کارهایی که تو صدا و سیما میکنن با کدوم نرم افزاره

Phonix_NL

Active Member
فکر میکنم بد نباشه موضوع این تایپک رو تخصصی تر ادامه بدن و اطلاعاتشونو و احیانا مشاهداتشون رو بزارن
تا همه بتونن استافده کنن و یه جورایی تبادل اطلاعات کنیم و ضمنا تاپیک رو مدیرای سایت تمیز کنن تا پستهای مفید فقط باشه تا بشه خیلی سریع مطالب تاپیک رو مشاهده گرد

من اینجا توی هلند دوستی دارم که یه شرکت تبلیغاتی داره و به صورت حرفه ای کار میکنن و برای تلوزیونهای هلند و آلمان تیزرهای تبلیغی میسازن
بحث تیزر خیلی گسترده هستش و روی همین حساب برنامه ها و سخت افزارهای زیادی رو شامل میشه
اما دوتا بخش اصلی داره یکی قسمتهایی که فیلمبرداری میشه یعنی پایه فیلم داره و یکی بخشهای انتزاعی و گرافیکی که ساخته میشه و بعد با افکت گذاریهای مناسب مونتاژ میشه
فکر کنم بیشتر بحث این تاپیک برمیگرده به بخش گرافیکی و افکتهای این کار
خیلی جالب بود برای خودم که توی شرکت تخصصی و حرفه ای عملا با افتر افکت برای بخشهای گرافیکی کار میشد و همین طور شاید 50 درصد افکتها و Particulesystem ها با افتر افکت ساخته میشه و باقیشم نرم افزارهای 3 بعدی مثل 3DMAx هستش

البته اینم بگم کارایی که به صورت حرفه ای با افتر افکت میشه اصلا برای ما قابل تصور نیست

در مورد مونتاژ شرکتهای حرفه ای معمولا از پریمیر استفاده نمیکنن و از نرم افزارهای حرفه ای تر مثل Avid استفاده میشه(خصوصا توی هلند)

البته اینا بیس اصلی کار هست وگرنه معمولا توی کارهای حرفه ای برای هرکاری از مناسبترین نرم افزارها استفاده میشه
مثلا اون جوری که توی شرکت رفیقم دیدم اونا حدود 14-15 نرم افزار مختلف برای ساخت افکتها و Paricle System ها داشتن از
Combustion و افتر افکت گرفته یا Autodesk Smoke و در هر کاری از مناسبترینشون استفاده میکنن
ضمنا در مورد مونتاژ خوب مسلما از سخت افزارهای بسیار گرون قیمتی استفاده میشه که بعضیاش حدود 400000-500000 قیمت دلار دارن

اما در کل برای سطوح متوسط فکر میکنم مجموعه Adobe Creative Suite 3 Production Premium به همراه چند کامپیوتر قوی و کپچر کارت مناسب میتونه کافی باشه خصوصا برای توی این کار خلاقیت و نوع آوری حرف اول رو میزنه

یا حق

ahmadfani

Active Member
راستش فونیکس عزیز من خودم خیلی علاقه دارم تو این زمینه فعالیت کنم ولی متاسفانه کسی در مورد نرم افزارهایی که تو صدا و سیما انجام میدن اطلاعی نداره!
به فرض چگ.نه معرفی شبکه ها رو در صدا و سیما میسازن؟
مثلا معرفی برنامه های شبکه 3؟
اگه جواب بدین ممنن میشن
راستی در مورد نرم افزارهایی ک گفتی تحقیق میکنم
خوشحال شدم.:d بای

جدیدترین ارسال ها

بالا