کاغذ های مورد استفاده پرینتر hp deskjet 5650

golehyakh

Member
سلام
کاغذ های مورد استفاده پرینتر hp deskjet 5650
من اگر بخواهم با پرینتر ذکر شده عکس چاپ کنم (البته تاجایی که بتونه با کیفت) از چه کاغذی باید استفاده کنم در ضمن کاغذ ترنس پرنسی چه استفاده ای داره ممنون می شوم مرا راهنمایی کنید

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوست من
پرينتر شما در رده چاپگرهاي جوهر افشان قرار داره كه جزو سيستم هاي چاپ ديجيتال هستند. اساس اين چاپگرها بر مبناي پاشيدن مركب ساخته شده و در رده انواع سيستمهاي ديجيتال قرار گرفته كه نسبت به همشون كارايي بهتري داره. اونچه كه بايد توجه كنيد اينه كه اساسا در روش هاي ديجيتال از ترام هاي عادي براي ساخت اجزاء تصوير استفاده نمي شه بلكه ترام هاي نامنظم براي چاپ تصوير بكار برده مي شوند. اين ترامها بسيار بسيار ريز تر از ترام هاي معمولي هستند و اصلا طبيعتشون هم با اين ترام ها فرق داره. اونچه كه در مورد سوال شما اهميت پيدا مي كنه همين مساله است. چون نقاط بسار ريز هستند استفاده از كاغذهايي كه مخصوص اين كار نيستند مي تونه باعث بخش شدن مركب بشه خصوصا در مناطق تيره تصوير.
اساسا مركب بكار رفته هم خيلي مهمه . مركبهاي اين سيستم بايد خيلي سريع خشك بشن و اينجاست كه شما بايد در مورد خريد مركب استاندارد دقت كنيد. كاغذهاي گلاسه معمولي هم البته زياد كاربرد ندارند چون مركب رو خيلي رو خودشون نگه مي دارند ( باز هم در مورد نقاط تاريك تصوير). عموما فقط از كاغذهاي مخصوص پرينتر مي شه استفاده كرد.
اين كاغذها تحت نام كوتد در بازار بصورت شيت ( ورقي ) هم وجود دارند و بيشتر براي چاپ عكس ( به 2 صورت مات و براق يا حتي نقش دار ) به كار مي رند . توجه كن كه اين كاغذها با كاغذهاي معمولي گلاسه تفاوت دارند . اين كاغذها با لايه خاصي پوشيده شدند در صورتي كه در كاغذ هاي گلاسه سطح كاغذ با روشهاي مكانيكي در درجه هاي مختلف صيقل داده ميشن. در صورتي كه نمي خواي زياد تو خرج بيفتي البته بهترين كار رو ( تا حدي ) ميتوني رو كاغذ تحرير خارجي هم بگيري ولي توجه داشته باش كه رنگها تا حدي بدليل جذب شدن در الياف كاغذ شدت خودشون رو از دست خواهند داد.

كاغذهاي ترانس پارنسي هم به انواع كاغدهايي پلاستيكي گفته مي شن كه مي تونن نو رو از خودشون رد كنن. مثله كاغد كالك كه البته يه ترانس پارنسي واقعي نيست( چون كاملا پلاستيكي نيست و بيشتر مومي هست تا پلاستيكي). اما اين كاغذها بيشتر در مواردي كاربرد دارند كه قرار بعد از چاپ عمل نوردهي انجام بشه و از پشت نور رد بشه با اين كار عكسها جلوه خاصي پيدا مي كنن . اين كاغذها در ضخامت ها و عرض هاي مختلفي وجود دارند و اغلب بصورت رول هستند ( شايد هم ورقش باشه ) . روي اين كاغذها با پريتر شما هم مي شه چاپ كرد به شرطي كه ضخامت كافي داشته باشه البته ممكنه بدليل ليز بودنش هم دستگاه نتونه اونه داخل بكشه ولي در كل به امتحانش مي ارزه
موفق باشي ( اگه سوالي بود بازهم بپرس)

dark-man

Member
به این می گن یک جواب کامل ....
دوست من ممنون بابت توضیحات کاملت

golehyakh

Member
سلام
با تشکر از شما دوست عزیز به خاطر راهنمایتون خیلی کمک کردید
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا