ژوژمان ایده

MEGA WAVE

Active Member
قبل از هرچیز توی این تاپیک دنبال، طرح نگردید ... اینجا یه مرحله مهم قبل از طراحی هست .

ایده .

درسته ایده ، من میخوام اینجا ایده های شما رو راجع به موضوعات مختلف به چالش بکشم.

روند کار به این صورته که مثلاً ما نیاز به تصویر سازی برای تبلیغ یه مایع شوینده داریم، حالا هر نفر میاد ایده خودش رو میگه ...

محدودیتی وجود نداره مثلاً شخص b میتونه برای 2 بار 3بار یا 4 بار ایده های مختلف رو بگه...

این روش توی واقعیت، سر کلاس اینجوری بود که مثلاً 10 نفر میشدیم به صورت میز گرد ، بعد هرکس ایده خودش رو میگفت، حالا تا نوبت به من میرسید 9 تا ایده دیگه رو شنیده بودم و سعی میکردم یه ایده جالب و جامع تر بگم و همین باعث میشد بعد از چند دقیقه به ایده های نابی دست پیدا کنیم.

فکر میکنم روند کار اومده باشه دستتون...

پس با ایده برای تصویر سازی برای همون مایع شوینده شروع میکنم :

ایده من اینه که یه روی ذراتی که بصورت قطره اسپری شده مانور بدم ...

شما چه ایده ای داری ؟؟؟

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
به نظر من از يه گوشه تصوير يه دست با يه دستمال باشه كه نيمي از شيشه را داره پاك ميكنه

Erfan

Active Member
بنامین جان کار قشنگی هست این تاپیک، البته اگر از چهارچوب خودش خارج نشه و به حاشیه ها نپردازه.

/

خب باید به این نکته توجه داشت که هر طراح در نرم افزار خاصی مهارت داره، و با داشتن ایده خوب شاید نتونه اون رو اونجور که دوست داشته باشه پیاده کنه، پس چه خوب میشه با ایده خوب طریقه عملی کردن اون ایده رو بهش یاد بدیم !!!

مخلصیم، عرفان:rose:

nima_dsnr

کاربر VIP
من میخوام اینجا ایده های شما رو راجع به موضوعات مختلف به چالش بکشم.
یعنی ما ایده می گیم تو از توش یه ایده در میاری طراحی می کنی؟

من میگم یه پروانه زرد خال خالی رنگارنگ که رو یه گل سرخ نشسته.

aliReza

Well-Known Member
من چرا اينجا رو نديده بودم؟ :shock:
ايجاد همچين تاپيكي، خودش ايده ي خوبي بوده، بالاخره از كجا رسيده به ذهن اين بشر، الله اعلم! :D
حالا كه ميخواي ايده ملت رو به چالش بكشي، من يه پيشنهاد بهتر دارم ( راستش من فقط پيشنهاد ميدم، اميدوارم عين تاپيك مسابقات امضا نشه )

فقط ايده نباشه، چون آوردن ايده اونم توي 2 - 3 خط جالب نميشه، هر چقدر هم ايده طرف قشنگ باشه.
لازم به كار شاقي هم نيست، كسي كه ايده ميده، سريع يه سند باز كنه، يه طرح كلي از ايده ش بزنه، بذاره اينجا،
كار واسه گالري نظر خواهي نميخوايم، ميخوايم با هم براي چيزي ياد بگيريم، تا به يه استانداردي برسيم.
بعدش با استفاده از همون استاندارد ها، و روي همون ايده ها ها، مانور بديم تا بتونيم روي يك موضوع خاص با چندين ايده مختلف كه توي هركدوم استاندارد هاي كار رعايت شده رو داشته باشيم. اينجوري هيچكدوم از ايده ها حذف نميشه، چون توي همش اون استاندارد و اون هدف ما رعايت شده. به زبون بهتر اونطوري بين كار ها بد و خوب نداريم،

ميدونم يه خورده پيچيده ش كردم، اگه يه كم پيچيده بود ببخشيد، يه مثال ميزنم تا بهتر بشه درك كرد. مثال تو پست بعدي :wink:
عليرضا :rose:

MEGA WAVE

Active Member
به نظر من از يه گوشه تصوير يه دست با يه دستمال باشه كه نيمي از شيشه را داره پاك ميكنه

خوبه گیلاس اما بازم فکر کن ببین دیگه چه ایده ای میتیاد به ذهنت .

خب باید به این نکته توجه داشت که هر طراح در نرم افزار خاصی مهارت داره، و با داشتن ایده خوب شاید نتونه اون رو اونجور که دوست داشته باشه پیاده کنه، پس چه خوب میشه با ایده خوب طریقه عملی کردن اون ایده رو بهش یاد بدیم !!!

قبول دارم حرفت رو ولی صبر کن این موضوع در حد ایده بمونه و جا بیفته بعد به دنبال اجرا بریم ... ( چند تا پله رو نمیشه با هم قدم برداشت )

یعنی ما ایده می گیم تو از توش یه ایده در میاری طراحی می کنی؟

من میگم یه پروانه زرد خال خالی رنگارنگ که رو یه گل سرخ نشسته.

نه نیما جان، قرار نیست من یا شما طرحی بزنیم ...
من هدفم این هست که مغزمون رو تمرین بدیم تا برای یه موضوع ایده های مناسبی بتونیم درست کنیم.

ببین نیما ، چطور ما وقتی کار کردن با یه ابزار رو یاد گرفتیم میتونیم توی کار کردن با اون ابزار حرفه ای بشیم ؟
مسلماً وقتی که با اون ابزار زیاد تمرین کنیم.

اینجا هم هدف من اینه که میخوام روی ایده که بخش اصلی طراحی هست تمرین کنیم.... با هم ... چون وقتی من ایده های شما رو و شما ایده های دیگران رو میشنوی ذهنت خیلی خوب باز میشه.

من چرا اينجا رو نديده بودم؟ :shock:
ايجاد همچين تاپيكي، خودش ايده ي خوبي بوده، بالاخره از كجا رسيده به ذهن اين بشر، الله اعلم! :d
حالا كه ميخواي ايده ملت رو به چالش بكشي، من يه پيشنهاد بهتر دارم ( راستش من فقط پيشنهاد ميدم، اميدوارم عين تاپيك مسابقات امضا نشه )

فقط ايده نباشه، چون آوردن ايده اونم توي 2 - 3 خط جالب نميشه، هر چقدر هم ايده طرف قشنگ باشه.
لازم به كار شاقي هم نيست، كسي كه ايده ميده، سريع يه سند باز كنه، يه طرح كلي از ايده ش بزنه، بذاره اينجا،
كار واسه گالري نظر خواهي نميخوايم، ميخوايم با هم براي چيزي ياد بگيريم، تا به يه استانداردي برسيم.
بعدش با استفاده از همون استاندارد ها، و روي همون ايده ها ها، مانور بديم تا بتونيم روي يك موضوع خاص با چندين ايده مختلف كه توي هركدوم استاندارد هاي كار رعايت شده رو داشته باشيم. اينجوري هيچكدوم از ايده ها حذف نميشه، چون توي همش اون استاندارد و اون هدف ما رعايت شده. به زبون بهتر اونطوري بين كار ها بد و خوب نداريم،

ميدونم يه خورده پيچيده ش كردم، اگه يه كم پيچيده بود ببخشيد، يه مثال ميزنم تا بهتر بشه درك كرد. مثال تو پست بعدي :wink:

مرسی از پیشنهاد خوبت علیرضا ، ولی بنظر من ما فعلاً در حد گفتن ایده این کار رو بکنیم . اجرا خودش یه مقوله جدا هست که سر جای خودش خیلی حرف ها داره
مثلاً وقتی ایده انتخاب شد ، میشه اون ایده رو به صورت های مختلف اجرا کرد ( میبینی وارد یه مقوله جدا میشیم)
همونطور که به عرفان عزیز هم گفتم اجازه بدید فعلاً در همین حد به همین سادگی فقط برای باز تر شدن دیدمون نسبت به ایده بمونه .
مرسی

شاد زی همگی

آخرین ویرایش:

aliReza

Well-Known Member
خب نمونه اي كه ميخواستم رو سريع پياده كردم، 5 دقيقه هم نشد:

من اين بار ار كارت ويزيت كه يه چيز راحت تري نسبت به مايع ظرف شويي و تبليغ بود استفاده كردم، شرمنده، بايد سريع ميشد ديگه :wink:

مثلا ميخوام يه كارت ويزيت واسه يه شخص كه مدير فروش يك شركت هست بزنم:

vc-sample.jpg

ايده ي من داراي خط هاي قرمزي هست كه نبايد ازش خارج شد، استاندارد هايي بايد رعايت بشه، كه الان اون استاندارد ها،
1. نام شخص، سمت وي
2. آرم شركت مرتبط
3. مشخصات شخص و شركت
هستش، كه من جاي اونا رو توي عكس بالا مشخص كردم.

حالا با توجه به اين استانداردي كه ما داريم، ايده ها رو بايد بگيم.

فك كنم حالا بهتر شد نه؟

كسايي كه موافق يا مخالف هستن بگن لطفا

aliReza

Well-Known Member
ببخشيد بنيامين جان، من پستتو نديده بودم،

باشه، هر جور شما ميدوني. بالاخره حرف منم يه ايده بود
روي همون مايع ظرفشويي ئه فكر ميكنم ميگم
عليرضا:rose:

به نظر من يك ايده در مورد مايع ظرفشويي مي تونه اين باشه كه 3 تا عنصر زير از راست به چپ كنار هم قرار بگيرن.

يه عالمه ظرف تميز و مرتب و براق + يك مايع ظرفشويي كوچك + يك فرد كه خيلي راحت و ريلكس روي مبل نشسته با فيگوري كه ژست انجام كار مهمي رو به خودش گرفته
همه اينها در زمينه اي يكدست سفيد.
فكر كنم كليشه اي شد

يه ايده ديگه (فقط اجراش رو به عهده خودم نذارين !)
يك مايع ظرفشويي كه روي ميز آشپزخونه(ظرفشويي) به سمت بيرون افتاده (افقي شده) و از سرش يك قطره مايع داره ميريزه روي زمين و روي كف آشپزخونه هم انبوهي از ظرفهاش نشسته از سر و كول هم بالا ميرن تا اون يه قطره اي كه ميخواد بيافته نصيبشون بشه !
(چي شد!!!)

MEGA WAVE

Active Member
بچه ها لطفاً فقط ایده هاتون رو بگین تا به جمع بندی برسیم

اصلاً نمیخواد به خودتون سخت بگیرید ... مثل بازی های کامپیوتری میمونه که از آسونه ولی هر چی جلوتر میری مشکل تر میشه ولی خوب شما دیگه عادت کردی بهش ...

الان ایده های سطحی بگید بعدش هر چی جلوتر رفتیم ایده ها رو حرفه ای تر میکنیم.

یه ایده دیگه راجع به مایع شستشو : یه ایده روتین و تکراری ولی میگم تا این پله ای باشه تا بریم روش وایسیم و ایده های بهتر باد به ذهنمون مثلاً یه کف سرامیکی که همه جاش کثیفه ولی یه خط تمیز داره اونجا خودنمایی میکنه.

ببینید برای اینکه بهتر بتونیم فکر کنیم بنظر من یه ایده چند حالت داره :
1-ایده مون طوری باشه که بیننده با دیدن طرح پی به باطن کار ببره که مثلاً اینجا تمیزی هست (ما بیاییم تمیزی رو نشون بدیم)
2-ایده مون طوری باشه که یه چیز غیر طبیعی رو نشون بده و همین باعث بشه بیننده روی طرح استوپ کنه و برای فهمیدن موضوع حسابی مارکی رو که ما داریم تبلیغش رو میکنیم میبینه و توی ضمیر ناخودآگاهش میره مثل این:
004.jpg

3- ایده مون میتونه طوری باشه که با گردش چشم به صورت ناخودآگاه توی صفحه از جنسمون تبلیغ کنیم ... مثل این​

024.jpg

توی این طرح ، طراح با ظرافت تمام و با شناخت بجای رنگ و استفاده از تله تصویری ( همون کار غیر عادی که باعث میشه روی طرح استوپ بشه ) این کار رو انجام داده

اینو یکم شرحش میدم ... ( قبلاً خیلی به این طرح نگاه کردم و اینها رو فهمیدم ازش )

اول از همه مرده که داره به خودش اسپری رنگ میزنه ( خوب این خیلی کاره عجیبیه و هیچ ربطی به آب معدنی نداره ولی استفادش همون استوپ کردن بیننده هستش )

نکته دوم رنگ اسپری هست که با کل محیط تضاد شدیدی داره و خوب خودش رو نشون میده ( یعنی شما به محظی که این صفحه رو باز میکنی این رنگ قرمز مثل یه بچه شلوغ بین یه عالمه بچه آروم میمونه که سریع توجهت بهش جلب میشه )

نکته بعد این رنگ اسپری به فرم فلش هست که باز هم به صورت نا خودآگاه بیننده مسیر فلش رو طی میکنه تا به نوک فلش یعنی زیر بغل مرده برسه.

طراح تا اینجا ما رو به دست مرده روسوند، اما حالا که به اینجا رسیدیم فرم دست مرده به صورتی هست که داره به چیزی اشاره میکنه ( با دقت مسیر دست مرده رو دنبال کنید... به چی میرسیم ؟ ) دقیقاً درسته آب معدنی همون چیزی که ما میخواستیم تبلیغش رو انجام بدیم.

تمام این اتفاقات رو من و شمای طراح میتونیم مثل یه داستان یا فیلنامه بوجود بیاریم...
وظیفه بیننده این نیست که بفهمه چطور درسته شده فقط بیننده این حق رو داره که لذتش رو ببره ، مثل خودم رو مثال میزنم که از دیدن فیلم خیلی لذت میبرم بدون اینکه توجه کنم با چه روشی ساخته شده.

حالا وقتی بیننده این احساس لذت همراه با کشف معمای آسون ( تاکید میکنم معمای ما توی طراحی خیلی باید آسون باشه و ساده ) طرح رو میبنده اسم این محصول توی ذهنش میمونه ... مثلاً میگه همون آب معدنی که تبلیغش با اسپری رنگ بود ( مثلاً )

هدف من از ایجاد این تاپیک بیان کردن این جور مسائل هست ...
چون این تحلیل من از این طرح بود ولی ایجاد یه ایده وقتی که چند نفر مدام ایده هاشون رو بگن خیلی بهتر پیش میره ...

اصلاً انتظار ندارم که همین اول کار همچین ایده ای که شرحش دادم بگیم نه ، ولی هدفم اینه که با ورزش مغزمون توی این مورد زمینهای برای ایده های ناب داشته باشیم.

خیلی حرف زدم باید ببخشید...
منتظرم ایده هاتون برای شوینده هستم ...

شاد زی

جدیدترین ارسال ها

بالا