کدام سیستم مدیریت محتوا با توجه به موضوعاتی که گفتم بهتره

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vahid_3d

Active Member
از تمام دوستان می خواهم بگن که کدوم بهتره از لحاظ :
سرعت
راحتی
دارای ماژول های فراوان
قالب های زیبا
فارسی بودن
ایندکس شدن در جستجو گرها
و ...
کدام بهتر است.یکی از دوستان روی phpnuke خیلی تاکید داشت و می گفت مامبو راحت نیست.

siavashmusic

Active Member
جمله بهترینه قابلیت کاستمایز کردن عالی
حیف که با انجام پروژه های فراوان سرم شلوغه وگرنه از این جمله یه چیزی درمیاوردم که برای مدتها بتونه کلیه نیازهای کاربران ایرانی رو فراهم کنه
این پروژه اونقدر قوی هست که شما میتونی هر چیزی از توش بیرون بیاری از فروشگاه گرته تا یک سیستم وبلاگ دهی حالا شما بگو کدوم پروژه این قدرت رو داره

mhadaily

Member
سرعت
راحتی
دارای ماژول های فراوان
قالب های زیبا
فارسی بودن
ایندکس شدن در جستجو گرها
و ...
کدام بهتر است.یکی از دوستان روی phpnuke خیلی تاکید داشت و می گفت مامبو راحت نیست.

همه ی موارد فوق رو می تونید دو دو سیستم خلاصه کنید
1- مامبو
2- جوملا

پیشنهاد می کنم roadmap های هر دو سیستم رو بخونید و بعد تصمیم بگیرید .

اما به نظر من با توجه به آینده مامبو و حال جوملا ...

mhadaily

Member
شاید یکی از دلایل محبوب جوملا این هست که دارای addon های بسیار زیادی می باشد
البته همه ی اون ها با کمی دست کاری برای مامبو هم قابل استفاده خواهند شد .

موفق باشید

جوملا و مامبو هم استفاده ازشون راحته و هم ساپورت خیلی خوبی دارند و هم خیلی استاندارد هستند. قالب های خیلی زیادی هم برای این دو تا سیستم هست ولی اگر مسئله ایندکس شدن برای شما مهمه در حال استاندارد هم مامبو و هم جوملا آدرس صفحاتشون خیلی متغیر توش هست و آدرس های طولانی دارند. باید با نصب یک سری ماژول این مشکل رو برطرف کنید. البته سیستم drupal به طور استاندارد خودش برای موتور های جستجو بهینه هست ولی به اندازه جوملا و مامبو قالب نداره و استفاده ازش هم مثل مامبو و جوملا راحت نیست

vahid_3d

Active Member
از همه دوستان متشکرم ولی چه فرقی بین ناک پلانتیوم و آجا نیوک وجود داره.نظرتون در مورد آجا نیوک هم بنویسید.

soheilweb

Active Member
ناک پلاتینیوم: امنیت 99.99 ، این سیستم دارای بیشترین مد و پلاگین هستش.
این سیستم دارای قالب های زیبای زیادی هستش.
کاملا فارسی .. پشتیبانی رایگان .. به همراه آپلود و نصب کاملا رایگان.
جدا که عالیه !!!

vahid_3d

Active Member
ممنون.ولی لینکی بدید که بشه با Flash get دانلود کرد.چون اینجا سرعت کمه و قطع می شه.اگه می شه با فشرده ساز خوبی فشرده کنید . پسوند tar.gz باشه.

rezazero

Member
شما از مامبو استفاده کن
پشتیبانیشون یکه
جوملا که صاحاب نداره!
الان فقط مامبوی مامبولرن هست که کاملا فارسیه
ضمنا سایتی که با نیوک درست شده باشه از 100 فرسخی معلومه نیوکه
اما مامبو و جوملا template base هستن و میشه براشون جوری قالب ساخت که عمرا کسی باور نکنه این مامبو هست!

pilevar

Member
شما از مامبو استفاده کن
پشتیبانیشون یکه
جوملا که صاحاب نداره!
الان فقط مامبوی مامبولرن هست که کاملا فارسیه

رضا (راد...) عزیز تو همه جا قوانین رو زور میگی پس لطفا قوانین این انجمن رو بخن که میگه تبلیغ نکنید.

ولی باید بدونید که جوملا صاحب داره، پشتیبان رسمی فارسی داره که حتی جواب رو واضح تر از مامبولرن میدن و اینکه جوملا توی آخرین درجه دهی به پرتال ها رطبه اول بین المللی رو آورده.

آیا اینو میدونید که روزانه بیش از 4 سایت میترایی و 3 سایت مامبویی به جوملا فارسی به روز میشه دیلش اینه که پشتیبانی فارسی و رابط عمومی درستی داره و همینجوری مثل بعضی جاها نمی پرن به آدرم و پاچه بگیرن.:)

جوملا همینجوری که مجید جان (mhadaily) گفتن:
شاید یکی از دلایل محبوب جوملا این هست که دارای addon های بسیار زیادی می باشد
که هر روز داره حد اقل یه کامپوننت یا ماژول یا قالب برای جوملا فارسی میشه.(که فعلا انتشار داده نمیشه اما اگر کاربری بهش نیازداشته باشه تیم جومفا اگر فارسی شده باشه بهشون تقدیم میکنه.

در مورد با RoadMap مامبو هم بگم که درست نیست و دقیق نمیتونن مثل مواردی که گفتن رو در بیارن.
و جوملا چون نمی خواد توی خیال زندگی کنه از بلند پروازی پرهیز کرده و roadmap ای ساره رو ایجاد کرده.

جوملا 1.0.12 در حال فارسی سازی کامل هست و جوملا 1.5 بتا هم که فارسی شده.

باید قبول کنیم که امروز و آینده دست جوملاست و مامبو پیر شده و نقش پدر بزرگ رو برای جوملا داره و خیلی ازش کار بر نمیاد.

پیشنهاد میکنم که از جوملا فارسی استفاده کنید.

اگر مخالف قوانین این انجمن نبود لینکشو میزاشتم.
ولی چه کنم که از دست من خارجه.

پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

vahid_3d

Active Member
در مورد nuke platinum توضیح بدید چقدر اعتبار داره و آیا می تونه نیاز ها رو رفع کنه؟

pilevar

Member
راستی.
در مورد با شرایتی که شما گفته بودید باید بگم که:
سرعت= بسیار بالا(اگر طراحی بدن مشکل باشه و بر پایه استاندارد w3 باشه که اکسر قالب های جوملا 100% استاندارده) بخش مدیریتش هم با سرعت دایالاپ 33.6 کیلو بیت پس از اولین بار ورود به مدیریت مثل ADSL 256 KB سرعت میره.
راحتی= بسیار راحت و مطمئن.
دارای ماژول های فراوان= تا کنون بیش از 1744 امکانات برای وجومفا نوشته شده که فقط توی بخش امکانات جوملا وجود دار:
http://extensions.joomla.org/
قالب های زیبا = جوملا نسبت به مامبو و نیوک زیبا ترین قالب ها رو داره و اینکه فارسی سازی راحت اون باعث شده که این قالب ها در بین سایت های فارسی زیان رواج زیادی پیدا کند.
فارسی بودن = همونجوری که گفتم بخش مدیریت جوملا 1.0.12 تقریبا 50% فارسی شده و انتشار یافته و تیم در حال فارسی سازی کامل اون هستن که تا چند روز دیگه به صورت رسمی انتشار داده میشه و جوملا 1.5 هم تقریبا 90% بخش مدیریتش فارسی شده. توجه کنید که بخش کاربری در جوملا ها 99.9% فارسی است.
ایندکس شدن در جستجو گرها = جوملا سازگاری عجیبی با متور های جستجو گر دارد به شاید دلیلش ای باشه که اسپانر جوملا خود شرکت گوگل است و از سایت های جوملایی حمایت میکنه.
امنیت = جوملا یکی از امن ترین پرتال های طراحی سایت است.

جوملا یک نرم افزار کد باز و رایگان است.

پیروز باشید و موفق:cool:

آخرین ویرایش:
ایندکس شدن در جستجو گرها = جوملا سازگاری عجیبی با متور های جستجو گر دارد به شاید دلیلش ای باشه که اسپانر جوملا خود شرکت گوگل است و از سایت های جوملایی حمایت میکنه.

شما به عنوان مثال این صفحه رو ببین
http://www.dart-creations.com/joomla/tutorials/seo/sef-for-joomla.html

این نشون میده که جوملا در حالت عادی برای موتور های جستجو بهینه نیست. در ضمن هیچ ارتباطی بین اینکه گوگل جوملا ساپورت می کنه پس جوملا SEO هست وجود نداره. اگر اینطور بود قطعا این تعداد ماژول SEO برای جوملا ساخته نمیشد

شما آدرس استاندارد صفحات رو ببین

-http://www.example.com/index.php?option=com_content&task=section&id=6&Itemid=43

شما فکر نمی کنی این آدرس برای یک صفحه خیلی خیلی طولانیه ؟
برای همین هست که این همه مد سئو برای جوملا منتشر میشه چون در حالت عادی اصلا برای موتور های جستجو بهینه نیست. البته یه گزینه تو کنترل پنلش داره که آدرس ها رو با استفاده از mod rewrite تغییر میده و آدرس ها یه کم کوتاه تر میشن ولی در حالت عادی هیچ کدوم از آدرس هاش human readable نیست حتی بعد از روشن کردن اون گزینه داخل کنترل پنل

آخرین ویرایش:

pilevar

Member
دست عزیز ممنون از اینکه تاپیک منو خوندید.
باید بگمه:
1- آدرس اولیه ای که دادید اصلا باز نمیکنه و "The page cannot be displayed" است.
2- در مورد با آدرس بلند هم باید بگنم که جوملا یه امکان داره به نام JoomSef که اصلا میشه برای هر صفحه نامی انتخواب کرد که با پسوند HTML باشه.
3- شما اگر به سایت http://www.joomla.org برید و کمی توی مطالب اون یه چرخی بزنید متوجه این میشید که گوگل اسپانسر جوملا است.

شما اگر بخواین جوملا رو زیر پا له کنید اینو که نمیتونید از نظر دور کنید که جوملا بالا ترین درجه رو در بین پرتال های طراحی سایت آورده!:neutral:

موفق و پیروز باشید

1- آدرس اولیه ای که دادید اصلا باز نمیکنه و "The page cannot be displayed" است.

خوب این که طبیعیه. من اون صفحه رو برای مثال نوشتم. فقط می خواستم بگم که آدرس صفحات به طور پیش فرض و بدون دستکاری اصلا سئو نیست. منظور من از نوشتن اون آدرس اون بخش index.php?option=com_content&task=section&id=6&Ite mid=43 بود که خیلی بلنده

2- در مورد با آدرس بلند هم باید بگنم که جوملا یه امکان داره به نام JoomSef که اصلا میشه برای هر صفحه نامی انتخواب کرد که با پسوند HTML باشه.

خوب من هم تو پست خودم لینک تمامی ماژول های سئو جوملا رو دادم. منظور من این بود که آدرس ها به طور پیش فرض و بدون نصب ماژول بهینه نیستند. این رو هم نوشتم چون شما نوشته بودی

ایندکس شدن در جستجو گرها = جوملا سازگاری عجیبی با متور های جستجو گر دارد

خوب اگر بخواید من کلی لینک به تاپیک فورم های انگلیسی بدم که همه از طولانی بودن و SEO نبودن آدرس های جوملا و مامبو در حالت پیش فرض حرف می زنن

3- شما اگر به سایت http://www.joomla.org برید و کمی توی مطالب اون یه چرخی بزنید متوجه این میشید که گوگل اسپانسر جوملا است.

من هر چی گفتم شما یه جور دیگه برداشت کردی. شما نوشته بودی جوملا سئو هست شاید برای اینکه اسپنسرش گوگله من نوشتم لزوما هیچ ارتباطی بین اسپانسر بودن گوگل و بهینه بودن جوملا برای موتور های جستجو وجود نداره

شما اگر بخواین جوملا رو زیر پا له کنید اینو که نمیتونید از نظر دور کنید که جوملا بالا ترین درجه رو در بین پرتال های طراحی سایت آورده!

چرا باید سعی کنیم که جوملا رو کم ارزش جلوه بدیم ؟
جوملا یکی از بهترین سیستم هاست. من هم هیچ وقت نگفتم سیستم بدیه. شما پست اول من تو صفحه قبل رو اگر خونده بودید من نوشته بودم

جوملا و مامبو هم استفاده ازشون راحته و هم ساپورت خیلی خوبی دارند و هم خیلی استاندارد هستند. قالب های خیلی زیادی هم برای این دو تا سیستم هست

به نظر شما من دارم جوملا رو تخریب می کنم ؟

pilevar

Member
1
- آدرس اولیه ای که دادید اصلا باز نمیکنه و "The page cannot be displayed" است.
خوب این که طبیعیه. من اون صفحه رو برای مثال نوشتم. فقط می خواستم بگم که آدرس صفحات به طور پیش فرض و بدون دستکاری اصلا سئو نیست. منظور من از نوشتن اون آدرس اون بخش index.php?option=com_content&task=section&id=6&Ite mid=43 بود که خیلی بلنده
نه عزیز منظور من این مورد نبود بلکه لینک اولتون یعنی این بود:
شما به عنوان مثال این صفحه رو ببین
http://www.dart-creations.com/joomla...or-joomla.html
در مورد با اندیکس کردن هم شما در صورت امکان استنشن SeoQuake برای فایر فاکس رو دانلود کنید و سپس چنتا سایت جوملایی رو (تعداد index کردن متور های جستجو) با چنتا سایت نیوکی و... ای مقایسه کنید.

بازم توی جوملا دات او آر جی بگردید متوجه میشید از Search هم بد نیست که توی اونجا استفاده کنید.

نه ببخشید من به اسمتون توی صفحه قبل توجه نکرده بودم.
قبول دارم که اشتباه از من بوده شرمنده.

پیروز باشید

vahid_3d

Active Member
pilevar جان . من می خواهم جوملا فارسی نصب کنم.آیا برای نصب جوملا باید register_globals غیر فعال باشه.چون من با چیز هایی که شما گفتید وس وسه شدم . ولی اینجا یه چیزی می لنگه.فروشگاه رایگان نداره و این خیلی بد هستش.بقیه همه رایگان می ذارن.

آخرین ویرایش:

J4vad

Member
با سلام ! ابتدا بايد بگم اين تاپيك 10 بار تكرار شده ! و اينقدر مثل اين هست كه ديگه بهتره اثبات نشه !

خيلي جالبه دوستاني در همان تاپيك ها دقيقا همين جملات را استفاده كرده اند و در نهايت هم همين نتيجه به دست آمده است !

دوستان بس كنيد ! جست و جو كنيد !

يا حق .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا