کدام انجمن ساز را پیشنهاد میکنید؟

maysam.m

Well-Known Member
با سلام
من میخواهم برای سایتم انجمن نصب کنم ولی بلاخره نفهمیدم کدوم رو نصب کنم که حداکثر انتظارات من رو برطرف کنه . دوستان لطف کنند منو راهنمایی کنند.
mybb , phpbb , smf , یا هر انجمن ساز دیگری.

کدام یک ساده تر و فشار کمتری به سرور میاید ؟
کدام یک پشتیبانی فارسی بهتری دارد؟
کدام یک قالبهای متنوعی دارد ؟ و ساختن و ترجمه کردن قالب برای آن راحت تر است؟
کدام یک امنیت بیشتری دارد؟

از دوستان باتجربه در این زمینه درخواست راهنمایی دارم
با تشکر

maysam.m

Well-Known Member
با سلام
چرا mybb ؟ آیا از بقیه انجمن سازها امکانات بیشتری دارد؟

maysam.m

Well-Known Member
چه خوب بود دوستان برای نظرشون کمی هم از امکانات آنها مینوشتند و هم از تجربه ی شخصی و دلیل نظرشون هم بیان میکردند

mybb تنها انجمن سازی است که نزدیکترین شباهت و امکانات vb را دارد.من 2 سال است که با vb نیز کار میکنم.تجربه بهم گفته

sizdahbedar

Member
lk خودم یه مدت با mybb کار می کردم انصافا برنامه خوبیه ولی کار باهاش سخته ولی کار با smf راحت تره در ضمن قالب های قشنگی داره به عنوان نمونه
http://www.iranwz.com/

maysam.m

Well-Known Member
با تشکر از راهنمایی دوستان
پس احتمال زیاد mybb را انتخاب میکنم :) :wink:

sizdahbedar

Member
به خاطر اینکه
1- خیلی از پلاگین ها و مد هاش نصب نمیشه
2- کار باهاش نسبتا سخته
3- در نسخه ی رسمی فارسیش که پشتیبانی داره بخش مدیریت فارسی نشده و برای فارسی سازی او باید از نسخه ی وبشهر استفاده کنی که مشکلات فراوانی داره
و لی خوب امکانات خوبی داره
حالا تو برای امتحان تو یه هاست مجانی که php و mysql رو ساپورت میکنه smf و mybb رو نصب کن ببین کدوم بیشتر به دلت میشینه

Digital007

Member
به خاطر اینکه
2- کار باهاش نسبتا سخته
3- در نسخه ی رسمی فارسیش که پشتیبانی داره بخش مدیریت فارسی نشده و برای فارسی سازی او باید از نسخه ی وبشهر استفاده کنی که مشکلات فراوانی داره
حالا تو برای امتحان تو یه هاست مجانی که php و mysql رو ساپورت میکنه smf و mybb رو نصب کن ببین کدوم بیشتر به دلت میشینه

1 - تقريبا 99% پلاگين ها بدون مشكل نصب ميشه . البته اون هاي كه از سايت اصلي دانلود بشه . اون هاي هم كه نصب نيمشه . يا نسخه بتا هست. يا با نسخه جديد سازگار نيست.

2- كار با MyBB خيلي هم راحته . اين كه براي شما به نظر سخت مياد دليل نميشه سخت باشه

3- در كل به نظر من مديريت هيچ سيستمي مانند MyBB يا سيستم هاي مشابه نيازي به فارسي كردن نداره . چون مديري كه نتونه اين چند خط انگليسي رو حل كنه ممكنه توي بعضي موارد حاد كه بايد به سايت اصلي مراجعه كنه ،درمانده بمونه . البته پشتيباني سايت هاي فارسي رو انكار نميكنم، خيلي خوب هست . ولي خب بعضي وقت ها مجبوريد به سايت اصلي مراجعه كنيد.

4- براي تست هم ميتونيد از اينجا استفاده كنيد.

http://www.createmybb.com/

maysam.m

Well-Known Member
به خاطر اینکه
2- کار باهاش نسبتا سخته

من با انگلیسیش راه میام و mybb را هم در لوکال نصب و علاوه بر آن بقیه انجمن سازها را هم نصب و امتحان کرده ام . ولی میخوام بهترین گزینه را برای سایتم انتخاب کنم
در مورد پلاگین ها اگه اینجوری باشه که خیلی بد میشه :-?

1 - تقريبا 99% پلاگين ها بدون مشكل نصب ميشه . البته اون هاي كه از سايت اصلي دانلود بشه . اون هاي هم كه نصب نيمشه . يا نسخه بتا هست. يا با نسخه جديد سازگار نيست.

2- كار با MyBB خيلي هم راحته . اين كه براي شما به نظر سخت مياد دليل نميشه سخت باشه

3- در كل به نظر من مديريت هيچ سيستمي مانند MyBB يا سيستم هاي مشابه نيازي به فارسي كردن نداره . چون مديري كه نتونه اين چند خط انگليسي رو حل كنه ممكنه توي بعضي موارد حاد كه بايد به سايت اصلي مراجعه كنه ،درمانده بمونه . البته پشتيباني سايت هاي فارسي رو انكار نميكنم، خيلي خوب هست . ولي خب بعضي وقت ها مجبوريد به سايت اصلي مراجعه كنيد.

4- براي تست هم ميتونيد از اينجا استفاده كنيد.

http://www.createmybb.com/
بله به نظر من هم این سیستمها احتیاجی به فارسی شدن کنترل پنل مدیریتش نداره و فقط فارسی شدن قسمتهایی که به کاربران مربوط میشه مهمه ! در مورد پلاگینها هم نمیدونم چی بگم بلاخره با مشکله یا بدون مشکل ؟!!

smf خوبه منتها اینم محدودیت و مشکلاتی داره !
بهترینش Vbultion هست !

دوست من بنده هم اطلاع دارم که Vbultion خوب هست ولی سوال من مربوط به انجمنسازهای مجانی هست نه Vbultion که برای خرید لیسانسش خدا تومن پول بدی و کلا این سیستم برای حرفه ای هاست مانند همین مجید آنلاین

باز هم از دوستان بابت راهنمایی و نظرتشان ممنونم و اگه باز هم نظری هست دریغ نفرمایید

آخرین ویرایش:

VAHID216

مدیر بازنشسته
شما یه دونه Phpbb 3 نصب کن خیال خودت رو راحت کن ، همه چی اون خوبه طوری هست که بعضی ها از Vb می رن به Phpbb در این حد بگم فقط.
موفق باشید

Mr.Steres

Active Member
یا SMF یا PHPBB به هیچ هنوان MyBB نصب نکنین پشیمون میشید !
موفق باشین

VAHID216

مدیر بازنشسته
احتمال داره هر آن Mybb بشه مثل VB. کافیه به مجوزش یه نگاهی بندازید.
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا