کارهای معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Fanous

Well-Known Member
خب ، به نظرم بهتره هرکسی که توی کارهای معماری فعاله ، نحوه کارش رو توضیح مختصر بده ! یعنی اینکه روش کارش رو توضیح بده .
من قبلا پلان رو توی autocad کار می کردم ، همونجا تمام کارهای سه بعدی کردنش رو هم انجام میدادم و در نهایت ایمپورتش می کردم توی مکس .
ولی بعدا توی متریال دادن و رندر کردن بعضی قسمتها به مشکل بر می خوردم .
چون موقع ایمپورت کردن باید یک مقدار واسه تعداد تقسمات آبجکتها و منحنی ها وارد کرد
اگر مقدار کم میدادم باعث میشد منحنی ها از بین برن و شکسته بشن
اگر هم مقدار زیاد میدادم باعث میشد تعداد ورتکس و پلی ها به شدت افزایش پیدا کنه و حجم فایل رو خیلی بالا می برد
الان روشی که دارم اینه که همزمان با استفاده از cad و max کار می کنم
که خیلی وقت گیره ولی نتیجه بهتری داره
واسه کارهای معماری cad واقعا نعمته فقط اگه یه جوری میشد این دوتا را باهم تلفیق کرد ، اون وقت خیلی باحال میشد
حالا شما هم روش کارتون رو بگین
شاید من خیلی بیراهه میرم

archintel

Member
راستش نحوه کار من کاملا بر عکس شماست.من توی مکس طراحی می کنم.به صورت سه بعدی و دقیق.با اسکیل 1 به 100 می سازم بعد برای کشیدن نما ها و برش ها و پلان فایل مکس را وارد کد می کنم و ری اسکیل می کنم.می دونم روش معمولی نیست. ولی اینجوری خیلی راحترم.شاید بخاطر اینه که از طراحی تو محیط خسته کننده کد خوشم نمیاد.به هر حال تا حالا که خوب جواب داده و به مشکلی بر نخوردم.

Fanous

Well-Known Member
خب وقتی کار تموم شد ، واسه رندر گرفتن دوباره باید فایل رو برگردونین توی مکس ! درسته ؟
اونجا به مشکلی بر نمی خورین !؟
البته محیط کد خسته کننده نیست ، چون واقعا واسه همین کار ساخته شده ، به نظر من امکاناتی که واسه ترسیم نقشه داره واقعا بی نظیره و توی مکس پیدا نمیشه . در واقع یه برنامه مهندسیه . با اعداد و ارقام کار می کنه ، snap هایی که داره عمرا توی مکس پیدا بشه .
البته قصد مقایسه بین این دو رو ندارم . ولی خب هرچیزی واسه یه کاری ساخته شده !

archintel

Member
منظورم این بود که من همه کارم را تو مکس انجام می دم.وقتی کارم تو مکس تموم شد و رندر گرفتم بعد برای کشیدن پلان و نما و مقاطع دقیق و اسکیله اونو وارد کد می کنم.
اتوکد الیته که برای کار طراحی معماری فوقالعاده دقیق و بی نظیره.ولی می دونی چه جوریه؟
درست همون بحث طراحیه که می پرسه اول طراحی حجم یا فرم یا اول طراحی پلان.
این سوال تمامی اساتید معماری فقط یک جواب به اون دادن و اونم اینه:همزمان باید طراحی شه.
خود من چون به طراحی فرم و حجم بیشتر اهمیت می دهم معمولا ابتدا حجمم را تو مکس طراحی می کنم.آخه طراحی حجم سه بعدی توی کد کار خیلی دشواریه.مگر اینکه حجمت به سادگی extrude کردن یک پلان باشه.

Fanous

Well-Known Member
ای ول ! الان گرفتم .
من هم باهات موافقم !همزمان!
البته من معماری نخوندم ، عمران خوندم .
خب من همه چیز رو به غیر از حجم هایی که توش منحنی های پیچیده داره ، مثلا یه چیزی شبیه بستنی قیفی یا رامپ های مدور رو ، توی همون کد مدل می کنم ، آخه چند ساله این کار رو انجام میدم و مدت کمیه که با مکس مدل می کنم و با کد راحت ترم .
من اکثر کارهام اینجوریه که پلان رو می گیرم و سه بعدی می کنم ، واسه همین از این روش استفاده می کنم .

archintel

Member
برای مثال این کار مقدمات طراحی 1 منه.موضوعش خانه موسیقی متال بود.من از کانسپت کار که حرکت و سیالیت فرم بود شروع کردم.همین طور که با دست طراحی می کردم و اسکچ می زدم به یک سری فرمهای سیال رسیدم که ترکیب جالبی با هم پیدا کردن.بعد از روزها اسکچ زدن به طرح نهایی حجم رسیدم.طرحی که بوجود آمد آنقدر پیچیده شده بود که شبیه سازی اون با ابزاری به غیر از 3dmax محال بود و شروع کردم به شبیه سازی در مکس.کار خیلی سختی بود ولی بالاخره تونستم مدلش را تو مکس بسازم.یک متریال گذاری ساده کردم و رندر گرفتم.
10002.jpg
[/url]

بعد مدل سه بعدی را وارد کد کردم و از اون نماها و پلان را طراحی کردم.
northelevation.jpg
[/url]

البته اگه از نظر شما شبیه بستنی قیفی نشده.

آخرین ویرایش:

vrb_3d

Active Member
من هم مدل رو تو cadآماده می کنم و بعد وارد maxمی کنم.این تور کار دقیق تر در میاد.
کار مدل ساختمان رو به نظر من باید تو cad انجام داد چون یه محیط هندسی دقیق هستش

Fanous

Well-Known Member
من هم مدل رو تو cadآماده می کنم و بعد وارد maxمی کنم.این تور کار دقیق تر در میاد.
کار مدل ساختمان رو به نظر من باید تو cad انجام داد چون یه محیط هندسی دقیق هستش

موافقم
خب میشه توضیح بدین کار رو با چه فرمتی می برین توی مکس ؟
dwg , dxf , یا یه فرمت دیگه ؟
توی متریال دادن به مشکلی بر نمی خورین ؟ یا توی منحنی ها ؟

vrb_3d

Active Member
با فرمتdwg,dxf!
وقتی وارد مکس مکنم مکس تبدیلش می کنه به edit meshاز طرق ادیت مش به جز جزئش متریال می دم.
البته یکم اذیت می کنه .اگه راه بهتری مدونی خوشحال می شم بهم بگی

archintel

Member
راه بهتر اینه که با فرمت dxf اکسپورت کنید.سپس با برنامه nugraf فایلتون باز کنید و اگه مشکلی داره از جمله گم شدن پالیگون ها و یا غیره به راحتی می تونید تو این برنامه درستش کنید.بعد از ادیت کردن کافیه که یک خروجی 3ds از این برنامه بگیرید و وارد مکس کتید.خیلی خوب جواب می ده.

hamed-ddd

Well-Known Member
این نکته ای که خیلی جاها بهش اشاره شده
کار باید ترکیبی باشه
ولی اگه کار شما مختصا معماری هستش و انیمیت نمیخواد ...یه نرم افزار بسیار عالی هست ...فقط نمیدونم اسمش کدومه
architurial desktop
mechanical desktop
محیطشون کاملا مثل تریدی مکسه که امکانات اتوکد و یکسری ابجکتهای جالب اضافه شده
یادم میاد یه مهندس داشت باهاشون کار میکرد من اولش فکر کردم تری دی مکسه ولی کمی که تو محیطش چرخید متوجه شدم فرق داره

اتوکد 2007 هم که محیط کاملا سه بعدی داره و کاربر خودش رو ار رجوع به سایر نرم افزارها بی نیاز میکنه

راستی
نمونه کارها رو به صورت thumbs بزارید
بچه هایی که دیال آپ دارند بیچاره میشن

آخرین ویرایش:

archintel

Member
نمونه کارها رو به صورت thumbs بزارید
بچه هایی که دیال آپ دارند بیچاره میشن

با من بودید دیگه!من بیچاره خودم دیال آپ دارم.چشم!چشم!
خدا به همه ما بدبخت بیچاره ها یک اینترنت پر سرعت adsl اعطا کنه. ا.. آمین.

Fanous

Well-Known Member
من از زمان اتوکد 8 دارم با کد کار می کنم
هر ورژنی که جدید میومد رو امتحان می کردم و به نظرم هر روز بهتر از دیروز بود تا رسیدیم به کد 2007
یک بار بیشتر نصبش نکردم فقط یک ساعتی باهاش ور رفتم و unistall ش کردم
به نظر من خیلی بیخود شده ، توی سخت افزارهای پیشنهادی خودش نوشته 2GB of Ram
توی حالت سه بعدی خیلی پیشرفت داشته ، مثلا میشه ورتکسهای یه مکعب رو گرفت و با snap به جای دیگه برد که تا 2006 این امکان رو نداشت و یا اینکه نورپردازی GI بهش اضافه شده !
به نظر من امکانات جدیدش که اول گفتم خیلی خوبه ولی این نرم افزار احتیاجی به GI نداشت ، فقط بیخودی نرم افزار رو سنگین کردن ، با سیستم من که خیلی کند کار می کرد
جدیدا 2008 هم اومده که من اصلا نگرفتمش ، اگه مثل 2007 باشه که ...

اتوکد یه نرم افزار فوق العادس واسه ترسیمات هندسی ، فکر نکنم نرم افزار بهتری بیاد
ولی شنیدم یه برنامس به اسم Autodesk VIZ که تمام امکانات کد رو داره و شبیه مکس هستش ، تا حالا پیداش نکردم ، اگه کسی کار کرده ممنون میشم یه توضیحی در موردش بده .

vrb_3d

Active Member
فکر نمی کنم این برنامه هایی که نام بردید رندر قوی مثل مکس داشته باشن

pooya007

New Member
اولین کار مکسم رو بعد 5-6 روز کار دیروز تموم کردم که یک طرح معماری برای مسجده ، ابعد زمین 30*70 و در محله مبارک آباد تهرانه

به عنوان اولین کار به نظرم خوب دراومده:cool:

پیوست ها

• camera4.JPG
    camera4.JPG
    101.7 کیلوبایت · بازدیدها: 18
  • camera5.JPG
    camera5.JPG
    155.5 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • perspective.JPG
    perspective.JPG
    85.2 کیلوبایت · بازدیدها: 23
  • canera1.JPG
    canera1.JPG
    130.9 کیلوبایت · بازدیدها: 11

vrb_3d

Active Member
برای اولین کار خیلی خوبه.اگر می شه بیشتر برامون توضیح بده
در مورد طرح ،که از خودت بوده یا نه و.....

pooya007

New Member
برای اولین کار خیلی خوبه.اگر می شه بیشتر برامون توضیح بده
در مورد طرح ،که از خودت بوده یا نه و.....
طرح که بله از خودم بود واسه درس (طرح معماری3) که کل نقشه ها و حجم ها و ... و از خودمه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا