چون بیش از پیش سر خورده میشی ولی اگر خواستی بگو همینجا بگم

و خلاصه کلام:
شما هم بهتره به جای شلوغ بازی یه مقدار مطالعه بیشتری داشته باشید تا حداقل صحبتهایی که میکنید بار علمی بیشتری داشته باشه ...

آقای من نظر خودم را میگم و از دعواهای خاله ای جوملا ، میترا ، زوپس و نیوک حرف نمیزنم
فقط جوملا

mhadaily

Member
من نمی دونم آقای پیلور شما که اینقدر جومفا جومفا می کنید اصلا تا جالا جوملای فارسی تیمتون رو نگاه کردید
خیلی زشته آدم جوملایی رو بده بیرون و سنگش رو به سینه بزنه که حتی کوچکترین موارد فارسی سازی اون رو هم نتونسته باشه رعایت کنه
الان در زیر برات نمونه میز ام
-------------------------------------
من جوملای 1.5 بتا نصب کردم از سایت شما تاریخ ها رو ببیند
fsdfd
نوشته شده توسط Administrator
11 دی 1348 ساعت 08:59 -----------> خیلی خوبه سال های 1348 من مطلبی در این سایت داشتم !!!!
sdffsdfdf
--------------------------------
اینحا رو
/index.php?Itemid=28&option=com_content
بعد از نصب این آدرس رو بزنید مثل زیر میشه
http://localhost/joomfa1.5/index.php?Itemid=28&option=com_content
اینجا رو
جوملا 1.5 جهت اجرا به چه چيزهايي نياز دارد؟
نوشته شده توسط Administrator
11 دی 1348 ساعت 07:59
جوملا بر روي سرورهاي آپاچي اجرا ميشود.حتي اگر بر روي سرور ويندوز آپاچي نصب باشد شما ميتوانيد از جوملا استفاده نماييد.ولي جهت استفاده بهتتر سعي كنيد از سرور لينوكس استفاده نماييد.

شما جهت كنترل و بروز رساني سايت خود نياز به آپاچي و پي اچ پي نداريد.تنها با ورود به بخش مديريت جوملا شما ميتوانيد سايت خود را كنترل و بروز رساني نماييد.

حداقل نيازها:
-------------------------------

ترجمه ی اینجا رو ببینید

اجازه بدید نزارم هنوز ترجمه ی کامل ندارید .... هنوز ....

آقای پیلور من نمی گم مامبو یا جوملا یا نوک

من می گم که با اطلاعات بیشتری حرف های جانب دارانه بزنید به امید موفقیت شما
ارزوی پیروزی و سربلندی برای شما می کنم

mambolearn

Active Member
لطفا از این گونه بحث ها در انجمن مجید آنلاین خودداری کنید .

اگر مشکلی هست به صورت خصوصی با هم مطرح کنید

این تاپیک قفل شد .
یا علی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا