کامنت گذاشتن در سورس کد امری حیاتی است!

سلام به همگی دوستان

اخیرا چند فایل که بچه ها زحمت کشیدند و به اشتراک گذاشتند رو دانلود زدم ولی متاسفانه در همه آنها این مشکل وجود داشته که سورس کد هیچ کامنتی نداشته!

کامنت گذاشتن خیلی مهم است، اول اینکه اگه در آینده خواستید کلاس رو آپدیت کنید خودتون گیج نمی شید که چیکار کردید قبلا و مثلا فلان فاکشن چکار می کنه

دوم اینکه اگه خواستید فایل رو به اشتراک بزارید و دوستانی که فایل شما رو دانلود زدند شاید نیاز داشته باشند کد رو بر اساس نیازشون تغییر بدهند، اینجوری اونها هم گیج نمی شن که چی به چی هست و کلی وقت تلف نخواهد شد

سعی کنیم حالا که داریم زحمت چیزی رو می کشیم، استاندارد هم کدنویسی کنیم

مرسی از همگی

aliamel

کاربر فعال
دوست گرامی
با تیتر مطالب شما چندان موافق نیستم. چون کامنت گذاشتن ابدا امری حیاتی نیست .گذاشتن کامنت سهولت درک و فهم مطلب رو مشخص می کنه . ضمنا در نظر داشته باشید قرار نیست که کد کامل در اختیار دوستان قرار بگیره و اگر هم این گونه باشد لطف مضاعف خواهد بود.
با این که گذاشتن کامنت خوب و مفیده موافقم ولی این رو هم در نظر داشته باشید اساتیدی که زحمت نوشتن کد جهت حل مشکل رو متحمل میشن لطف می کنند و نمیشه انتظار داشت که تا حد گذاشتن کامنت هم پیش برن و کار افرادی مثل من و شما رو ساده نر کنند.
جمله آخر:
گذاشتن کامنت خوب و مفیده ولی اگر هم کامنتی موجود نبود خودم زحمت درک کد رو خواهم کشید و انتظاری هم از کسی نخواهم داشت.

دوست گرامی
با تیتر مطالب شما چندان موافق نیستم. چون کامنت گذاشتن ابدا امری حیاتی نیست .گذاشتن کامنت سهولت درک و فهم مطلب رو مشخص می کنه . ضمنا در نظر داشته باشید قرار نیست که کد کامل در اختیار دوستان قرار بگیره و اگر هم این گونه باشد لطف مضاعف خواهد بود.
با این که گذاشتن کامنت خوب و مفیده موافقم ولی این رو هم در نظر داشته باشید اساتیدی که زحمت نوشتن کد جهت حل مشکل رو متحمل میشن لطف می کنند و نمیشه انتظار داشت که تا حد گذاشتن کامنت هم پیش برن و کار افرادی مثل من و شما رو ساده نر کنند.
جمله آخر:
گذاشتن کامنت خوب و مفیده ولی اگر هم کامنتی موجود نبود خودم زحمت درک کد رو خواهم کشید و انتظاری هم از کسی نخواهم داشت.

سلام

مرسی بابت نظرتان

ولی نمی دونم چرا ما ایرانی ها خیلی توی جهبه گرفتن در مقابل حرف های دیگران پیشتاز هستیم و بجای اینکه کل پیام رو در نظر بگیریم دنبال جزئیات هستیم

اول اینکه استفاده از لغت "حیاتی" فقط جهت تاکید هست! معنای لفظی لغت رو منظور نبوده!

دوم اینکه میشه گفت 80 یا 90 فایل هایی که داره به اشتراگ گذاشته میشه نسخه دمو نیستند و مشهود اینه که ظاهرا دوستان به کامنت گذاشتن در سورس حتی برای خودشان هم عادت چنداری ندارند (منظور همه نیست)

و در نهایت اینکه قرار نیست اگه فایلی رو به اشتراک می گذاریم بحث منت و اینجور چیزها رو به میان بیاوریم، اگه یکی توی اینترنت به انگلیسی دنبال پیزی بگردید میلونها فایل سورس حتی با لایسنس تجاری و کامنت و فایل راهنما پیدا می کنید، الان که بحث اپن سورس جا افتاده، این حرف از شما دوست عزیز بعید می باشد

بنده خودم در 95% موارد سوالات و مشکلاتی رو که در زمینه کدنویسی دارم در سایت های انگلیسی زبان جستجو می کنم، فقط در مواردی که به زبان فارسی یا موضوع خاصی مربوط بشه، در سایت های فارسی جستجو می کنم، که متوجه شدم برخی دوستان عادت به کامنت گزاشتن ندارند!

aliamel

کاربر فعال
دوست گرامی بنده نه وقت و نه حوصله جبهه گرفتن رو دارم.
خودم نویسنده هستم و با تک تک واژگان(از جمله بازی با لغات) به خوبی آشنایی دارم و مطمئنا می دونم چی نوشتم.
مجددا بخونید .این بار با دید مثبت...
موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا